Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ya umutlarda biterse
01 Kasım 2006 00:10  

Kapalı
Ney programı

Bağlama ve keman programı var..Fakat ney programı bulamadım..bilen duyan varsa haberdar olmak isterim

01 Kasım 2006 00:11

kuyu_cadısı
Kapalı

bilgisayarda notaları düzenlemişler ve istediğin müziği çalabiliyorsunn ...

01 Kasım 2006 00:27

mc222
Kapalı

:))

Ney üfleme yazılımı!!! Güzel olurdu doğrusu... Bağlama ve keman yazılımları aslında oldukça basit yazılımlar.

Bu yazılımları hazırlayan arkadaşlara e-posta yollayıp bir teşekkür etseniz ve "ney üflemek için" bir yazılım yapamaz mısınız şeklinde bir ricada bulunsanız...

Eminim ki hem çok mutlu olacak hem de size bu yazılımı yapıp göndereceklerdir.

Mevcut yazılımları değiştirmek daha kolaydır.

:)

01 Kasım 2006 09:55

roviss

Bilgisayarda hazırlanan bu tür programların sadece org için etkili olabileceğini düşünmüşümdür. Şarkı/türkü dediğimiz şey klavye tıkırtıları gibi kesin çizgilerden oluşmuyor ki. Uzun hava sözgelimi: Geçişler yumuşak olmalı. Hele sözkonusu ney ise bence program işi zor. Yapanı duymadım şimdiye kadar.

~Saygılar~

01 Kasım 2006 11:35

kuyu_cadısı
Kapalı

Rovis hocam bağlama ve keman için hazırlamışlar ben çok beğendim..ney içinde olabilir tam etkin kullanılmasa da en azından sesleri tanımada çok etkili olcaktır...

bu arada d,iğer programları hazırlayanlara mesaj attım ama adreslerinde sorun var sanırım..bu iyi bir sonuç verebilirdi şansımıza küselım))

01 Kasım 2006 22:50

mc222
Kapalı

Synthesizer teknolojisi çok gelişti...

http://www.youtube.com/watch?v=xc3DpLfWw8k

Bu adresteki "klavye ney demosunu" dinlemenizi öneririm.

kuyu_cadısı öğretmenim... aslında söylediğinizin daha karmaşık olmakla birlikte bir yolu var!

*Cakewalk, Cubase gibi yazılımlar kullanmak veya gidip bir tane midi klavye almak... (creative'in uygun midi klavyeleri var mesela)

*Soundfont olayı ile ney sesi yüklemek.

Sizin neyden almak istediğiniz temel 12 sestir zaten... koma seslerin istemezsin sanırım...

01 Kasım 2006 23:28

kuyu_cadısı
Kapalı

evet buda bir yol tabı.. teşekkür ederim..

02 Kasım 2006 08:05

roviss

@kuyu_cadısı demiş ki:"Rovis hocam bağlama ve keman için hazırlamışlar"

Bağlamayı biliyorum. Keman için ne kullanıyorlar?

~Saygılar~

02 Kasım 2006 10:09

ersyno

bağlama ve keman programı var ama bunlar müziği bilenler için çok kötü ve kullanışsız programlar.ancak sesini duyabiliyorsunuz bir işe yaramıyor...

02 Kasım 2006 14:33

kuyu_cadısı
Kapalı

Keman içinde bir program gazırlamışlar.Yeni başlayanlar için faydalı en azından sesleri tanımak adına

saygılar bizden

02 Kasım 2006 15:29

Commandante

Ben de zurna programı arıyorum ama yok.

02 Kasım 2006 17:31

kuyu_cadısı
Kapalı

her aradığın bulunmuyor demekki..

07 Kasım 2006 14:05

kuyu_cadısı
Kapalı

böyle bir program yokmuş demek

07 Kasım 2006 14:09

ayberk kurtcephe

NEY ÜFLERKEN

her notanın üç çeşidi olduğu ve her notanında birden çok makamı olduğundan bilgisayar programı ney üflemekten zordur bence...ney üflemenin sadece ses çıkarması sorundur ondan sonra sevincini derdini(öfke demiyorum) kendi dilinden anlatır sırdaşın olur...

çok konuştum

07 Kasım 2006 14:23

kuyu_cadısı
Kapalı

sağolasın güzel konuşmuşsun..zaten bu yeni başlayanlar için kolaylık olması açısındasn...düşünsenize sessleri bu şekilde tanımak daha kolay olur

07 Kasım 2006 15:18

ayberk kurtcephe

iyi söylemişsin..

lakin ney üflemenin yeni başlayanları için bile elinde bir ney -ki kamıştan olmalı platikten değil-olmalı bilgisayar klavyesi değil...ney üflemenin mantığıda budur,o güzel ses insanın içini okşayan tınılar gerçekte üfleyen insanın duygularının ney tarafından tercümesidir...

çok konuştum yine...

07 Kasım 2006 15:34

kuyu_cadısı
Kapalı

yok hocam zaten bencede olmalı...yanı bu programı kendım için arıyorum aslında..güzel bir kız ney var bende kamıştan yanıı..ama hakkını veremıyorum..ilerletmem lazım ve böyle bişy varsa çok işime yarar..

07 Kasım 2006 16:48

ayberk kurtcephe

benim de mansurum var bir tane...

mahsun mansur diyorum ona hikayesi çok ilginç...ömer hocadan aldım...

bu konuda gerçekten çalışmak gerekiyor...üfleme konusunda kimse ben üstadım diyemez zaten...

ama her halükarda ney üflemek teknolojiyle bağdaşamaz bence(bilgisayarla diyorum),zaten üflemenin felsefesine(başka söz bulamadım)zıt...

değilmi yaren :)

07 Kasım 2006 16:52

kuyu_cadısı
Kapalı

Haklısınız da her zman öğrenmek için uygun ortam olmayabiliyor..ve zaman tabıkı..bu destekleyıcı olurdu ama elimizde buda yok malesef...zaten ruh olmayınca uflenmıyor...bırakırsan sana küsüyor..çocuk gibi bakım istiyor..ama benımkı bıraz küstü bana..

07 Kasım 2006 16:55

ayberk kurtcephe

senin kızda mahsun olmuş..evet ilgi ve alaka şart..badem yağına doymuyor mübarek...

07 Kasım 2006 17:12

kuyu_cadısı
Kapalı

ben fındık ve gülyağı kıllanıyorum narın ya)))

Toplam 30 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?