Editörler : Pangaea
19 Eylül 2012 22:46

Hüseyin Çelik TEF ve MEF'ten çözüm önerisi bekliyor

Arkadaşlar Hüseyin ÇELİK ile görüşmeye Elektrikçiler olarak bizler gittik ama tüm TEF için konuştuk. kısa ve öz olarak Hüseyin bey sizin mağduriyetinizi zaten biliyoruz bana çözüm önerilerinizi söyleyin dedi

-En kısa zamanda TEF olarak beyin fırtınası yapıp makul mantıklı fikirlerimizi tartışalım

TEF ve MEF in Geleceği için neler yapılabilir

bu başlık altında lütfen paylaşalım

ÖRNEK:

1- Ortaokulda TEF mezunlarının girebileceği bir yada bir kaç ders

bu adı ve içeriği ne olabilir (H.çelik buna sıcak baktı)

2- ortaokul 8 ve lise 12. sınıflarda mesleki tanıtım ve yönlendirme dersi bunuda TEF öğretmenlerine verilsin dedik.

3- Mühendislik tamamlama imkanı

4- Devlet kadrolarında TEF mezunu istihdamı

bakın bu yukarda saydıklarımı açıklayacak fikirler üretin veya ekleyecek ne olabilir nasıl olabilir

mialt
Memur
19 Eylül 2012 22:58

hocam aslında çözüm o kadar basit ki sözünü verdikleri mesleki ortaokullarıda açsınlar reklam yapılırken biz istihdamı artıracak önlemler alacağız işsizliği önleyecek önlemler alacağız mesleki eğitimi artıracağız deniliyor ama bir tane dai mesleki ortaokul açılmıyor meslek eğitimi sadece imam hatip ortaokullarından mı ibaret bunu çokmerak ediyoruz.

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2012 23:03

hocam mesleki ortaokul açmayı düşünmüşler ama hem muhalefete takılmışlar hemde şu dünya çocuk işci yaş sınırı bilmem nesi varmış yani o iş biraz zor ama orta okul ve genel liselerde meslek hocalarının girebileceği dersler olursa işte o ders bizi zaten ihya eder

fakat dersin adı ve içeriği ne olmalı işte buna öneri getirin açıklayıcı ve örnekleyici olsun

birlik olalım çözüm önerilerinizi paylaşın mümkünse cumaya kadar yada önümüzdeki hafta içi salı çarşambaya kadar çözüm listesini tamamlayıp h.ÇELİK e gönderelim bizden haber bekliyor

new_mrzfn
Şube Müdürü
19 Eylül 2012 23:06

hocam ayrıca işkur olayını unutma işkurdaki sanayi istihdam kurslarına işkur bizi bünyesine alarak teknik öğretmenler girsin istedik.hüseyin çelik sıcak baktı ve not aldı.

mialt
Memur
19 Eylül 2012 23:10

hocam çocuk işçi ne demek ALLAH aşkına biz çocukları atelyelerde çalıştıracak bir mesleki eğitimden bahsetmiyoruz .Biz öğrencilere 3 boyurlu düşünebilecekleri tasarım yapabilecekleri bilgi çağında bilgiyi hızlı bir şekilde kullanabilecekleri bir mesleki eğitim ortaokulundan bahsediyoruz ve bu nasıl imam hatip ortaokullarını bitiren üst eğitim kurummuna devam etmeden imam olamıyorsa mesleki ortaokullara gidende öğrencide mesleki liseye gitmeden meslek erbabı olamayacaktır yani genel bir görüş kazandırılacaktır. Ayrıca ben size hemen göndereyim elimde mesleki ortaokullar için hazırlanmış bir ders planı dahi mevcut

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2012 23:19

hocam tüm fikirleri harmanlayalım tespit eder belirleriz ama ben forumda çok aktif olamayacağım o yüzden bu işi biraz sizlere bırakıyorum sakın boşlamayın birdaha böyle fırsat ele geçmez

diğer TEF arkadaşlar sizlerde fikir beyan edin aranızda tartışın ortak karara varmaya çalışın son şekli verdiğimizde ben H.ÇELİK beye gönderirim

hardlook01
Aday Memur
19 Eylül 2012 23:22

hocam meslek tanıtım dersi olabilir sanayide olan ve diğer mesleklerin tanıtımının yapıldığı yönlendirme dersi olabilir mesleki araştırmalar filan yapılabilir

KARAMURAT0634
Yasaklı
19 Eylül 2012 23:33

Birde oyle her onune gelen cozum yazmasin. Biz gittik iki gun boyunca kafa patlattik Ankarada. Biz her ay duzenli ve donusumlu olarak ankaraya gitmeyi planliyoruz. Bize katilin tefi daha guclu temsil edelim. Klavye delikanlilari afra tafra yapmasin burda. Mucadele edecek olanlar gelsin Katilsin bize. Ben elektrikcilerin telefon numaralarini topluyorum. Etkinlikler hakkinda toplu sms bilgilendiremesi yapiyorum. Bize teften katilim olmazsa biz elektrikciler olarak kendi mucadelemizi surdurecegiz ama agzimiza kesinlikle tef mef teknik ogrt adini almayacagiz. Su anda 40 elektrik ogrt cep numarasi var bende. Diger branslardan talep bekliyorum. Cozum yazacak, 2-3 ayda bir ankara ya gelebilecek olanlar bana cep no. Bolumu. Sehir bilgisi. nickini ve kimlik adini Gondersin. Bu bilgileti gondermeyip cozum yazanlarin yazdiklari dikkate alinmayacaktir. Numaram 05352172520.

Bizim aklimiza gelen cozumler:

A) SECMELI DERSLER ICINE SADECE TEF IN ATANABILECEGI TEKNIK DERSLER KOYMAK.

1) PRATIK TEKNIK BILGILER (Gunumuzde bir cok insan kendi evinde ufak tefek teknik problemleri cozemiyor. Ornegin sigorta atar kaldiramaz. Ev aketkerinin bakimini yapanaz. Tornavidayka bir civata sikamaz. Vb problemlerin egitimi verilir)

2) IS GUVENLIGI

3) MESKEK TANITIMI VE KARIYER GELISIMI ( Bu ders zaten secmeli olarak var Ama kimin girecegi belli degil. Bunu mesleki ve teknik egt genel muduru omer acikgoz e biz tef olarak girelim dedik. Olabilir dedi. Bu dersi kapmaliyiz.baska akliniza gelen secmeli ders varsa yazin lutfen.

B) KAMU KURUMLARINA DAHA FAZLA TEF KONTENJANI ACMAK.

1) Is ve meslek danismanligini sadece tef e verilmesi.

2)

KARAMURAT0634
Yasaklı
19 Eylül 2012 23:41

1) PRATIK

TEKNIK BILGILER

(Gunumuzde bir

cok insan kendi

evinde ufak tefek

teknik problemleri

cozemiyor.

Ornegin sigorta

atar kaldiramaz.

Ev aletlerinin

bakimini

yapamaz.

Tornavidayka bir

civata sikamaz.

Vb problemlerin

egitimi verilir)

Ders adlarina takilmayin. Degistirilebilir. Onemli olan sadece tef i temsil edecek secmeli dersler bulmak.

new_mrzfn
Şube Müdürü
19 Eylül 2012 23:45

arkadaşlar ayrıca mebin bünyesinde eğitilebilir zihinsel engellilere meslek edindirmek için kurulmuş iş okulları var burda ya snıf yada zihinsel engel öğretmeni var meslek öğretimini staj yolu ile yapıyolar atelyeleri var.buralardada teknik öğretmen kadrosu almaya bakalım.

brcuu
Aday Memur
19 Eylül 2012 23:45

azim ve sabır hocam bu görüşme sadece tef içinmi oldu yoksa mefte dahilmi?

azim_ve_sabır_34
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2012 23:51

Hocam Tüm meslek öğretmenleri adına oldu tüm 28 şubat magduru olupta unutulanlar adına ve tüm yıllarca 3-5 kontenjana mahkum edilenler adına

TÜM TEF VE MEF ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUZ AMA YALNIZCA BU YETMEZ

GEREKTİĞİNDE ANKARADA BİRLEŞEBİLMEK

GEREKTİĞİNDE MADDİ DESTEK REKLAM YAYINLATMA YADA ETKİNLİK ORGANİZASYONLARI İÇİN

Sizden ricam sadec forumda yok şöyle yok böyle deyipte bizler hadi gelin şu etkinlik var dediğimizde ortadan kaybolmamanız

ya hep olursunuz ya hiç karar sizin...

19 Eylül 2012 23:55

hocam aslında tam vakti baskı yapmanın..en azından şubat ataması olmasa bile ağustos atamasında iyi bir kontenjan almak için.. seçimler yaklaşıyor çünkü.. hüseyin çelik neden 2 yıl öncesine kadar ilgilenmiyodu.. tabii tutuştular.. baktıar 70 bin TEF li ve ailesinin oyu var... tam sıkıştırma vakti.. ben illaki öğretmen olmak istiyorum diye bi kaide yok bizlere kamuda ünvan versinler. bizlere iş alanları yaratsınlar biz bunları istiyoruz..

19 Eylül 2012 23:58

elektrikçi hocalarım bu arada artık LÜTFEN elektrik-elektronik sürtüşmesi yapmayalım lütfen.. herşeyde bir hayır vardır diyerek yolumaza bakalım..

new_mrzfn
Şube Müdürü
20 Eylül 2012 00:09

bütün elektronikcilere kapımız açık çınar22 hariç:)

new_mrzfn
Şube Müdürü
20 Eylül 2012 00:13

bu arada facebooktaki şubatcılar grubu kaynıyor.bu gruba destek verelim.ilk amacımız ek atama yaptırma olmalı.

http://www.facebook.com/#!/groups/339590089467772/

20 Eylül 2012 00:17

Sınıfçılara çözümü kendileri üretiyorlar ama 13 yıldır mağdur bize kendiniz mi bulun diyorlar.Söylencek çok söz var bunlaraa ahh ahh

KARAMURAT0634
Yasaklı
20 Eylül 2012 00:38

LUTFEN LISTEDE NICKI OLMAYANLAR BANA CEP

NUMARALARINI, BOLUM ADINI, SEHRINI, MAIL ADRESINI GONDERSINLER. ETKINLIKLERIMIZ HAKKINDA DUZENLI OLARAK SMS BILGILENDIRMESI YAPIYORUZ. CEVRENIZDE TEF MEF MEZUNU OGRENCISI TEKNIK OGRETMEN VARSA LUTFEN O ARKADASLARINIZIN DA BILGILERINI VERINIZ. UYELIGI OLMAYANLAR

BANA CEPDEN ULASIP BILGILERINI VEREBILIR. 05352172520. TESK.

elektrik adana baris

elektrik adana bedri

elektrik adana karamurat

elektrik adana karamurat arkadasi

elektrik adana yeneruzum

elektrik amasya newmerzıfon

elektrik ankara ahmetzc

elektrik ankara muratyelin

elektrik ankara mustafa

elektrik ankara gokhan5706

elektrik antep ramazan

elektrik bursa okan

elektrik eskisehir 26esk34

elektrik gazisah

elektrik gazisah arkadasi

elektrik hatay ekibi 6 kisi

elektrik ıstanbul azım ve sabır

elektrik ıstanbul makbıyık

elektrik istanbul marmara4634

elektrik ıstanbul volcanik

elektrik ızmır 35lım

elektrik izmir ersin

elektrik kayseri aksamciaa

elektrik kocaeli uns

elektrik kirikkale tayfun

elektrik mugla xyLR

elektrik nevsehir marinkanwap

elektrik nıgde frenkly

elektrik sehır bılgısı yok hesaben

elektrik tarsus lion85

elektrik yozgat alptug

yapi nigde osman

teknikunvan
Aday Memur
20 Eylül 2012 00:39

Duyuruyu unvanistiyoruz.net sitemizde haber olarak yayınladım. herkese ulaştırmaya çalışıyorum

ÇÖZÜM ÖNERİMİZ:

*Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Teknik Öğretmenlerin başvurabileceği TEKNİK HİZMETLER sınıfında kadroların açılması. ( teknolog,Teknik uzman,Uygulama uzmanı , Uygulama mühendisi vb teknik kadrolar)

*Teknik öğretmenlerin aldığı eğitimler ve üretim sahasındaki deneyimleri neticesinde yerli üretimin söz konusu olduğu bugünlerde, özel sektörde unvan tanımlaması yapılarak ,teknik öğretmenlere unvanlarına uygun istihdam alanı oluşturulması.

(Öğretmenlik haricinde kamuda, sanayi ve endüstri iş kollarında çalışan ?Teknik Öğretmenlere? resmi olarak ?Teknolog, Teknik uzman ,Uygulama Mühendisi, Uygulama Uzmanı vs gibi? tanımlanmış unvanların verilmesi,gibi konular/sorunlar çözülmelidir.)

*1992 yılında 3795 sayılı kanun ile tüm Teknik Öğretmenlere (4 yıllık Teknik Eğitim Fakültesi mezunu Meslek Lisesi Öğretmeni) 1 yıl tamamlama ile mühendis olabilme hakkı tanınmıştır. Teknik öğretmenlere mühendislik yolunun ivedilikle açılması .

* Diplomalarımızın Fiziki Yapısı ve kadrosu ile zaten kendi fakültelerimiz olan Teknoloji Fakültelerine eş tutulmalıdır.

YA DA

* YÖK tüm Mühendislik fakültelerini tüm teknik öğretmenlere tamamlama eğitimine açmalıdır. Altyapı eksikliği mazeret ise; Açık Öğretim Fakültesini kullanarak uzaktan eğitim ile tamamlama sistemini kurmalıdır.

YA DA

* Tüm mevzuat ayıklanarak Teknik Öğretmenlerin Mühendisler ile aynı haklara sahip olmaları sağlanmalı ve oda kurmalarının yolu açılmalıdır.

*ÖYP (Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı) alımlarına başvuru yapabilmek istiyoruz.

sena_ay
Şef
20 Eylül 2012 00:55

devlet kadrosunda ama sanayilerde eleman yetiştirme..

hardlook01
Aday Memur
20 Eylül 2012 00:58

bu tef toplanamaz yaa http://www.facebook.com/groups/103767473110045/

burada bir grup var çözüm önerisi topluyor burada bir grup var arkadaşlar birleşip bir grup olsun nereye gidip hangisinin dediği olacak şaşırıyorum orası grup topladı bölümleri burası görüşmeye gitti orası kaldı şimdi orada çözüm önerisi topluyor burada bende bizim bölümdekileri nereye yönlendirecem şaştım bir yerde toplanalım ankaraya herkes gitsin gidelim ağız birliği olsun

Toplam 164 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi