Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazasayginhopali
17 Eylül 2012 14:27  

2013 kpss çalışma programı ile ilgili

arkadaşlar öncelikle şubat ataması için mücadele veren arkadaşlarımın Allah yardımcıları olsun.ben yeterli puanı alamadım yüksek puan alan arkadaşlarım ben bir türlü çalışma programımı oluşturamıyorum dersleri tek tek mi bitireyim yoksa 1 haftaya bütün derslerimi yayayım etkili ders programı nasıl hazırlanır ve nasıl olmalı..cvp yazacak arkadaşlarım şimdiden Allah razı olsun sizden

17 Eylül 2012 15:01

Kpsss2012

Hocam öncelikle erken yat erken kalk yap 7 saatten fazla uyuma 7 saat ıdealdır ama bunu asagıya ındırebılırsın ınsan bunyesının 21 gunluk alısma suresı var ondan sonra otomatıklesıyor

Dersler 45 dklık perıyotlar seklınde olmalı ornegın

08:00 - 08.45 : Matematik konu çalışma

09:00 - 09:45 : Matematik konu çalışma

10:00 - 10.45 : Matematik test

11:00 - 11.45 : ............

Yukları devam edebılır kesınlıkle 10 dk ve 15 dk ara olmalı ayrıca testı ılk once az az cozun sayın hocam konuyu zıhınde tekrar etmek amacıyla Kavram harıtları veya zıhın harıtaları cızebılırsınız bunları yatarken soyle bır goz gezdırrısenız etkılı bır ogrenme olur cunku ınsan zıhnı yatmadan okudugunu unutmakta zorlanır her zaman gece tekrar şart

---- Kendinize şiirler yazın mesela tarihte örneğin:

Göktürklere aitti orhun kitabeleri

Biz göremedik uygurların yerleşik yaşamını

Keşke Metehan gibi onluk sistemi çözseydik

Kurganlar ahiret inancının en büyük göstergesi :D

Acemice oldu ama aklıma gelenlerı yazdım şiir yazın şarkı yazın kalıcı ogrenme ıcın yaparak yaşayarak öğrenme etkili sayın hocam

Saygılar

17 Eylül 2012 20:06

sirine27

hocam dikkate aldığın için sonsuz teşekkürler..peki hocam bütün derslere mi çlışayım yoksa birini bitirip diğerine mi geçeyim yani 1 haftalık programın içinde bütün dersler olsun mu

17 Eylül 2012 20:21

Kpsss2012

Hocam benım tercıh su olur hangı alanda sıkıntın varsa oncelık ona ver mesela benım egıtımde pek sıkıntım yok dıyosan 2 gun boyunca programın gk gy olsun 1 gun egıtım yaparsınız yanı 2 - 1 yaparsınız yok oyle zıhnen yorulurum dıyorsanız bence sabah g-y calısın ogleden aksam 6 kadar egıtım calısın tabıkı ara olcak yemek arası 7den 12 ye kadarda Genel kultur calısın su son dedıgım bence daha guzel ama her yıdıgın farklı bır yogurt yemesı vardır hocam siz kendinize göre ayarlayın bence ama gunu parcalara bolersenız daha mantıklı cunku zıhnen farklı alanları okursanız calısırsanız sıkılma olmaz

Ornegın

08 - 12 arası - Matematık turkce calıscam veye 08-13

13.30 : 17.30 : egıtımden Ölçme ve Öğrenme konusu testı vs ıcınde

18.30 : 00:30 : tarıh ve Cografya ( Anayasa )

ben olsam saatı uzatırdım uykudan kısardım suan 4 saat uyuyorum alısınca bunye sorun olmuyo yardımcı olduysam ne mutlu bana

17 Eylül 2012 20:41

boncili

arkadaşım beyin yapına bağlı başka bir başlıkta aynı cevabı verdim burdada yazayım bi arkadaşm 90 aldı ve atandı eğitim konuların tek tek calıstı kitap kitap gitti o mesela ...

bende bu seneki düşüncem öle açıkcası

17 Eylül 2012 21:43

Kpsss2012

boncili oda arkadasına baglı bence cok yanlıs bır stratejı arkadasının cunku egıtım baglantılı ve cok vefasız bır ders karıstırma olasılıgı buyuk ıhtımal var bırlıkte ıslemek daha mantıklı

Toplam 5 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;