Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : c.nazanbalmumu_adam
28 Ekim 2006 01:38  

4924 Nedir?

4924 sayılı sağlık bakanlığı sözleşmeli elemanları yıllar önce okullarından mezun olmuş ancak hiçbir çalışma fırsatı yakalayamamış veya özel kuruluşlarda asgari ücretin altında maaşlara mebur bırakılmışlardı.

Yıllarını işsiz geçiren ama işsiz olduğu halde okulda aldığı eğitim kredileri nedeniyle de icra tehdidi altında olan işsizler topluluğu idi. Ve karşılarına çıkan ilk fırsatı (denize düşen yılana sarılır) kaçırmamak için sarıldılar ve 4924 saylı çakılı personel oldular...

-- 657 liler tarafından pek sevilmediler her nedense

-- Eş durmu olmadığı için ailelerinden evlatlarından ayrıldılar

-- Yıllardır işsiz kaldıkları için haksızlıklara sabretmek zorunda kaldılar

-- Çakılı oldukları için hiçbir şekilde tayinleri gerçekleşmedi

-- Sözleşmede geçeci göreve gidemez denildiği halde tüm angarya görevlere gönderildirler. Ezildiler. Sessizdiler

-- Hala eşlerinden ayrılar, evlerinden ve çocuklarından ayrılar

Çünkü onlarda çalışmak üniversite sıralarında eskittikleri dirseklerini artık çalışma masasında görmek istiyorlar

Bilmeden yazanlara ön bilgi...

28 Ekim 2006 05:19

whilliamwallace

helal olsun valla bu olay ancak böyle tarif edilebilirdi daha ne diyeyim ki.tekrar helal olsun.

bilmeyenlere duyurulur...

28 Ekim 2006 05:28

narkoztek

kesinlikle haklısın bunu kadrolulalrın köşesinede yaz

28 Ekim 2006 12:28

tststs
Kapalı

bizi çok güzel tarif etmişsin tercih yapacak olanlar iyi okusun

28 Ekim 2006 12:48

türkiye aslanı

alkışlık yrum başka hiç bir şey denilmez buna

28 Ekim 2006 13:10

YENALZY.

abartmayın kardeşim ya o kadar maaş alıyoruz 3 ıldır çalışıyoruz ikinci kez tayin olma hakkı verdiler 4/b olsanız ne olurdu ya.beğenmeyrn çok çalışsın kadrolu olmak için kpss kazansın sanki devlet sizi zorla tutuyoda. baştan kabul ettik biz bu şartları.

28 Ekim 2006 14:00

mur

yenal kardeş..

öyle diyorsun ama sağlık bakanlığının açtığı kadrolar hep sözleşmeli ve de doktor dışında kadrolu personel almıyorlar. ve açtıkları sınavlar hep sözleşmeli pozisyonlardan oluşuyor.

geçen de vekil ebe pozisyonu açtılar.

baktımki vekil ebe pozisyonlarına başvuru hiç olmamış.

helal olsun ebe-hemşire arkadaşlarıma..

28 Ekim 2006 17:25

ibrahim15
Kapalı

yenal kardeş sen istersen kendini bir gezdirde gel ha ne dersin

28 Ekim 2006 18:17

odyo62

helal olsun arkadaşım ne kadarda güzel ve doğru yazmışsın. çok maaş alıp yan gelip yatıyosunuz diyenlere iyi bir cevap

28 Ekim 2006 20:55

keskinnurettin

o kadar da değil

ya siz abartıyorsunuz yada ben başka bir ünvanda çalışıyorum

bu kadar bencil olmayalım

kadrolular sanki her istediğinde tayin yaptırabiliyor

bizim hemşire arkadaş eş durumundan tayin istedi kadrolu eşi 65 km uzakta ama 90 km sınırı var diye tayin yapmıyorlar.

herkes sorun yaşıyor.

birazda şükredelim ne cabuk unuttunuz boş gezmeyi

özelde 5 kuruşu talim etmeyi

28 Ekim 2006 21:16

mizuğ

bizi_4924_ayırdı kardeş eline ağzına sağlık...

29 Ekim 2006 19:07

bizi_4924_ayirdi

Dahası da var ama yazmaya vaktim yoktu :))

30 Ekim 2006 13:35

bizi_4924_ayirdi

yine kadro yok, yine nakil yok Allah'a havale ettim

30 Ekim 2006 15:47

sozlesme_maduru

Bu olay daha iyi anlatılamazdı :)) gülüyoruz ağlanacak halimize işte :( ..... :)

30 Ekim 2006 16:02

recy46

Yenal kardeş sen ben mecburluktan çalışıyorum. Şunada eminim sen 4924 değilsin yada bekar ve gençsin... İnşallah hep olduğun yerde kalırsın böz arkadaşım ayakta alkışlıyorum seni allah gönlüne göre versin

30 Ekim 2006 17:14

böz

RECY SAGOLASINDA BU IYI DILEKLERINI HAKEDECEK NE YAPTIM:?AMA YINE DE SAGOL.

01 Kasım 2006 20:13

cedo

ağzına yüreğine sağlık

01 Kasım 2006 20:29

selin87

işte gerçek sözleşmeli personel işte bizim sesimiz düşüncene yüreğine sağlık olumsuz yorumlara hiç bir şey yazamayacağım gülme komşuna gelir başına olurlar inşallah

01 Kasım 2006 20:31

labebru

4924 illet bişeydir.allah düşmanımın başına vermesin

02 Kasım 2006 10:36

mehtap26

bundan iyi açıklama da yapılamazdı sanırım bizler isyan etmiyoruz sadece haklarımızı istiyoruz bizde memuruz bizde insanız ama çoğu haklarımız kısıtlı bunun düzeltilmesini istemekde en doğal hakkımız .

02 Kasım 2006 10:53

l_a_b

belki bana kızacaksınız ama bende 4924 lüyüm

-- 657 liler tarafından pek sevilmediler her nedense

1) nedeni maaş bence aynı işiyapıyoruz 1,5 - 2 kat maaş alıyoruz çekemiyorlar. ama onlarada bu fırsat verildi diye biliyorum.

-- Eş durmu olmadığı için ailelerinden evlatlarından ayrıldılar

2)ağilelerinden evlatlarından ayrılma sebebini sadece güvenlik (terör) korkusuyla ayrı kalanlar hak veriyorum. yoksa zaten iki memur parası verdiği için eşin illada çalışacak diye birşey yok ama eş durumu tayini olsa iyi olur.

-- Yıllardır işsiz kaldıkları için haksızlıklara sabretmek zorunda kaldılar

3) bence onlar kendi suskunluklarından. 4924 ün hakları hemen hemen 657 ile aynı hatta daha iyiolan yanları bile var. geçici görev 1 ay nakilde kurumdan izin almama gibi. bir memur önce kurum amiri sonra sağ. müdürlüğü sonrada bakanlık onaylamadan normal tayin yapamıdu şu dönem tayinleri çıkmadan önce . hatta il içi hala o şekilde.

-- Çakılı oldukları için hiçbir şekilde tayinleri gerçekleşmedi

4 ) geçen yıl puanı yüksek olanlar istediği yere gitti

-- Sözleşmede geçeci göreve gidemez denildiği halde tüm angarya görevlere gönderildirler. Ezildiler. Sessizdiler

5) bildiğim kadarıyla yılda 1 aydan fazla görevlendirilemez. tam bilmiyorum

-- Hala eşlerinden ayrılar, evlerinden ve çocuklarından ayrılar

6)bunu yukarıda cevaplamıştım. sözleşmeli olmayıpta eş ve çocuklarında ayrı kalan memurlarda var.

yani. düşünün şu an yerinizde olmak isteyen kaç yüz kişi var. yıllarca okuyupta özel sektörde asgari ücrete daha uzun mesailer ve daha kötü şartlarda çalışan kişiler.

her zaman bardağın boş kısmına bakıyorsunuz.birazda dolu kısmını görün. şu an çalıştığımız yerlere atanmadan önce tercih yaparken neresi olursa giderim yeterki devlet kapısı olsun dediğimizi ne çabuk unuttunuz. halimize çok şükür.

belki bana kızacaksınız ama ...... TEŞEKKÜRLER.

Toplam 75 mesaj