Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan2706fatih06incir.receli
24 Ekim 2012 00:36

suat27

sınav soruları daha önceki gibi olursa kıvamında olur. güzel olur.

24 Ekim 2012 13:46

Sözleşmeli_2006

Sınav sorularını sendika (!) dağıtacakmış :))

24 Ekim 2012 16:29

izmir2004
Kapalı

Evet kesinlikle!

24 Ekim 2012 17:28

Erenşah

Öğretmenlik kariyer basamakları gördüğüm kadarıyla daha mantıklı bir şekilde yeniden düzenlenmekte, sadece sınava girerek basamak atlama devri sona ermektedir. Benim de şahsi kanaatim öğretmenlik kariyer basamakları düzenlenirken Üniversite Öğretim Üyesi kariyer basamaklarına benzer bir sistem getirilmelidir. Yalnız hizmet yılı şartını doğru bulmuyorum. Bir öğretmen 7 yılını doldurmadan Uzman olabilecek niteliklere sahip olamıyor mu? Üniversitelerde Doçent olabilmek için şu kadar yıl öğretim görevlisi olarak çalışacaksın deniliyor mu? Bakınız Oktay Sinanoğlu'na 26 yaşında profesör olmuş. Bu sistem Üniversitelerde de olsaydı Oktay Sinanoğlu en erken 40 yaşında profesör olurdu.

Özetle kariyer basamaklarında hizmet yılı şartına karşıyım. Öğretmenin nitelikleri sınav, süreç, performans vs ile ölçülsün gerekli şartları taşıyorsa hizmet yılına bakmaksızın bir üst kariyer basamağına geçirilsin derim ben. Ya siz?

24 Ekim 2012 18:33

sonata32

umarım başvuru süresi nisana kalır. yoksa 9 yılım dolmuyor. 1 yıl askerlik 1 yılda stajerlik düşünce 7 kalıyor

24 Ekim 2012 20:03

i.gün

yaş şartı çok yanlışş... stajerlği kalkan herkes uzman olabilmeli.

25 Ekim 2012 21:58

suat27

tüm uzman öğretmenler başöğretmenlik sınavına girebilmeli ve başöğretmenliğe başvurabilmelidir.

25 Ekim 2012 22:37

i.gün

yıl şartı olmamalı.. iyi olan kazansın..

26 Ekim 2012 11:23

sonata32

güncel

26 Ekim 2012 12:19

tahirozertan
Yasaklı

Sınav sorularının da alan bilgisinden olacağı söyleniyordu. Eğitim bilimlerinden de sorular olur ama ağırlık alan bilgisidir. Bu da kpss-anadolu liseleri sınavları karışımı bir sınav olur. bir kaç tane de mevzuat sorarlar bence. Bu durumda özellikle İngilizce konuşamayan ve kpds'ye girmeye cesaret edemeyen İngilizce öğretmenleri rezilleri oynarlar. Benim asıl merak ettiğim çakma branş öğretmenleri, alan sınavında ne yapacaklar acaba?

26 Ekim 2012 22:13

aydınkentli-92

Öğretmenlik kariyer basamakları gördüğüm kadarıyla daha mantıklı bir şekilde yeniden düzenlenmekte, sadece sınava girerek basamak atlama devri sona ermektedir. Benim de şahsi kanaatim öğretmenlik kariyer basamakları düzenlenirken Üniversite Öğretim Üyesi kariyer basamaklarına benzer bir sistem getirilmelidir. Yalnız hizmet yılı şartını doğru bulmuyorum. Bir öğretmen 7 yılını doldurmadan Uzman olabilecek niteliklere sahip olamıyor mu? Üniversitelerde Doçent olabilmek için şu kadar yıl öğretim görevlisi olarak çalışacaksın deniliyor mu? Bakınız Oktay Sinanoğlu'na 26 yaşında profesör olmuş. Bu sistem Üniversitelerde de olsaydı Oktay Sinanoğlu en erken 40 yaşında profesör olurdu.

Özetle kariyer basamaklarında hizmet yılı şartına karşıyım. Öğretmenin nitelikleri sınav, süreç, performans vs ile ölçülsün gerekli şartları taşıyorsa hizmet yılına bakmaksızın bir üst kariyer basamağına geçirilsin derim ben. Ya siz?

Erenşah, 2 yıl önce - Alıntıya git

oktay sinanoğlu 26 yasında prof oldu ama başka oktay sinanoğlu yok.

26 Ekim 2012 22:28

esas3455

vucut kitle endeksi 23 olsun öyle herkez olmasın uzman

26 Ekim 2012 22:35

vvvvvvvv

bu sınava çalışmakta zor olacak. tüm yönetmelikler değişti. bunların düzenlenip hazırlık kitabına dönüşmesi için çok zaman gerek. umarım 6 aydan önce bu sınav yapılmaz.yoksa çalışmak için kaynak bulamayız.

27 Ekim 2012 00:11

suat27

Pegem yayınlarını veya başka yayınevlerini arayın kitabın hazırlanması için. henüz yasalaşmadı ama onlar da taslak halinde kitap oluşturmaya başlamışlardır sanırım. yazarlar boş durmuyordur. sınavın kokusu çıkmıştır. kılavuz yayınlandığı hafta bi bakıyosun onlarca kitap yayımlanmış.

27 Ekim 2012 00:32

googlehotmail
Yasaklı

ezberci tiplere bak yönetmelik ezberleyip uzman öğretmen olacaklarmış.

allah sizi davul etsin benide tokmak.

ülen bir kerede sınavla uzmanlığın ne alaka olduğunu sorgula. alacağın para ağzının suyunu akıtmış belli.

27 Ekim 2012 15:49

Erenşah

oktay sinanoğlu 26 yasında prof oldu ama başka oktay sinanoğlu yok.

aydınkentli-92, 2 yıl önce - Alıntıya git

Bunu bilemeyiz. Nice üstün zekalı çocuklar prosedürler yüzünden kullanılamıyor. Öğretmene de kendi performansını gösterme imkanı vermezsen kendini gösteremez.

27 Ekim 2012 16:44

enigma74

yıl şartı olmamalı.. iyi olan kazansın..

i.gün, 2 yıl önce - Alıntıya git

hatta üniversitelerin öğretmenlik bölümünde okuyanlar da uzman öğretmen olabilmeli, değil mi?

27 Ekim 2012 21:16

Calta

Bu sınav yönetmeliklerle felan ilgisi olmamalı,öğretmenler yönetimidirki???? yöneticilikle ilgili sorular sorulsun;sınav branşa yönelik olmalı,ak koyun kara koyun belli olmalı.yıllardır yapılan hata budur yönetmelik sorularıyla matematik , fizik kimya öğretmeni alırız ne alaka kardeşim gençler böyle diyor ne alaka , herkes branşından sorumludur.Hodri meydan.

27 Ekim 2012 22:12

i.gün

hatta üniversitelerin öğretmenlik bölümünde okuyanlar da uzman öğretmen olabilmeli, değil mi?

enigma74, 2 yıl önce - Alıntıya git

polemik yaratmak istediğinz belli. Neyse kim ne demek istediğimi anladı. Yıl şartının olmaması size bir şey kaybettirmeyecek. kontejanın olmayacağı ifade ediliyor içiniz rahat olsun.. Bu meslekten sadece kendini düşünenler yüzünden soğudum

27 Ekim 2012 23:02

enigma74

polemik yaratmak istediğinz belli. Neyse kim ne demek istediğimi anladı. Yıl şartının olmaması size bir şey kaybettirmeyecek. kontejanın olmayacağı ifade ediliyor içiniz rahat olsun.. Bu meslekten sadece kendini düşünenler yüzünden soğudum

i.gün, 2 yıl önce - Alıntıya git

polemik yaratmak mı? ikidebir konuya mesaj yollayarak polemik yaratmak isteyen ben değilim.

yıllar önce yapılan sınava hakkım olmasına rağmen katılmadım, yapılacak olana da katılmayabilirim. sizin kadar hırslı değilim, merak etmeyin.

"kendini düşünenler" diye kurduğunuz cümle size cuk oturuyor, ama nedense başkalarını öyle sanıyorsunuz. ben de daha senesi dolmadan uzman öğretmen olmak isteyenlerden, 2 yıl çalışıp yeşil pasaport hayali kuranlardan, 5 yılda da emekli olsam nasıl olur diyenler yüzünden bırak mesleğimi, ülkemden soğudum.

her şeyi isteyim, devlet baba da versin, ancak bizim ülkemizde olur. avrupaya gidin de, size neyi veriyorlar görün...

Toplam 61 mesaj