Editörler : Lanet

Yasaklı
24 Ekim 2012 15:33

Bilge Sözleri...

ALBERT CAMUS SÖZLERİ

• Ya zamanla birlikte yaşar ölürsün, ya daha yüce bir yaşam uğruna zamanın dışına çıkarsın.
  • Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür.
  • İnsanlarla uzun süre yaşayamıyorum. Sonsuzluğun payından bana biraz yalnızlık gerek.
  • Ya tüm çırpınmalarını aşan daha yüksek bir anlamı vardır bu dünyanın, ya da bu çırpınmalardan başka hiçbir şey gerçek değildir.
  • Önümden gitme seni izleyemeyebilirim, arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim; yanımda yürü ve yalnızca dostum kal.
  • Tarih insanların, düşlerin en aydınlık olanlarını gerçekleştirmek için giriştikleri umutsuz bir çabadan başka bir şey değildir.
  • Dünyanın insandan başka anlamı yoktur. Hayat anlayışımızı kurtarmak istiyorsak, insanı kurtarmamız gerekir.
  • İnsan tümüyle suçlu değildir çünkü tarihi o başlatmadı, ama tümüyle suçsuz da değildir çünkü tarihi sürdürdü.
  • İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.
  • Çekip gidene her şey mizah, kalıp bekleyene her şey şiirdir.
  • Oldum olası içimde biri, Tüm gücüyle hiçbir şey olmamaya çalışıyor...
  • Sana bütün bunları kim öğretti, "Doktor?" Yanıt anında geldi. "Acı çekmek."
  • Her özgürlüğün ucunda bir YARGI vardır; işte bu yüzden özgürlüğün yükü çekilmez, çok ağırdır...
  • Derin duygular da büyük yapıtlar gibi ; Bilinçli olarak söylendiklerinde daha fazla anlam taşır her zaman...
  • Ben dilimin sınırlarında nöbet beklerim.
  • İnsanlar için en ideal düzen, onların mutlu olduğu düzendir.
  • İnsanı savunuyorum, çünkü düştüğünü gördüm.
  • Hatırlamak için yavaşlar, unutmak için hızlanırız.
  • Gençlik kolay mutluluklar için parlak bir çağdır.
  • Gölgesiz güneş yoktur ve geceyi tanımak gerekir.
  • Başarı kolay elde edilir, zor olan başarıyı hak etmektir.
  • Eğer bir ağa köleleri olmadan yapamıyorsa, ikisinden hangisi özgür bir insandır.
  • Bir insanı sevmek, onunla birlikte yaşlanmaya razı olmaktır.
  • Hürriyet, tarihin kaybolmayan tek değeridir.
  • Her şeye katlanabilirim, yeter ki içimde o yoğun ve coşkun yalımı duyayım.
  • Hayat bir şey değildir. İtinayla yaşayınız.
  • Hiçbir şey, büyüklük kadar sade değildir; çünkü sade olmak, biraz da büyük olmaktır.
  • Kışın en soğuk zamanında, ben nihayet içimde yenemediğim bir yaz olduğunu öğrendim.
  • Bir insanın tek başına mutlu olması utanılacak bir şeydir.
  • Dünyada her kötülük, hemen her zaman cehaletten gelir.
  • Düşüncenin haline ağlamak boşunadır. Onun için çalışalım yeter.
  • Yaşamanın tadını çıkarmaktan korkana aptal derim.
  • Geleceğe yönelik gerçek cömertlik ,şu an mevcut olan her şeyden vazgeçmeyi içerir.
  • Kötülük cehaletten gelir.
  • İnsanlara boyun eğdirmek isteyenin kulağı sağırdır.
  • Zamanımdan ayrılamayacağımı anlayınca, onunla birleşmeye karar verdim.
  • Yaşamak kendi başına bir değer yargısıdır. Nefes almak ise; yargılamaktır.
  • Politika için yaratılmadım. Çünkü hasmın ölümünü istemekten ya da kabul etmekten acizim.
  • Yirminci yüzyılımız korku çağıdır. Diyeceksiniz ki korku bir bilim değildir, ama bu korkuda bilimin payı var.
  • Huzur, suskunluk içinde sevmek olabilirdi. Ama bilinç ve insan var; konuşmak gerekiyor. Sevmek cehenneme dönüşüyor.
  • Aşk, akıllı aptal demeden tüm insanlara bulaşan bir hastalıktır.
  • Büyük olmanın yolu da, deha gibi çalışma ve alın terinden geçer.
  • Çağdaş siyasi toplum, insanları mutsuzluğa düşürme makinesidir.
  • Yazılan her şey yaşanamaz, ama insan bunu yapmayı deneyebilir.
  • Dostlarım, şimdi ben size büyük bir şey söyleyeceğim. Sakın kıyametin kopmasını beklemeyin, o her gün kopmaktadır.
  • Resmi tarih oldum olası büyük katillerin tarihidir. Kabil, Habil'i bugün öldürmüş değil, ama bugün Kabil, Habil'i akıl uğruna öldürüyor ve onur madalyası istiyor.
  • Dünya aydınlık olsaydı, sanat olmazdı.
  • Yazarlık sanatı korunması güç olan şu iki ödeve bağlı kalacaktır; bile bile yalan söylememek ve insanın insanı ezmesine karşı koymak.
  • Yazar, sanatını büyük yapan şu iki görevi yüklenmelidir; gerçeği ve özgürlüğü.
  • Bir yazarım. Ben değil kalemim düşünür, anımsar ya da kuşatır.
  • Ateşten ve yiyecekten yoksun bir insan için özgürlük, hiç de acelesi olmayan bir lükstür.
  • Bir insan söyledikleri kadar söylemedikleri ile de insanlaşır.
  • Adalet olmadan düzen olmaz.
  • Bu dünyada en büyük suç, insanların taşıdıklarından kaçmak değilse nedir?
  • Alçalmak, yükselmekten çok daha kolaydır.
  • Ben umutsuzluğu ve bu dertli dünyayı kabul etmeyerek, insanların birleşmesini ve kötü yazgılarına karşı savaşmalarını istiyordum.
  • Benim uğraşım, kitaplarımı yazmak, insanlarım ve halkım tehdit edildiğinde savaşmaktır. Hepsi bu.
  • Bir kalıp düşünceyi işlemek, bir incelik üzerinde durmaktan çok daha kolaydır. Benim için kalıp düşünceyi seçtiler: Ben de saçma oldum kaldım.
  • Sanatçılar yaşamdan yanadırlar ölümden yana değil.
  • Sanatçı yalanla ve kötülükle uzlaşamaz.
  • Sanatçı tanımı gereği, bugün tarihi yapanların buyruğuna girmez.
  • Sanat, sanatçıyı insanlardan ayrılmamaya zorlar.
  • Sanat zorbalığa karşıdır.
  • Sanat hem bir coşma, hem de bir yadsıma işidir.
  • Mutluluk şansı olmasaydı, adaletin hali ne olurdu.
  • İnsan, kendi kendisinden saklamaya çalıştığı yanını sevmez.
  • İnsan, kendisine bir mânâ vermeye çalışan tek mahlûktur.
  • İnsanın eninde sonunda alışamayacağı bir düşünce yoktur.
  • İnsan ne ise, o olmayı reddeden tek yaratıktır.
  • Özgürlük gelecek umudu değildir. O, şu 'an'adır ve insanlarla ve şu andaki dünyayla uyumludur.
  • Bir adam karısına arabasının kapısını acıyorsa emin olabilirsiniz: Ya arabası yenidir, ya da karısı.
  • Basın özgürlüğü belki de özgürlük düşüncesinin giderek aşağılanmasından en çok acı çekmiş özgürlüktür.
  • Sevmenin sınırı olamaz.
  • İnsan hiçbir zaman tamamıyla mutsuz olmaz.
  • Hiçbir sanatçı gerçekten vazgeçmez.
  • Evren insan için uyumsuzdur ve bilinemez.
  • Günü gününe kadınlar, günü gününe erdem ya da erdemsizlik, günü gününe, köpekler gibi, ama her gün sağlamca yerinde duran kendim. Böylece yaşamın yüzeyinde ilerliyordum, sözcükler içinde, hiçbir zaman gerçek içinde değil. Tam okunmamış o kitaplar, tam sevilmemiş o dostlar, tam gezilmemiş o kentler, tam sarılmamış o kadınlar!

tarihci.0982
Yasaklı
25 Ekim 2012 23:04

• Cinsel birleşmedeki esrime hali. İşte bu! Her şeyin gerçek özü ve nüvesi bu, varoluşun amacı ve hedefi.
  • Dünyanın en yoksul insanı, paradan başka hiçbir şeyi olmayandır.
  • Sırrım konusunda sessizliğimi korursam benim esirim olur; eğer ağzımdan kaçırırsam ben onun esiri olurum. Sessizlik ağacında huzur meyveleri yetişir.
  • İki ayaklı hayvanların sıradan sohbetleri kadar kısır ve sıkıcı bir sohbeti sürdürmektense hiç konuşmamak daha iyi.
  • Düşmanının bilmesini istemediğin şeyi dostuna söyleme.
  • Alışkanlık zincirleri, önce duyulmayacak kadar hafif ,sonra kırılmayacak kadar güçlü olur.
  • İnsanların kader dedikleri çoğu zaman sadece kendi kendilerine yaptıkları aptal oyunlar.
  • Elimizde olan şeyleri çok seyrek düşünürüz. Eksik olanları ise daima.
  • Kibar ve dostça davranarak insanları esnek ve itaatkar yapabilirsiniz: bu yüzden sıcaklık balmumu için neyse kibarlık da insan doğası için odur.
  • Başkalarına benzemeye çalışarak benliğimizin dörtte üçünü kaybederiz.
  • Birisi sizin için gerçekten çok değerli ise, bunu ondan sanki bir suçmuş gibi gizleyin. Bu hoş bir şey değildir ama doğrudur. Çünkü, bırakın insanları, köpekler bile büyük dostluklara katlanamazlar.
  • İsteklerimizi sınırlamalıyız, arzularımızı dizginlemeli, öfkemizi bastırmalı, bireyin sahip olmaya değecek şeylerden yalnızca sınırlı bir paya erişebileceği gerçeğini akıldan çıkarmamalıyız.
  • Ne sevgiye ne de nefrete yol açmamak dünya bilgeliğinin yarısıdır: hiçbir şey söylememek ve hiçbir şeye inanmamak da öteki yarısı.
  • İnsanlarla uğraşmada üstünlüğe ulaşmanın tek yolu onlardan bağımsız olduğunuzu göstermenizdir.
  • Akıllı olan, sohbet sırasında ne hakkında konuştuğundan ziyade kiminle konuştuğunu düşünerek hareket edecektir. Bunu yaptığı takdirde sonradan pişman olacağı hiçbir şey söylemeyeceğinden emindir.
  • Benim gibi insanlar tarafından geride bırakılan fikirler, anıtlar hayattaki en büyük zevkimdir. Kitaplar olmasa uzun zaman önce umutsuzluğa gömülürdüm.
  • Tüm sınırlamalar kişiyi mutlu kılar. Görme, etki ve temas alanımız ne denli dar ise o denli mutlu oluruz; ne denli geniş ise o denli sıklıkta kendimizi azap içinde ya da ürkütülmüş duyumsarız. Çünkü bu alanla birlikte kaygılar, istekler, ürkünç şeyler de çoğalır ve büyür.
  • Birbirlerini en çok büyüleyenler, birbirlerini en çok tamamlayanlardır.
  • Olabildiğince az şey dilemek ve çok şey öğrenmek istiyorum.
  • Üç türlü aristokrasi vardır; birincisi yaş ve kıdem; ikincisi servet; üçüncüsü akıl ve bilgidir. En şereflisi sonuncusudur
  • Bazılarının bencil sevgisi nefretinden daha acı vericidir.
  • Kütüphaneler insanlığın tek güvenilir ve kalıcı olan belleğidir.
  • Merhamet ahlakın temelidir.
  • İnsanları tanıdığımdan beri hayvanları severim.
  • Herşeyden önce, erkeğin doğası gereği aşkta vefasızlığa, kadının ise sürekli sadakate eğilimli olduğu gerçeği bu incelemeye girer. erkeğin aşkı, doyum bulduğu* andan itibaren belirgin bir biçimde azalır... hemen hemen bütün öteki kadınlar onu, sahip olmuş olduğu kadından daha fazla çekerler... erkek değişiklik özler! kadının aşkı ise, özellikle o andan sonra artmaya başlar!
  • Sağlık her şey değildir, ama sağlık olmadan her şey bir hiç.
  • Evlenmek, haklarını ikiye bölmek ve görevlerini ikiye katlamak demektir.
  • Başkalarının fikirlerine aşırı derecede önem vermek, herkeste var olan bir manyaklık.
  • Çok insan kafaları olmadığı için kafayı bozmuyor.
  • Doğa, insan türünü ikiye bölerken çizgiyi ortadan çekmemiştir.
  • İnsan tabii ki istediğini yapabilir, ama istediğini isteyemez.
  • Yazgı kartları karıştırır, biz de oynarız.
  • Hayat maliyetleri karşılamayan bir iştir.
  • Mantıkla beslenmeyen şey mantıkla yönetilemez.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet.

Felsefe yüksek bir dağ yoludur... ıssız bir yoldur ve yukarı çıktıkça daha da ıssızlaşır. Bu yolu her kim izlerse hiç korkmamalı, her şeyi geride bırakmalı ve kış karında güvenle ilerlemelidir... Kısa süre içinde altındaki dünyayı görür; kumsalları ve bataklıkları gözünün önünden kaybolur, düzgün olmayan noktaları düzelir, yırtıcı sesleri artık kulağına ulaşmaz. Ve yuvarlaklığını da görür. Kendisi her zaman saf ve serin dağ havasındadır ve güneşi görür, oysa aşağıdaki herkes gecenin karanlığıyla kuşatılmıştır.

Aşık olan herkes sonunda zevke ulaştıktan sonra olağandışı bir düş kırıklığı yaşayacaktır; ve bu kadar büyük bir özlemle arzuladığı şeyin diğer cinsel tatminlerden daha fazla bir şeye neden olmadığını görüp şaşkına dönecek, böylece kendisini bu ilişkiden fazla yararlanmış olarak görmeyecektir.

Her halk diğer halkları kötüler ve hepsi de haklı.

En değersiz gurur, milli gururdur. Bu, onunla gurur duyandaki bireysel özelliklerin yoksunluğunu ele verir. Çünkü insan neden milyonlarca insanlarla paylaştığı bir özelliğe tutunma gereği duyabilir ki başka türlü? Dikkate değer kişisel niteliklere sahip olan, sürekli göz önünde bulundurduğu ülkesinin hatalarını açıkça görebilecektir. Ama dünyada gurur duyabilecek hiçbir şeyi olmayan her zavallı aptal gurur duyabilmek için son çare olarak ait olduğu ülkesi ile gurur duyar.

Dünya, 15 yaşından küçük çocuklara din dersi vermeyecek kadar dürüst olursa, belki o zaman ona umut besleyebiliriz.

Çiçek yanıt verdi: Seni aptal! Görülmek için mi açtığımı sanıyorsun? Kendi zevkim için açılıyorum, başkaları için değil, çünkü hoşuma gidiyor. Aldığım zevk var olmaktan ve açmaktan ibaret.

Zeki bir insan yalnızlıkta, düşünceleri ve hayal gücüyle mükemmel bir eğlenceye sahiptir.

tarihci.0982
Yasaklı
25 Ekim 2012 23:11

yukarıdaki sözler Arthur Schopenauer'e aittir...

Fer.Fecir
Kapalı
26 Ekim 2012 21:46

*Aç insanların karnını doyurduğum zaman,bana kahraman diyorlar.Onların neden aç olduğunu sorduğumda ise Komünist...

*Bir yalan hangi amaç için söylenmiş olursa olsun,her zaman en kötü gerçekten daha kötüdür...

Ernesto Che Guevera

tarihci.09.82
Yasaklı
27 Ekim 2012 01:46

teşekkür ederim ferfecir. paylaşımlara devam :)

Aldous Huxley Sözleri

• Bugün alabileceğin keyfi asla yarına erteleme...
  • Bundan 20 yıl sonra yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin; dolayısıyla halatları çöz, güvenli limandan uzaklara yelken aç, rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet.
  • Zamanlarının büyük bir kısmını para kazanmak ve saklamakla geçiren insanlar, sonunda en çok istediklerinin satın alınamayacak şeyler olduğunu anlarlar.
  • Dünyada düzeltebileceğimiz, daha iyi yapmayı başarabileceğimiz, ilk ve en mühim kimse kendimizdir.
  • Bilginin karşısına küçük bir çocuk gibi oturun, önceden düşünülmüş tüm düşüncelerden vazgeçmeye hazırlıklı olun, doğanın sizi götürdüğü her yere ve tüm çukurlara girin. Yoksa asla bir şey öğrenemezsiniz.
  • birbirlerine sarılmış aşıklar bireysel coşkularını umutsuzca tek bir yüce benlik halinde kaynaştırmaya çalışırlar, ama boşunadır. doğası gereği her vücut bulmuş ruh tek başına acı çekmeye ve zevk almaya mahkumdur.
  • Belki de insan sevilmediğinden değil, sevgisine layık biri olmadığından yalnızdır.
  • Bir kadının içindeki masum meleği erkek keşfeder; ama o meleğin tüm masumluğunu da yok edecek olan yine erkektir.
  • Kadınları en çok küçümseyen erkekler, kadınlara en fazla düşkün olan erkeklerdir.
  • Hayatın bu çirkin oyunlarına rağmen hala gülmeyi başarabilen insan; hayatın felsefesini çözmüş demektir: [Umursamamak]
  • Dertlerini gözyaşlarında boğmak isteyenlere, dertlerin yüzme bildiğini söyle.
  • Bir arkadaşta sevmediğim şey, dikkat çekmek için yanındaki insanı sürekli küçük düşürmeye çalışmasıdır.
  • Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın.
  • Aşkta mantık aramak mantıksızların işi. Aşkta mantık olsa; sonunda kırılacağını bildiği bir kalbin sevmesine izin vermezdi.
  • Tanımadan nefret edebileceğiniz tek kişi; Sevdiğiniz kişinin, sevdiği kişidir .
  • Deneyim, bir insanın başından geçenler değil, başından geçenlerin bıraktığı izlerdir.
  • Her gidiş bir dönüşü terkeder. Gitmeden önce düşün; Çünkü döndüğünde bulduğun aynı olmayacak giderken bıraktığınla.
  • Başkalarının zekasıyla cümle kuramazsınız; ama başkalarının cümleleriyle zeki görünebilirsiniz.
  • Yapabileceğin kadar söz ver, sonra söz verdiğinden daha fazlasını yap.
  • Başlamak için en uygun zamanı beklersen hiç başlamayabilirsin; Şimdi başla, şu anda bulunduğun yerden, elindekilerle başla.
  • İnsan düşmekten değil, düşerse hadi kalk diyebilecek bir dost sesi duyamamaktan korkar.
  • Hiç kimse yalanı sürekli sürdürecek kadar zeki değildir. Ve hiç kimse bu yalanlara sonsuza kadar inanacak kadar aptal değildir.
  • Büyük adam büyüklüğünü küçük adama davranışıyla gösterir.
  • Temiz Kalpli İnsanlar Hiçbir Zaman Rahat Bir Hayat Yaşayamazlar, Çünkü Kendilerini Başkalarının Mutluluğu İçin Feda Ederler.
  • Bir kadının elinden hayallerini almak, bir kaplanın yanından yavrusunu almak kadar tehlikelidir.
  • Günün sonunda kendini bir sokak köpeği kadar yorgun hissediyorsan, bu belki bütün gün hırladığın içindir.
  • Aslında tüm kadınlar tek bir koşulla sever: "Bekledikleri tek koşul ise, Sevdiklerinin onları koşulsuzca sevmeleridir.
  • Dünyanın en zevkli işi; Bir şeyin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmektir.
  • Başkalarının acılarına katılırım ama mutluluklarına değil, çünkü başkalarının mutluluğunda garip bir sıkıcılık vardır.
  • Evrende değiştirebileceğinizden emin olabileceğiniz tek nokta vardır: kendiniz.
  • İyi çalışan, sık gülen ve çok seven başarıyı elde eder.
  • Bu dünya, belki de bir başka gezegenin cehennemidir.
  • Bilginin azı tehlikeli ise tehlikeden uzak duracak kadar çok şey bilen kişi nerede?
  • Eğer mutluluğunuz, bir başkasının yaptıklarına bağlıysa, çok ciddi bir sorununuz var demektir.
  • Gerçekler sürtüktür, her şakanın altında yatar.
  • Cehennem boş, Çünkü tüm şeytanlar burada.
  • Doğa bilgisindeki her büyük gelişme, otoritenin tam anlamıyla reddedilmesiyle mümkün oldu.
  • Gülümsediğinde güzelleşmeyen bir yüz hiç görmedim.
  • Siz görmezden gelseniz de gerçekler varolmayı sürdürürler.
  • Mutlu olmanın en garantili yolu bir başkasını mutlu etmektir.
  • Şans bukalemun gibidir; biraz zaman tanı, mutlaka değişecektir.
  • Tecrübe, bir insanın başından geçenler değil, başından geçenlerin bıraktığı İzlerdir.
  • Tecrübe insanın başına gelen şey değildir; o insanın o başına gelenle ne yaptığıdır.
  • Doğuştan duyarlı kişiler, savaşın ortadan kalkmasına ilişkin duygularla doludur.
  • Kimi zaman içindeki o sessiz sese, uzmanlardan daha fazla güven.
  • Belki de birçok insan, mutlu olduğunu bilmediği için mutsuzdur.
  • İyilikten zarar gelmeyeceğini öğretirler; fakat arkanızdan enayi denileceğini öğretmezler .
  • Şeytan ona uymamız için yalvarıyor, peki biz çok iyi insanlar olduğumuz için mi onu kıramıyoruz.
  • Hepimizin aynı fikirde olması iyi bir şey değildir. Yaratıcılığı ortaya çıkaran fikir ayrılıklarıdır.
  • Kadınların 100 sırrı varsa eğer, Bunun 99'unu erkekler bilir; ama 100.sünü şeytan bile bilemez.
  • Başka gezegenlerde de hayat var mı diye merak ederiz, Sanki bu gezegende yaşamayı becerebilmişiz gibi .
  • İnsanların aynası kitaplardır.
  • Savaş kesinlikle bir doğa yasası değildir.
  • Oturarak başarıya ulasan tek yaratık bir tavuktur.
  • Kavgacı hayvan anlamında savaşan bir hayvandır insanoğlu.
  • Dalın ucuna gitmekten korkma, meyve oradadır.
  • İnsan, yürümeyi öğrenmiş maymundur.
  • Bilimin büyük trajedisi, güzelim hipotezleri çirkin bir gerçek yüzünden katletmek.
  • Bilgisizlik yok edilebilir, çünkü bilmek istemediğimizden bilmeyiz.
  • Düşün onları seyredecek birileri olmasaydı, kaç kişi mercedes otomobil alırdı.
  • Aerodinamik yasalarına göre o tombul ve tüylü arının hiç uçmaması gerekiyordu; herhalde bunu ona hiç kimse söylemedi ki, uçuyor.

bir mağdur
Daire Başkanı
31 Ekim 2012 09:15

dikkatimi çeken şey netteki insanların çoğu böyle özlü manalı sözler paylaşıp duruyorlar. bunca insan bu sözlerin hidayetine erdiğine göre dünyadaki bu kadar çirkinliği kim yapıyor anlayamıyorum.......

tarihci.09.82
Yasaklı
31 Ekim 2012 12:23

böyle özlü sözlerin manasına eremeyen insanlar yapıyor çirkin ve kötü şeyleri.

biz paylaşalım ki bu sözler bu ülkede ve tüm dünyada yayılsın.ondan sonra düzelme olabilir anca.

biz göremesek de bizim çocuklar torunlar görür...

lewis13
Aday Memur
02 Kasım 2012 17:12

Bu cümle de en alta eklenebilir. Özlü olmuş.

bir mağdur, 11 yıl önce

dikkatimi çeken şey netteki insanların çoğu böyle özlü manalı sözler paylaşıp duruyorlar. bunca insan bu sözlerin hidayetine erdiğine göre dünyadaki bu kadar çirkinliği kim yapıyor anlayamıyorum.......

bir mağdur
Daire Başkanı
03 Kasım 2012 10:01

teşekkür ederim:)

03 Ekim 2016 19:00

Bilgelik Kütüphanesi - Kayıp Sözler

Niyazi Koluş'un ikinci aforizma kitabı olan. " Bilgelik

Kütüphanesi/ Kayıp Sözler'i" okuduğunuzda: " Yedi Ölümcül Günah Ve Yedi

Erdem " ideasıyla karşılaşacaksınız.

İDEAL YAŞAM

Çok okuyan insanların kafası karışıktır, ideal yaşama-

nın peşine düştüğü için. Ancak okuduklarınızı benimse-

yip saf düşünceye ulaşırsanız, basit yaşamanın ideal ya-

şam olduğunu anlar ve gerçek mutluluğa ulaşırsınız

HAYAT ARKADAŞI

Her şeyi ile mükemmel bir hayat arkadaşı bulsanız da

bazen anlattıklarınız karşınızdakinde anlam bulmuyorsa

ya siz bir kitap yazarı ya da bir kitap okuyucusu olursu-

nuz. Kelimelerdeki anlamları bulmaya çalışırsınız.

İNSAN OLMA ZAHMETİ

İnsan olmanın zahmetli tarafı, bir yanda insanı özgür-

leştiren düşüncelere kapılması, diğer taraftan sistemin

içinde nasıl bir köle olduğunu anlayıp ileriye gideme-

mesidir.

Niyazi Koluş'un ikinci aforizma kitabı olan. " Bilgelik Kütüphanesi/

Kayıp Sözler'i" okuduğunuzda: " Yedi Ölümcül Günah Ve Yedi Erdem "

ideasıyla karşılaşacaksınız.

narodnick
Kapalı
15 Ekim 2016 00:37

"Söylediğimi yap,yaptığımı yapma"