Editörler : supporters.
«67891011121314151617»
17 Şubat 2013 16:39

Milli Güvenlik Kurulu ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Kanunu
İl İdaresi Kanunu
Yerinden Yönetim Teşkilatı
İl Özel İdaresi Kanunu
Belediye Kanunu
Büyükşehir Belediyesi Kanunu
Köy Kanunu
Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname
İdari Usul ve İdari Faaliyet Bilgi Edinme Hakkı Kanunu
Kamulaştırma Kanunu
İmar Kanunu
Polis Vazife ve Selâhiyet Kanunu
Kamu İhale Kanunu
Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Devlet İhale Kanunu
Kamu Personeli Devlet Memurları Kanunu
justice2023, 11 yıl önce

Peki hangi kanunlar idare hukukunu doğrudan dolaylı etkilemekte?

halit99
Daire Başkanı
17 Şubat 2013 20:36

"hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren"

Bu şartı koyanlar daha cümle kurmaktan aciz.Yeterince kavramı herkese göre değişir.

En az 6 tane hukuk dersi almalı veya şu şu dersleri almış olmalı gibi net ifadeler olmalı

güzelkız
Memur
18 Şubat 2013 07:55

günaydın arkadaşlar

herkeze başarılar dilerim,

benede bu yıl sınava girmeyi düşünüyorum tabi okuldan mezun olabilirsem.

çalışmaya başlamak için geçmi kaldım bilemiyorum ama ilk defa giricem ve hiç bir bilgim yok ...

sorunyok
Memur
18 Şubat 2013 09:44

ben işletme mezunuyum çalışma kitaplarımı aldım ama bu ifade moralimi bozdu,gerçekten tam olarak ne demek istiyorlar.yeterli hukuk dersi almak ne demek,kaç ders? veya hangi dersler? yoksa bizim sınava girmemizi engellemek için ortaya atılmış birşeymi? bilenler varsa cvp versin arkadaşlar.

halit99, 11 yıl önce

"hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren"

Bu şartı koyanlar daha cümle kurmaktan aciz.Yeterince kavramı herkese göre değişir.

En az 6 tane hukuk dersi almalı veya şu şu dersleri almış olmalı gibi net ifadeler olmalı

sorunyok
Memur
18 Şubat 2013 09:49

bende ilk defa gircem ve hiçbir bilgim yok,bu sene kazanamasamda bir başlangıç yapmış olurum diye düşünüyorum,kolay bir sınav olmadığını bilerek ve sağlam bir çalışma programıyla başarabiliriz ama biraz gerçekçi olmak lazım,ilk seferde kazanamayabiliriz.

güzelkız, 11 yıl önce

günaydın arkadaşlar

herkeze başarılar dilerim,

benede bu yıl sınava girmeyi düşünüyorum tabi okuldan mezun olabilirsem.

çalışmaya başlamak için geçmi kaldım bilemiyorum ama ilk defa giricem ve hiç bir bilgim yok ...

hsn.02
Aday Memur
18 Şubat 2013 14:04

arkadaşlar murat yayınlarının 2013 baskısı tahmini ne zamana çıkar sizce.

ela çiçek
Aday Memur
18 Şubat 2013 15:31

merhaba, moraliniz bozulmasın, ben işletme mezunuyum ,üniv. de iki tane hukuk dersi gördüm ve kasım 2012 sınavına girdim, bunları düşünmeyin ve çalışmaya devam edin, bi sorun çıkmayacak çünkü...

sorunyok, 11 yıl önce

ben işletme mezunuyum çalışma kitaplarımı aldım ama bu ifade moralimi bozdu,gerçekten tam olarak ne demek istiyorlar.yeterli hukuk dersi almak ne demek,kaç ders? veya hangi dersler? yoksa bizim sınava girmemizi engellemek için ortaya atılmış birşeymi? bilenler varsa cvp versin arkadaşlar.

sorunyok
Memur
18 Şubat 2013 15:52

çok teşekkür ederim, bende 4 tane hukuk dersi aldım,böyle birşey mantıksız olsada insanın canını sıkmaya yetiyor.

ela çiçek, 11 yıl önce

merhaba, moraliniz bozulmasın, ben işletme mezunuyum ,üniv. de iki tane hukuk dersi gördüm ve kasım 2012 sınavına girdim, bunları düşünmeyin ve çalışmaya devam edin, bi sorun çıkmayacak çünkü...

sorunyok
Memur
18 Şubat 2013 15:54

çok teşekkür ederim, bende 4 tane hukuk dersi aldım,böyle birşey mantıksız olsada insanın canını sıkmaya yetiyor.

ela çiçek, 11 yıl önce

mirzacık
Aday Memur
18 Şubat 2013 18:46

arkadaşlar merhaba. bu sınava ilk kez giricem kısmetse. iktisat mezunuyum. ve bir iibf li olarak "yetrince hukuk dersi almış olmak" ibaresi beni de düşündürüyor. geçen yıllarda bu sınava giren iibf liler mülakat aşamasında böyle bir problemle karşılaştılarmı acaba? yakın çevresinde bu konuda sorun yaşayan arkadaş varmı?

ela çiçek, 11 yıl önce

deep green
Daire Başkanı
18 Şubat 2013 22:02

maliyeyi cep kitapçığından çalışmayın bence, daha kapsamlı bir kitap seçerseniz iyi olur, her nekadar 5 soru geliyorsa da vergi ile bağlantılı olduğundan vergiyi de daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Ben Cengizhan Doğruyol'un kitabını almıştım, soru cevap şeklinde güzel bir kitap tavsiye ediyorum.

davacı ve davalı, 11 yıl önce

zaten 5 er soru çıktığı için cep kitabından okumakla yetiniyorum ben.

tekav
Şef
18 Şubat 2013 22:47

bence maliye murat yayınları cep kitabı iyi kapsamlı almış ardındanda çözümlü çıkmış soru kitabıyla birlikte gidince işe yarıyor anlaşılır yani.. ben çalışıyorum çok ta iyi.

18 Şubat 2013 23:15

kimisi de o kitap için kesinlikle yeterli değil , her kaynağın ayrı ayrı kitabı alınması lazım diyor ama ben de tam emin değilim o konuda.. Sizin ilk hazrlanmanız mı ?

tekav, 11 yıl önce

bence maliye murat yayınları cep kitabı iyi kapsamlı almış ardındanda çözümlü çıkmış soru kitabıyla birlikte gidince işe yarıyor anlaşılır yani.. ben çalışıyorum çok ta iyi.

tekav
Şef
19 Şubat 2013 13:18

maliye dersiyle ilgili evet ilk hazırlanışım iyi gidiyor..

bixente87
Kapalı
19 Şubat 2013 14:59

2012 kpss malıyeyı anlatmama gerek yok zorlugu ortadaydı..murat malıye cep kıtabını son 15 gun bıtırdım 30 dogru bıraktım..kesinlikle çok güzel bir kitap..tavsiye ederim..hele de idari hakımlıktekı malıye ıcın fazla bıle :)

tekav, 11 yıl önce

ilter60
Şef
24 Şubat 2013 23:56

5018 sayılı kanunu unutmuşsun.

davacı ve davalı, 11 yıl önce
Milli Güvenlik Kurulu ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Kanunu
İl İdaresi Kanunu
Yerinden Yönetim Teşkilatı
İl Özel İdaresi Kanunu
Belediye Kanunu
Büyükşehir Belediyesi Kanunu
Köy Kanunu
Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname
İdari Usul ve İdari Faaliyet Bilgi Edinme Hakkı Kanunu
Kamulaştırma Kanunu
İmar Kanunu
Polis Vazife ve Selâhiyet Kanunu
Kamu İhale Kanunu
Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Devlet İhale Kanunu
Kamu Personeli Devlet Memurları Kanunu

kiryopi
Aday Memur
25 Şubat 2013 00:02

Nasıl gidiyor arkadaşlar çalışmalar, biraz bahsedebilir misiniz?

25 Şubat 2013 20:18

benm kötüü...:( günde 3-4 saat çalışabiliyorum ancak .. sizlerin nasıl ?

25 Şubat 2013 20:27

daha başlamadım bile, 3 ay yeterli olur düzenli çalıştıktan sonra

manisalı4545
Aday Memur
25 Şubat 2013 20:43

Arkadaşlar merhaba. bu yarışta ben de varım. ama 30 yaşındayım. yaş sınırı hakimlikte 35 mi? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Toplam 520 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi