Editörler : crops35
01 Ekim 2012 21:39

Tarım Bakanlığında Bilirkişi Olmak...

İl/İlçe Tarımda mahkemelere keşif için çağırılan kişilerin illa ki ziraat mühendisi olma şartı varmıdır. İl/İlçe Tarımda çalışan herhangi bir mühendis örneğin çevre mühendisi de gidebilir mi?Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
01 Ekim 2012 22:56

Bilirkişilik konusunda önemli olan kadro ünvanı değil kariyer yani okulla kazanılan uzmanlık alanıdır. Ziraatle ilgili bir konuda zirai bilirkişilik yapamazsınız. Ancak çevre mühendisi olduğunuzdan çevreyle ilgili konularda Bilirkişilik yapabilirsiniz.

Örneğin ziraat mühendisleri tarla veya bahçenin değerini belirleyebilir ancak arsanın ya da binanın değerini belirleyemez. Çünkü inşaat mühendisinin uzmanlık alanıdır.

mustikim
Aday Memur
05 Ekim 2012 18:45

Güncel...

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
07 Ekim 2012 13:10

Neyin günceli, cevabımı beğenmediniz mi?

mustikim
Aday Memur
07 Ekim 2012 15:06

Cevabınızı bependim.Bunu da nerden çıkardınız.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
12 Ekim 2012 08:39

Neden yeni bir mesaj olarak "güncel" yazdığınızı merak ettim. Varsa başka bir konu onu yazsaydınız daha iyi olurdu. Yoksa sadece güncel yazarak "bu mesajı beğenmedim, daha farklı bir cevap bekliyorum" demiş oluyorsunuz bence.

mustikim
Aday Memur
13 Ekim 2012 03:14

Kısır döngü yaratma arkadaşım.Sence öyle olabilir.Bence cevabını beğendim,başka yorum yapmak isteyen varsa yapabilir.Anlamındadır.Cevapların güzel.Başka cevap yazmazsan sevinirim.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
13 Ekim 2012 12:32

En azından teşekkür etseydiniz. Bir teşekkür bile etmeyip kuru kuru "güncel" yazan biri hakkında siz ne düşünürdünüz? Kendinizi benim yerime koyun lütfen.

kulveysi
Aday Memur
15 Ekim 2014 10:02

size bir sorum olacak peki tarım bakanlığında çalışan bir mühendisin mesai saatinin çoğunu veya tamamını keşif muhabbeti için dışarıda geçirmesi herhangi resmi bir görevlendirme olmadan ve bundan bir ay içerisinde bir maaş veya daha fazla gelir elde etmesi ve yapması gereken işlerini aksatması doğrumu ? yasal hükmü nedir ?

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi