Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

soneruysall
Aday Memur
15 Eylül 2012 11:58

efsane bir başlık olacak...

15 Eylül 2012 12:39

sınav 21 kasımda olacak ama lise mezunlarını almazlar galiba yazıda göremedim çünkü

Ş.i.r.i.n
Kapalı
15 Eylül 2012 12:53

3 bin 265 kişiye iş imkanı gelecek

DHA

Ziraat Bankası 3 bin 265 kişiyi işe alacağını duyurdu. Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker yaptığı açıklamada, "Bankamız şubeleşme çalışmaları çerçevesinde, ihtiyaç olan yerlerde yeni şubeler açacak. Kısa-Orta vadede İstanbul?da 100 adet şube, hiçbir bankanın bulunmadığı 36 ilçede ise ?butik şube? açmayı planlamaktadır" dedi.

3.265 YENİ PERSONEL

Yeni personel alımı ile ilgili de bilgiler veren Toker, "Bankamızın İstanbul Finans Merkezine taşınma projesi ve yeni şubeleşme çalışmaları nedeniyle oluşacak personel ihtiyacının karşılanması maksadıyla yeni çalışma arkadaşlarını bünyesine katacaktır. Personel alımında 4 yıllık üniversite mezunlarının yanı sıra, bu yıl ilk defa lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da yaşadıkları il ve ilçelerde çalışma imk?nı sunulacaktır. Adaylar yaşadıkları şehirde bulanan şubelerde istihdam edilmek üzere sınava katılacaklardır.

Yapılacak sınavlarla bankamız 2.500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 3.265 genç personeli bankacılık sektörüne kazandırmayı hedeflemektedir" diye konuştu

SINAVLA ALINACAK

İç kontrolör yardımcısı ve müfettiş yardımcısı yazılı sınavlarının 17 Kasım 2012 tarihinde 7 il merkezinde düzenleneceğini, Teftiş Kurulu?nda uzmanlaşmaya gidilerek idari bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarından olmak üzere 3 ayrı dalda sınav yapılacağını belirten Toker, adayların alanlarına göre özel eğitimlerden geçirilerek çalışma alanlarına göre uzmanlaşmalarının sağlanacağı bilgisini verdi.

Banko asistanı, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı yazılı sınavlarının ise 24 Kasım 2012 tarihinde 21 il merkezinde düzenleneceğini belirten Ali Toker, "Adaylar ihtiyaç açıklanan iller için başvuruda bulunacaktır. Banko Asistanı sınavına lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunları, Servis Görevlisi ve Uzman Yardımcılığı sınavlarına 4 yıllık üniversite ve yüksekokul mezunları bölüm ayrımı yapılmaksızın başvurabilecektir" ifadesini kullandı

17 Eylül 2012-28 Eylül 2012 tarihlerinde düzenlenecek sınavlar için Ziraat Bankası internet sitesinden başvuruda bulunulabilecek. Başarılı olan adaylar Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda özel eğitimlerden geçirildikten sonra göreve başlatılacak.

15 Eylül 2012 13:19

milyonlarca lisans mezunu işsiz var sen gel 2500 tane lise mezunu al! şaka gibi yaa

Ş.i.r.i.n
Kapalı
15 Eylül 2012 13:22

bence de şaka gibi...

yagarkar
Aday Memur
15 Eylül 2012 13:25

Arkdaşlar Sınav Resmileşti... Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Müdürü Hürriyete Açıklamış http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21471641.asp İsteyen okuyabilir..

Sınav için kaynak isteyenler bu kitabı tavsiye ediyorum bankacılık hakkında tüm bilgiler, konular ve sorular mevcut..

http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergiler/ziraat-bank-sinav-hazirlik-kitabi-64333688

antepcityboy
Kapalı
15 Eylül 2012 13:34

Şimdi lisans mezunları bankoya başvuramıyor mu? Bu mudur yani? Anlamadım.

byrm06
Kapalı
15 Eylül 2012 13:36

ben geçmiş yılda girmiştim servis görevlisi sınavına. pc başında yapıyorlar online sınav oluyosunuz. türkçe matematik bir de alan bilgisi soruları var karışık. otomatik işaretleyip en sonunda da sınav bittiğinde direk kaç puan aldığınızı öğreniyorsunuz. kesinlikle yaş şartı var onu söleyeyim. bir de bu seferki ücretli olacak sanırım. bir de her fakülte mezunu başvurabilecek. buda torpilin önünü iyice açacaktır.

edb-yahu
Aday Memur
15 Eylül 2012 13:39

her fakülte mezunu başvurabiliyor mu? bölüm sınırlaması yok mu yani

byrm06
Kapalı
15 Eylül 2012 13:40

tüm fakülte mezunlarının başvurabilmesi demek. sınavda alan bilgisi iktisat işletme muhasebe sorulmayacak demek oluyor. başka bölüm mezunları bunları nasıl yapabilsin. genel kültür yetenek sınavı olacaktır büyük ihtimal.

byrm06
Kapalı
15 Eylül 2012 13:42

Banko Asistanı sınavına lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunları, Servis Görevlisi ve Uzman Yardımcılığı sınavlarına 4 yıllık üniversite ve yüksekokul mezunları bölüm ayrımı yapılmaksızın başvurabilecektir" ifadesini kullandı diyor.

aliveli49500
Kapalı
15 Eylül 2012 13:48

Aynı anda iki sınava başvurulabilecek mi acaba arkadaşlar?

byrm06
Kapalı
15 Eylül 2012 13:52

sadece bir sınava ve bir il için başvuruluyor. pazartesi açıklanınca illere göre alınacak ihtiyaç tablosu ordan bakarsın arkadaşım. bide bu sefer sanırsam pc başında olmucak çünkü herkes başvuracak bankalar almaz bu kadar kişiyi mecbur büyük üniversite kampüslerinde yapacaklar. hadi bakalım hayırlısı herşeyin..

rumuzin
Şube Müdürü
15 Eylül 2012 13:54

arkadaşlar

uzman yardımcısı,müfettiş yardımcısı vs olmak isteyen adama sadece genel yetenek ve genel kültür sorularının sorulacağını nerden çıkardınız?böyle saçmalık olur mu.alan derslerinden mutlaka soru gelecektir.sadece banko sınavında alandan soru gelmez.ama diğerlerinde tabiki gelir.iıbf mezunları diğer fakülte mezunlarına göre daha şanslı tabiki..

aeatici
Memur
15 Eylül 2012 13:57

neden mi lise mezunu alıyorlar?çünkü lisans mezunlarının dilleri uzun.neden mi herkesi memleketinde çalıştırmak istiyorlar.benim gibi birçok devrem tayin alamadığı için istifa ettiği için.

kişisel görüşüm insanların isteklerine cevap verilmeden başka çözüm arayan zihniyet kısa vadeyi kurtarabilir ama uzun vadede sistemden kaybolmaya mahkum olacaktır.

tacimmüdür
Şube Müdürü
15 Eylül 2012 14:17

arkadaslar yas sınırı kac 4 eğlül 85 girebilir mi sınava

tubiii58
Kapalı
15 Eylül 2012 14:35

ben geçen yıl mali tahlil uzman yardımcılığına girmştm kazanamamştm. türkçe matematik hukuk muhasebe işletme iktisat sormuşlardı. türkçe mat kolay oluyo ama alan bilgileri zordu. ben iktisatçıyım işletme den hiç anlamam bide alan çalşyrdm ama işletme hiç çalşmadğm için o konular zor gelmşti. muhsabeden de oran analizleri vs ağırlıklıydı. genel muhasebe sorusu birkaç taneydi gerisi hep mali tablolar ve finans ağırlıklıydı.

bişey sorcam arkdşlar bu banko görevlisi dedikleri ne oluyo peki? önlisans içinmş sanırım abim için soruyrm da. ne iş yapıyo yani??

kpssiletisim
Aday Memur
15 Eylül 2012 14:49

arkadaslar,

bılgı kırlılıgı olmasın lıse ve 2 yıllık mezzunlar banko asıstanlıgı ıcın tercıh edılıyor cunku yonetım hem genclesme hemde maas konusunda banko asıstanlıgı bırımını getırdı bankaya. bu ısı su anda servıs gorevlılerı yapıyodu yenı gecılen sıstemde banko asıstanları yapacak mevcut banko ıslerını. ve sınavında gk gy sorulur. lıse mezununa ıktısat ısletme sormazlar ama bı faız sourusunuda sorsunlar demı. cok calısmanız ve 2500 kısı gıbı buyuk bı alıma cok fazla basvurunun olacagını tahmın etmelısınız. anadalu unı. baska banka sınavlarını da yapmıstır zamanında ve kolay da olmamıstır o sınavlar.

lısans mezunlarını dıger pozısyonlar ıcın alıma ongormus yonetım cunku banka ıcı yenı olusumda lısans mezunlarını kredı ve pazarlama kadrolarını lısans mezunlarıyla dolduracaklarç su andada zaten bankada lısans mezunlarının calıstıgı bolumler bellıdır.

sınavlarına gelınce gk gy ve alan bılgısı hatta yabancı dıl bıle gelırse sasırmayın elemelı bı sıstem ve karsınızdakı kurum zıraat bankası. her bolumun gırecek olması sayıyı arttırır ama ııbf mezunları her zaman bu kurumda bır adım onde sınavda da. ekonomı bılgınız bankada olmazsa olmaz.

ıc kontrolor ve mufettıslık sınavında gk gy alan bılgısı ve yabancı dıl kesın ve kesın olacaktır.

herkese basarılar...

rumuzin
Şube Müdürü
15 Eylül 2012 14:50

tubiii58

bankocu sadece gişede çalışır.diğer pozisyonlardan farkı budur.ve maaşı diğer pozisyonlara göre biraz daha düşüktür.

en sonki mali tahlil uzman yardımcılığı ve diğer pozisyonlar için sınav onlıne yapılmıştı.ama şimdi duyduğuma göre anadolu üni. yapacak.bu nedenle geçen yılki sınav sorularının dağılımı bu sınav için çok gerçekci olmaz.

15 Eylül 2012 14:56

arkadaşlar lisan mezunları için söylüyorum bu yıl sınav farklı yazılı olacak halk bankasının servis görevlisi ve uzmanlık sınavını inceleyin haziran ayındaki sınavın aynı o şekilde tüm lisan mezunları başvurabilir demiş ilanda ee sınav ücreti nekadar 45 tl düşünün kaç bin kişi bu sınava başvuracakk kpss şartı olmaz sınav kasım ayında diğer taraftan istersenin lise diplomasıylada başvurabilirsiniz gibime geliyo banko asistanlığı için fakat ikamet ettiği ilde çalışma şartı koymuşşlar çnkü verilecek düşük ücretle başka bir şehirde geçinebilmen imkansız detayları sanırım pazartesi görürrüz ziraat bankası resmi sitesinde...

Toplam 1171 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi