Editörler : crops35
12345678910111213»

Talip Arslan
Memur
22 Ocak 2013 21:58

Arkadaşlar biz boşuna dil döküyoruz.Sabır sabır ya sabır...

yandal
Şef
22 Ocak 2013 22:26

arkadaşlar ömss kadroları açıklanmış fikriniz nedir tercih yapacak olan varmı 4001 den öğretmen alımı yok üstelik lisans alımı çok az

22 Ocak 2013 22:28

Hayata küstürdüler Allah topunun belasını versin keşke okumasaydık

derderbo
Yasaklı
22 Ocak 2013 23:55

Vala hocam bende sizler adina derin uzuntu icindeyim lisede okadar kadro acilmis sevinemiyorum yapilan bu adaletsizlik karsisinda sizlerin ahi insallah aci cakar ilgililerden en son dileginin bin katida benden olsun onlara

Allah en mutlu gunlerinde hesabini sorsun

vuslat-hasret, 11 yıl önce

Hayata küstürdüler Allah topunun belasını versin keşke okumasaydık

metrik52
Aday Memur
23 Ocak 2013 09:17

şubatta eş durumu ataması olacakmış bi bizi gözardı ettiler kulaklarını tıkadılar bize

veydel
Daire Başkanı
23 Ocak 2013 11:31

bi tanıdık var vallahi ekmeğe muhtaç bir aile. seçimde akpye oy vermişlerdi. düşünün artık. hatta sinirden "sizde haklısınız bir eliniz yağda diğeri balda niye oy vermeyeseniz ki!" demiştim.... millet koyun olduktan sonra güden çok olur. öğretmen milletini perişan ettiler halen okulların 3/4ü eğitim bir sen'li(yani akpli).....

23 Ocak 2013 11:52

Hükümetimizin adalet anlayışı...Okumuş insanlara kadro yok okumamışlara var..tekrar tekrar söylüyorum yazıklar olsun bu hükümete baştan sona...Pozitif ayrımcılıkmışşşş :)) dünden beri yaşadıklarımı bir Allah bir de ben bilirim.. O kadar engelleri aşarak ne zorluklarla okuduk hatta bizim gibi engelli olmayanlar bizi anlayamazlar..biz bu zorluklarla mücadele azmimizden hiç bir şey kaybetmeden yılmadan ağrılardan sızılardan okuduk öğretmen olduk dedik işte sevgili hükümetimiz sen okudun tahsillisin sana iş yok...sen okumuş öğretmenliği hak etmiş olabilirsin ama umrumuzda değil sen engellisin öğretmen olamazsın dedi :)) ağlanacak halimize gülüyoruz tam bir İRONİ..Nerde benim güzel ülkemin güzel insanları yeter bu diktatörlük..Allah büyük hepsini güzel Rabbime havale ediyorum..

meçhulbiri
Kapalı
23 Ocak 2013 11:55

Meb hizmetli alımı yapıyor. Hani engelliler öğretmenlik yapamazdı. Engelliler öğretmenlik yapamaz ancak afedersiniz amelelik yapabilir demektir bu. Öğretmenliğe layık görmediğin adamı hizmetli kadrosunda çalıştıracaksın. Böyle bir saçmalık dünyanın neresinde var. Zihniyet bozuk

23 Ocak 2013 11:58

Derderbo kardeşim diyebilecek sölenebilecek tüm sözleri tükettik..yıldık..bitirdiler bizi..ebe, mühendis,mimar,psikolog,hemşire,imam..vs bir çok meslek dalı var öğretmen yok..ne diyebilirim..Kardeşim Rabbim o güzel gönlüne göre versin.. baştan beri hep bizlesin o yüce gönlünle..Bizler bu atamada gülemedik tüm içtenliğimle söylüyorum inşllh sen atanırsın istediğin bi yere.. ve buraya yazarsın atandığında inan çok seviniriz...İnsan vasfını kaybetmemiş kardeşim hayatta her istediğin hayırlısıysa gerçekleşsin sağolasın..

derderbo, 11 yıl önce

Vala hocam bende sizler adina derin uzuntu icindeyim lisede okadar kadro acilmis sevinemiyorum yapilan bu adaletsizlik karsisinda sizlerin ahi insallah aci cakar ilgililerden en son dileginin bin katida benden olsun onlara

Allah en mutlu gunlerinde hesabini sorsun

eaduvan
Şef
23 Ocak 2013 12:14

Bakan ne dedi "Engelli birey öğretmenliği icra edemez.". Bu cümle öğretmen adayı olmadığım halde beni de çok üzdü.

Ne yalan söyleyim, ilk ağızdan egelli öğretmen almayacağız sözleri çıkınca ortak payda olan engelli memur alımı sayısının arttırılabilmesi için parçalanmayalım dedim ama sizin kadar bende o cümleye üzüldüğümden -bakın alınmayacak öğretmen boşa çırpınmayın!- diyemedim ama ısrarla bölünmeyelim dedim ve dedik. Ortak hareket edilmeyi reddettiğinizde bakanın cümlesini kullanmak yerine yolunuz açık olsun dedik. Tepkilerin olduğu süreçte öğretmen ayrı bağırdı diğerleri ayrı bağırdı. Engelli öğretmen adayları ayrışmaya gitti, kendilerini üstün gördüler, kıskanmayın bizi dediler dediler dediler.

Hiçbiri demediki -aga biz neden öğretmen yada memur olamıyoruz? ENGELLİ olduğumuzdan! E madem öğretmen olmamız istenmiyor o zaman düz memurluğa razı olalım, ayrılmadan tüm lisans mezunlarıyla tek vücud olup 4001lerin arttırılması için çırpınalım, ortak paydamız ENGELLİ olup ayrımcılığa maaruz kalmayı önlemek olsun.-

Çok açık söylüyorum; öğretmen adayları tepki sürecinde açgözlü davrandılar. 239 tane 4001 açıldı kime yetcek bu şimdi??? Ayrımcılığı devam ettirip 4001leri seçenlere haram olsun mu diyeyim? o iş nasip olmasın mı diyeyim? Belki ben ekmeğimden olucam, çocuğuma yediremicem, giydiremicem ama bu cümleleri de asla kullanmıcam. Bu mübarek gecede sizlere Allah'tan akıl, ihsan vermesini dileyeceğim.

4001leriniz ve yeni işiniz hayırlı olsun.

Ubeybi
Şube Müdürü
23 Ocak 2013 12:42

Allah biz öğretmenlerin topunun belasını versin eaduvan. Demek istediğini özetleyeyim dedim. Yönetici de kaldırsın başlığı, boşuna yer kaplıyor. Fırça yeme limitim doldu artık.

veydel
Daire Başkanı
23 Ocak 2013 12:48

hayret yaw. arkadaş öğretmen kadrosu açılsaydı 4001 tercihi yapmayacaktık belki oralara siz atanacaktınız. sen öğretmenler ayrışıma gitti diyorsunda o zaman sırf öğretmenlere inat olsun diye her yere mail attım diyen kazmalarda var bu forumda. bu arada dileklerin için teşekkürler. bizim akla ihtiyacımız yok!... allah herkese gönlüne göre versin......

eaduvan
Şef
23 Ocak 2013 13:38

Sana akıl değil, yazdığımın buharını yolluyorum nem kaparsın diye ki kapmışsın da hemen gocunmuşsun:) Diyorsun ki, -öğretmen olaydık 4001'e kalmazdık.- e bunu bizde biliyoruz. Çok iyi, olmasınıda isterdim ama bakan almayacağız demedi mi? Bu ne demek? 4001'e kaldın demek. Bunu bildikten sonra daha neyin mücadelesini veriyorsunuz ki??? Ben böyle olacağını biliyordum, birlikte hareket edelim deyince fırtınalar kopuyordu. Malesef şöyle birsöyleme konu olundu; pirince giderken evdeki bulgurdan olduk.

Yanlış anlama sakın, kardeşim bir iki şey söyledi say... Allah gönlüne göre versin.

veydel, 11 yıl önce

hayret yaw. arkadaş öğretmen kadrosu açılsaydı 4001 tercihi yapmayacaktık belki oralara siz atanacaktınız. sen öğretmenler ayrışıma gitti diyorsunda o zaman sırf öğretmenlere inat olsun diye her yere mail attım diyen kazmalarda var bu forumda. bu arada dileklerin için teşekkürler. bizim akla ihtiyacımız yok!... allah herkese gönlüne göre versin......

Kar8ey
Şef
23 Ocak 2013 14:13

Arkadaşlar 30 kadar öğretmen ataması var bunlar hangi bıraj hani olan varmı.

Ubeybi
Şube Müdürü
23 Ocak 2013 14:14

Peki siz niye lisans kadrosu artsın diye uğraşıyorsunuz? Açılan kadro sayısı belli olmadı mı?

Öğretmene kadro verilmiyor, kadro isteyince öğretmen suçlu; lisans kadrosu az, öğretmen suçlu; 4001 az, öğretmen suçlu; öğretmen az sayıdaki 4001'e muhtaç bırakılıyor, öğretmen suçlu.

Bence en yakın zamanda savcılığa başvurun suç dosyası kabarıyor. Olmazsa forumdaki öğretmenlerin adresini tespit ettirin, dilekçeyi öğretmenlere yollayın. Zümreyi toplayıp kadroları arttırırız belki.

Ubeybi
Şube Müdürü
23 Ocak 2013 14:15

Kardeşim onlar gerçek öğretmenlik kadrosu değil, maaşları da bildiğim kadarıyla memur maaşından düşük.

Kar8ey, 11 yıl önce

Arkadaşlar 30 kadar öğretmen ataması var bunlar hangi bıraj hani olan varmı.

tugraam
Şef
23 Ocak 2013 14:30

veydel yaa söylemeden duramıcam sanki 95-100 aldında 4001 i tercih yapıp atanacaksın okadar kendinden emin konuşuyorsunki anlamıyorum hatta öğretmenlerin hepsi öyle söylüyor sanki hepiniz 100 aldınız ve zaten öğretmenlerin çoğu çalışıyordur eminim memur falandır sadece alan isitoyrdur diye düşünüyorum zaten lisansların bir çoğu çalışıyor sadece alanları için girdiler bende bu konuda üzülüyorum biz iş beklerken bunca bencillik niye ben şuan lisans besyo mezunu olarak bile hizmetliye bile razıyım iş istiyorum kafayı yicem yoksa boşu boşuna okudum ben yaa

Ubeybi
Şube Müdürü
23 Ocak 2013 14:48

Veydel belki ilk 20-25'tedir, belki ben ilk atamalarda atanacak puana sahiptim tercih yapmadım. Belki de ben kpssde atanacak puana sahiptim. Onu sen bilemezsin. Ama siz az sayıda açılan 4001 kadrosuna öğretmenler başvuracağı için bu konu başlığı altına biçare sataşmalarda bulunup, gerçek durumunuzu ortaya koydunuz. Bunun adına eaduvan ve siz kıskançlık demeyin, başka birşey bulup onu deyin. Gidin derdinizi tviterda fatoş hanıma anlatın.

23 Ocak 2013 14:58

Arkadaşlar DPB sayfasina tikladiğimda gözüme bir bölüm takildi engelli memur taleplerinizi e-kurum şifrenizi alip sitemizde bildirin 10 gün içinde taleperiniz onaylacaktir diye.Şimdi en çok açik M.E.B olduğuna göre iş başa düşüyor.

Biliyorsunuz memurlarimi yada amirlerimiz veya şübe mdürlüleri bu konularda pasif ve bilgisiz kaliyor bunu hatirlatmak bizim elimizde nasilmi? Şimdi il nüfüslaridmiz 1 milyonu aşan illeri beliryeyip 6-7 tane il isatnbul,ankara,izmir,Antalya,bursa gibi il milli eğitim müdürlerine telefonla ve tatli dille efendim engelli memur taleplerinizi niye bildirmiyorsunuz işte DPB sitenizle ile talepleri bildirmek çok basit sadece e-kurum şifreniz yeterli engelli arkadaşlarimiz bu kadrolari bekliyor v.s diye.

Bu urganizyasyonu engelli öğretmen adaylarimiz daha iyi yapabilir.

işin kısacasi akdrolarin azliği kurumlarin bilgisiz oluşundan dolayidir iş başa düşüyor M.E.B kadrosu 12 bin olduğu için 10 il müdürlüklerine tek tek giderek durumu ve nasil engelli memur taleplerini bildirmek için yol göstermek fax ile de olabilir ama ayrintili ve öz olmali bu konu ile medörotor arkadaşalrimiz ilgilenmesini isterim

eaduvan
Şef
23 Ocak 2013 15:43

Güzel insan 2012 Ekim ayından bu yana kadroların artırılması için her platformda tepki verdik. Öğretmen, mühendis, iibf vs. herkes için istedik. Mevcut düzenin engelli personel istihdamını savsaklayacağını düşünerek hiç olmazsa 4001lerin arttırılması için çabaladık. Çabalarken atanacak sayı yoktu ama engelli öğretmen alınmayacağı biliniyordu. Amacım asla sataşmak değil, zaten adam gibi süreci yönetemeden rezil rüsva olduk daha neyin üstüne gideceğiz. Ayrıca ilk atamalardaki gibi son dakika kadro arttırımı olabilir diye hala uğraşıyoruz. Unutmadan o "kıskançlık" kelimesi biröğretmen adyına aittir, kendisi süreç içindeki ayrışmaya o şekilde benzetme yapmıştır.

Ubeybi, 11 yıl önce

Peki siz niye lisans kadrosu artsın diye uğraşıyorsunuz? Açılan kadro sayısı belli olmadı mı?

Öğretmene kadro verilmiyor, kadro isteyince öğretmen suçlu; lisans kadrosu az, öğretmen suçlu; 4001 az, öğretmen suçlu; öğretmen az sayıdaki 4001'e muhtaç bırakılıyor, öğretmen suçlu.

Bence en yakın zamanda savcılığa başvurun suç dosyası kabarıyor. Olmazsa forumdaki öğretmenlerin adresini tespit ettirin, dilekçeyi öğretmenlere yollayın. Zümreyi toplayıp kadroları arttırırız belki.

Toplam 4342 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi