Editörler : crops35

ali.akcil
Aday Memur
10 Mart 2014 23:43

teknisyen olarak

affetmez_s
Yasaklı
10 Mart 2014 23:46

T.C

????? ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE

Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ??.. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ??.. Devlet Hastanesinde 657?ye tabi 7/3 Derece/kademe ile hastabakıcı kadrosunda çalışmaktayım. Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunuyum. (Ek-1 Bilgisayar Mühendisliği Diploma Fotokopisi)

657 Sayılı Kanun?un:

Madde 74 - (Değişik madde: 30/05/1974 - KHK/12; Değiştirilerek kabul: 15/05/1975-1897/1md.)
Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür.

657 sayılı Kanunun 74. maddesine göre, ilgili koşulları taşıyan memurların unvan değişikliği de yapılmak suretiyle kurumlararasında yer değiştirmelerinin mümkün olduğu, bu nedenle Devlet Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği ile buna dayanılarak çıkarılan kurum yönetmeliklerinin Kanunun söz konusu hükmünün uygulanmasını engelleyemeyeceği,

Görevde Yükselme Genel Yönetmeliği, Unvan yükselmesi kapsamındaki atamaların (kurum içi ya da kurumlararası) sınav ile olabileceğini öngörmekle birlikte, açılan bir davaya bakan Danıştay ilgili dairesi, başka bir kuruma naklen geçişlerde unvan yükselmesinin sınavsız mümkün olabileceği yönünde karar vermiş ve bu kararını 657 sayılı Kanunun 74 üncü maddesinde kurumlararası naklen atamalara ilişkin "öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür" ifadesine dayandırmıştır. (Ek-2 Danıştay 5. Dairesinin 11.3.2009 tarihli ve E:2007/3519, K:2009/1250 sayılı Kararı)

Ve Kayseri 1. İdare Mahkemesinin başka bir davada verdiği Adalet Bakanlığında çalışan Zabıt katibinin, Sağlık Hizmetleri Sınıfında bulunan Tıbbi Sekreter olarak Sağlık Bakanlığına atamasına dair verdiği diğer bir örnek karar (Ek-3 Kayseri 1. İdare Mahkemesi Esas No:2012/1051 Karar No:2013/227)

Hulasa Danıştay 5.Dairesi - Kayseri 1. İdare Mahkemesi; memurun yükselmesi, bitirdiği öğrenimde görev yapması (kişinin eğitimi ile uyumlu yerde çalışmasının daha uygun olacağı ) ve verimliliği esasını göz önünde bulundurup verilmeyen muvafakat kararını dahi bozup şahsın lehine karar vermiştir.

Bu bağlamda, Üniversitenize bağlı herhangi bir birime Bilgisayar Mühendisi kadrosunda naklen geçmek istiyorum. Gereğini yapılması hususunu arz ederim.11/07/2014

Adınız-Soyadınız

T.C:

Ekler:

Adres:

Tlf :

affetmez_s, 10 yıl önce

yine kayseri idare mahkemesinin : Esas no: 2012/1051 karar no: 2013/227 nolu kararını da internetten bulunuz.

şimdi sıra size örnek dikeçe yazıcam.

onu kendinize göre uyarlayın.

sizi kabul edecek bir kurum bulun.Yeterki sizi kabul etsin.

örek dilekçe yi yazıyorum.

affetmez_s
Yasaklı
10 Mart 2014 23:49

Eeee yok mu bi teşekkür :)))

affetmez_s, 10 yıl önce

T.C

????? ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE

Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ??.. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ??.. Devlet Hastanesinde 657?ye tabi 7/3 Derece/kademe ile hastabakıcı kadrosunda çalışmaktayım. Uludağ Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunuyum. (Ek-1 Bilgisayar Mühendisliği Diploma Fotokopisi)

657 Sayılı Kanun?un:

Madde 74 - (Değişik madde: 30/05/1974 - KHK/12; Değiştirilerek kabul: 15/05/1975-1897/1md.)
Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür.

657 sayılı Kanunun 74. maddesine göre, ilgili koşulları taşıyan memurların unvan değişikliği de yapılmak suretiyle kurumlararasında yer değiştirmelerinin mümkün olduğu, bu nedenle Devlet Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği ile buna dayanılarak çıkarılan kurum yönetmeliklerinin Kanunun söz konusu hükmünün uygulanmasını engelleyemeyeceği,

Görevde Yükselme Genel Yönetmeliği, Unvan yükselmesi kapsamındaki atamaların (kurum içi ya da kurumlararası) sınav ile olabileceğini öngörmekle birlikte, açılan bir davaya bakan Danıştay ilgili dairesi, başka bir kuruma naklen geçişlerde unvan yükselmesinin sınavsız mümkün olabileceği yönünde karar vermiş ve bu kararını 657 sayılı Kanunun 74 üncü maddesinde kurumlararası naklen atamalara ilişkin "öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür" ifadesine dayandırmıştır. (Ek-2 Danıştay 5. Dairesinin 11.3.2009 tarihli ve E:2007/3519, K:2009/1250 sayılı Kararı)

Ve Kayseri 1. İdare Mahkemesinin başka bir davada verdiği Adalet Bakanlığında çalışan Zabıt katibinin, Sağlık Hizmetleri Sınıfında bulunan Tıbbi Sekreter olarak Sağlık Bakanlığına atamasına dair verdiği diğer bir örnek karar (Ek-3 Kayseri 1. İdare Mahkemesi Esas No:2012/1051 Karar No:2013/227)

Hulasa Danıştay 5.Dairesi - Kayseri 1. İdare Mahkemesi; memurun yükselmesi, bitirdiği öğrenimde görev yapması (kişinin eğitimi ile uyumlu yerde çalışmasının daha uygun olacağı ) ve verimliliği esasını göz önünde bulundurup verilmeyen muvafakat kararını dahi bozup şahsın lehine karar vermiştir.

Bu bağlamda, Üniversitenize bağlı herhangi bir birime Bilgisayar Mühendisi kadrosunda naklen geçmek istiyorum. Gereğini yapılması hususunu arz ederim.11/07/2014

Adınız-Soyadınız

T.C:

Ekler:

Adres:

Tlf :

affetmez_s
Yasaklı
10 Mart 2014 23:56

kayseri idare mahkemsinin kararı bu adreste

http://www.memurlar.net/haber/396806/

affetmez_s, 10 yıl önce

yine kayseri idare mahkemesinin : Esas no: 2012/1051 karar no: 2013/227 nolu kararını da internetten bulunuz.

şimdi sıra size örnek dikeçe yazıcam.

onu kendinize göre uyarlayın.

sizi kabul edecek bir kurum bulun.Yeterki sizi kabul etsin.

örek dilekçe yi yazıyorum.

affetmez_s
Yasaklı
10 Mart 2014 23:59

çok ilginç bir örnek daha sunuyorum size..

http://www.memurlar.net/haber/147237/7.sayfa

affetmez_s, 10 yıl önce

kayseri idare mahkemsinin kararı bu adreste

http://www.memurlar.net/haber/396806/

affetmez_s
Yasaklı
11 Mart 2014 00:06

Burdaki en önemli hususHizmetleri bölümlerinden birinden mezunsanız, sizi mezun olduğunuz bölümden kabul edecek bir kurum bulmanız lazım.

örneğin:

üniversitede kaloriferci olan bir arakadaşımız, önlisans anestezi mezunu olmuş veya Mimarlık mezunu olmuş olsun.

onu anestezist olarak veya mimar olarak kabul edecek bir kurum bularsa.bulduğu kurum o arkadaşın şuan çalışmış olduğu kurumdan muvaffakatını isteyecek.

arkadaşımızın şuan çalışmış olduğu kurum muvaffakat vermese dahi mahkemyle davayı kazanıp geçebilecek.Emsal karar çok.

Yeterki sizi mezun olduğunuz bölümden kabul edebilecek bir kururm bulun.

Tekrar belirtiyorum. Gih sınıfı kariyer meslek sınıfı olmadığı için olmaz.Teknik hizmetler veya Sağşık Hizmetleri sınıf olur.. ve benzeri sınıflar..

Bi teşekkür edin bana yahu..

bakın bu dilekçeyi ben kaleme aldım.ben yazdım,ben oluşturdum..

:)))

affetmez_s, 10 yıl önce

çok ilginç bir örnek daha sunuyorum size..

http://www.memurlar.net/haber/147237/7.sayfa

ali.akcil
Aday Memur
11 Mart 2014 00:09

Abi Allahü teala razı olsun senden benim sorum şu olacak. lise mezunu hizmetli başka bakanlığıa teknisyen olarak geçebilir mi bu kararla?

affetmez_s
Yasaklı
11 Mart 2014 00:17

bu kararlarda benim çoğunukla gördüğüm husus,geçen kişilerin hepsi en az önlisans ve üstü mezunu ve emsal kararlar da bu yönde..

mesela sen lise mezunu olarak diyelim yh sınıfında terzi kadrosunu kazandın.ama sen aynı zamanda meslek lisesi motor bölümü mezunusun.

başka bir kuruma yine lise diplomanı sunarak tehnik hizmetler sınıfında motor teknisyeni olarak geçebilirmisin bilmiyorum.

o hususta hiç bir mahkeme kararı görmedim.

içimdeki his ise olumsuz, bilesin..

ali.akcil, 10 yıl önce

Abi Allahü teala razı olsun senden benim sorum şu olacak. lise mezunu hizmetli başka bakanlığıa teknisyen olarak geçebilir mi bu kararla?

umutumutumutumut
Aday Memur
28 Mart 2014 16:02

sayın akp vekilleri bak vallah bir çok bakan ve sayın başbakanım ona bişi dediğim yok olmazda ama ama bazı bakanlar hele millet vekilleri ya ALLAH aşkına sayın vekillerım sayın başbakanım neye yetişecek siz bir oneri getirmezmisniz lütfen bakın CHP oy vermedim vallah bak MHP Oyvermem Bak BDP Oyvermedim bunlar yardımcı hizmetli çalışanlar için bişiler yanı adımlar attılar çoğunluk AKP Olduğu için fiyasko çıkıyor bari bir AKP millet vekili bu yardımcı hizmetli kadrolar ir öneri getirsin bakın belediye seçmleri atlatıyoruz ki yetişmez ama bi döşünün mv seçimleri geliyor ve 170 bin yardımcı hizmetli personelde bahsediliyorve bunların aileleriyle birlikte 340 bine yaklaşıyor bide 18 yaş çocukları varsa bi düşünün özr dilrek bunu yazıyorum AKP vekileri sınıfı geçmezler hiçmı ama hiçmı yardımcı hizmetli kadrolar için bir çalışmanız olmadı neden olmuyor? bizim günahımız nedir neden bi ek gösterge alamıyoruz neden bizler önlisans ve lisans düzeyde arkaşlar var bunları değerlendiremezmisniz bunların günahı nedir? vallah kusura bakmayın bir ayıp varsa bu ne CHP nede MHP Nede BDP varsa yoksa bu ayıp özülerek yazıyorum bir akp li olarak ayıp sizindirrrrrrr şu yardımcı hizmetli kadroları tahsillerine göre teknik sınıfı veya gihs hakları umarım değerli kişiler bunları okuyor ve dile getirip en kısa zamanda bu konuyu hal edersiniz neyanı tüm dikatler camaate çevrildi koskocaman bir hükümet sadece bir tarafa mı bakacak insaşşah bunu haledersiniz ve başarırı hükümet bu benım temenım ama tüm işlerinizide şu göndeme cevirmeyin lütfen birazda iş yapın hele mv leri öneri çalışın da bazı ciddi sorunlar var onları meclise göndeme getirin neyse saygılar arkadaşlar umarım değerli kişiler okur ve sayın başkanıma iletir byyy

numan89-yhz
Aday Memur
08 Nisan 2014 21:28

Cezaevinde kaloriferciyim aynı kadro ile içişleri bakanlığına(kaymakamlığa) kpss olmadan geçebilirmiyim?

conqieror
Şube Müdürü
28 Haziran 2014 10:34

arkadaşlar bende adalet bakanlığında şoförüm önlisans olarak girmiştim. sonrasında iktisat lisans bitirdim. başka yere nasıl geçerim ? sadece şoför olarak mı yoksa düz memur olarak geçebilirmiyim ?

29 Haziran 2014 16:43

Kardeş teknisyen yardımcısı kadrosuda yhs sınıfıdır yemişler seni yada hiç bir şey bilmiyosun kadron hakkında..

caferr, 12 yıl önce

ben emniyetten üniversiteye geçtim kadrom tek. yardımcısı idi.Çok araştırdım önceden kurumlar arası geçişlerde kadro ünvan değişiyormuş ama sadece ünvanını değiştirmek için kurum değişiklşikleri artınca artık müsade edilmiyormuş,kadro ancak aynı hizmet sınıfında değişebiliyormuş.Mesela dakdilograf kadrosunda çalışan kişi geçeceği kurumda boş daktilograf kadrosu yoksa bilgisayar işletmeni kadrosuna geçebiliyor çünkü her ikiside idari hizmetler sınıfında.Benim durumumda aynıydı boş tek. yardımcısı kadrosu yoktu hizmetli kadrosuna kaydırdılar ama yaptığım iş genel idari hizmetler işi.Durum bundan ibaret,ama güzel ülkemde imkansız diye birşey yok sadece zor olan var , saygılar...

neooblomov
Aday Memur
09 Temmuz 2014 14:38

Affetmez arkadas cokk sagol paylastigin bilgiler ve dilekce ornegi icin.

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi