Editörler : oto-danisman-expert
«37383940414243444546474849

YmhR2541
Aday Memur
09 Mayıs 2016 11:52

Mulakat ve sinavlari gectikten sonraki asama hakkinda bilgi verebilecek olan varmi . Merak ettigim kisim sehir tercih ve atamalar ne sekilde gerceklesiyor. Kütügum kocaelide ve burada ikamet ediyorum kocaeliye dusme ihtimalim nedir ?5

VaveyLa0652
Aday Memur
21 Mayıs 2016 18:48

2016/1 dkk uzman erbaş mülakatına giricek arkadaş var mı ? veya mülakata girmiş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

sezgin-yigit7
Aday Memur
15 Kasım 2016 23:30

Marangoz olarak girecegim sınavlar zor mu birde sözlü mülakat 'ta ne soruyorlar

sezgin-yigit7
Aday Memur
15 Kasım 2016 23:32

Aramadılar bekliyorum inşallah bir glişme olur

ogzhn220
Aday Memur
23 Ocak 2017 17:47

Arkadaşlar 2016*2.uzman erbaş alımı sıralaması

1-Yazılı sınav

2-Fiziki yeterlilik testi min. 20 şınav,20 mekik ve 1.5 km koşu 8.09 dan önce girilmeli.

3-Branş Mülakatı burada sordukları soruları hatırladıgım kadarıyla

a)Silah kullanma yetkileri nelerdir

b)Mevzi nedir mevzi değiştirme nasıl yapılır

c)Birliğe yapılan saldırılarda ateşin geldiği yönü birlik personeline nasıl gösterebilirsin

d)Örtünme nedir ? Gizlenme nedir ? arasındaki fark nedir?

e)Suçlu ve Şüpheli bir adamı arama çeşitleri nelerdir?

f)Parola ve işaret nedir ? Ne için kullanılır ?

gibi sorular vardı arkadaşlar

4-Sözlü Mülakat burada kendinizi tanıtıyorsunuz temel denizcilikle ilgili bir kaç soru gelebilir

ATATÜRK ilke ve inkılaplarından soru gelebilir ilk deniz zaferi,deniz kuvvetlerinin kurucusu kimdir diye sorulabilir dünyaya gelmiş geçmiş ve sizi etkilemiş 3 lider kimdir sebebi nedir diye sorulabilir

bu tarz ama soruları bilmeniz çok önemli değil önemli olan kendinizi kontrol altında tutabilmeniz

akıcı ve net konusmanız bunun yanında söylediklerinizin farkında olmanız bazen aynı soruyu 2*3

tekrar şeklinde soruyorlar.

5-İlinizde bulunan ve heyet raporun verebilen bir hastaneden sağlık kurulu raporu almanız ve istanbulda bulunan deniz kuvvetleri personel işleri bölümüne ptt yolu ile kargolamanız isteniliyor ben şu an bu aşamadayım kurul raporunu alabilirsem postalayacagım.

Benimde aklımda bir soru var bizden önce bu işe girmiş olan birçok arkadaş belki bu konuda yardımcı olabilir.Bizlerde Doğu görevi herhangi bir sebeple de olsa var mı ?

Deniz Piyade (Güvenlik) branşı doğu görevi varmıdır.... bu konuda çok çeşitli söylentiler var çünkü

bunun yanında bir öğretmen olarak bu branştan ve bu rütbeden başlasam en erken kaç yıla astsubaylığa ve subaylığa geçiş sağlarım sınav başarısıyla şimdiden vereceginiz cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar sağlıcakla kalın.

bag52
Aday Memur
01 Şubat 2017 00:01

Merhaba arkadaşlar ben deniz kuvvetleri sözlemeli er topçuluğu mülakatlarda dahil geçtim sağlık raporu gönderdim. fakat aklıma taklıan şeyler var öncelikle sözleşmeli er erbaş diyor sınav biz normal asker ile aynı statüde mi olacağız?

topçu görevi olarak gidip başka bir işte yapacakmıyız yoksa sadece topçuluk mu?

görev süresince telefon kullanımımız yasak olacak mı?

uzman onbaşılık veya çavuşul için ne kadar süre ve ne yapmamız gerek?

bilen arkadaşlar varsa cevaplarsa çok sevinirim

18 Ekim 2018 23:05

İyi günler ben başvurmak istiyorum fakat kulağıma tüp takıldı ama suan yok sıkıntı olur mu

Toplam 967 mesaj
«37383940414243444546474849

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi