Editörler : F16 Gökçen
21 Kasım 2012 23:19

Yaşım 28 ve işsizim!

evet kpss puanım 62, 28 yaşındayım ve işsizim hiçbirşey yapmak gelmiyor içimden hayatım berbat gidiyor 78 puanla atanamadığım kpss ye tekrardan 2014 için hazırlanıcam ve yaş olacak 30 onda da belki atanırsam en iyi ihtimal yazıklar olsun bu sisteme de bu sistemi kurana da. hangi bankaya başvurduysam olmadı şu yaşıma kadar girmediğim sınav kalmadı kendimi aptal gibi hissetmeye başladım cumartesi ziraat sınavı var ve benim yine umudum yok . evde kafayı yemek üzereyim büte bile kalmadan binbir hevesle bitirdiğim okulumdan bile tiksindim.

melek4302
Aday Memur
21 Kasım 2012 23:26

kötü olmuşş:( ama herseyde bı hayır vardır umarım hakkınızda hayırlısı olur

murahhasmudur
Aday Memur
21 Kasım 2012 23:29

yaş 27 ,kpss 92 ,kpds 88, işşiz ve umutsuzum depresyona giriyorum galiba

loveisonmyside
Aday Memur
22 Kasım 2012 13:43

Önce bir sakin olun.Kaybettiğiniz bir şey yok.Yaşınızı çok büyükmüş gibi söylüyorsunuz ama çevrenize bir bakın. İnsan kaç yaşında olursa olsun çalışıyor,çalışacak. Aynı yaşta olduğumuz için söylüyorum. 70-80 yaşında çalışan insanlar var her yerde(tüm dünyada ve türkiye'de). Siz daha 28 için umutsuz olduğunuzu söylüyorsunuz :)

Kpss veya bankacılık sizin için her şey değil.Buradaki forumda insanlar çok bahsettikleri için ister istemez kpss'den başka bir hayat yokmuş gibi gelebilir. Bu kadar basit değil işler.

İşsizlik iyi değil gibi gözükebilir.Bu nereden baktığınıza bağlı.Bu sayede kendinize yeni fırsatlar yaratabilir yeni riskler alabilirsiniz.Sabah 9 akşam 5 mesaili olmayabilir.Daha yoğun ve daha farklı olabilir. Artık risk alabilirsiniz çünkü zaten işsizsiniz. Paranız,sermayeniz olmayabilir ama zamanınız var ve kaybedecek bir şeyiniz yok!

"hiçbir şey yapmak istemiyorum" demişsiniz. Size tavsiyem size en uygun sporu yapmanız. Bu sayede her olasılığı dinç bir kafayla düşünebilirsiniz. Hem spor yapmanın insanı nasıl mutlu ettiğini biliyorsunuzdur.

Unutmayın ki mutluluk işle,parayla,sınavla,kpssyle gelmez.Şu an içinde bulunduğunuz durumdan dolayı böyle hissetmeniz normal ama kesinlikle çoğumuzun geçtiği ve geçeceği günler bunlar. Çevrenize neşeli insanlar katın,hayattan keyif alabilen insanlar. İnanın çok fark edecek.

canada55
Aday Memur
22 Kasım 2012 15:24

Hiç öyle düşünme hepimiz aynı yaşlardayız ve eminim ki ayrı ayrı bakıldığında bir çok farklı ve birbirimize üstün gelen yönlerimiz var.. Bende ydışında okudum Türkiyede iş arıyorum ama o kadar zor ki çünkü çok fazla genç var ve hepimiz üniversitelerden mezun vasıflı kişileriz.. Yaşına da takılma sakın burdaki insanların çoğu bu yaşlardaa.. Böyle stress yaparsan hiçbir sınavın iyi geçmez

Emr.e
Aday Memur
22 Kasım 2012 15:47

sakin olun hayatın sonu değil bende aynı şekildeyim ve evlenmem gerek şuanda işten ayrıldım hemen gittim başka yerlere başvurdum üretimde de çalışırım her işi yaparım dedim üniversite mezunuyuz diye buralara almıyorlar trajikomik bir ülkedeyiz ancak onlar beni üzeceğine ben onları üzeceğim hamallık yapacam ekmeğime bakacam onlar utansınlar yani boşver sağlık olsun dünyanın sonu değil hiç bir şey allah yardım eder kötü giden hayattan bile zevk alın ve çalışın

huseyincaner19
Aday Memur
22 Kasım 2012 19:42

Fesübhanallah! niye böyle umutsuz oluyorsun ki kardeşim işmi yok sende nasibini başka kapılarda ararsın...

çaça_25
Daire Başkanı
22 Kasım 2012 22:14

arkadasım herseyın hayırlısı boşuna kendını harap edıyorsunn. herkesın derdı var ınan buna. ben de senle aynı yaştayım. bır bankada çalışıyorumm. 4 yıl olmasına ragmen ne terfı var ne ılerleme sadece gunumu gecıyorum sırf bu işsızlık durumu yüüznden. şuan beynım çatlıyor. bin tl bıle doğru düzgün alamıyorum dusun okadar mılletın kahrını çekıyorum çalışıyorum risk altında ekmeğımı çıkarmaya çalışıyorumm ama bı taraftanda yavas yavaş saglıgımdan oluyorum :( belkı şuan bunu tam anlayamıyorum ama yavas yavas belırtılerı çıkıyor. mıde rahatsızlıgım artı, çocuklugumda bıle yaşamadıgım faranjit illetını 2 yıldır çekıyorum. her kış en az 3/4 kere bogazlarımdan bu sorunu yaşıyorum. hersey bir yana psıkolojık olarak da çöküyorum günden güne. emeğının karsılıgını alamadıktan , yüzün gülmedıkten sonra boşverrrrrrrrrr işsız mı kalmısın komsun akrabaların mı laf edıyor boşverrrrr en azından saglıgını günden güne tüketmıyorsunnn.. inş tez zamanda kurtulurum bankacılıktannn:(:( bu kadar okudum unıv derece aldım lısede yuksek puanla mezun oldum ama aklı kıt ınsanların agzının kokusunu çekıyorummm.. yaa bır de bu taraftan düşün:( inş.. herkes verdiği emeklerının karsılıgını alır bır gün bir şekılde... benım artık bazı seylere dayanacak gücüm kalmadı :(:(:(

eddisere
Aday Memur
23 Kasım 2012 12:06

Sakın umudunu kaybetme bende 28 yaşındayım 3 yıl ı aşkın bir süre sigortacılık yaptım.Yaşadıklarımı anlatamam.Sürekli seyahat, hedef, kota..Ve şimdi işten ayrıldım kpss ye hazırlanıyorum.Ha umutsuzluğa düşmüyor muyum?Düşüyorum.Zamanında teptiğim fırsatlar, verdiğim yanlış kararlar aklıma geliyor sürekli.Ama geriye dönemeyiz artık.İleri bakmak lazım.Herkesin bir yerde nasibi var.Şunu da unutma sevmediğin bir işte çalışmak inan dünyanın en zor şeyi..Onun için umudumuzu kaybetmeden hedefe odaklanmamız lazım.

tubaa26
Memur
23 Kasım 2012 12:41

ben yorumlarınız için çok teşekkür ederim bir yerden haber bekliyordum ve olumsuz bi durum oldu onun üzerine buraya girip içimden geçenleri yazmak istedim inanın bir arkadaşımı bile arayıp şöyle oldu diyemedim çok moralim bozuldu evet hep diyorum allahım vardır bunda da bir hayır diye ama en zoruma giden bu kadar çabalarken hiçbir şeyin yolunda gitmemesi ne yapacağım bilmiyorum sizler neler yapıyosunuz nerelere başvuruyosunuz bu sene kpss bitti zaten bu puanla olmaz seneye tekrar çalışmaya başlıycam ama boşta kalmak istemiyorum benim için iş saati de sorun değil

beys
Kapalı
23 Kasım 2012 13:43

Tam bitti derken düzelir her şey, hayat hep böyledir,umutların tükenmeye başladığı anda bir kapı açılır,sona yaklaşmışsınız biraz daha sabir,düzelcektir emin olun.

tubaa26, 11 yıl önce

ben yorumlarınız için çok teşekkür ederim bir yerden haber bekliyordum ve olumsuz bi durum oldu onun üzerine buraya girip içimden geçenleri yazmak istedim inanın bir arkadaşımı bile arayıp şöyle oldu diyemedim çok moralim bozuldu evet hep diyorum allahım vardır bunda da bir hayır diye ama en zoruma giden bu kadar çabalarken hiçbir şeyin yolunda gitmemesi ne yapacağım bilmiyorum sizler neler yapıyosunuz nerelere başvuruyosunuz bu sene kpss bitti zaten bu puanla olmaz seneye tekrar çalışmaya başlıycam ama boşta kalmak istemiyorum benim için iş saati de sorun değil

kpssturkiye
Memur
23 Kasım 2012 14:10

kariyer.net

yenibiris.com

secretcv.com

... gibi sitelerden çeşitli yerlere başvurabilirsin. Ben öyle yapıyorum şu aralar, tüm özel bankaların insan kaynakları sitesinde de gişe elemanı ilanlarını takip edebilirsin, bu tip ilanlar genelde forumlarda yer almıyor fakat bankalar kendi web sitelerinde ilan yayınlıyorlar. Her hafta düzenli olarak her bankanın sitesindeki ilanlara ve yukarıdaki iş ilanı sitelerine bakarsan iş bulma potansiyelini arttırabilirsin. Yaşın da henüz genç, kafana takma yaş olayını bence.

tubaa26, 11 yıl önce

tubaa26
Memur
23 Kasım 2012 21:20

benden sonra mezun olupta işe başlayanları görünce yaşa takılıyorum :) elimde değil ama haklısınız biraz daha sabredip odaklanmam lazım

kaprissss
Memur
24 Kasım 2012 00:34

yaşım 31 işsizim kpss puan düşük beni düşün değil bankalar heryer 30 yaş sınır koyuyor :(

greenspan
Şef
24 Kasım 2012 14:57

Arkadaşım, bir kere ümitsiz olmak için sebep yok, tek yapman gereken mantaliteni değiştirmek. Bence herşeyden önce yaşın problem değil. Ben senin yerinde olsam, önce başlar yüksek lisans yaparım, ama söz değil "ÖZDE". Bundan ne mi demek istiyorum? Salt ödev yapıp gitmem daha araştırır daah öğrenirim, alanda iyice uzmanlaşır fark yaratırım, bu süreç zaten seni farklı kılar, herşeyden ötesi sende farklılaşırsın. Olmadı mı? başlarım doktoroya....

Ben farklı olanın daima kazanacağına eminim, hiç ümitsiz olmaya gerek yok, sadece kendini farklılaştır, mutlaka birşeyler olacaktır.

Ama sakın iş bulamıyorum deyip boşa zaman geçirme, işte o zaman durum kötüleşir...

mAcArTy41
Genel Müdür
24 Kasım 2012 15:09

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Üniversite 2. sınıf öğrencisiyim üstelik meslek lisesi okumama rağmen kpss'den 88.8 puan aldım (elektrik teknisyeniyim)

okulu bırakacağım iş hayatına atılma vakti geldide geçiyor...

Özellikle çevremde 1000 TL ile özel sektörde çalışanları görünce devlete kapağı atma zamanı deyip kpss'ye çalışıp iyi bir puan aldım şuan tercihler var ailem ile karar verip iş hayatına geçmeye karar verdim ...

Sende umudunu kaybetme ! Çalış Allah çalışanın hakkını verir hedefini belirle. Bu kadar !

mAcArTy41
Genel Müdür
24 Kasım 2012 15:13

Son söylediğim cümle hayatın özetlerinden biri Çalış ama adam akıllı çalış eskisi gibi 1 gün çaılışıp yarın çalışmamak gibi değil !

Allah'a dua et hayırlısını iste hergün en az 200 soru çöz. En az diyorum bazen 300-350'de olabilir sana bağlı ... Allah çalışanın dua edenin hakkını her zaman verir

mAcArTy41, 11 yıl önce

Üniversite 2. sınıf öğrencisiyim üstelik meslek lisesi okumama rağmen kpss'den 88.8 puan aldım (elektrik teknisyeniyim)

okulu bırakacağım iş hayatına atılma vakti geldide geçiyor...

Özellikle çevremde 1000 TL ile özel sektörde çalışanları görünce devlete kapağı atma zamanı deyip kpss'ye çalışıp iyi bir puan aldım şuan tercihler var ailem ile karar verip iş hayatına geçmeye karar verdim ...

Sende umudunu kaybetme ! Çalış Allah çalışanın hakkını verir hedefini belirle. Bu kadar !

sene2012
Kapalı
24 Kasım 2012 15:43

işsiz erkekler için daha zor...

çünkü bayana eşi bakmak zorunda, Din,,Kanuni, etik olarak Bayan 1-2 yıl çalışmasa da fazla bir şey olmaz ancak erkek .....

bir de üniversite bitiren ve askerden gelen bir erkek ortalama 25 yaşında oluyor!

moral olmuştur umarım ..

BlG brother
Aday Memur
24 Kasım 2012 20:58

bende 29 yaşımdayım daha 2 3 ay oldu göreve başlayalı belli olmuyor neyin ne zaman olacağı mcadele etmek gerekiyor sürekli ne yazıkki bu ülkede

tubaa26, 11 yıl önce

benden sonra mezun olupta işe başlayanları görünce yaşa takılıyorum :) elimde değil ama haklısınız biraz daha sabredip odaklanmam lazım

ATOMOKAN
Şef
25 Kasım 2012 01:23

Bayanların da işsiz olması çok zoe ama erkekler için daha zor bunu kesınlıkle bılın

Taaa tr de unıversıteyı bıtırdıkden sonra 4 yıllık dıye gıttık bu kadar dandık bır bolum olamaz nalet olsun o yıllarıma neyse gıttık avustralyaya dıl kursu pazarlama egıtımı felan dedık 3 yıl kaldık calıstım orda bırde sırket bıle actım tekrar aılevı nedenlerden dolayı tr ye dondum ama ne ıs var ne guc

O dedğiniz kariyermıs yenıbır ısmıs secretcv mıs basvuruyorum ıslere davet edıyolarla mulakata ama agerı arayan soran yok

bu zamana kadar tavukcu satıs yonetmedınınde cok buyuk sıgara fırmasının satıs temscılgılınden ılac mumesıllıgne yaklasık 5 mulakata gırdım adamlar gerı olumszu bıle dıye aramıyorlar boyle terbıyesızler burdakıler.

Ulan orda zaten cv de herseyıkm yazıyo oraya cagırıp kafa bulmaya mı cagırıyon cıddı tavırlar felan kravat takıp orda kenarımın muduru pozısyonunda durup gelenlere sacma sapan sorular sormak la olmuyor.

Kafamda kendıme su zırrat banksası servıs gorevlısıne basvurdum gırdım oda oldu oladu olmadı basıp gıdecem ıngıltereye felan kendı ısını kurma sansı verıyor ankara antlaşmasıyla burdakı uc kurusluk adamlara mulakat edecegıme orda doner de keserım uzmanlastıgım araba konusunda satıs da yaparım paramı kazanırım.

Türkiyede mülakata çağırıpta adamlara fazla geldıgımız yerler var tek tek marka verip rezil etmek istemiyorum sakın gıtmeyın mulakatlarına dıcem o fırlamalrın boşverın .Yas 28 egıtım full ıngılızce full dıksıyon duzgun sukur ama 3 kurusluk adamlar torpılle bı yerlere gelmısler ordan atıp tutuyorlar burdan da mulakat yapana arkadasl varsa soyluyorum olumlu olumsuz adaylara gerı donun cok mu zor caldırın ben arayım la bu ne ılk defa bole bırsey goruyorum ah kardeslerım ahhh mıllet evlendı coluk cougu oldu derdım cok bana gıne gurbet yolu gozukuyor elımde canta yapacak bırsey yok hersey kader kısmet artık buna ınanaıyorum cok uzun yazmısım bende sızlerı okudum okdudum uye oldum sonunda bende yazayım dedım herkesın nasıbını acsın arkadaslar allahım herkese versın azcıkda ucundan bana versın annemın duasıdır amın hadı bakalım hayırlısı...

tubaa26
Memur
25 Kasım 2012 09:47

öyle tabi ya torpilin olmadığı en ufacık bir yer kalmadı allah herkesin yardımcısı olsun gençlik bitik durumda herkeste bir iş telaşı dün istanbula sınava gittim ziraat için olamaz böyle sey ya heralde her evden bir kişi girmiş bu sınava çok üzücü bir durum ülkemizin sonu ne olur bilemem bu gidişle yüksek lisans hep düşünüyorum ama erteliyorum benim yaşadığım yer küçük gittiğim yerde yapayım demiştim ama ciddi ciddi üztüne düşücem artık bakalım

Toplam 227 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi