Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ' ÇOTANAK '
02 Ekim 2012 11:45  

Kapalı
2013 İcra Müdürlüğü Sınavına hazırlananlar buraya :))

Belki çok erken açılmış bir başlık ama daha bu gün itibariyle buranın geçen yıldan daha yoğun olacağını düşünüyorum arkadaşlar sonuçlarımız açıklanmamış olsa bile şimdiden hoşgeldiniz :)

02 Ekim 2012 11:53

adaletliii

Evet arkadaşlar, her sene olduğu gibi bu yılda ilk önce yapmamız gereken en önemli şey kaynak 2013 yılının ocak ayındaki yeni değişen kanunların da dahil olduğu güzel açıklayıcı bir yayın kaynak bulmak öncelik.

02 Ekim 2012 11:56

3850
Kapalı

valla ben bu yıl direk hukuk fakültesinin ders kitaplarından çalışacam ne murat ne savaş ne ismail ercan Allah var ismail ercanı görmedim ancak savaş yayınları ve murat yayınları bu sınavda çok yüzeysel kaldı bunun suçunu da yazarlarda görmek ne derece doğru orası da ayrı çünkü bu yıl komisyon tamamen soru formatını değiştirmiş e yayınevleri de sınava göre kitap hazırladıkları için sınava giren tüm adaylar gibi ters köşeye yattılar

02 Ekim 2012 11:59

Abbas KILKUYRUK1

Allah yolunuzu açık etsin, zorlu bir yola çıkmışsınız arkadaşlar.

02 Ekim 2012 12:09

fundalinkaa

Bende 2013 icra müd.yardımcılığı sınavına hazırlanacak olanlardanım:)

Bir şeyi merak ediyorum bilginiz var mıdır?

İcra müdürlüğü ve icra müdür yardımcılığı olarak ayrılmış üncanlar...Peki neye göre icra müdürü -neye göre yardımcısı oluyoruz_?Şimdiden teşekkürler...

02 Ekim 2012 12:11

fundalinkaa

ünvanlar olacaktı:)

02 Ekim 2012 13:02

3850
Kapalı

göreve ilk girdiğinde müdür yardımcısı olursun ancak küçük ilçelerde tek kadro olduğu için ilk atandığın böyle bir küçük ilçe olarak geçerse icra müdürü görevini yaparsın ama asıl kadron yine müdür yardımcısıdır bizim şu anki amacımız olsun da müdür mü olur yardımcı mı olur ünvana takılmayız :) adamlar öyle bir sınav yaptı ki bu 2012 de ağlanacak halimize güler olduk etrafımda o kadar giren insan var ne kendileri ne de onların tanıdıklarından sınavım iyi geçti diyeni görmedim varsa sanal alemde bulunur öylesi :)

02 Ekim 2012 13:07

Abbas KILKUYRUK1

Sanal alemde de zor bulunur sanırım:) çünkü verilen cevaplar çelişkiler taşımakta, üç kişinin ikisi verdiği cevaba doğru diyor, birisi ikisinin cevabına da yanlış diyor:)

02 Ekim 2012 13:13

girdap_84

Aslında sınav dediğin böyle olurdu..!!:))

02 Ekim 2012 14:40

amaç61

seneye uzaktan eğitim programı veren bi üniversitenin 50bin mezun vereceğini duydum ama daha da moralimi bozan fakülte mezunlaınında sınava girmesinin söz konusu olması..umarım söylentidir bu.ama bilgisi olan vardır diye yazdım..kaynak olarakta benim arkadaşım dersaneye gitti onun kaynaklarından çalışmıştım ama dersane berbat sakın yörüngeye gitmeyin derim..anlaştıkları kitapları ne vermişler ne tekrar yapmışlar son bir ay hiç alan dersi almamışlar 2 haftası boş geçmiş 2 haftasınada ma. dersi koymuşlar..5 deneme anlaşmışlar o da yokmuş..aslında dersaneye gitmemek mantıklı zaman kaybı zaten ama kaynak sıkıntı tabi..

02 Ekim 2012 14:47

mussüm

bende seneye sadece icra katipleri girecek diye duydum. bakanlık icra katipliği açıp icra katibi olarak alıp, onları icra müdürü yapacakmış..

02 Ekim 2012 14:57

girdap_84

Öyle senin anlattığın gibi değil müssum...

02 Ekim 2012 15:09

mussüm

işte dedim ya duyum..bizzat bilen varsa anlatırsa sevinirim...

çünkü bu mesele bizzat canımı sıktı

02 Ekim 2012 16:14

3850
Kapalı

ya arkadaş her sene aynısını söylemekten bıktım ama kulağınıza gelen her dedikoduyu şu şöyle olacakmış ben öyle duydum die bu başlıklar altına yazmadan bi zahmet edip de araştırın ben bunu söyleyince benden kötüsü olmuyo millet benle münakaşaya giriyor da sizin gibi insanlar yüzünden burda kaç insan karamsarlığa kapılıyor biliyo musunuz lisans mezunu girecekmiş, icra katiplerinden alacakmış diyen arkadaşlar bunu duyduğunuzda bi zahmet edip 5 dakikanızı ayırıp araştırdınız mı ne gezer direk gel buraya at ortaya nasılsa birisi cevaplar durun bakalım daha Allahtan 2012 sonuçları açıklanmadı sonuçlar açıklansın bu sefer yine birileri dadanır buralara bu yıl sınav açılmayacakmış yok açılırsa da 100 kişi alınacakmış bakanlığı aradım, eltimin kızı bakanlıkta kesin duyum bilmem ne die sonra sınav açıklandığında da herkesten önce koşa koşa kendi gider başvurur.

Araştırın edin bilemediğiniz bulamadığınız bişey varsa seve seve yardımcı olmaya çalışalım ama ben şöyle duydum diye her söylentiyi de buralara taşıyıp milletin moralini motivasyonunu bozmayın arkadaşlar bu konuda duyarlı olmanızı bekliyorum

02 Ekim 2012 16:18

mussüm

YARGI HİZMETLERİNİN ETKİNLEŞTİRİLMESİ AMACIYLA BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI VE BASIN YAYIN YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARA İLİŞKİN DAVA VE CEZALARIN ERTELENMESİ HAKKINDA KANUN

Kanun No. 6352 Kabul Tarihi: 2/7/2012

Her icra dairesinde Adalet Bakanlığı tarafından atanacak bir icra müdürü, yeteri kadar icra müdür yardımcısı, icra katibi ile adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonları tarafından görevlendirilecek mübaşir ve hizmetli bulunur.

İcra müdür ve icra müdür yardımcıları, Adalet Bakanlığı tarafından yaptırılacak yazılı sınav ve Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınav sonucuna göre atanırlar. İcra katipleri arasından Adalet Bakanlığı tarafından yaptırılacak yazılı sınav ve Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınav sonucuna göre de icra müdür veya icra müdür yardımcılığı kadrolarına atama yapılabilir.

02 Ekim 2012 16:22

Hassas Terazi01

2013 te sınav açılıp açılmayacağı kesinleşmeden böyle bir başlık açılması gereksiz bence. 2013 te sınav açılacağına ve hangi tarihte olacağına ilişkin bir duyumu olan varmı ?

02 Ekim 2012 16:28

mussüm

tabi bir de orası var...

06 Ekim 2012 13:26

ecetubacan

2013 te sınav olursa kesin icra için kursa gidecem. bildiğim ve arkadaşların genelinin olumlu görüşü yörünge yönünde. kitaplarla falan olmuyor.

07 Ekim 2012 15:52

rüzgarsu

dershanenin doğru dershane olması çok önemli,,dolduruşa geldik savaşla murat yayınlarını aldık akabinde boyumuzun ölçüsünü de aldık

07 Ekim 2012 16:24

kadirhan71

bu yıl hazırlanamadım ama 2013 te bnde girmeyi düşünüyorum

09 Ekim 2012 13:38

frknkmlrkndhn0812

arkadaşlar müssüm kardeşimiz kanunu yakalamış ama detaya inememiş ösym'nin sitesine girerseniz ve 2013 yılı sınav takvimine bakarsanız artık icra müd.ve müd.yardımcılığının görevde yükselmeyle alınacağını anlarsınız.yani artık dışarıdan müd. alımı yok bencede en doğrusu bu.

Toplam 242 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon