Editörler : "eskiyara"Pangaea
«101112131415161718192021»

murakkıp1
Şef
03 Haziran 2013 16:23

ÇıkacakTorba yasada müfettiş yardımcılığında yaş sorunu olmayacağı birçok haber sitesinde var.

apollo63
Aday Memur
05 Haziran 2013 09:11

arkadaşlar pagem müfettişlik kitabı için hazırlık yapıyormıuş duyum alan varsa yazsın lütfen....

CANUŞAK
Aday Memur
09 Haziran 2013 08:25

Merhaba; Güzel bir kaynak arıyorsanız TÜM EĞİTİM MÜFETTİŞLERİ SENDİKASININ (TEMSEN) web sitesinde hazırlanmış güzel bir kaynak var. Hakkari Şubesi hazırlamış. http://temsen.org.tr/images/stories/belge/kitap.pdf

simurg66
Aday Memur
09 Haziran 2013 19:19

çok ayrıntılı bir çalışma. öncelikle paylaşan hocama, sonra da emeği geçen denetmenlere çok çok teşekkürler.inşallah içindeki bilgiler günceldir. çok incelemedim henüz sadece indirdi. çok büyük emek gerçekten. ücretsiz paylaşılması büyük eliaçıklık... güncelliğiyle ilgili yorumları ben de yapacağım ama sizlerden de bekleriyorum. iyi çalışmalar. kolaylıklar dilerim.

oymide06
Aday Memur
09 Haziran 2013 21:18

canuşak hocam sitademi bir problem var kitabı bir türlü kaydedemiyorum

oymide06
Aday Memur
09 Haziran 2013 21:19

apollo hocam bu duyumun kaynağı hakkında bilgi verebilirmisin.çünkü pegem kitap hazırlıyorsa sınav y

CANUŞAK
Aday Memur
09 Haziran 2013 23:44

Linkte bir sorun yok. Ben tekrar indirdim.

İsterseniz http://temsen.org.tr adresinde sağ tarafa bakarsanız linki bulabilirsiniz.

Ben güncelliği konusunda şunu söyleyebilirim:

321.sayfanın en başında yeni 15/05/2012 tarihinde seçilen yeni Fransa Cumhurbaşkanından bahsediyor. Fakat tarattım ilkokul ortaokul ibaresine rastlamadım.

Kişi ile veya sendika ile iletişime geçilip güncelliği hakkında bilgi alınablir.

Şunu da espiri olarak paylaşmak istiyorum.

Bu kadar bilgiyi çalış+sınavı kazan+zor bir mülakat+3 yıl müfettiş yardımcılığı+tekrar sınav.

Kişi herhalde denetlediği kişilerden bunun acısını çıkartmak isteyebilir.

Kolay Gelsin.

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
10 Haziran 2013 08:50

Arkadaşlar güzel bir çalışma olmuş.CANUŞAK hocam teşekkürler.Ben indirdim yanlış yada eksik bilgileri paylaşacağım.

10 Haziran 2013 10:18

çok güzel bir çalışma olmuş ama güncelliği noktasını tam inceleyemedim

10 Haziran 2013 13:44

güzel çalışma ama yeterlilik sınavı için hazırlanmış.Yarışma sınavında çıkmayacak konular var..

Başarınıngizemi
Şube Müdürü
10 Haziran 2013 16:54

Arkadaşlar gerçekten güzel bir çalışma.222 sayılı İlköğretim ve eğitim kanununa baktım.Özet kısımda eksiklikler var yönetmeliğin genelini okumak gerekiyor.Güncel olarak hazırlanmış tespit ettiğim hatalar.

1-Çıkmış sorularda 3. sorunun cevabı B şıkkı 10 değil 15 olavak.

2-Çıkmış sorularda 14. sorunun soru kökü 6-14 yerine 6-13 olacak.

3-Çıkmış sorularda 16. sorunun cevabı A şıkkı olacak

TEST-1

42. SORU: 222 sayılı kanuna göre aşağıdakilerden hangisi okul idaresince tektir edilecek izinlerden değildir olacak ve cevapta A şıkkı olacak.Ç ünkü iller arası nakillerde 5 günlük izin mecburen verilir.Diğerlerinin hepsi takdire bağlıdır.

Konulara baktıkça eksik yada yanlış soru ve cevapları paylaşacağım.

Ahmet60
Memur
12 Haziran 2013 09:33

Yeni Meb müsteşarımız Yusuf Tekin'e tebrikler. Bazı yönetmelikleri katılımcı bir anlayışla çıkarmaya karar vermiş. Bu gerçekten çok güzel bir gelişme. İlk olarak taşra yöneticilerinin rotasyonunda bunu uyguluyor. Haftaya idareci atama yönetmeliği de aynı şekilde taslak olarak yayınlanacak. Bakanlığın sitesindeki modülden girerek yönetmelikle ilgili herkes görüş beyan edebilcek. Olası hatalar, görüşler, öneriler değerlendirildikten sonra asıl yönetmelik resmi gazetede yayınlanacak. Muhtemelen il eğitim denetmeleri yönetmeliği de bu şekilde önceden taslak olarak verilecek.

Muhammet795
Aday Memur
22 Haziran 2013 13:34

güzel çalışma

CELL77
Aday Memur
23 Haziran 2013 02:37

Akıllı olun bırakın denetmenliği şuanki görevinizin tadını çıkarın sonra çok ararınız demedi demeyin

akhasan
Kapalı
25 Haziran 2013 16:16

taze bilgi; il eğitim denetmenlerinin katıldığı hizmetiçi eğitim seminerinde bakanlık temsilcisinin açıklama yaptığı söyleniyor, tabi biz aktarılan bilgi şu "25.06.2013 tarihi itibariyle mevcut denetmen sayımız 2634 ve yapılandırma çalışmaları dahilinde bu sayıyı 2000'e düşürmek için planlama yapıyoruz"

eğer doğruysa 3-4 yıllık süreçte sınav yok gibi ...

impessa
Memur
25 Haziran 2013 16:35

Bilgi için teşekkürler hocam. Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

mokoriko
Aday Memur
25 Haziran 2013 18:50

2013 Yılı İl Eğitim Denetmenlerinin Bulundukları Hizmet Bölgesindeki Zorunlu Çalışma Süresini Tamamlayanların Yer Değiştirme İşlemleri başladı.

Anlaşılan meb'in sınav açmaya niyeti yok.Neredeyse kadrolu denetmenleri görevden çıkaracaklar...OLUR MU OLUR , norm fazlası sınıfçılarda branşa geçirilmedi mi?

Ahmet60
Memur
26 Haziran 2013 12:12

Demek ki Meb bundan sonra öğretmenleri denetlemeyecek. Mevcut denetmenleride inceleme ve soruşturmalarda kullanacak. İlkokullar ve ortaokular şimdiki liseler gibi 8-10 yılda bir teftiş görecek. Ben bu anlamı çıkarıyorum. Akhasan hocamın verdiği bilgiyi teyit edecek bir arkadaş varsa lütfen yazsın....

kemalserif
Kapalı
27 Haziran 2013 09:02

.

ömer dinçer döneminde hazırlanan "eğitim denetmenleri başkanlıkları" taslaklarından birinde, ders denetimlerinin okul müdürlerinin yetkisine bırakılacağı sonucuna ulaştırılacak madde taslakları olduğunu TEMSEN aracılığı ile duyuyorduk. 01.07.2013'ten itibaren 4 ve 5.bölgede çalışan 2009 girişli denetmenler, batıya zorunlu yer değiştirmeye başlayacaklar. yani özellikle 5.bölge illerinde denetmen kalmayacak. bakanlığın bunu 4 yıldır bunu bilmesine rağmen adım atmaması sanırım bir öngörü oluşturabilir

.

akhasan
Kapalı
30 Haziran 2013 15:41

atlayan arkadaşlar için bilgiyi tekrar paylaşıyorum; il eğitim denetmenlerinin katıldığı hizmetiçi eğitim seminerinde bakanlık temsilcisinin açıklama yaptığı söyleniyor, tabi bize aktarılan bilgi şu şekilde;

"... 25.06.2013 tarihi itibariyle mevcut denetmen sayımız 2634 ve yapılandırma çalışmaları dahilinde bu sayıyı 2000'e düşürmek için planlama yapıyoruz ..."

Toplam 466 mesaj
«101112131415161718192021»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi