Editörler : crops35
20 Kasım 2012 13:41

necati bey toplu sözleşmede bu kanun var olacağını zannediyorum peki siz neden olmaz diyorsunuz

necati AKDAĞ
Aday Memur
20 Kasım 2012 14:36

ben demiyorum,diyorlar memurlar.nete bakıyorum yada çevremdeki kişilere bu konuda olumlu konuşan görmedim

20 Kasım 2012 15:18

yardımcı hizmetler sınıfı personeli yıllardır hep ezilmiş hor görülmüş insanlar olduğu için maalesef buna inancımızın olmadığını gayet normal karşılıyorum çünkü şimdiye kadar kimse bizi düşünmedi para verip üye olduğumuz sendikalar dahi bizi hep yoktan saydı ama ben köle sınıfının kaldırılacağının inanıyorum tabi sendikalar da biraz bizi düşünse ve bu masadaki madde için biraz hükümeti sıkıştırsa olacak şimdiye kadar böyle bir uygulamanın olmaması sendikaların bizi yok saymasından kaynaklanıyordu.

ali.akcil
Aday Memur
20 Kasım 2012 23:09

bu ay içinde diyorsun da ay bitti son 10 gün daha ortada görüşmeler filan yok. bakalım ne olacak halimiz

ikibinonbir
Kapalı
20 Kasım 2012 23:59

arkadaşlar ben delegelikten istifa ettim.Sebebini ise sahip çıkmıyorsunuz kardeşim sadece lafla geçiştiriyorsunuz,Laflada peynir gemisi yürümez.Vekil,sözleşmeliye gelince ayaklarına gidiyorsunuz onlarda söke söke her istediğini alıyor dedim.Yavv bir konuşalım,gel flan yook dedim... Kafam rahat en azından sendikalara minnet etmektense kendim Başbakanlık,Cumhurbaşkanlığına vs.vs twet,face,bilgi iletişim yazıyor istiyorum talebimi...

Mesala Örnek; Sağlıkçı sıkıntısı yok diyorum...Niye? İdarelerde binlerce masa başında sağlık personeli var hemde sağlıkçı döneri almaktalar... Şartları uyan Hizmetli MEMUR Sadece MEMUR Olsa bu sağlıkçılar servis,Acilde tek çalışıp yetişemeyen dayak yiyen arkadaşlara eşlik edecek diyorum...Düz ve çözücü mantık... Bunu Makamı diyarda dile getiriyorum ben sendika yetkilisiyle konuştum o iş olmaz be kardeş diyor... Pardon nerde çalışırsın,senin kadron ne diyorum Mutemetlikte sağlık memuruyum diyo... Anladınız siz olayı... Kanun olsa 5 dakikalık işimiz var..Biz kurumda sözü yıllardır rahat çalışanların istememesiyle,Sağlık sitelerinin yönetimlerinde boş ahkam kesenlerin yönetimleri İle YÜKSELEMEZSİNİZ naraları duyuyjoruz... Bu Ülkede Vekile sözleşme,Sözleşmeliye kadro,Bekçiye POLİS,Sözleşmeli işçiye idari memur kadrosu veriliyorsa İNANIN BİRLİK OLAN HİZMETLİYEDE TAHSİLİN KARŞILIĞI KADRO 5 DAKİKADA VERİLİR...

21 Kasım 2012 11:10

bakan faruk çelik kasım ayında görüşeceğiz dedi kendi ağzıyla o sözünü tutamıyorsa biz ne yapalım daha 10 gün var bu da uzun bir süre inşallah görüşülür de biz de bu köle sınıfından kurtuluruz memurlar.net neden bu konuyu hiç ana sayfasında yayınlamıyor bende anlamadım

eniis
Kapalı
21 Kasım 2012 16:06

İnşallah böyle bir düzenleme çıkar..kpss den 90 üstü puan alıp temizlikn vs işler yapmak adama koyuyor..diyeceksiniz ki sen bu kadroyu tercih ederken bunu bilmiyormuydun?..evet biliyordum ama işçi kadrosundakilerin memurluk hatta amirlik yapabildiğini bir yerlerde dayısı olan şirket elemanının 4b ye geçirilebildiğini bilmiyordum..bunları gördükten sonra ben 657 ye tabi bir yhs çalışanı olarak gih sınıfına geçmek istiyorum arkadaş..!!.madem temizlik getir götür işlerini bizlere yaptıracaklar her sene sonunda neden bir sürü şirket elemanını işe alıyorlar?...

eniis
Kapalı
21 Kasım 2012 16:10

öyle yada böyle bugün yahut yarın eninde sonunda yhs sınıfı çalışanları gih sınıfına dahil olacaktır..bizleri önemsemeyen memurlar net sitesine ,sözde hakkımızı arayan sendikalara kapak olması dileğiyle..bugün 21.11.2012 bu tarihi bir yere not edin zamanı gelince herkese bugün söylediğim sözleri hatırlatıcam....

ilksar
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 16:40

Keşke herkes senin gibi mert olsa,Şimdiye çoktan kadrolar tahsille birlikte değişirdi.

eniis, 11 yıl önce

öyle yada böyle bugün yahut yarın eninde sonunda yhs sınıfı çalışanları gih sınıfına dahil olacaktır..bizleri önemsemeyen memurlar net sitesine ,sözde hakkımızı arayan sendikalara kapak olması dileğiyle..bugün 21.11.2012 bu tarihi bir yere not edin zamanı gelince herkese bugün söylediğim sözleri hatırlatıcam....

samsunlu42
Kapalı
21 Kasım 2012 20:22

olacak mı diyonuz şimdi

turkona
Kapalı
21 Kasım 2012 20:34

----------------------------------------- Başkanlığına

----/-----/-------

Konu: Görevde Yükselme Yönetmeliği

-----/----/------ Tarihinden ----/-----/------ Tarihine Kadar Yardımcı Hizmetler sınıfında --------------------Çalışmaktayım. Lise, ön lisans ve lisans mezunuyum. Görevde Yükselme yönetmeliğin bizlere uygulanmaması ve ----- -- Tarihinden beridir de Görevde Yükselme ve unvan değiştirme sınavlarının yapılmamasından ötürü hem maddi hem de manevi kaybımın olduğunu bilmenizi isterim. Bu vesile ile Yönetmeliğin uygulanmaması sebebiyle Görevde Yükselme ve Unvan değiştirme Yönetmeliğinin yürürlükten kaldırılması ve bizlerin mağduriyetinin giderilmesi için çalışmalara başlamanızı,

Gerekenin acilen yapılmasını arz ve rica ederim.

Adres: ----------------------------------                                         -------------------------

--------------------------------------------                                                    imza

Cep/Ev/İşTel: -------------------------

ikibinonbir
Kapalı
21 Kasım 2012 22:03

http://www.memurlar.net/haber/308908/ Hastanelerde özel güvenliğe bile silah verilecek deniliyor... Her şey değişti,Bir tek Sağlık Bakanlığındaki Hizmetlinin önü açılmadı bu ülkede..

piynst
Aday Memur
22 Kasım 2012 00:12

Sayın Editör, daha öncede bu görüşümü bildirmiştim tekrar söylüyorum. Bizim için çözüm GYS değildir! Adam lisans öğrenimi devam ederken lise mezunu olarak KPSS ye girmiş ve doksan küsür puan alarak YHS tercih edip işe girmiş. Çalışırken lisansı bitimiş . GYS de bu adama ne soracaksınız? GYS çalışanları birbirine düşüren, strese sokan, uykularını kaçıran yanlış bir uygulamadır. Bu sınıftan kurtulma hadisesi terfi yoluyla olmalıdır; belli yılı objektif kriterlere göre başarılı tamamlayan YHS, diplomasına ve yeteneğine göre bir kadroya sınavsız geçirilmelidir. Sınıfın kaldırılmasını hayal etmek gerçekçi değil. Çünkü hükümet bürokratlarına " bu konuda çalışın" talimatı verse, bürokratlar bunu uygun bulur mu? Bulmaz. Çünkü, kendisine çayı kim taşıyacak? Kimi faturasını ödemeye gönderecek? vs vs.

Diğer taraftan da , " biz bu kadrodan kurtulalım, bu iş ihale yoluyla yaptırılsın" demek de insani değil. Çünkü, 1500-2000 lira arası maaşla bu işlere isyan ederken, aynı işleri hiçbir güvencesi olmayan adamlara 700 lira maaşa yaptırın diyebilmeyi kime nasıl açıklayacağız?

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

caydemle
Kapalı
22 Kasım 2012 01:42

Arkadaşım asıl mantıksızlık zaten 1800 ve üstü MAAŞ Tl ile çay getiren fatura yatıran Memur pozisyonu... Senin o dediğini ayda 100 tl'ye sanayideki çırak da yapıyor.Bilgisayar başına geçtiğindede İsraile kafa tutan(Kimiside milyonlar verilen kamera sistemine 100'lük harcayıp aynı sistemi kuracak zekaya sahip) adamlara sen kriterler koyup AMİRLE ARASI İYİYSE yükselsin diyorsun...

caydemle
Kapalı
22 Kasım 2012 01:51

Onun içindirki Japonya,Çin 10 sene sonra Dünyada söz geçiren Ülke olacakken biz neden amiri memuru işin içine katıyoruz.Amir olupta bu geçerse benim koltuğuma gelir düşüncesinde olan bir toplum olduk..

Yine onun içindiki biz en basitinden elektrikli bisiklette 2000 tl'ye binilmeyecek tiplere para bayılrken adamlar 200 dolara işte bunu ve bunun gibi binlercesini üretip satıyorlar...

Zekanın ve Fikrin Kriterimi olur Allah aşkına.

22 Kasım 2012 08:24

sayın editörüm öyle güzel güzel anlamlı dilekçe yazıp amire gönder amir de sınav açsın amirinin umrunda mı ya senin maddi manevi kaybın ben birşey söylim hiç o dilekçe amire ulaşmadan personel daire başkanları falan filan yağdanlıklar amir üzülmesin düşünmesin yorulmasın diye hiç dilekçeyi ona göstermeden dosyada saklarlar.artık devletin bu soruna bir çözüm bulması lazım eğer toplu sözleşmede böyle bir madde varsa sen o maddeyi uygulamaya sokacaksın bastıracaksın sendikalara gideceksin başka türlü olacak gibi değil.

ışılnur
Aday Memur
22 Kasım 2012 11:00

nerde o günler arkadaşlarrr.umarım kalkar bu kadrolar yoksa başımıza bela oluyor zaten zaten tercih etmeden yerleştirildik zmanında bu kadrolara arkadaşlar.umarım sesimizi duyarlarda kalkar bu kadrolar sözleşmliler bile sınavsız memur oluyolar bizde sınavsız meur kadrolarına geçirelim bikereye mahsusta olsa tşkler.

turkona
Kapalı
22 Kasım 2012 12:05

Arkadaşlar, bu yazdığım dilekçe sendikaları ayaklandırmak için yani sendiklarınıza vereceksin.

necati AKDAĞ
Aday Memur
22 Kasım 2012 12:27

kasım biticek halen görüşüyorlar,çıkan hiçbir sonuç yok,ne zaman konuşulacağına dair tarihte yok,kasım ayı sadece

toxoplazma
Kapalı
22 Kasım 2012 13:42

SENDİKALI HİZMETLİ KALMASIN BAKALIM BU İŞ OLUYORMU? İTFAYECİLER NASIL ALDI DERSİNİZ BİRLİK OLUP ALDILAR BU KAFAYLA GİDERSEK YH ÖTEYE GİDEMEYİZ

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi