Editörler : cihan27E.Kayı Han

datembalat
Şube Müdürü
15 Ocak 2013 00:36

vay be! terbiyesiz özki geri dönmüş. naber ulan adi sözler müptelası. rotasyon seni bozmuş oğlum. sen emekli ol artık. idarecilik sana göre değil be. hık. hıııık. getirin ulan benim votkamı 444 burda be....( yazıllılar var cevabımı geç yazacağım sarhoş herif)( diğerleri üstüne alınmasın, madem gevşek sitil, bu da benden o -na)

ozki444
Kapalı
15 Ocak 2013 09:58

adi sensin çapsız herif.ben yazılana cevap verdim.kime cevap vermişim ilk önce o yazanın yazdıklarına bak.su katılmamış cahilsin olun sen.ben içki içmem.ağzıma koymadım şükürler olsun.ama sen içmeden sarhoş olanlardansın.ama normaldir sizin cenahta böyle körü körüne giden çok cahil var.normal yani sizin için.sorgulama olayı yok sizde.biri yap der yaparsınız.bizim köyün sürüleride sernin gibi.nereye yönlendirirsen oraya gidiyolar

datembalat
Şube Müdürü
15 Ocak 2013 16:51

gevşeklik yapma " önce yazdığıma bak, yazılanlara bak" demişsin. millet yazarken senin asaletine küfür mü ediyor.sana hakaretmi ediyor, eleştiriyor sadece. sen ise kusuyorsun, hem de bunu seni havaya sokan koltuğa oturunca yapıyorsun. bu ne biçim yazmak resmen kaka yapıyorsun. dedeliğinden utan be... kanalizasyon kültürünü eleştiri yaparken bence kullanma. ben de adam olur sana ona göre yazarım. ha istersen çok sevdiğin 78 yılına dön ( son cümle şakaydı). benim tarzım bu diyorsan sana bir sır vereyim " tarzın de mo de " ona göre demedi deme. herşeye rağmen iyi günler özki444, iyi günler amirim.

ozki444
Kapalı
16 Ocak 2013 10:05

ya kardeş ben lafa bakarım laf mı diye adama bakarım adam mı diye.bu felsefeye göre yazıyorum.anla

tadbikci
Şef
16 Ocak 2013 15:45

ozki444 anlamadığın felsefelerle uğraşma. hangi felsefeyi anlıyorsan sen oranın adamısın. Her felsefe her zaman her felsefe için gecerli değildir. Madem hizmet felsefesini anlayamadın ozaman ya anlayana sor. yada bu felsefeden uzak dur. Bu felsefe ile acılan hiç bir kurum başarısızlığa uğramamıştır. Mesela TUSKON, Bahar Hastanesi- Asya Finans- Zaman gazetesi, Kolejler, okullar vs. yani bu kadar büyük ve kuvvetli cemaati kandırmak sence mümkünmü.

ozki444
Kapalı
17 Ocak 2013 08:11

mümkün.bir evde 5 kişi yaşıyo 5 ide zaman alıyo sence bir tane yetmiyomu.bu başarı değil insanlara zorla aldırmadır ki çok arkadaş tanıyorum mecbur alan.bunları git cahillere anlat.ben üniversitede çok cemaat tanıdım.bana anlatma bunları.zaman olayını anlattım.

okullara gelince ben çok iyi biliyorum ki bölge bölge ayırmışlar.atıyorum ege bölgesi ndeki zengin cemaatlarden para toplayıp afrikadaki okullara gönderiliyo veya başka bölgeden toplayıp asyadaki cemaat okullarına gidiyo.çoğu adam gönülsüz veriyo bana göre haraç gibi ya resmen.onun için işleyişlerini bana anlatma.bunlar başarı gibi duruyo ama aslında başarı değil zorunlu olarak bu işe giren çok adam tanıdım.

gelmiş burda başarıdan bahsediyosun.almanyada nasıl paralar toplandığını camilerde gördük.camiyi bile para toplamak için araç gören zihniyeti anlatma burda.hele ihlas finansçıları anlatmıyorum.iyi olmuş diyorum,

asya finans dediğin banka kar payı diyerek sözüm ona faizi kar payı yapmışlar,insanları kandırıyolar.günah değilmiş milleti kandırırsın ama allahı kandıramazsın kardeşim.onun için sen git bunları bizim cahil halka anlat onlar anlar sizden.zaten okuma oranı düştükçe oyunuz fazlalaşıyo.onları kandırırsınız anca bizi değil

tadbikci
Şef
17 Ocak 2013 11:38

İşte sana demek istediğim şey bu. Bilmediğin felsefelere dalma. Aklına yatmazsa başka cıkış yolları arıyorsun. kendincede nefretini bütün cemaate kusuyorsun. Bu devirde kim kimden harac alabilir. Ya sen şimdi cemaate yardım yaparmısın. hayır ve hiç bir güc sana zorlada olsa yardım yaptıramaz. gazete aldıramaz. bank asyaya para yatırttıramaz. bölge bölge burs toplanır ve maddi imkanları olmayan ülkelere gönderilirdi. şimdi artık o devirler gecti. coğu okullar kendi imkanları ile masraflarını karşılıyabiliyor ama asıl o okullarda öğretmenlik yapacak kişilerin oraya gitmeleri. senin dediğin kadar kolay olsaydı herkez dünyanın heryerinde okul acabilirdi. veya her evden diyorsun 5 gazete alıyorlar. neden diğer gazeteler her eve kendi gazetesini aldıramıyor. sen milleti enayi mi zannediyorsun. Bazıları amerikadan yardım alıyor diyor ama yine sen maddi kaynağın nereden geldiğini biliyorsun.

ozki444
Kapalı
17 Ocak 2013 17:04

ben bilmediğim sularda yüzmem kardeş öğren bunları artık.bana felsefe edebiyatı yapma

datembalat
Şube Müdürü
18 Ocak 2013 00:30

tebrikler! küfür ve hakaret yok. güzel bir davranış. keşke ben de öyle olabilsem. işte budur!

gelelim fizik ve metafiziğe. bina tepesindeki bir basketbol topunu gören 10 yaşındaki çocuk,18 yaşındaki delikanlı, 27 yaşındaki öğretmen, 35 yaşındaki fizikçi, 43 yaşındaki ev hanımı, 34 yaşındaki basketbolcu,56 yaşındaki düşünür, 89 yaşındaki bilge,....sosyolog,antropolog,biyolog,onkoloji uzmanı....tarihi belgesel yapımcısı,.....vs....vs....

hepsinin normal olduğunu ve kariyerlerine göre basitçe düşündüğünü kabul edersek; çocuk" topla oyun oynamayı",,,, delikanlı " pota altında birilerine hava atmayı",,,, öğretmen " pota dikmeyi varsa öğrencileriyle üçlük atmayı",,,,fizikçi " yüksekliğe bağlı potansiyel enerjiyi",,,,ev hanımı " çocuklarının elbisesini kirleten bir gereksiz varlığı",,,,,basketbolcu " topun basıncını,kalitesini, malzemesini",,,,,düşünür" ne işe neden niçin yararı,topun topluma etkilerini,barışa katkılarını...",,,,, BİLGE " yuvarlak şeylerin dönebildiğini,gezegen,uydu,güneşin yuvarlak olduğunu..içinde yaşayanların da dönek olabileceğini veya sabit önyargılardan dönülebileceğini....",,,,,,, düşünebilir.

çocuk bilgeden sıkılır. öğretmen bilgeye " bildiğin değil anlatabildiğin sensindir" der. ev hanımı ,onkoloji uzmanına " basket topuyla tümörlerin ne alakası var" der.....

bu işler hep böyledir... herkes der...der... demeye devam eder....

3274
Aday Memur
18 Ocak 2013 13:24

boşuna konuşuyorsunuz. cevap yazıyorsunuz çünkü

1. aklı başında olmayan biri yalandan bir başlık açıyor birileri de ona cevap yazıyor güya ençok yazılan konu sendika kapanıyor oluyor

2. kapanırsa da açık kalsa da sana ne. sen üyemisin ki de seni bu kadar ilgilendiriyor

3. sen neyi istiyorsun ki ona cevap yetiştirmeye çalışıyorsun

4. altı ayda 33000 üye sana sendikanın kapanmayacağının garantisi desem seni (kapanmasını isteye zevatlara) ne kadar ilgilendiriyor

5. atalarımızın güzel bir sözü var BİLİYORSAN KONUŞ İBRET ALSINLAR. BİLMİYORSAN SUS ADAM SANSINLAR

6. ahmaklara karşı verilecek engüzel cevap sukuttur. şimdiye kadar bu başlık altında yazı yazmamamın nedeni sukutu tercih etmemdendir ayrıca arkadaşlar da aynı yolu takip ediyorlar

7 ilgililendirenlere güle güle

erdemak
Şef
19 Ocak 2013 19:57

SİZ SAHALARA İNİNCE GÖRECEĞİZ ELDE ÇOK MALEZEME VAR.

