Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan2706fatih06incir.receli
23 Ocak 2013 01:18  

Askerlik dönüşü göreve başlama

Askerlik vazifemizi bitirip döndük Allaha şükür. Göreve başlamak için ne yapmam gerekiyor ? Ne zaman işlemleri başlatmam gerekiyor ? 31 ocaktan sonra mı yoksa daha önce mi ?

şimdiden teşekkürler.

23 Ocak 2013 01:32

TEACHER_PDR

Geçmiş olsun öncelikle.

Şu an döndüğünüze göre hala izinlisiniz.İzin kullanmadıysanız askerliğiniz resmi olarak 31 ocakta bitiyor.Bu tarihten sonra terhis belgenizle okula gidip müdür başlatma yazısını yazar.okuldan uzaktaysanız belegeleri gönderirseniz okul yine başlatma yazınısını yazar gönderir ben böyle yapmıştım.Okula çok da gitmenize gerek yok.

23 Ocak 2013 18:27

mirza_7

31 ocaktan önce başvurmamda bir mahsur var mı? yoksa 31 ocağı mı beklemeliyim ?

23 Ocak 2013 18:40

sehzade_26

345 KD olarak yapmıştım. 31 Ocak'tan önce göreve başlayamazsın hocam. 1 Şubat'tan itibaren başlayabirsin. 1 Şubat'ta terhis belgenizi okula ulaştırman yeterli, müdürünüz 1 göreve başlama yazısı yazacak Valilik'ten olur almak için. Aynı gün göreve başlarsın, maaş işlemeye başlar. Şubat'ta 1,5 maaş alırsın.

Geçmiş olsun.

23 Ocak 2013 21:17

mirza_7

31 ocaktan önce başlamak gibi bir niyetim yok da... demek istediğim 1 şubatta başlamak için dilekçemi şubat gelmeden verebilir miyim ?

teşekkürler hocam. önemli bir sıkıntıyı atlatmış olduk.

23 Ocak 2013 22:03

service unavailable

31 ocaktan önce başlamak gibi bir niyetim yok da... demek istediğim 1 şubatta başlamak için dilekçemi şubat gelmeden verebilir miyim ?

teşekkürler hocam. önemli bir sıkıntıyı atlatmış olduk.

mirza_7, 2 yıl önce - Alıntıya git

1 şubattan önce istesen de başlayamazsın yasal olarak zaten, 31 ocak akşamına kadar askersin zaten.. ocak 28-29 gibi dilekçeni yazarsın 1 şubat itibariyle görevime başlamak istiyorum diye, işleme koyarlar, resmi olarak 1 şubatta göreve başlamış olursun maaşın da yatmaya başlar.

23 Ocak 2013 23:09

aliyilmaz76

tezkereden sonra azami 30 gün içinde başlamalısın hocam

24 Ocak 2013 14:17

sansasyonel_etki

terhis belgesinin aslı mı yoksa fotokopisi mı gerekiyor.

24 Ocak 2013 14:50

keskinli71

HOCAM MEVZUAT DERKİ ASKERLİK DÖNÜŞÜ MEMUR 30 GÜN İÇİNDE GÖREVE BAŞLAMALI. KURUMDA 30 GÜN İÇİNDE GÖREVE BAŞLATMALIDIR. SAYGILAR

25 Ocak 2013 09:33

sehzade_26

Dilekçeyi 1 Şubat tarihli yazıp okuluna verebilirsin hocam.

sansasyonel_etki Terhis belgesinin aslı da olur fotokopisi de faksı da, sıkıntı yok.

25 Ocak 2013 18:21

12puan

bende müdürü aradım gelmen gerekiyor dediler arkadaşlar

25 Ocak 2013 18:22

12puan

sizce ne yapmalıyım

25 Ocak 2013 18:25

sehzade_26

Müdürün işgüzarlık yapmış. Eğer paraya ihtiyacın varsa 1 Şubat ta git derim.

25 Ocak 2013 18:30

12puan

bende arkadaşıma noterden vekalet vermeyi düşünüyorum bakalım dilekçeyide 1 şubat tarihli yazıyım inşallah bir sorun çıkmaz

28 Ocak 2013 23:56

yorgun dost

bende 347.dönem olarak askerlik görevimi bitirdim arkadaşlar 1 şubatta göreve başlayacaz bir aksilik

28 Ocak 2013 23:58

yorgun dost

bende 347.dönem olarak askerlik görevimi bitirdim arkadaşlar 1 şubatta göreve başlayacaz bir aksilik olmazsa

1- okuldan göreve başlama yazısı alacağız mebe verilecek terhis belgesiyle birlikte

2- eğitim ödeneği için dilekçe vereceğiz askerden dönenler için.eğitim ödeneği dilekçesi örneği olan var mı nasıl birşey yazalım askerlik dönüşüyle ilgili eklememiz gereken bir ek felan olacak mı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

29 Ocak 2013 14:13

yorgun dost

BU KONULARLA İLGİLİ BİLGİSİ OLAN YOK MU

29 Ocak 2013 22:32

yorgun dost

?

31 Ocak 2013 18:19

cagatay2

31 ocak tarihinde göreve başlayabilirsiniz. terhis saati diye bir durum yoktur. aynı gün göreve başlanması için aksi bir hüküm yoktur. (farklı bir örnek belediye sınırları içerisinde görev yeriniz değişirse kanunda aynı gün diğer görev yerinde göreve başlamanız gereklidir.) aynı görev için böyle bir durum var iken farklı bir görevde de bunu kullanmanız gayet normaldir. sonuç itibari ile 31 ocak saat 17:00da terhis olduğunuz terhis belgesinde yazmadığına göre ve terhis işleminiz mesai saati içinde olması gerektiğide açık olduğuna göre saat 17:00'dan önce terhis olduğunuz varsayılır, mesai bitmediğine göre de başka bir yerde göreve başlamanızda bir engel görülmemektedir. aynı şekilde 31 ocakta ben göreve başladım.

08 Şubat 2013 01:03

cagatay2

31 ocakta göreve başlama konusunda yasal dayanak isteyen arkadaşlara hitaben. 657 sayılı DMK. 83. madde de askerlik dönüşü göreve başlama konusu izah edilmiştir. orda şu şekilde yazmaktadır. terhis tarihinden "itibaren" 30 gün içerisinde kurumlarına başvurmak ve kurumları da azami 30 gün içerisinde göreve başlatmak zorundadır. orda yazılı "itibaren" kelimesi terhisle aynı gün göreve başlanacağının açık göstergesidir. merak edenler bu kelimeyi TDK'dan aratıp anlamına bakabilir. yinede olmaz diye ısrar edenler olursa 657. DMK. 62. maddeyi okursa, orda yazılan "izleyen ilk iş günü" ifadesinin, 83. madde de yazması gerektiğini açıkça görür. (62. madde'yi yazmamın sebebi: orda belirtilen "izleyen ilk iş günü" ifadesini 657 DMK'yı hazırlayanların "-83.madde uzayacak bu maddeye eklemeyelim" şeklinde düşünmediklerini, gerekliyse zaten yazdıklarını, idareninde bunun dışında bişey aramaması gerektiğini göstermek için yazdım :) )

01 Kasım 2013 09:19

lostmymindd

31 ocak tarihinde göreve başlayabilirsiniz. terhis saati diye bir durum yoktur. aynı gün göreve başlanması için aksi bir hüküm yoktur. (farklı bir örnek belediye sınırları içerisinde görev yeriniz değişirse kanunda aynı gün diğer görev yerinde göreve başlamanız gereklidir.) aynı görev için böyle bir durum var iken farklı bir görevde de bunu kullanmanız gayet normaldir. sonuç itibari ile 31 ocak saat 17:00da terhis olduğunuz terhis belgesinde yazmadığına göre ve terhis işleminiz mesai saati içinde olması gerektiğide açık olduğuna göre saat 17:00'dan önce terhis olduğunuz varsayılır, mesai bitmediğine göre de başka bir yerde göreve başlamanızda bir engel görülmemektedir. aynı şekilde 31 ocakta ben göreve başladım.

cagatay2, 1 yıl önce - Alıntıya git

Merhaba hocam ben terhis tarihim olan 30 eylül'de göreve başlama dilekçesi verdim ve erken vermekle suçlanıyorum. Verdiğiniz bilgi çok işime yarayacak teşekkürler.

Toplam 20 mesaj