Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27
12 Ocak 2013 18:47  

Yasaklı
eş durumundan tayin isteme hakkı

2013/1 atamasıyla henüz evli olmayan çiftlerin farklı kurum ve farklı şehirlerde görev yapmaları durumunda eş durumundan tayin isteme süreci nasıl gerçekleşiyor ? Tayin istenirken evlilik süresine mi bakılıyor yoksa memuriyette geçen süreye mi ? yani ben 1 yıl bekleme süresi olduğunu biliyorum sadece . Atıyorum eşim sgk da ben maliyede görev yapıyorsam farklı illerde bir araya gelmemiz için nasıl bir süreç bizi bekliyor ?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim ,

12 Ocak 2013 19:12

şans35
Kapalı

kuruma ve senin torpilline göre değişir durum ...

12 Ocak 2013 19:36

kademli

Asaleti aldıktan sonra isteme hakkına sahipsin sanırsam mikrop abi.

Bizim kurumda evli olarak gelenler var eş durumundan gidersiniz diye söylemişlerdi onlara asaletten sonra. Yani o anlamda sıkıntı olmaz. Görev süresi önemli o zaman diyelim. 1-2 sene içinde veriyorlar benim 11 ayım var. :) Evime geri dönebilmem için.

12 Ocak 2013 19:38

miiikroop
Yasaklı

Asaleti aldıktan sonra isteme hakkına sahipsin sanırsam mikrop abi.

Bizim kurumda evli olarak gelenler var eş durumundan gidersiniz diye söylemişlerdi onlara asaletten sonra. Yani o anlamda sıkıntı olmaz. Görev süresi önemli o zaman diyelim. 1-2 sene içinde veriyorlar benim 11 ayım var. :) Evime geri dönebilmem için.

kademli, 2 yıl önce - Alıntıya git

allah kavuştursun kardeş

ya işte asıl merak ettiğim husus hangi kurumlarda kolay oluyor bu tayin isteme olayı ,

12 Ocak 2013 19:45

kademli

allah kavuştursun kardeş

ya işte asıl merak ettiğim husus hangi kurumlarda kolay oluyor bu tayin isteme olayı ,

miiikroop, 2 yıl önce - Alıntıya git

Sağ ol abi inşallah geçeceğiz zamanı gelince.

Bizim belediye işlerinde adam bulduktan sonra istediğin yerin aynı partili belediyesine geçmek kolay ama adam yoksa hele karşı partili belediye istiyorsan geçiş çok zor.

SGK'da becayiş olayı var onlar hem becayiş hem eş durumu her şekilde yer değiştirebiliyor.

İçişlerinde hizmet süresi varmış bölge bölge kaç yıl çalışılacağı belliymiş.

En güzeli istenilen yerde kalmak, ben o anlamda bir yanlış yaptım atandım 4 saat uzağa. Ve sadece emeklilik günüm doluyor diğer türlü fazla birikimim olmayacak. Ama beklesem 8. ayda işbaşı olurdu oda büyük kayıp. En güzeli son atamada atanmak işi olan yüksek puanlılar için. :)

12 Ocak 2013 19:50

miiikroop
Yasaklı

Sağ ol abi inşallah geçeceğiz zamanı gelince.

Bizim belediye işlerinde adam bulduktan sonra istediğin yerin aynı partili belediyesine geçmek kolay ama adam yoksa hele karşı partili belediye istiyorsan geçiş çok zor.

SGK'da becayiş olayı var onlar hem becayiş hem eş durumu her şekilde yer değiştirebiliyor.

İçişlerinde hizmet süresi varmış bölge bölge kaç yıl çalışılacağı belliymiş.

En güzeli istenilen yerde kalmak, ben o anlamda bir yanlış yaptım atandım 4 saat uzağa. Ve sadece emeklilik günüm doluyor diğer türlü fazla birikimim olmayacak. Ama beklesem 8. ayda işbaşı olurdu oda büyük kayıp. En güzeli son atamada atanmak işi olan yüksek puanlılar için. :)

maliye hakkın bir fikrin var mi kardeş

12 Ocak 2013 19:54

kademli

maliye hakkın bir fikrin var mi kardeş

Maliye için yok abi. Mal müdürlüklerine bakman gerek. Orada çalışıyor B grubundan atananlar. Onlar daha iyi bilgi verirler sana.

12 Ocak 2013 19:59

Hafnarfjordur
Yasaklı

yahu neden aynı yeri kazanmıyonuz da bin dereden su getiriyorsunuz ?

12 Ocak 2013 20:03

miiikroop
Yasaklı

yahu neden aynı yeri kazanmıyonuz da bin dereden su getiriyorsunuz ?

Hafnarfjordur, 2 yıl önce - Alıntıya git

aynı yeri nasıl kazacağız peki anlat bakim

12 Ocak 2013 20:20

kademli

Bu arada son atamada Maliye için 2 yıl zorunlu aynı bölgede çalışma şartı vardı abi yani her türlü olmuyor oradan 2 yıl içinde atama eş durumu da olsa. SGK en iyisi gibi duruyor gene.

12 Ocak 2013 21:07

miiikroop
Yasaklı

Bu arada son atamada Maliye için 2 yıl zorunlu aynı bölgede çalışma şartı vardı abi yani her türlü olmuyor oradan 2 yıl içinde atama eş durumu da olsa. SGK en iyisi gibi duruyor gene.

kardeş o 2 yıl çalışma şartı eş durumu için istisna değil mi ?

12 Ocak 2013 21:50

kademli

Herhalde değil. Çünkü bir tanıdığımın akrabası çocuğunu da alıp gitti Tunceli Maliye'ye, eşi kaldı Aydın'da. Yani 5-6 ay oldu. Eğer istisna olsaydı o geçerdi. 2 yıldan sonra tayin isteyeceklermiş eş durumundan.

12 Ocak 2013 23:13

afratafra1

bnde şunu merak ediorum.. kit yada idt lerde çalıştığmda öğretmen eşim benm bulndğm şehire geleblr mi..kitlerde sözleşmeli ya o yüsden sordum eş durumu atama hakkı vr mı die

12 Ocak 2013 23:50

Hafnarfjordur
Yasaklı

aynı yeri nasıl kazacağız peki anlat bakim

yahu yeterli puanı alıp beraber tercih yapacaksınız nokta atışı aynı şehiri çok mu zor?

12 Ocak 2013 23:54

miiikroop
Yasaklı

yahu yeterli puanı alıp beraber tercih yapacaksınız nokta atışı aynı şehiri çok mu zor?

Hafnarfjordur, 2 yıl önce - Alıntıya git

bende 88 onda 85 puan var olur mu dersin aynı şehir ?

15 Ocak 2013 00:26

olrmdrsn

arkadaşlar eş durumundan tayin için eşinin de kamu kurumunda çalışıyo olması mı gerekiyo?

15 Ocak 2013 00:35

favori-42

söyle olur o önce atansın sen 6 ay bekle

15 Ocak 2013 01:05

miiikroop
Yasaklı

söyle olur o önce atansın sen 6 ay bekle

favori-42, 2 yıl önce - Alıntıya git

iyi de kasım atamasında aynı şehirin kadro açacağı malum değil ki !!!

15 Ocak 2013 16:48

berrin4545

evlilik sürene deil kurumda bulunduğun sürene bakılıyor 1 yıl sonra tayin isteyebiliyorsun diye biliyorum ... şuan evli deilseniz nişan söz vs. derken o bir yıl öyle geçer evlendiğinizde birlikte olursunuz inş. Rabbim gönlünüze göre versin... bana kalırsa kurum seçiciliğiniz yoksa aynı ile atanırsınız puanlarınız gayet iyi biriniz maliyeye atanırsa biriniz üniye atanır bu olur ....

15 Ocak 2013 16:50

berrin4545

yakınım 1 yıl sonra tayinini ptt de yaptırmıştı buna dayanarak yazdım ... sgk da da kolay diye biliyorum

16 Ocak 2013 18:20

miiikroop
Yasaklı

yakınım 1 yıl sonra tayinini ptt de yaptırmıştı buna dayanarak yazdım ... sgk da da kolay diye biliyorum

berrin4545, 2 yıl önce - Alıntıya git

sgk nın dışında hangi kurumlarda tayin isteme şansı yüksek acaba

Toplam 21 mesaj