Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
17 Eylül 2012 11:56  

İl içi alan değişikliği son dakika

arkadaşlar il içi alan değişikli her yıl olan rutin işleh haberiniz olsun sınıf öğretmenlerine zihinsel engeliler ve tek tas geçiş yok

kaynak bakanlık atama ve yer deyiştirme

17 Eylül 2012 12:13

aran0180

göleli aradığın numarayı da yazar mısın?

17 Eylül 2012 12:24

//göleli//

hocam aradıgım kişi arkadaşım cepten arıyorum bakanlığın tel zaten ulaşamazsınız, bu bilğide yüzde 99 doğrudur bende umutluydum umu olmadı malesef

17 Eylül 2012 12:50

Biyoloji 2000
Yasaklı

hocam moral bozacak haberleri yayınlamasanız, kalmış 2 gün, herkes kendi mebbisine girer bakar.

17 Eylül 2012 12:52

tonyukuk74

göleli bize söylenen de tam tersi şimdi ne yapacağız

17 Eylül 2012 13:19

dilek_ayy

her yıl rutin derken , eskisi gibi mi?

ben mesleki eğitimciyim,mesleki ya da halk eğitimden ilköğretimde tek tasarıma geçiş hakkı veriyordu alan değişikliği ile .Şimdi ki yayınlanacak (19 unda) klavuzda da acaba aynı hakkı verirler mi? bi bilginiz varmı göleli??

17 Eylül 2012 13:22

asaygin

@dilek_ayy

Hocam meslek dersi öğretmenlerinin sıkıntısı olmaz. Ttkb'nin yayınladığı aylık karşılığı okutulacak dersler çizelgesine bakın mezuniyet alanınızda yazan branş açılır mutlaka

17 Eylül 2012 13:59

dilek_ayy

Asaygın hocam:

öncelikle teşekkürler. ttkb nın çizelgesinde aylık karşılığı okutulacak derslerde teknoloji ve tasarım yok ancak ,geçmiş yıllarda ihtiyac olduğundan hemen hemen tüm mesleki ve teknik branşlara alan değişikliği yoluyla Teknoloji ve tasarıma geçme hakkı verilmişti..

acaba bu alan değişikliğin de de aynısımı olacak? onu öğrenmek istemiştim açıkçası

17 Eylül 2012 14:04

asaygin

Evet bu yine mümkün olacak diye düşünüyorum

17 Eylül 2012 17:20

sedefbyo

Peki hangi alanlar açılacak ?

17 Eylül 2012 22:38

aynur_81

göleli hocam yani 19undaki alan değişikliği sadece özür grubuna değil di mi?? ve sınıf dışında her branşa olduğunu söyleyin lütfen...

17 Eylül 2012 22:51

TAHNAL

Göleli eğitim bir sen norm fazlası sınıfçılara da yan alana geçiş hakkı verilecektir dedi

17 Eylül 2012 22:53

kırtik

Bakanlık atama ve yer değiştirme ne demek , genel müdürlük mü, daire başkanlığı mı? Şimdi bu doğruysa norm fazlası öğretmenler ne olacak? Ben bugün okulumdaydım, komşu okul tamamen norm fazlası olmuş.Öğretmenlerden bir tanesi bizim okula gelmiş.Diğerleri ne olacak? Kolay mı artık 5. sınıflar yok.Benim okulumda 5 şube vardı şimdi yok oldu.Hadi biz tayinler yüzünden kurtardık ya diğerleri...

17 Eylül 2012 23:05

buraksınıf

hocam bizim mem müdürüde söyledi ben özür grubu mağduruyum onunla ilgili konuşurken vali beyle yapılan toplantıda normalde özür grubuna verilen hak il içi norm fazlası öğretmenlerine düşünülüyordu ben beklemiyordum bu özür grubundan sonra il içini alan değişikliğiyle halletmeyi planlıyorlar dedi..ha tabi bunu duyum olarak algılamayın illa ki kızan olcaktır belkide milli eğitim müdürü nerden biliyor diyende olacaktır ben konuştuğumu söyliyimde bekleyen arkadaşlar üzülmesin zaten mantıklı düşününce başka çıkar yolu yok şuan için mebin

17 Eylül 2012 23:22

zfryslts

17/09/2012

KON :İl İçi Alan Değişikliği

TELEFON ZİNCİRİ

Özür Durumundan Yer Değişikliği Yapılamayan Öğretmenlerin Alan Değişikliği Yoluyla İl İçi Yer Değişikliği ile ilgili başvurular 19-24 Eylül 2012 tarihleri arasında http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Alan Değiştirme Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince aynı gün onaylanacaktır. Konu ile ilgili detaylı açıklama ve duyuru Bakanlığımız http://ikgm.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır. İş ve işlemlerin aksamaması için söz konusu tarihlerde okulunuzda/kurumunuzda gerekli personel görevlendirilmesinin yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve ilgili tüm öğretmenlere duyurulmasını rica ederim.

Necat UĞUR

Şube Müdürü

17 Eylül 2012 23:24

zfryslts

diyarbakır yenişehir memin sayfasında bu gün yayınlanmış

17 Eylül 2012 23:28

gokmen84

ya daha belli değil kontenjanlar

17 Eylül 2012 23:29

feritbey2007

özür durumlarına sonuna kadar hak veriyorum,, aile birleşimi konusunda,,, ancak 2012 ye mahsus yan alanlara geçiş normal alan değişikliği olarak verilmezse gerçekten bize yapılan çok büyük haksızlık olarak görürüm.. yan alanına geçmek isteyen binlerce öğretmen en azından şanşlarını demeleri gerekir.. Bakanlık inşallah sadece özürle kısıtlı tutmaz.... yan alan geçiş işini...

17 Eylül 2012 23:33

kırtik

Bu yazı bizede geldi.Yeni bir yönetmelikten bahsetmiyor.Anladığım kadarıyla aynı şartlar geçerli olacak. Ancak kontenjanlaar değişir hatta özür grubu talepleri kontenjanlrın dolmasına neden olabilir. Bunu zaman gösterecek.Belkide başlık sahibinin dediği gibi olur.Ama bence meb in işlerine garanti yok. göreceğiz.

17 Eylül 2012 23:36

tonyukuk74

bu nasıl iş ya il içindede özür durumu için açmışlar biz yine başvuru yapamıyacağız

17 Eylül 2012 23:36

feritbey2007

kırtik hocam,, hangi ile geldi yazı.... normal alan değişikliği değil mi bu yoksa herkesi mi kapsıyor...

Toplam 58 mesaj