Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
28 Ocak 2013 20:18  

İkaz yazısı ne demek

Yakın zamanda idari büro tarafından bana verilen bilgiye göre tarafıma ikaz yazısı verilmiş. daha gidip alamadım yazıyı. bana keyfi ve haksız yere verildiğini düşündüğümden dolayı buna itiraz etmeyi düşünüyorum... araştırdığıma göre disiplin hukukumuzda böyle bir ceza şekli yok. bu konuda ne yapılır nasıl itiraz edilir? bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

28 Ocak 2013 20:21

XB1J9K
Yasaklı

İkaz yazısı, sözlü uyarının yazıya dökülmüş halidir.

Sana ayağını denk al yoksa idari yönden rapor tutulup, hakkında disiplin işlemi yapılır anlamında ciddi bir uyarıdır. Dikkatli olmanı tavsiye ederim. Malum bu teşkilatta yerler kaygan, herkes için.

28 Ocak 2013 23:18

CCC-PoL

sarı zarfta olarak bilinen uyarı yazısıdır. sozlu uyarıyı resmiyete dökmenin diger adıdır.

28 Ocak 2013 23:23

Baba Muhalefet

Tek başına anlam ifade etmese de, bir rapor ile birleşirse gelecekte, biraz acıtabilir. Dikkatli olmanda fayda var. Ayrıca itiraz edebileceğin birşey değil.

30 Ocak 2013 11:05

karanka111

disiplin hukukumuzda böyle birşey var mı yok mu bilmiyorum ama 2 yazılı ikazdan sonra onlar uyarı niteliğinde olup "ben seni uyarmıştım" diyerek soruşturma açılabildiğini duymuştum

30 Ocak 2013 12:31

KonyaPolisi
Yasaklı

koraycım bisi olmaz ikaz yazısından ne olucak benim o sarı zarflardan bayağı var pano yaptırıp, evimin baskösesine asıcam.. emniyetin yaptığı haksız uygulama örnekleri diyede uzerine asarım birgun belki emniyet değişirse müzelik felan olur paraya çeviriim.

30 Ocak 2013 12:49

kadir406

sıkıntı olmaz pek, devamı gelirse o zaman sıkıntı olur:)

Toplam 6 mesaj