Editörler : E.Kayı Han

dede a li
Yasaklı
29 Aralık 2012 20:54

Hazreti Peygamber aleyhissalatu vessellem abdest alıyor,namaz kıldırıyordu ashabına (rahmetullahi aleyh)...

Cemaat olarak namaz kılıyormusunuz siz :) tebessüm...

az-çok
Müsteşar
29 Aralık 2012 21:11

Selam.

Abdestsiz salatıyerine getirme kendilerine göre kural koyanlara özel olabilir. Naylon çoraba veya benzerine mest yaparak.

dede a li
Yasaklı
29 Aralık 2012 21:15

Ülkemizdeki ' Kıvrım ' Dağlar

Marmara Bölgesi Dağlarımız : Yıldız, Koru, Işıklar, Samanlı, ve Biga Dağıdır.

Ege Bölgesi Dağlarımız : Murat Dağları ile Emir Dağlarıdır.

Akdeniz Bölgesi Dağlarımız : Akdağlar, Bey Dağlar, Katrancık, Sultan, Dedegöl, Geyik, Bolkar, Aladağlar, Tahtalı, Binboğa ve Nur Dağlarıdır.

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Dağlarımız (Toroslar) :Tanintanin, Hakkari, Cilo, Arasgüneyi, Palandöken, Bingöl, Mercan ve Allahuekber Dağlarıdır.

Karadeniz Bölgesi Dağlarımız : Yalnızçam, Mescit, Doğu Karadeniz dağları, Giresun, Canik, Küre, Ilgaz, Bolu ve Köroğlu Dağlarıdır.

İç Anadolu Bölgesi Dağlarımız : Sündiken, Sivrihisar, Elmalı, Deveci ve Akdağlardır.

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
29 Aralık 2012 22:56

eksi saldırıları olmuş yine,ama iyi oluyor ,hangi kesim tahammüllü,kimler saygılı ortaya çıkıyor,hadi fikre eksi verilir anlarımda bilgi paylaşımına neden eksi verilir?

üstelikte bu kesim bidat ten genelde şikayetçi olan kesim...

dede a li
Yasaklı
29 Aralık 2012 23:04

Kapasite meselesi...

meraklikiz
Yasaklı
29 Aralık 2012 23:07

toplasan iki üç tane ateist var online.sanırım tüm nikleri ile eksi veriyorlar.insan azıcık üşenir ya azimlerine şaşmamak elde değil:)

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
29 Aralık 2012 23:08

hayır anlamıyorum ne oluyor yani?

birde bu kesim her fırsatta yok aslında dinde şu yok, bu yok sonradan diye atıp tutmuyor mu?

ee konu sana işte,efendi gibi paylaşsana

ama yok olmaz sadece eksi vermeye yetiyor kapasiteler doğru söyledin dede ali.

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
29 Aralık 2012 23:12

napalım bizde bir nik var,garibanız.....

senle 3 olduk demek.

:))

dede a li
Yasaklı
29 Aralık 2012 23:16

Çocukların oyununa mani olmamak gerekir,devam etsinler...

Bu oylama işini kullanmadım hiç,lüzumda duymuyorum...

az-çok
Müsteşar
30 Aralık 2012 11:27

Selam.

Salatının yanında peygamber şefaatı elde etmek için ilave salaat yapanlar var.Yani peygamberin din gününde yargılamayı etkilemesini bekleyenler.

dede a li
Yasaklı
30 Aralık 2012 11:31

Bir salat getirde görelim az-çok...

az-çok
Müsteşar
30 Aralık 2012 11:42

Selam.

dedea li sende şefaat ummak için salat (namaz) ediyormusun ?

dede a li
Yasaklı
30 Aralık 2012 12:00

Az-çok Bütün ibadetler Allahu Teala için yapılır.Aksi halde bir kıymeti yoktur ve kişiye zararı dokunur.Allahu Teala'dan öğrendiklerini bizlere öğreten kimdi? Hazreti Muhammed aleyhissalatu vessellem...

Şimdi sana soruyorum,okul yıllarında sana emeği geçmiş öğretmenleri hoşnutluk ve sevgiyle yad etmezmisin?yoksa vefasızmısın...

Salâtu selamlarda böyledir,idrâk etmeni umuyorum...

dede a li
Yasaklı
30 Aralık 2012 12:56

Ne oldu 'tını' gelmiyor...

az-çok
Müsteşar
30 Aralık 2012 17:04

Selam.

Peygamberimize saygı duyarız ona Allah'ın rahmetinin artmasını dileriz.

Peygamberimiz bize iletilmesi gerekenleri dili ile söylemiş hemde kitap haline gelmesi için gerekenleri yapmıştır.Peygamberimizden vazifesi olmayan bir şeyi ondan talep etmek hem söylediğini anlamadığının göstergesi hemde kitaba değer verilmediğinin işaretidir.

dede a li
Yasaklı
30 Aralık 2012 17:20

O zaman Hazreti Resule aleyhissalatu vesselleme uy balım...

Müslüman ülkelerin şehirlerinde minareler görürsün ve ezan sesleri duyarsın bu bir alamettir.Sen de bunu anlasan iyi edersin...

az-çok
Müsteşar
30 Aralık 2012 17:34

Selam.

Kitaba uymak ile peygambere uymak arasında bir fark olduğunu zannediyorsun galiba.Yoktur. İkiside Allah'ın doğru yolunu gösterir.Önce gelenler peygamberimizi görmüş dinlemiş onla birlikte olma rahmetine erişmişler,bizlerde Peygamberimize verilen kitaba erişmişiz durum bu.

İ.rOn.İ
Kapalı
30 Aralık 2012 17:41

vavvvv 10 un üzerinde eksi oy alacak kadar ne yorum yapmış olabilirki bu arkadaşlar şuan en çok bunu merak ettim ben ;)))

dede a li
Yasaklı
30 Aralık 2012 18:02

Câmiler seni beklemekte o halde, alnın temizlensin pâk olsun...

az-çok, 11 yıl önce

Selam.

Kitaba uymak ile peygambere uymak arasında bir fark olduğunu zannediyorsun galiba.Yoktur. İkiside Allah'ın doğru yolunu gösterir.Önce gelenler peygamberimizi görmüş dinlemiş onla birlikte olma rahmetine erişmişler,bizlerde Peygamberimize verilen kitaba erişmişiz durum bu.

İ.rOn.İ
Kapalı
30 Aralık 2012 18:08

espiride yapılmıyor eksiyi kondurmuşlar hemen ;((

Toplam 173 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi