Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazasayginhopali
27 Aralık 2012 14:21  

eşime nasıl yardımcı olabilirim

eşim öğretmenlik için kpss ye hazırlanıyor bir tane kızımız var 2,5 yaşında. bundan dolayı hafta sonları ve birkaç gün hafta içi akşamları dershaneye gidiyor. yani ben işten geliyorum o dershaneye gidiyor. memleketten uzak yerdeyiz bundan dolayı sadece ben yardımcı oluyorum biraz da yoruluyorum. işten geliyorum bu kez kızımla ilgileniyorum eşim ders çalışıyor. matematik dersinde yardımcı oluyorum. ben eşime en iyi nasıl yardımcı olabilirim. Evli olan bayanların önerilerini bekliyorum.

27 Aralık 2012 14:33

schanzscrew
Yasaklı

son iki ay çocuğu kendi annene baktır eşini de ailesinin yanına gönder ders çalışsın

çocukla beraber olmaz

27 Aralık 2012 14:40

s.yazici

öncelikle teşekkürler yalnız biz anne babalarımızdan uzağız ve onlara alışkın değil sadece bizimle beraber oluyor kimseye yaklaşmıyor

27 Aralık 2012 14:43

schanzscrew
Yasaklı

kaç puan alması lazım hocamın

27 Aralık 2012 14:50

schanzscrew
Yasaklı

çocuğa bakma konusunda yardımcı ayarlarsanız son iki üç ay en büyük desteği vermiş olursunuz acizane fikrim

27 Aralık 2012 14:53

sosyall05

çocuğa bakma konusunda yardımcı ayarlarsanız son iki üç ay en büyük desteği vermiş olursunuz acizane fikrim

schanzscrew, 2 yıl önce - Alıntıya git

evet geçen yıl beın bı arkads da aynı durumdaydı çocuğa bakıcı ayarldılr..bı komsuları bakmıstı çocuğa gunun bellı sattlrnde çok az bı para vermslrdi..atandılr sımdı

27 Aralık 2012 14:59

s.yazici

okul öncesi öğretmeni eşim. 70 alsa yeter diye düşünüyorum. yalnız meslek lisesi mezunu bundan dolayı temel dersler için baya bir çalışması lazım

27 Aralık 2012 15:05

schanzscrew
Yasaklı

forum tr de

tar coğ vat la ilgili kaynaklarve videolar var bu dersleri eşinizle çalışabilirsiniz

ayrıca son iki ay da bu forumda güncell olaylar veriliyor üç soru gelir güncellerde onları da gene kodlayarak çalışabilirsiniz eşinizle

27 Aralık 2012 15:06

s.yazici

para önemli değil de çocuğu herkese teslim edemeyiz çocuk yetiştirme ile de özellikle ilgileniyor zaten maddi olarak ihtiyacımız yok çalışmak istemesi çocuk eğitimini sevdiği için.

27 Aralık 2012 15:07

schanzscrew
Yasaklı

gündüzleri tutun o zaman hocam bakıcı

27 Aralık 2012 15:09

s.yazici

yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar tekrar teşekkür ediyorum.ALLAH razı olsun

27 Aralık 2012 15:16

s.yazici

adem güneş isimli pedagogu biliyor musunuz bilmiyorum da eşim onu takip ediyor onun dediklerine dikkat etmeye çalışıyor. O kişi ise çocuk eğitiminde 3 yaşına kadar annenin çocuktan mümkün olduğu kadar ayrılmamasını çalışmamasını öneriyor.eşimin çocuğu başka bir bakıcıya emanet edeceğini düşünmüyorum.

27 Aralık 2012 15:19

s.yazici

yani her halde çözüm çocuğun erken yatması ve eşimin uykudan fedakarlık ederek geceyi ders çalışarak ihya etmesi. bu konuda uykuyu açan kahve çay hariç bir içecek veya yemek biliyor musunuz

27 Aralık 2012 15:57

rainbow45330

geçen yıl ben de aynı durumdaydım.çocuğunuzu kreşe gönderebilirsiniz.sabaha bırakır akşam alırsınız hem çocuk için çok faydalı oluyor.çocuklar bu dönemde sosyal bir ortam ve yaşıtları ile oynamak istiyorlar.benim bulunduğum yerde kreş yoktu merkezdeki kreşe her sabah trenle gittik geldik çok zor oluyor ama.sırt çamdamda kitaplar ,bebek arabası çocuk birde zor oluyor.allah yardımcımız olsun hepimizin.

27 Aralık 2012 16:07

s.yazici

amin amin..

Toplam 14 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?