Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
02 Kasım 2006 01:50  

Üniversite hastanesinden sağlık bakanlığı hastanelerine eş durumundan tayin?

Aday memur, Üniversite hastanesinden sağlık bakanlığı hastanelerine veya başka üniv. hastanesine -eş durumundan- tayin yaptırabilir mi? Bilen veya benim durumumda olup da geçiş yapmış olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Not:Çalıştığım yer Zonguldak Karaelmas Üniv. Hastanesi- İstanbul'a gelmek istiyorum

02 Kasım 2006 13:05

tpn

sizin hastanenin diyetisyeni geçti istanbula.....Onu araştırın isterseniz

02 Kasım 2006 15:03

serdaryilmaz14

mrb arkadasım bende unıversıte hast calısıyorum ve aday memurum.bende cok ıstıyorum saglık bakanlıgına gecısı cunku unıverstıde magdur oluyoruz daha cok iş yuku ama daha az para alıyoruz.taın meselesıne gelıce ya unıversıte hast yada saglık bakanlıgına gecebılırsın saglık bakanlıgına gecıs yapmam ıcın kurumlar arası naklen atama kuralarına gıreceksın oda genelde merkezı yerler degıl tasra bolgesı ve aynızamanda saglık bakalnlıgında kura ıle cıksan bıle unıversıte sana muhaffakat vermesı bır yılan hkayesı yanı saglık bakanlıgına gecıs neredeyse ımkansız gıbı dıger secenek ıse baska unıversıte ama onda da dıger unıversıte kendı kadro derecene uygun kadro bulacaksın orası senı kabul edecek bos kadro bulacak sonra senın unıversıtene taın dılekcesı yazacak ve en buyuk sorunlardan bırısı calıstıgın yer sana muhaffakat verrıse sen gıdersın ama unıversıtelerde bu işler cok zor arkadasım bende aynı durumu yasadıgım ıçın ben de ıst ıstıyorum ama nerde butun bunların yanında tek gercek turkıyedekı ıyı bır torpılın varsa ozaman taının hemen olur b uda ısın acı tarafı ne yaparsın

02 Kasım 2006 15:27

tpn

Serdar bey dediğiniz doğru bi arkadaşım üniv. Hast.den devlet hast.ne geçti ama eşi kaymakam!!!!!!

02 Kasım 2006 20:32

fanemıs

üniversite hastanelerinden, sağlık bakanlığı hastanesine eş durumundan geçme gibi bir hak yoktur, yapılması gereken, sağlık bakanlığının belirli sürelerde açtığı kurumlararası geçiş kurasına katılıp, kazanmanız gerekiyor, sonrasında ise, üniversite hastanesinin muvafakat verip, sağlık bakanlığında çalışmasınız için size izin vermesi gerekiyor bu prosedürden sonra eşinizin yerde devlet hastanesinde başlayabiliyorsunuz, arkadaşım bu prosedürle çok rahat eşinin bulunduğu bölgeye gitti.

03 Kasım 2006 15:37

k.a.s48
Kapalı

mine nur evet ünivarsiteden sağlık bakanlığına geçersiniz.ancak öncelikle aday memur sürenizi tamamlayıp asil memur olmanız şart.

sonrasında bakanlığa başvuruyorsunuz

bakanlık sizi kabul ederse çalıştığınız üniversiteden muafakat ister.

bunuda çalıştığınız servisin başhekimi veriyor.

moralinizi bozmak gibi olmasın ama hem bakanlığa başvurunuzun kabulü için torpil şart hemde kilnikte muafakat almak için klinik şefi hocanızdan izin koparmak zor.

yani imkansız değil.

kolaylıklar dilerim...

04 Kasım 2006 11:05

murt213

arkadaşlar yani gecir cok zor mu diyorsunuz ya biriniz cevaplasın cıkmazdayım 4924 calışmak mı yoksa ünüversite hastaneleri mi?yanıtlarsanız sevinirim...................

04 Kasım 2006 11:15

k.a.s48
Kapalı

4924 çalışma yerine üniversite hastanesi daha doğoru olur.hiç olmazsa merkez.ancak size uygunluğu nedir bilemiyorum tabi.

04 Kasım 2006 11:27

murt213

ünüversite hastanelerinin yoğunluğu ve sağlık bakanlıgına aday memurken gecişin olabilecegi hakında bilginiz var mı?

04 Kasım 2006 12:18

k.a.s48
Kapalı

bildiğim kadarıyla aday memurken geçemezsiniz.öncelikle asaletinizin tastiklenmesi gerekiyor

04 Kasım 2006 16:02

veteriner6277

KARDEŞİM BİRİNCİSİ TORPİLİ OLMAYAN KİMSEYE TYAYİN VERMEZ HİÇBİR KURUM KOLAY KOLAY. İKİNCİSİ HİÇBİRŞEY ZOR DEĞİLDİR TORPİL OLDUKTAN SONRA ANINDA HİÇBİR MAZERET GÖSTERMEKSİZİN GİDERSİN. MESELA BEN 24 EKİM 2005 TE GÖREVE BAŞLADIM 3 KASIM 2006 DA ASALET TASTİKLENDİ. BEN ŞUAN ÜNİVERSİTEDEYİM AMA HEMEN TARIM BAKANLIĞINA GEÇECEĞİM. HİÇBİRŞEY ZOR DEĞİL TAYİN VERMEYEN YERE SENDE SÜREKLİ RAPOR ALIP GİTMEZSİN VE ADAMIN İŞİNEDE YARAMAZSIN HERŞEY KARŞILIKLI... SONUÇTA ZAFER MEMURUNDUR

05 Kasım 2006 09:11

tamrad

Asaletinin tasdik olması lazım.

06 Kasım 2006 09:19

eczesin

arkadaslar unv hastanesınden saglık bakanlıgına gecıs cın bellı bır sure calısma sartı var mı? ben bır yerden 4 yıl calısmadan kurumlararası gecıse basvuramıyorsun dıye duydum ..bılgılendırırsenız sevınırım

19 Kasım 2006 19:00

serdaryilmaz14

bende es durumundan dolayı ya taın yada saglık bakanlıgıma gevmek ıstıyorum ama suda bır gercekkı arkadasım ne yazıkkı torpıl lazım o olduktan sonra bır hafta ıcınde ıstedıgın yere baslarsın bızlerde o yok bızde onun bunun gozunu gozleyıp durucaz sonucta bızler unıversıtede calıssak 657 devlet mumuruyuz ve atanırken taın hakkımızyok dıye atnmadık ama ne yazıkkı bazılarını bunu boyle gormuyor ve senın nasıl yasadıgın onemsenmıyor buda artık bıraz kısmet ısı ıhtıyacı olan herkese allah yardım etsın ne dıyelım

Toplam 13 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon