Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazburak363
09 Ekim 2012 17:26  

29 Ekim günü ilkokullarda kutlama olacak mı?

Bilindiği üzere Kurban bayramı tatili 6 gün oldu (24-29 Ekim). Bu durumda 29 Ekim günü okullarda kutlama olacak mı?

09 Ekim 2012 17:29

alaattin(bjk)

Kimse bilmiyor .Ama kutlama yapılacağını düşünüyorum.

09 Ekim 2012 17:41

mühendisss

Evet bizim okuldaki okul yönetcleri de bilmiyor.

09 Ekim 2012 20:09

hazeleye
Yasaklı

olacak tabii ekdersini de alacaksın bu kadar basit

10 Ekim 2012 22:46

yorgunsekreter

okullarda tören olmayacak....

bayram tatili herkese 6 gün (resmi tatil) oldu diye açıklaması Sayın ARINÇ'ın o yüzden...

11 Ekim 2012 00:41

susuyorumsusuyorum
Yasaklı

bizim ilçede olcak..hem de öğretmenler de yürüycekmiş..öğrencilerle değil..ayrı..çok ilginç geldi bana..öğrencilerle yürürdük de..böylesi ilginç olmuş

11 Ekim 2012 11:20

afili-01-03

29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlamaları yapılacak ama öğretmenlerimiz ek ders alır mıyız,tatil olur mu derdindeler.... Tam da başımızdakilerin istediği gibi... Keşke cumhuriyet hiç ilan edilmeseymiş..!

11 Ekim 2012 22:24

asaygin
Editor

@yorgunsekreter,

29 Ekim tarihi her yıl resmi tatildir, bu seneye mahsus değil! bilginize

13 Ekim 2012 09:39

bifefomat

tören olacak. ama yapan yapacak her zamanki gibi. anladın sen onu.

17 Ekim 2012 13:52

aracanga

köy okulları köylerinde tören düzenleyecekler.(29 ekim pazartesi günü)

Merkezde de görevli okullar ve öğretmenler törene katılacak.net

17 Ekim 2012 21:02

witchgirl

biz merkezdeyiz....ilkokul olduk. müdür bey görevli olmayıp çağrılmazsak o gün törenimizi okulda gününde yapacağız, milli eğitimden ne olacağına dair kesin yazıyı beklemekteyiz dedi

19 Ekim 2012 17:37

monpilya

aracanga nın yazdığı doğrudur...

19 Ekim 2012 18:45

aniceman

samsun ilkadım merkezde ilkokul olan okulumuzda bayram töreni var. biz okuldayız...

21 Ekim 2012 00:06

***ıssız adam...
Kapalı

İL EMİR VERMEDİYSE HİÇ BİR KUTLAMA YAPILMAZ.

VALİLİKLER VE KAYMAKAMLIKLAR BİLİR.

HATTA BU YIL HİÇ KUTLANMAMSI GEREKİR, BAŞBAKAN YARDIMCISI 6 GÜN BAYRAM TATİLİ DEDİ.

HERKES TATİLE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN TÖREN YAPACAK, BU ADİL VE MANTIKLI DEĞİL.

21 Ekim 2012 13:54

gobekligeneral

evet bülent arınç 6 gün dedi buna 29 ekim dahil.Eğer vali ve kaymakam yapılacak diyorsa suç işler bakanlar kurulu kararı var.

23 Ekim 2012 13:42

vlknelf

bazen gerçekten öğretmenlerimizin çoğunun gerçek öğretmen olup olmadığından şüphe ediyorum ne demek 29 ekim tatil mi ??? zaten her sene 29 ekim tatil olur ancak okullar buna dahil değildir. eğer bugünde kutlama yapmayacaksan ne zaman yapacağız bilmiyorum gerçekten bu vatan için dökülen kanlara yazık olmuş insanlar canını feda ederken bizler 1 gün tatilin derdindeyiz gerçekten hayret.

23 Ekim 2012 22:48

m-e-v-a88

biz saat 10.00 da okulda tören yapıyoruz.

23 Ekim 2012 22:53

minayy

ben de müüdr yetkiliyim ve köydeyim ilçeyede gidemedim hbaerim yok kutlanıp kutkanmıca ama bugün küçük çaplı bir tören yaptık ücretli öğretmene de tatil dedim çocuklarada salı gelin dedim bir sorun olmaz sanıırm tatil diye biliyorum

24 Ekim 2012 10:05

trakoonia
Yasaklı

Öğretmen ve öğrenciler olmasa Türkiye'de hiç bir bayram kutlanamaz, hiçbir anma töreni yapılamaz!

Cumhuriyet!..Cumhuriyet! diye bağıranlar, biz bayram kutlaması, anma töreni yaparken sıcacık evlerinde bi taraflarında pireler uçuyor vaziyettedirler..

Burada kalkıp öğretmenlere akıl vermeye kalkmaları riyakarlıktan başka bir şey değil..

24 Ekim 2012 10:26

trakoonia
Yasaklı

Üstelik sadece Pazartesi günü de değil..

Pazar günü öğleden sonra (saat 13.00'te) Atatürk Büstlerine çelenk koyma törenleri var..

İl ve ilçelerde belirlenen okulların idarecileri,öğretmenleri bayrak-flama ve bir grup öğrenci ile bu törenlere katılacaklar..

(Köylerde de -varsa jandarma- ,muhtarlık ve okulların çelenkleri konulur .

29 Ekim köy okullarında mümkünse köy meydanında kutlanır, tören geçişi yapılır..İlçe MEM'lerden yazı gelmesi gerekir ama bizim ilçe MEM'ler yatış yeri olduğu için bir önceki yılın tören programlarının tarihleri güncellenerek son günde okullara bildirilir..

ki bu da ayrı bir tartışma konusudur)

27 Ekim 2012 13:35

lycian07

peki hava muhalefeti olursa (yağış) okullarda kutlanacak törenleri iptal edebilir miyiz ? yoksa yağmurun altında mı kutlayacağız kaymakamlıktan yazı gelene kadar?

Toplam 20 mesaj