Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : uludaburak363
02 Kasım 2006 22:36  

Comenius Okul Projesi
03 Kasım 2006 10:53

Odipus

Arkadaşlar merhaba.Eğer proje yapmak istiyorsanız İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde kurulan AB Birimlerinden yardım alabilirsiniz.81 ilde de mevcut.Her ilin plaka numarası ile başlıyor.ab01@meb.gov.tr Adana mesela , ab17@meb.gov.tr Çanakkale.İlinizin plaka numarasını yazarak ulaşabilirsiniz.Ben kendi kurumum adına bir proje başvurusu yapmıştım ve Ulusal Ajans tarafından kabul edildi bu Socrates projesi.

03 Kasım 2006 11:00

Odipus

Proje ortaklığına gidilebilmesi için ya okulun kendi özgün bir projesinin olması ve bu projeye ortak araması ya da var olan halihazırdaki bir projeye ortak olarak katılması gerekmektedir.Kısa vadede ikinci alternatif daha uygun görülmektedir. Bu kapsamda : http://comenius.eun.org/ww/en/pub/comenius/pforum.cfm

http://www.europeanschoolnet.org/eun_org_pforum/index.cfm

web sayfalarından ortak aranabilmektedir.Bunun için okulu , öğretmen ? öğrenci sayılarını , öğrenci yaş grupları ile bölgeyi tanıtıcı bir metin belgesinin hazırlanması ve bu ortak arama sitelerinde yayınlanması gerekmektedir.

Bu projeler kurumsal bazda olduğu için yeri geldiğinde bütün branş öğretmenlerinden faydalanılacaktır.

İrtibat kişisi tarafından gönderilen metinler ortak arama sitesinde karşılık bulursa bir ortaklık söz konusu olabilecektir.( En az 3 ülkeden 3 okul , en az biri AB üyesi olacak. )

Ortak belirlenecek olan proje konusu üzerinde tüm ortak ülkeler aynı başvuru formunu doldurmak sureti ile her okul kendi Ulusal Ajanslarına 1 Şubat 2007 tarihine kadar başvurularını yapacaklardır. ( Bu tarih değişebilir )

Partner arama sitelerinin sürekli takibi yapılması ve gün aşırı kontrolleri yapılarak ortak arama işine hemen başlanılması gerekmektedir , bu sabır gerektiren uzun soluklu bir çalışmadır.

Bu yazışmalar E-mail , fax , gerektiğinde telefon görüşmeleri ile yapılacağından dolayı projede aktif rol alacak yabancı dil öğretmenlerine ihtiyaç duyulacaktır.

03 Kasım 2006 11:06

Odipus

Bu arada lifechem arkadaşım hazırlık toplantsı kapsamında Hollanda'ya yapacağı ziyarette vize konusunda sıkıntı çektiğinden bahsetmiş.Bizler bu proje kapsamında Gri Hizmet Pasaportları alabiliyoruz ve bu Hizmet pasaportları ile yurtdışı çıkışlarında ( İngiltere , Portekiz ve bir iki ülkenin daha dışında ) vize almıyoruz.

bu projeler bireysel veya kurumsal bazda olabiliyor.Yani kendinize ait bir proje yapabileceğiniz gibi kurumunuza ait bir proje de yapabilirsiniz.

Gerekli bilgiler www.ua.gov.tr adresinde mevcut.

İsteyen arkadaşlarım ile bilgi ve tecrübelerimi paylaşabilirim.

Herkese iyi günler , iyi çalışmalar.

04 Kasım 2006 20:01

cihandilek

Arkadaşlar;bu yıl 2007 için comenius projesi yapmak istiyorsanız hemen çalışmalara başlamalısınız

ortak bulmak için okulunuzu tanıtan ingilizce kısa bir tanıtım yazısı hazırlayıp aşağıda sizin okul türü ve öğrenci yaş gruplarınıza uygun ilanlara mail gönderin.

Özellikle partner arayan kişinin özel mailine gönderin çünkü siteye sürekli yeni ilanlar eklendiğinden ortak arayanların size kısa yoldan ulaşması için bu önemli

veya siz bir proje oluşturup burda form doldurup koordinatör olarak ortak arayabilirsiniz

bunun yanında lütfen her ilana mesaj atmayın

bu mesaj sitelerini incelerseniz ne yazık ki Türkiye'den bir çok arkadaşın çok iyi izlenim vermediklerini göreceksiniz

bu tür kuralsızlıklar bir Türk olarak bize yakışmayan olaylar

defalarca kez aynı mesajı yinelemek ve ya hiç ilgisiz okullara mesaj atmak ,bize hiç bir şey kazandırmıyor güvenilirliğimizi ve saygınlığımızı zedeliyor site adresleri:

http://futurum2005.eun.org/ww/en/pub/futurum2005/misc/partner_finding_forum.cfm

http://www.eun.org/ww/en/pub/comenius/pforum.cfm

http://partbase.eupro.se/frameuk.htm

kolay gelsin

06 Kasım 2006 12:14

aegan40

Comenius projesi yapan arkadaşlar;

Bu yıl bizde proje yapmak için kolları sıvadık

Destek ve yol göstermeleriniz için teşekkürler

verdiğiniz adreslere okulumuzu tanıtan ve proje yapmak istediğimizi belirten kısa mailler attık şimdiden iki tane olumlu mesaj geldi

Bence bilgi paylaşıldıkça çoğalır sözü çok doğru

bizlere çok yardımcı oluyorsunuz

comenius ve leonardo projelerinde yaşadıklarınız güzellikleri ve zorlukları bizlerle paylaşırsanız çok memnun

olacağız

saygılar

06 Kasım 2006 12:19

aegan40

Arkadaşlar;bu yıl 2007 için comenius projesi yapmak istiyorsanız hemen çalışmalara başlamalısınız

ortak bulmak için okulunuzu tanıtan ingilizce kısa bir tanıtım yazısı hazırlayıp aşağıda sizin okul türü ve öğrenci yaş gruplarınıza uygun ilanlara mail gönderin.

Özellikle partner arayan kişinin özel mailine gönderin çünkü siteye sürekli yeni ilanlar eklendiğinden ortak arayanların size kısa yoldan ulaşması için bu önemli

veya siz bir proje oluşturup burda form doldurup koordinatör olarak ortak arayabilirsiniz

bunun yanında lütfen her ilana mesaj atmayın

bu mesaj sitelerini incelerseniz ne yazık ki Türkiye'den bir çok arkadaşın çok iyi izlenim vermediklerini göreceksiniz

bu tür kuralsızlıklar bir Türk olarak bize yakışmayan olaylar

defalarca kez aynı mesajı yinelemek ve ya hiç ilgisiz okullara mesaj atmak ,bize hiç bir şey kazandırmıyor güvenilirliğimizi ve saygınlığımızı zedeliyor site adresleri:

http://futurum2005.eun.org/ww/en/pub/futurum2005/misc/partner_finding_forum.cfm

http://www.eun.org/ww/en/pub/comenius/pforum.cfm

http://partbase.eupro.se/frameuk.htm

kolay gelsin

28 Aralık 2006 21:10

curcuna

Comenius başvuruları her yıl 1 Mart tarihinde bitiyor.Proje yapmak isteyenlerin acele etmesi gerek. İlk verilecek karar koordinatör mü olmak istiyorsunuz(yani projeyi başlatmak mı) yoksa varolan bir projeye ortak olmak mı.İlk başta iğneyle kuyu kazmak gibi gelmişti bana da ama sonra konuya vakıf oldukça işin zevkine varıyorsunuz.Partner bulma sitelerinde saçma Türk mailleri istilası var.Bunların çoğu öğrenciler tarafından bırakılıyor.Ama aklı başında mesaj bıraktığınızda partner bulmak zor değil.En az 3 ortak lazım ama daha çok ortaklı bir proje yapmakta yarar var.Birisi onay almadığında ya da vazgeçtiğinde proje çöküyor.Örneğin ilgilenen kişi başka okula gidince sahip çıkan olmazsa o okul devre dışı kalıyor ve onca emek boşa gidiyor.Çünkü proje bizim değil okulun projesi.Keşke gittiğimiz yere götürebilsek.Benim eski okulumdaki proje ortaklarımla irtibatım hala devam ediyor ve belki de yeni okulumu da projenin ilerki yıllarında ortak yapabileceğim.

Ben yurtdışına çıkarken pasaportum olmasına rağmen hizmet pasaportu çıkardım.Vize işleri kolaylaşıyor ve alan vergisinden muaf olmak için başka belgeye gerek kalmıyor.Gri pasaportlu olduğum için Romanya vize istememişti.

Yardım isteyen olursa deneyimlerimi paylaşmaya hazırım.

22 Ocak 2007 22:52

nina
Kapalı
http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=206677

Arkadaslar romanya nın güneyinde görev yapan bir arkadastan bu teklif geldi.. benden projede çalışmak isteyecek okul bulup bulamayacagımı sordu..aklıma burası geldi eger ilgilenen lise öğretmeni arkadaslar varsa özelimden mail atabilirler..

proje adı:Greetings for a better world

23 Ocak 2007 18:13

ozan20
Kapalı

ilköğretim olsaydı ben olurdum i.ö. olma şansı varmı acaba

23 Ocak 2007 18:34

bilgisayar78

arkadaşım bende bu konuyla ilgileniyorum sanırım dil projesi ortak çalışabiliriz Bu konuyla ilgilenen bir arkadaşım var

23 Ocak 2007 20:19

nina
Kapalı

bilgisayar 78 arkadasınla beni irtibata geçirebilirsin bende romanyadaki okulla onu bir araya getirebilirim...

23 Ocak 2007 22:06

bilgisayar78

özele sizinle irtibat kurabileceğim bir msn adresi yazarsanız sizinle irtibat kurmalarını sağlarım

26 Ocak 2007 10:29

nina
Kapalı

arkadaslar başka lise öğretmenlerinin dikkatini cekmedi mi bu proje?

30 Ocak 2007 15:29

ozan20
Kapalı

ilköğretim için olmazmı

30 Ocak 2007 20:37

emelos

nina sana teşekkür etmek istiyorum valla bende inanmıyordum ortak bulacagıma ondan umudum yitirmiştim.eger bana yardımcı olursan sevinirm ben lisede bilgisayar öğretmeniyim gaziantepten okul idaresinin destegi var. bana msj atarsan sevinirim

01 Şubat 2007 23:42

nina
Kapalı

We want to improve the inter-cultural dialogue, social integration, economy and labor market.

> This topic is very generous, very interesting for all of us and I think we all can approach it.

We can explore subjects like ethics, civic conduct,new technologies, environmental education

02 Şubat 2007 13:39

emelos

ben gaziantepteyim sana özelden msj attım

14 Şubat 2007 15:26

emelos

curcuna hocam yardım isteyen olursa demişsiniz valla bize yardım ederseniz seviniriz.bu işe kalkıstık ama başlarda bu kadar önemli oldugunu bilmiyorduk.bugun toplantı yaptılar size istediginiz kadar izin isteginiz kadar para siz proje cıkarın dediler.sürede 31 marta kadar uzatılmıs.tamam dedik ama biz nereden başlıycaz projeye bir proje hazırlarken ne yapmak gerekiyor onu bilmiyoruz.elimizde örnek olsa cıkarız ama kimse paylasmıyor.bize nasıl yaptınız yöntemlerle sölerseniz acele işimize yarar.şimdiden cok saolun

14 Şubat 2007 23:23

hayefsosyal

evet curcuna hocam cok ii olur...

15 Şubat 2007 17:21

ozan20
Kapalı

hocam evet çok nadir cevap geliyor ben bir kaç kere mail attım hep biz ortak bulduk dendi Türikiyeden Türkiyden atılan mailler çoğunlukta ve içi boş mesajlar sanırım Avrupalılar ya özele mail atıyolar ya da bizleri ciddiye almayıp dediğiniz gb başka forum bulmuş olabilirler

Toplam 105 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon