Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : gubazİDAL*
19 Ekim 2012 16:46  

A GRUBU MAŞALLAH.yorum

evet arkadaşlar a grubu alımları biraz yorumlamak gerekirse bizler için en azından bu tarafta olumlu gelişmeler mevcut. şuana kadar 2845 oldu(19ekim) düz hesap 3bin diyelim :)

burada en önemli nokta bu sayıda guyun sadece 500le yer alması .bu çok iyi çünkü 2010-2012 dönemindeki 9 binlik a grubunun 3 bini aşkınını guy oluşturuyordu ki guyun kpssp3 üzerinde etkisi pek olmadığı için bu guy adaylarının önemli kısmı p3te 80 üstüdür demek yanlış olur yani b grubuna katkısı elbet oluyor ancak işte guy dışındaki diğer a grubu meslekler kadar değil.

Misal vergi müfettişliği olsun sgk denetmenliği olsun diğer merkezi uzmanlık ve müfettişliklerde gy gk ciddi etkilemekte ve zaten buraları kazanan adaylar belli bir kapasite üstünde olanlar. işte bu yüzden sevindirici yani gelir uzman yard(guy) hariç diğer alımlar doğrudan kpssp3 etkiler ciddi şekilde.

bugün görüldü ki vergi müfettişliği alımlarıda iyi olacak gibi ben aslında 2014 kpssye kadar 1200 alınır bekliyordum ama şuanda 800 oldu ve bence 2013 1200 2014de de 400 daha dersek sırf toplamda 2400 vergi müfettişi alınacak bu çok güzel bir şey :)

2010-2012 dönemnde sadece 400 vergi müfettişi alınmış 750de vergi denetmeni ki bu vergi denetmenliği ozmanlar guy gibi bir şeydi yani gy gk çok etkili olmazdı kpssp49la alırlardı. şimdi puan türü değişti ve ciddi etkisi var gy gkün.

guysuz 2500 olduk dilerim bu sayılar guyla beraber 10 bini aşar. durum bugünki vergi haberinden sonra da ümitlenmemize yol açtı.

2010-2012 döneminde A grubunun b'ye etkisi yüzde 40 olmuşsa bu sene çok net yüzde 80 olur. çünkü guy hariç diğer alım yapan kurumlar genelde yüksek puanlıların yarıştığı yerler. ve 2010 döneminde a grubunun çokluğunu belirttiğim üzere guy ve vergi denetmenliği oluşturuyordu ve neredeyse ikisinin toplamı 5 bine geliyordu ama inanın şuanki 2500lük alım kadar b ye etkisi olmazdı bunların. şuan a grubu alımları ciddi ciddi 80 üstü epey adayı eritecektir 2. ve 3. atamaya. sadece bu kasımda bu alımların faydasını göremeyiz :)

Dilerim b grubu alımlarda da muradımıza ereriz ve her şey İİBF adına iyi olur ...Olmakta zorunda bir haftadır haberlerde yolda şurda burda her yerde aöf ve 2.üniversite kayıtlarında oluşan kuyrukları gördük bana kalırsa artık memurluk için lisans tabiri yerine İİBF tabiri dense olur :) çünkü 2016da 1 milyon iibfli olursa şaşırmayalım :)

19 Ekim 2012 16:52

Lilarbia

ee mikrobaba bu yazdıklarını okursak b gurubu için puan tabanlarının senin tahmininin biraz altında kapatmasını bekleyebilir miyiz 78,5 79 falan demiştin

a gurubu gümrük derken epeyce kişi önümüzden çekildi gibi ..

biraz benim dediğime geliyor gibisin :)

19 Ekim 2012 16:57

mikrobaba

evet her şey olabilir yeterki b grubunda da önümüz açık olsa keşke ama o tarafta olumlu bir şey göremedik.bakalım kasım ve 2.atamada anlarız her şeyi. ama şunu iyi bilmek gerekirki her vergi müfettişi alımı bir maliye b grubu alımı kadar değerli. o yüzden ne kadar çok vergi müf. o kadar çok 78 altı için atanma şansı demektir :)

19 Ekim 2012 17:16

Lilarbia

b gurubu tahminimde seninkinden farklı umarım benim dediğim gibi çıkar

hepimizin isteği 35 bin kadro gelmesi ve 350 bin mezundan en azından bir kısmının memnun olması ama bu dönem (2012-2014) gelebilecek maksimum b gurubu alımı 12 bin 13 bin olacak ..

ha bu arada

açıktan alımları iibfye çevirmek gerek ...özellikle adalet bakanlığının alımlarını.

19 Ekim 2012 17:21

güzelin hastasıyız
Kapalı

MİKROBABA BENDE SANA AYNEN KATILIYORUM KARDEŞİM A GRUBU ÇOK FAZLA ALIM VAR BELKİ İLK ATAMADA OLMAZ AMA ŞAHSEN 3 DE GİDERİM DİYORUM PUAN 79...

19 Ekim 2012 19:04

mikrobaba

.

19 Ekim 2012 19:29

anonymous
Yasaklı

90 üzerin a grubu kaç kişi gitmiştir ki ?

19 Ekim 2012 19:38

balçovalı

benim bir arkadaş p3 89 p40 87 di ama puanı yüksek olanların çoğu p3 leride yüksektir

20 Ekim 2012 11:57

kardinal1
Kapalı

maşallah :)

20 Ekim 2012 13:35

kpss 2009

analiz oldukça yerinde mikrobaba.

2012 A kadrolarn yılı olacak gibi ekimdeyz ama almlar A geubu içn iyi gidiyor.dileğimiz B kadrolarında buna paralel gitmesi.bekleyp görcez.bu arada A kadro sınavının her yıl yapıldığınıda gözden kaçırmamak grek.

20 Ekim 2012 13:38

favori-42

a kadro sayısının her yıl yapılması önemli değil p3leri heesaplandı zaten bu sene girecek olanlardan iyi puan alacaklar zaten girdi 1012 ye

20 Ekim 2012 13:48

officernoyedi

mikrobaba,şu ana kadar giden a grubu kadroların kasım atamasına etkisi ne olur?yazdığın genelde 2 yıllık periyotlara etkisi.iibfnin puanlarını ne kadar düşürür kasımda?

20 Ekim 2012 14:12

kpss 2009

favori-42

ben 2012 puanıyla 3.ve 4. atamaları düşünerek söyledm.puanım 1. ve 2. atamada gitmeye pek elverişli değilde.daha uzun soluklu düşnününce A puanları tekrar giriyor işin içine.mayısa kadar önümüz açılırda inş çoğumuz atanırz.eve mhkum yaşamak,beklemek işkence gibi..

20 Ekim 2012 14:46

mikrobaba

officernoyedi, a grubuna başvuran ve mülakatına giren aday acelesi yok tercihrte bulunmaz kasımda onu geç a grubu düşünen her aday ilk atamada tercih yapmaz. iki yıl a grubunda bir yere girmeye çalışır baktı olmuyor son atamada tercih yapıyor.o yüzden a grubu alımları ve ilerisi için vadedilen olumlu haberler(8bin vergi müf. istanbul için guy alımı gibi falan ) a grubunda belli puana sahip kişilerin kasımda tercihte bulunmayacağı anlamına geliyor.zaten o yüzden ilk atamada yer yer 83 84 lü puana sahip aday dahi atanabiliyor. yoksa katiyen ilk atamada 88 89un altına düşmezdi puanlar :)

20 Ekim 2012 16:52

kademli

mikrobaba, sana katılıyorum. A grubu bekleyen insan zaten tercih yapmaz ilk iki tercihte. Yüksek alanların çoğu zaten iyi ünilerden mezun olan arkadaşlar. Onlar da genelde A için çalışırlar. Dediğin gibi yoksa puanlar düşmezdi. Zaten Gümrük Muayene bile gösterdi bunu. Çok fazla 90 üstü yok başvuranlarda. Yüksek puanlı tercih yapacak olanlar genelde normal ünilerden mezun olmuş işsizlikten çokça zaman muzdarip olmuş arkadaşlar. Bu arkadaşlar da maddi sıkıntıyı aştıktan sonra A çalışacak arkadaşlardır eminim. O yüzden işi ya da bekleme şansı olanlar tercih yapmayacağından eğer 1.300 gibi bir sayı gelirse çok iyi olacak. 83leri görecektir puanlar o zaman yer yer.

20 Ekim 2012 16:55

owumyeja
Yasaklı

peki son atama için ne düşünüyorsunuz.

20 Ekim 2012 17:03

mikrobaba

son atamayı şimdiden öngörmek imkansız ancak her bir vergi müfettişi alımı bir maliye bakanlığı b grubu alımı gibi düşünülürse ve bu alım sayısınında iyi olacağı beklentisiyle şahsi kanaatim 79 altına özellikle 78 77 puanlı adaylara gün doğabilir son atamada :) tabi b grubu alımlarında gidişatını görmek lazım orada belirsizlik var.benim düşüncem b gurubunun 2010a yakın olacağı ancak az bir farkla altında gerçekleşeceği ama bu farkıda işte yüksek puanlı a grubu kapatacak 2010-2012 dönemdeki a grubu alımlar o kadar b ye etkisi yoktu 9 binin 5,6 bin civarı kpssp49 ile guy ve vergi denetmenliğiydi , şimdi öyle değil gy ve gk etkisi fazla olan puan türlerinde alımlar çok iyi. keşke maliye bakanı bahsettiği 8 bin vergi müf. bu dönemde alsaydı iibf taban 75 dahi olurdu ama nerede, zor :)

20 Ekim 2012 17:05

owumyeja
Yasaklı

hayırlısı artık.

21 Ekim 2012 13:51

tuncmert

A grubu alımlar 2010 da da hızlı başlamıştı. 2011 den sonra yavaşlamıştı. Bu sefer yavaşlamaz ve sürekli devam ederse B grubuna katkısı muhakkak olur.

22 Ekim 2012 13:00

owumyeja
Yasaklı

inşallah olur.

27 Ekim 2012 18:09

mikrobaba

güncel

Toplam 28 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..