1-Kendi okullarınızda öğretmenlere kaç tl maaş ödüyorsunuz?

2-28 Şubat sürecinde ve sonrasında kendi dersane ve okullarında tedbir diye kendi öğretmenlerine başlarını açtıran zihniyet başörtüsü özgürlüğünü nasıl savunabilecek?

3-Sendika meselesi ile islama yapılacak cemaatsel hizmetler aynı mantıkla değerlendirilemez.Benim olsun küçük olsun zihniyeti emperyalizmin"BÖL-PARÇALA-YUT" taktiğidir.Farklı cemaatlerin,hareketlerin,islami grupların dernek ve vakıfların İslam'a hizmetleri elbette önemlidir fakat sendika bir çatıdır.Çatı kuruluştur.Fethullah Gülen Hoca cemaati bir sendika kurup kendi intisaplılarını bir işaretle istifa ettirip üye yapıyorsa eğitim-bir-sen içersinde bulunan tüm farklı gruplara mensup inanan kadroları ayrıştırmanın yolunu açmış olurlar.

Elbette biz inananlar olarak şunu biliyoruz ki hayır gördüklerimizde şer şer gördüklerimizde hayır olabilir.Müslümanlar olarak Kur'an ölçeğinde kendimizi değerlendirelim ve siz hiç akletmez misiniz? ayetini tekrar tekrar okuyalım!

3274, 11 yıl önce

boşuna konuşuyorsunuz. cevap yazıyorsunuz çünkü

1. aklı başında olmayan biri yalandan bir başlık açıyor birileri de ona cevap yazıyor güya ençok yazılan konu sendika kapanıyor oluyor

2. kapanırsa da açık kalsa da sana ne. sen üyemisin ki de seni bu kadar ilgilendiriyor

3. sen neyi istiyorsun ki ona cevap yetiştirmeye çalışıyorsun

4. altı ayda 33000 üye sana sendikanın kapanmayacağının garantisi desem seni (kapanmasını isteye zevatlara) ne kadar ilgilendiriyor

5. atalarımızın güzel bir sözü var BİLİYORSAN KONUŞ İBRET ALSINLAR. BİLMİYORSAN SUS ADAM SANSINLAR

6. ahmaklara karşı verilecek engüzel cevap sukuttur. şimdiye kadar bu başlık altında yazı yazmamamın nedeni sukutu tercih etmemdendir ayrıca arkadaşlar da aynı yolu takip ediyorlar

7 ilgililendirenlere güle güle

tadbikci
Şef
19 Ocak 2013 23:07

1. Şu anda dersane de veya kolejlerde calışan her hangi bir öğretmene git sor. Devlet okullarından cok daha fazla alır. Normal maaş devlet öğretmenlerinle aynıdır. Ek ders de devlet öğretmenleri ile aynı şartlarda verilir. Mesela benim dersaneyi bıraktığımda maaşım 1980 lira dır. (Buradada kıdem maaşa etki eder.) 18 saatten sonrada ek derstir. 47 saat dersim olduğundan 29 saat haftalık ek dersimde var. ek dersler de devlet okullarındaki ek ders ücreti ile aynıdır. sene başında eğitim ödeneğide ödenir. söylediklerime inanmassan en yakın fem ve ya anafen dersanelerine sorabilirsin. en önemlisi gömlek değiştirir gibi her yıl öğretmenler değiştirilmez. Kadroludur. sigortaları 12 ay üzerinden ödenir. bana başka bir dersanede daha iyi olanaklar var diyebilirmisin. Türkiyede yaklaşık 680 tane dersanemiz var ve tayinler dahil hiç problem yoktur. Eşi ile ayrı ilçelerde çalışan da öğretmen yoktur.

2. Her zaman anayasa ve kanunlara uymak zorundasın. şu anda bile bir kanuna uymazsan hemen o şirket ve ya kurum kapanır. Öğretmen olmak için de devletin kanunları var. dersane, tamam başörtüsü ile gir deme yetkisi varmı. Dersane yönetimi öğretmen olmak istersen başını açmak zorundasın ama açmak istemessen başka görev verelim diyebilir. yani sadece hizmette öğretmenler yok. Bank asyaya, şifa ve ya bahar hastanesine, zaman gazetesi bünyesinde başörtüsü ile calışabilecek farklı görevler verildi. Dersaneler ve ya koleşler MEB kanunlarına tabidir ve bu kanunlara uymak zorundadır. işte şimdi bu kanunlar değiştirildiğinde başka alanlarda istihdam edilen öğretmenler de başörtüsü ile neden ders anlatamasın.

3. Benim olsun küçük olsun demek hic birzaman bize yakışmaz. Şimdi Aktif Eğitim Sen 40.000 sayısına yaklaştı. bu 5 - 6 ayda olan bir sayı ve senin dediğin gibi daha sahaya bile inilmedi.

kavvas33
Şef
21 Ocak 2013 11:29

sayının 40.000 i geçmesi hikaye..

üyelerin çoğu EBS bünyesinde sıkıntı çıkaran ve bu sebeple bu çatıda barınamayan kişiler. Aktif-sen e geçme sebbepleri ise EBS de yer bulamamaları. Üç gün sonra göreceksiniz aynı kişiler Aktif-sen bünyesinde de çok büyük problemler çıkaracak. Şimdi "cicim ayı"... Aktif-sen yöneticileri sonraki süreçte sendikacılığın "çelik-çomak" oyunu olmadığını anlayacak.

Aktif sen in mevcut sayısı da yarısı cemaat mensubu, diğer yarısı EBS mektebinden tahsilini tamamlamadan arka kapıdan kaçanlar :)

Özellikle cemaatin içinden gelmeyenlere referans olunmadığını gördüklerinde, cemaat dışından Aktif-sen e girenler çil yavrusu gibi dağılacaklar...

Kaldı ki süleymancılar veya herhangi bir tarikat sendika kursa yaklaşık bu kadar üye toplar.

Ama herkesin sendikacılık yapması gerekmiyor. Cemat her işe girdi. Yakında "bir milyoncu" dükkanı da açacaklar, sele sepet satmak için :)

tadbikci, 11 yıl önce

1. Şu anda dersane de veya kolejlerde calışan her hangi bir öğretmene git sor. Devlet okullarından cok daha fazla alır. Normal maaş devlet öğretmenlerinle aynıdır. Ek ders de devlet öğretmenleri ile aynı şartlarda verilir. Mesela benim dersaneyi bıraktığımda maaşım 1980 lira dır. (Buradada kıdem maaşa etki eder.) 18 saatten sonrada ek derstir. 47 saat dersim olduğundan 29 saat haftalık ek dersimde var. ek dersler de devlet okullarındaki ek ders ücreti ile aynıdır. sene başında eğitim ödeneğide ödenir. söylediklerime inanmassan en yakın fem ve ya anafen dersanelerine sorabilirsin. en önemlisi gömlek değiştirir gibi her yıl öğretmenler değiştirilmez. Kadroludur. sigortaları 12 ay üzerinden ödenir. bana başka bir dersanede daha iyi olanaklar var diyebilirmisin. Türkiyede yaklaşık 680 tane dersanemiz var ve tayinler dahil hiç problem yoktur. Eşi ile ayrı ilçelerde çalışan da öğretmen yoktur.

2. Her zaman anayasa ve kanunlara uymak zorundasın. şu anda bile bir kanuna uymazsan hemen o şirket ve ya kurum kapanır. Öğretmen olmak için de devletin kanunları var. dersane, tamam başörtüsü ile gir deme yetkisi varmı. Dersane yönetimi öğretmen olmak istersen başını açmak zorundasın ama açmak istemessen başka görev verelim diyebilir. yani sadece hizmette öğretmenler yok. Bank asyaya, şifa ve ya bahar hastanesine, zaman gazetesi bünyesinde başörtüsü ile calışabilecek farklı görevler verildi. Dersaneler ve ya koleşler MEB kanunlarına tabidir ve bu kanunlara uymak zorundadır. işte şimdi bu kanunlar değiştirildiğinde başka alanlarda istihdam edilen öğretmenler de başörtüsü ile neden ders anlatamasın.

3. Benim olsun küçük olsun demek hic birzaman bize yakışmaz. Şimdi Aktif Eğitim Sen 40.000 sayısına yaklaştı. bu 5 - 6 ayda olan bir sayı ve senin dediğin gibi daha sahaya bile inilmedi.

ogrt2000
Genel Müdür
21 Ocak 2013 12:27

1-Kendi sendikası bünyesinde projeler üretmek, üyelerinin dertleriyle ilgilenmek, burada kendi sendikasının önemli ve güzel yönlerini anlatarak üye kazandırmak, kısacası kendi sendikası için çalışmak dururken başka sendikaya taş atmanızın, bütün mesaiyi buna ayırmanızın sebebi nedir?

2-"Çamur at, izi kalsın" anlaşıyışını kendinize yakıştırıyor musunuz?

kavvas33
Şef
21 Ocak 2013 13:09

sen merak etme.. ebs çalışmalarını yapıyor.

ama burada yorum yapmaya engel bir durum yok. sendikalarla ile ilgili herkes yorum yapabilir.

----

ilerki süreçte cemaat ilkeleri ile sendika ilkeleri çatışacak. örnek: x kadrosuna atama yapılacak. Aktifsen üyelerinden 3 kişi başvuru yapacak. 1'i kökten cemaatçi. diğerleri sendikaya cemaatçi olmadan girmiş. Sendika hangisini tutacak, hangisi için kulis yapacak? Cevap belli.

Sonra kıyamet kopar. Sendikacılık ile cemaat işi ters işler. sıkıntı olur.

ogrt2000, 11 yıl önce

1-Kendi sendikası bünyesinde projeler üretmek, üyelerinin dertleriyle ilgilenmek, burada kendi sendikasının önemli ve güzel yönlerini anlatarak üye kazandırmak, kısacası kendi sendikası için çalışmak dururken başka sendikaya taş atmanızın, bütün mesaiyi buna ayırmanızın sebebi nedir?

2-"Çamur at, izi kalsın" anlaşıyışını kendinize yakıştırıyor musunuz?

tadbikci
Şef
21 Ocak 2013 14:38

İşte anlamadığınız nokta burası. sendikalar atama ile neden uğraşsın. liyakat ile atamalar yapılmalı. kim hakediyorsa. şimdi bir bakıyorsun. bir kişi 3 -4 tane görevi götürüyor. Hem okul müdürü, hem şube müdürü hem de büssürü müdürlük var. ve ya bir bakıyorsun adam normal öğretmen ama bunu sendika müdür yapmak için önce bir okula müdür yardımcısı yapıyor ve 2 gün sonra müdür diye görevlendiriyor. hem müdür yardımcılığını hemde müdürlüğü kapatıyor. o kadar müdür olacak adam varken neden bu adamı illa müdür yapmak için uğraşıyorsunuz. bütün görevlendirmeler ve ya atamalar belirli kurallara göre yapılmalıdır. adamı olana göre değil.

ogrt2000
Genel Müdür
21 Ocak 2013 15:00

Yorumlar da hep aktif sen için nedense. Yeni açılmış her sendika için bu şekilde yorumlarda da bulunuyor musunuz? Özel ilginizin sebebi ne ola ki?

40.000 rakamı bu kadar önemsizse nedir sizdeki bu telaş? (Cevabı herkes biliyor da sizin ağzınızdan duyalım istedim.)

Hep -acak, -ecek ile biten cümleler kuruyorsunuz. Bu başlığı açarken de "söylentileri" delil gibi sunup açmıştınız. Yani hepsi söylenti, tahmin ve hayalden ibaret. Olanı konuşalım, olmasını istediğinizi değil...

74alp
Şef
21 Ocak 2013 15:34

öğretmenlerin de haysiyet mahrumu olanlarını yorumlarına bakarak görebilirsiniz cak cek

74alp
Şef
21 Ocak 2013 15:37

üye olanlar düşünsün seni ne ilgilendirir kavas adıda türkçe değil zaten sana bir harf değişikliği

74alp
Şef
21 Ocak 2013 15:38

tam uyar hadi balkalım onu da sen bul

Toplam 237 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi