Editörler : crops35
08 Ekim 2012 16:58

Şeflerle, şb. müdürü arasındaki maaş farkı 1000 tl.den fazla

Adalet mi? ne adaletinden bahsediyorsunuz.şefler çalışsın ama müdür ne yapacak dersin.şb.müdürler kebab yapar.şefler trene bakar.

madem aradakı farkı kapatacaksınız. adam gibi kapatın.şeflerle şb.müdür arasında maaş farkı muazzam derece açık olduğu görülüyor ve şef arkadaşlarımızın hiçbir yerde sesini duymadım.şefler şb. müdürü olacaklarını zannediyorlar ama rüyalarında görürler.kimse 65 yaşına kadar emekli olmaz bu düzende.şefte 64 yaşına gelince şeker,tansiyon hastası olur.maaş farkını artık öteki tarafta hükümetle hesaplaşır.şimdi şb. müdürleri, daire başkanları işimiz zor diyerek maaş farkını alıyor ama kim çalışıyor.tamam maaş farkı olsunda bu kadarıda olmaz yani.onlar devletin çocuğuda, şefler kimin çocuğu.10 senelik iktidardan bu kadar bariz hata olmaz.2002 kasım ayı seçimlerinde sayın başbakan söz vermişti.eşit işe eşit maaş diye. ama görünürde ne köy var ne kasaba.müdürlerin kimse bana fazla parayı şu sebepten dolayı hakettiğini anlatmasın.aynı işi şef 1000 tl daha ucuza yapıyor hemde şb.müdürüne ihtiyaç duymadan.kimse müdürün maaşının fazla olması gerektiği laf salatasını bana anlatmasın.aradaki maaş farkının 150 tl'yi geçmemesi lazım.müdürlüklerinde vekaleten olması lazım.koltuğu kapan 45 sene bırakmıyor.zaten fırıldakla alınan kadrolarıda kimse 65 yaşına gelmeden bırakmıyor.adaleti savunanlar, adaleti yerine getirmemliler.

deşarj
Aday Memur
09 Ekim 2012 10:49

hay ağzına sağlık valla bende çok müzdaribim bu konuda şeflerin maaşı komedi, bide derler 657 değişecekte bilmem çok çalışan çok alacak...sen önce çok çalışan şeflere haklarını ver, sonra yaparsın o büyüklüğü...müdür müdür,memur memur, şef amele...Bu bürokrasi varken daha çoooook haksızlık, adaletsizlik,.... olur.

eskidiyar
Memur
09 Ekim 2012 11:32

arkadaşlar bulunduğunuz ildeki hangi sendikaya bağlıysanız bu konu hak. ne çalışma yapıldığını sorun eğer böyle bir konuda bişey yapmayacaklarsa birşeye yararmı burdan yazmak yeterli değil artık bimer artı sendika birileri sesimizi duymalı ben çalışmalara başladım sizde bişeyler yapın tek benim yapmam bişeye yaramaz ayrıca sgk şefleri derneği gibi derneklere dilekçe yazın

eskidiyar
Memur
09 Ekim 2012 11:50

657 değişiyor şeflerle ilg. yazınki bu konuyu dikkate alınsın

memur xyz
Şef
09 Ekim 2012 13:39

sizlerden, şef arkadaşlarımdan ricam var. sakın bu konuya tek kurum olarak bakmayalım.hepimizde aynı sorun var.adalet varsa verilmesi lazım.şefle memur arasındaki ücret farkı ne ise, müdürlede şef arasındaki fark aynı olmalı.adalet baştan sona doğru adaletli olmalı.bizde zamanında memurduk.

sayın yetkililer bizi görmek istemiyorlar.bu paralar kimsenin babasının parası değil. adaletli paylaşımın yapılması lazım.şeflerin sesi gazetesini çıkaracak gücümüz yok.ama hakkımı helal etmiyorum.madem, helalden, haktan yanasınız.o zaman gösterecen kendini, ahkam kesmeyecen.bana ''dışarıdaki adam ne alıyor şükret'' demen için ilk öncelikle bu sistemi düzeltmen gerekli olduğunu düşünüyorum.

madem şefler susacak, sussunlar.konuşuncada birşey olmuyor, dediğimiz için bu yerdeyiz zaten. işe bak sen.göz göre göre bakıyoruz hemde hepimiz.

11 Ekim 2012 08:40

yuhyuh yuhyuh

eskidiyar
Memur
13 Ekim 2012 16:14

yeni şeflerin kazanılmış haklarını 666 khk ile aldılar bu konuda sendikalar hiçbirşey yapmadı mahkemeye vermediler o zaman sendikalı olmanın anlamı varmı ben bağlı olduğum sendikaya söyledim yazdım ama kimse ilgilenmiyor

memur xyz
Şef
15 Ekim 2012 08:42

http://www.memurlar.net/haber/295475/

burada memurlar net'in haberi gözüküyor.kendilerine bravo diyorum.saygılarımı iletiyorum.

eskidiyar
Memur
15 Ekim 2012 10:02

arkadaşlar memur neti araın gündemde tutsunlar sendikalar memursen dikkat bu konuda yetkili sendika olarak bişeyler yaP arkadaşlar yazın

deşarj
Aday Memur
15 Ekim 2012 10:30

hep destek tam destek...

memur xyz
Şef
16 Ekim 2012 16:58

durmak yok.

memur xyz
Şef
19 Ekim 2012 09:10

sendikalara yazıyormusunuz arkadaşlar? en azından email atınız.

mskb
Memur
20 Ekim 2012 22:31

Memur xyz, haklısın demek bile yetersiz. Çok çok çok haklısın. Koltuğa oturanın kıçında japon yapıştırıcı var sanki. Şube müdürleri boş boş oturur. İşin yükünü çeken şeflerdir ama kimin umrunda.

doğrucu.
Memur
21 Ekim 2012 11:21

şube müdürüne gözünü di̇kenleri̇n başina şube müdürü kadar taş düşsün i̇nşallah.güçleri̇ hi̇çbi̇r yere yetmeyen zavallilar ağizlarini açti mi şube müdürnün aldiğindan vs. bahsederler. ulan bi̇ de gi̇di̇p başkasininki̇ne baksaniza.şube müdürleri̇ni̇n çekti̇ği̇ni̇ si̇z nereden bi̇leceksni̇z ki̇..

totem123
Daire Başkanı
21 Ekim 2012 14:28

şube müdürü ne çekiyorki bu işin bütün yükünü memur ve şef çeker

memur xyz
Şef
23 Ekim 2012 09:36

müdür mü çok çalışkan dediniz sayın doğrucu.benim çalışmış olduğum kurum Üniversite.üniversitelerde müdür,fakülte,myo ve ensitü sekreterliği,daire başkanlığı kadroları hülle yoluyla veriliyor.kadroyu alanlarda yatarak kestane yapıyor.adam işi bilmeden geldiği için zaten çalışmıyor.çalışsada işe yaramaz.bi çoğunun kafa basmıyor.

hükümetin memuriyette yükselme sorununu şu şekilde çözmesi lazım.uzmanlık sınavı açacak kazananlar uzman memur olacak.ve gerekli boş görülen kadrolarda değerlendirilecek. başka bir çözüm olamaz.bu sistemde herşey sınavla, kafası basan alacak.okuduğunu anlayan insanlara ihtiyacımız var.diğer çözümler adaletten yana değil.

diğer bir sorunda müdür ve benzeri kadrolarda çalışanlar içerisinde bilgisayar kullanmayı bilmeyen dolu.bunları ne yapacaksınız.65'e kadar bekliyor.buda hükümettin çözmesi gereken sorunlarından biri.sabun olacakları zorunlu emekli etmesi lazım.her kuruma müfettiş gidecek elenmesi gerekli tüm personeli eleyecek.burada yeni işsizlerede memur kadrosu açılmış olur.

memur xyz
Şef
30 Ekim 2012 15:11

ne oldu şeflere yoksa halinizden memnun musunuz ?

memur xyz
Şef
05 Kasım 2012 08:54

evet 10 yıl oldu.3 kasım 2002 de söz verilen eşit maaş nerede kaldı ?

şefle ile müdür,sekreter,başkan v.b. kadrolar arasındaki fark dağlar kadar oldu.kimin parasını kime veriyorsunuz.cebinizden mi veriyorsunuz?

sendikalarda bomboş duruyor, sözde hakkımızı savunuyorlarmış.

memur xyz
Şef
07 Kasım 2012 16:23

nerdesi̇ni̇z

byr34
Aday Memur
08 Kasım 2012 09:09

Arkadaşlar bu konuyla ilgili bir senedir her ay düzenli olarak tüm sendikalara, bimer'e ve Cumhurbaşkanlığına konuyla ilgili mail gönderiyorum, tabiki sadece buradaki birkaç kişinin göndemesi yeterli olmayacaktır, dolayısıyla en azından buradaki yazıyı okuyan arkadaşlar şef olsun yada olmasın farketmez, yukarıda belirttiğim yerlere mail gönderirilerse faydalı olacağı kanısındayım.

sancar14
Aday Memur
08 Kasım 2012 15:18

hiç bir kesim biz şeflerin penceresinden bakamıyor bu konuya memur arkadaşlar öğretmenler ve hükümet ücret eşitisliğinin giderilmesi derken memurla şef maaşını eşitlediler artık durumun farkına varın ve bu eziklikten kurtulun derim çözüm istifa

Toplam 518 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi