Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32*aziyade*
21 Ocak 2013 14:54  

Kapalı
pedagojik formasyon

aöfdeki iktisat işletme mezunları pedagojik formasyon alabilirmi saygılarımla

21 Ocak 2013 15:13

BEKAR VE YALNIZ
Kapalı

bilen yok mu

21 Ocak 2013 23:55

burcu baskal

işletme-iktisat neyine formasyon alacak sorması ayıp?bahsaettiğiniz bölümler cumhuriyet tarihi boyunca formasyon alamadı alamazda

22 Ocak 2013 08:00

BEKAR VE YALNIZ
Kapalı

işletme-iktisat neyine formasyon alacak sorması ayıp?bahsaettiğiniz bölümler cumhuriyet tarihi boyunca formasyon alamadı alamazda

burcu baskal, 2 yıl önce - Alıntıya git

burcu hanım ben aradım gerekli yeri zaten.alma hakkı varmıs.sallamısın alamadı alamz derken:)

22 Ocak 2013 10:18

adsiz1

nasıl alınıyormuş peki? Bende bir kaç kişiden duymuştum.

22 Ocak 2013 10:53

sananesanane

hangi bölüm mezunlarının öğretmen olabileceğine dair meb in 80 sayılı çizelgesi var. bu çizelgeye göre ister aöf olsun ister örgün olsun işletme-iktisat mezunları öğretmen olamıyor. çünkü bu bölümler öğretmenliğe kaynak olan bölümler arasında yok. dolayısıyla pedegojik formasyon kontenjanlarıda bahsettiğim çizelgeye göre belirlendiği için formasyon alamazsınız.

22 Ocak 2013 11:10

adsiz1

peki bu işletme öğretmenleri nerede okuyarak öğretmen oluyor :)

22 Ocak 2013 11:28

sananesanane

gazi üniversitesi endüstriyel sanatlar eğitim fakültesi işletme öğretmenliği bölümünden mezun olarak işletme öğretmeni oluyorlar :)

22 Ocak 2013 16:47

Amatör Beckham

gazi teknik eğitim ve mesleki eğitimde aklınıza gelen herşeyin öğretmenliği var..

benım muslukçuluk öğretmenliği okuyan arkadaşım vardı..

22 Ocak 2013 16:49

adsiz1

gazi teknik eğitim ve mesleki eğitimde aklınıza gelen herşeyin öğretmenliği var..

benım muslukçuluk öğretmenliği okuyan arkadaşım vardı..

Amatör Beckham, 2 yıl önce - Alıntıya git

:) :)

26 Ocak 2013 08:56

kara bayrak
Kapalı

Pedagojik formasyon alabilen okuyan bir açıköğretim mezunu yazssada şuralara herkes aydınlansa. formasyon olayı herkes için hala muamma. abi formasyon varirler belki deyip gelip açıköğretim okuyan yeni lise mezunu gence mi acıyayım yoksa fizik biyoloji kimya öğretmenliği bitirmiş nasılsa formasyonum var sosyolojiyi bitirince belki rehber öğretmen olabilirm diyenlere mi... yani bırakınız işletme iktisat mezunu olup formasyon almayı daha iyi seçenekler var sizin için en azından 80-85 arası kpss ve bankalar vsvsvs

26 Ocak 2013 14:30

elif aktaş

iktisat ve işletme bölümüne daha pedagojik hakkı daha verilmedi verilir mi oda belirsiz.kamyöntm alr

26 Ocak 2013 14:32

elif aktaş

yani çizelgede son zamanda kamuya verdiler eskiden oda alamıyordu.

26 Ocak 2013 18:19

bizimselim

işletme öğretmenliği başka iibf işletme başka işletme iktisat formasyon alamaz.. kamu yönetimi mezunu alabilir ama o da her yerde ve her zaman açılmıyor.. üstelik işletmenin ataması öğretmenliğe göre daha kolay. neden zor olanı istersiniz ki?

26 Ocak 2013 21:49

Merve541903

evet işletme iktisat mezunları formasyon alamıyor iibf den sadece kamu yönetimi alabiliyor.

28 Ocak 2013 11:13

adsiz1

işletme öğretmenliği başka iibf işletme başka işletme iktisat formasyon alamaz.. kamu yönetimi mezunu alabilir ama o da her yerde ve her zaman açılmıyor.. üstelik işletmenin ataması öğretmenliğe göre daha kolay. neden zor olanı istersiniz ki?

bizimselim, 2 yıl önce - Alıntıya git

rehber öğretmeni olarak atanmak mı kolay işletme mezunu olarak atanmak mı :)

28 Ocak 2013 13:00

kara bayrak
Kapalı

rehber öğretmeni olarak atanmak mı kolay işletme mezunu olarak atanmak mı :)

adsiz1, 2 yıl önce - Alıntıya git

cevap veriyorum işletme mezunu olarak atanmak. ama şunları de belirtmeli arkadaşlar ben formasyon alamıyorum sosyolojide öyle biliyorum alanı da duymadım ama rehber öğretmen için min 85 felsefe grubu için min 75 almak lazım yalnız felsefe grubunda kuru maaş ek ders yok ona gore. en azından 2002 de sosyoloji bitiren ve geçen sene yani 2012 de atanan arkadaşlarımdan öğrendiklerim bunlar. tam 10 sene formasyonla atama beklemek of the turkey

Toplam 16 mesaj