Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
21 Aralık 2012 16:13  

sosyal bilgiler öğretmenleri

Arkadaşlar artık olay ihtiyacında ötesine geçti.Branş olarak ders saati problemimiz var.Ben çocuklarla, geri kalıyorum endişesi ile iletişim kuramıyorum,öğrenci merkezli eğitim yapıyorum ama sıkışıyorum bazen ders yetişmeyecek endişesi ile öğrencilerin merak ettiği noktaları atlamak zorunda kalıyorum.Yetişmeyecek endişesi ile ders işlemek stresli bi durum bişeyler yapmalıyız.Ne olduğunu bende bilmiyorum,

21 Aralık 2012 16:58

neşeli hayat

ben de sosyal bilgiler öğretmeneyim 8.sınıfların yarısından fazlası dinlemiyor zaten 8. sınıflarda hayat veren zafer konusuna kadar geldim

6 larda hala ipek yolunda oyalanıyorum islam tarihine daha geçemedim

ders saati az tabiki

ayrıca vatandaşlık dersi gereksiz

demokrasi kosunu işleyeceğiz sınıf tam demokrasi ortamında curcuna

ama ben krallık yönetimiyle sınıfı susturup demokrasi dersi anlatıyorum bu da komik oluyor :)

ayrıca sözünü ettiğiniz öğenci merkezli yaklaşıma da karşı bir öğretmenim başlangıçta yapılandırmacı eğitimin en önemli destekçisi olmama rağmen...

çünkü ders anlatılır öğrenci dinler not alır soru sorar kara tahta da olsa eğitim böyle yapılır bi de etkinlik kağıdı verirsin eline kaymaklı ekmek kadayıfı olur.

performans görevleri falan hikaye yani

eğitimi düzeltmeleri gerekiyor önce sonra ders saatlerini artırsalar da olur artırmasalar da

Toplam 1 mesaj