Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
02 Şubat 2013 19:51  

Kpss ile Öğretmenliğe Geçiş

Arkadaşlar forumda arattım bulamadım varsa da kusura bakmayın.4. dönem pomem mezunuyum temmuzda 6. senemi dolduruyorum kısmet olursa.Sorum şu arkadaşlar;

KPSS ye girip bölümüm ile ilgili yeterli puanı aldığımda öğretmenliğe geçiş nasıl oluyor? İstifa mı ediyoruz yoksa direk geçiş mi oluyor?İstifa ediyorsak 6 ay bekleme süresi var mı?

İlginiz için şimdiden teşekkürler arkadaşlar....

02 Şubat 2013 20:11

alperingo38

6 ay beklemeniz gerek bizim şubede birisi sınıf öğretmeniydi atandı ama 6 ay önce istifa etmesi gerekmiş gidemedi ..

02 Şubat 2013 20:30

tsomyurek01

devrem öğretmenlik içi kadroların olduğu kitapçığı meb açıkladığında senin bölümünde de kadro varsa hemen muvaffakat için bulunduğun il emniyet müdürlüğüne dilekçe veriyorsun. emniyet sana muvafakat veriyor ve sen öğretmenlik başvurularında İSTİFA ETMEDEN kurumlar arası puanımla geçmek istiyorum diyorsun (öğretmenlik müracaatları başladığında bu formda başvuru sitesinde olacak). puanın yetip öğretmenliğe ataman yapıldığında da emniyetten ilişiğini kesip krallar gibi gidip öğretmenliğini yapıyorsun. eğer istifa edersen DMK na göre 6 ay süreyle başka bir memuriyete geçemiyorsun ama sende böyle bir duruma gerek yok. ha sadece şu var eğer şarktaysan emniyetten muvafakat istediğin zaman şarkta olmanı mazeret göstererek (ki böyle bişey hiçbiyerde geçmiyor sadece genel müdürlüğün keyfi muamelesi) muvafakat vermiyor. ondada idare mahkemesine giderek kararı iptal ettirip yine muvafakat alabiliyorsun ama o zamanada öğretmenliğin zamanı geçmiş oluyor malesef. umarım açıklayıcı olabilmişimdir

Toplam 2 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon