Editörler : swat3410
24 Aralık 2012 21:27

Polis ile Astsubayın emekli maaşı arasındaki fark

polis ile astsubay aynı işi yapmalarına rağmen astsubay görevde iken 3300 tl ye yakın maaş alıyor. polis 2600 tl ye yakın maaş almaktadır. astsubayın emekli ikramiyesi yaklaşık 65-70 bin tl iken polisin ikramiyesi 45-50 bin, astsubayın emekli maaşı 2100 tl iken polisin emekli maaşı 1550 tl

başta sayın başbakanımıza, içişleri bakanımıza ve maliye bakanımıza bu bilgiler doğru iletiliyor mu acaba iletiliyor da değerli büyüklerimiz bu sorunu çözmüyorlar ise o zaman adaletten neden bahsediyorlar ki,

polisin ek föstergesini 3600 neden yapmıyorlar

cia84
Genel Müdür
24 Aralık 2012 21:41

polis memurlarından emekli olunca 1550 alan duymadım 1200 en fazla.

cia84
Genel Müdür
24 Aralık 2012 21:43

astsubay emekli olunca kıdemli başçavuş 250 bin alan biliyorum oyak dalan ne olursa olsun sonuçta alabiliyor.

Darmadagın
Kapalı
24 Aralık 2012 22:15

polisin emekli tazminatı 30-40 bin diye biliyorum..

25 Aralık 2012 09:57

benm babamda polis ama hiç kendisini astsb maaşı ile kıyas etmedi sizden duyuyorum böle şeyleri biraz düşünün bakalım polis ile astsb aynı işi mi yapıyor ?

anemon_
Aday Memur
25 Aralık 2012 10:03

30 yıl üzerinden emekli olursan 52.000 alıyorsun, maaş ta 2 yıllıksan 1550-1600 arası

25 Aralık 2012 10:03

polislerdede polis sandığı var sanırım oyak kadar olmasada sizede ordan para geliyor

anemon_, 11 yıl önce

30 yıl üzerinden emekli olursan 52.000 alıyorsun, maaş ta 2 yıllıksan 1550-1600 arası

anemon_
Aday Memur
25 Aralık 2012 13:20

sadece üye olanlara veriyor, ama az veriyor. oyakla yarışamaz bile

kimimkiben
Kapalı
25 Aralık 2012 14:17

işçi kadar değerimiz yok türkiye de. bir işçi emekli olur 90000 tl alır 2000 tl emekli aylığı alır. yazıklar olsun.

depakin7910
Kapalı
05 Ocak 2013 23:40

hangi polis ile assubay aynı işi yapıyomuş ben anlamadım. bir jandarma astsubayı 10 tayin görüyor ömrü güneydoğuda geçiyor. bir polis k.maraşta doğu görevi yaparken astsubay batı görevi yapıyor. polislerin görev yapmadığı en ücra dağlarda mezralarda köylerde karakollarda 24 saat ayağından bot çıkmadan yıllar geçiriyor bir astsubay, daha yazacağım çok şey var ama gerek yok. ortalama astsubay emekli maaşı 1700 tl.dir. ben 2100 tl emekli maaşı alan assubay hiç görmedim. assubayların yaptıkları işe göre alsıkları emekli maaşı az bile bence...

dogrucubaba
Yasaklı
06 Ocak 2013 10:05

Polislerin kendinden başka sorumlu oldugu kımse varmı? Astsubay arkadaşların sadece adlı ve mulkı görevlerimi var? Görev şartları eşitmi? tayın atama şartları eşitmi? Bir devriye görevini çıkıldıgında butun işi (tutanak tutma evrak hazırlama) sadece tekbir polismi hazırlıyor???*

cevabınız evet ise haklısınız polis ve astsubaylar aynı işi yapıyor maaşları aynı olmalı....

Ogün BALCI
Memur
06 Ocak 2013 11:49

Tam bilgim olmadığımdan bir sorayım dedim. Bu 3600 ek göstergeyi sadece Jandarma astsubaylarmı alıyor yoksa diğer Deniz,Hava ve Kara Kuvvetlerindeki Astsubay arkadaşlarda 3600 ek göstergeden yararlanıyormu?

Ogün BALCI
Memur
06 Ocak 2013 12:09

Hiç kimse yok mu sorumu cevaplayabilecek kimse. Sayın Editörüm sizin bilginiz varsa lütfen cevap.

TEMPATRON
Memur
06 Ocak 2013 12:19

jandarma genel komutanlığının tümünün verdiği ceraimi bizde bir ilçenin bir polis merkezi veriyor kardeş

dogrucubaba, 11 yıl önce

Polislerin kendinden başka sorumlu oldugu kımse varmı? Astsubay arkadaşların sadece adlı ve mulkı görevlerimi var? Görev şartları eşitmi? tayın atama şartları eşitmi? Bir devriye görevini çıkıldıgında butun işi (tutanak tutma evrak hazırlama) sadece tekbir polismi hazırlıyor???*

cevabınız evet ise haklısınız polis ve astsubaylar aynı işi yapıyor maaşları aynı olmalı....

06 Ocak 2013 12:40

Aynen katılıyorum mesela ben öğrenci olarak araştırıyorum ve görüyorumda ( üniversite hazırlık dönemindeyim )

Astsubay daha ağır şartlarda ve kırsal kesimde çalışıyor. Askeriyedeki dsiplin benim fikrime göre emniyette yok. Yani var ama aynı düzeye değil.

Sorumluluk olarak Astsubayın sorumluluğu daha fazla. Emrinde askerler var ve bu askerlerden sorumlu.

Polis ise kendinden sorulmlu yani ekip aracında 2 memur olduğunu düşünelim telsizden verilen görevi uygular ve ardından devriyesine geçer ( bildiğim kadarı ile )

Bence arasında tabiki de fark olmalı. ( Tabi ki Polis'lerinde maaşları ve emeklilerinde zam olsa çok iyi olur ) ama karşılaştırma yaptığımız zaman bence astsubay daha çok hak ediyor.

güzelin hastasıyız, 11 yıl önce

benm babamda polis ama hiç kendisini astsb maaşı ile kıyas etmedi sizden duyuyorum böle şeyleri biraz düşünün bakalım polis ile astsb aynı işi mi yapıyor ?

dogrucubaba
Yasaklı
06 Ocak 2013 13:39

:) biraz ufak at kardeşim ....bilmeyen biri olsa he tmm dicek....

TEMPATRON, 11 yıl önce

jandarma genel komutanlığının tümünün verdiği ceraimi bizde bir ilçenin bir polis merkezi veriyor kardeş

sevdalı1
Müsteşar Yardımcısı
06 Ocak 2013 14:07

polis arkadaşlar astsubay arkadaşlardan daha da çok alsın, kimsenin gözü yok, hatta fazla iş yapıyorlar da diyebiliriz, ama olaya sadece iş yoğunluğu olarak bakmayın, ikinci şarka isyan edip sonra da niye böyle demeyin,

http://forum.memurlar.net/konu/1547843/?page=2

ayrıca bu konu aşağıdaki başlıkta gayet çok konuşulmuş,

http://forum.memurlar.net/konu/1441302/44.sayfa

06 Ocak 2013 14:22

Oyaktan da iy alıyolar demeyelim adamlar en aşağı 270 lira bayılıyo her ay bizde polsana sürekli bizim paraları napıyolar cart curt diyip duruyoruz herkes polsana girse aidat yüksek tutulsa bizde iyi para alırız..

TEMPATRON
Memur
06 Ocak 2013 14:32

kardeş ceraim sayısı urfada bir karakolun yıllık 10000 civarı

dogrucubaba, 11 yıl önce

:) biraz ufak at kardeşim ....bilmeyen biri olsa he tmm dicek....

MeRSiN-PoLiSi
Kapalı
06 Ocak 2013 14:41

Astsubayın görev yeri ve işi daha zor... bir polis olarak doğuda görev yaparken buna şahit oldum. Kıyaslamak yersiz! Jandarma Astsubay arkadaşımın Denetimlerde bile ne çektiğini çok iyi biliyorum

Ogün BALCI
Memur
06 Ocak 2013 15:23

Sizler bir tutturmuşsunuz biz dağda ücra köşelerde görev yapıyoruz siz nerde görev yapıyorsunuz diye. Polisin böyle bir ayrımı yok nereye giderse gitsin aynı tempoyla hatta büyük şehirlere geldiğinde daha yoğun bir tempoyla çalışır. Ben öncede sordum TSK içerisinde bulunan Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri içerisinde bulunan Astsubay arkadaşlarınızda aynı şekilde 3600 ek göstergeden yararlanıyormu diye. Siz önce buna bir cevap verin isterseniz ondan sonra her türlü yazıyı yazın.

Toplam 79 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi