Editörler : F16 Gökçen
04 Şubat 2013 14:32

Açıköğretim Psikoloji Bölümü...

Arkadaşlar açıköğretimde psikoloji yok en azından Anadolu üniversitesinin..Diğer üniversitelerin açıköğretimlerinde var mı acaba? Varsa geçiş yapabilir miyiz o üniversiteye veya bölüme?Bilgi sahibi arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim...

kara bayrak
Kapalı
04 Şubat 2013 14:38

psikolojinin açıöğretimi olmaz olamaz:)) ama amerikada mektupla bile psikoloji eğitimi verildiğini biliyorum taaa hanibal lecter hocamızın filimnden

catlapatla
Aday Memur
04 Şubat 2013 14:42

Sosyolojinin ,Felsefenin oluyor da Psikolojinin niye olmasın :)

masterofthewind
Şube Müdürü
04 Şubat 2013 14:58

siz psikolojiyle sosyoloji ve felsefeyi kıyaslıyosanız durumlar kötü... bi dilekçe yazın tıp fakültesi de açarlar belki onu okursunuz daha iyi

catlapatla
Aday Memur
04 Şubat 2013 15:06

Sayın arkadaşım kötü birşey demedik,tıp açılsın okuyalım da demedik.psikolojiden mezun olanları da gördük,ne iş yapamadıklarını da gördük.

Ben sadece ilgim ve isteğim var onu belirttim,olursa iyi olur dedim,varsa okumak isterim dedim.Sövmedim hakaret etmedim.Bilgisi olan cevaplar olmayan da oku geçer zaten...

masterofthewind, 11 yıl önce

siz psikolojiyle sosyoloji ve felsefeyi kıyaslıyosanız durumlar kötü... bi dilekçe yazın tıp fakültesi de açarlar belki onu okursunuz daha iyi

04 Şubat 2013 15:44

şu an yok ama ileride olurmu olmazmı bilinmez.belki uzaktan eğitimle olabilir

catlapatla
Aday Memur
04 Şubat 2013 16:01

Teşekkürler arkadaşım. Ben de umutluyum umarım birgün açılır,liseden bu yana istiiyorum bu bölümü ancak kısmet olmadı örgünde yıllar önce okuma fırsatım çıktı ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamamıştım nasip kısmet olur da birgün açılırsa okumayı isterim.

Amatör Beckham, 11 yıl önce

şu an yok ama ileride olurmu olmazmı bilinmez.belki uzaktan eğitimle olabilir

kara bayrak
Kapalı
05 Şubat 2013 01:14

bilgi için ise varoluscu felsefe ve bilişsel terapi kitapları oku yeter

kara bayrak
Kapalı
05 Şubat 2013 01:17

uygulamada bu ikisi dışında bir şey yok şu an ruh sağlığında.

clkkty
Aday Memur
19 Ağustos 2013 23:15

psikolojinin açıktan öğretimi neden olmaz mantık çerçevesinde somut objelere dayalı açıklayabilir mi

clkkty
Aday Memur
19 Ağustos 2013 23:24

bi̇r şeye körü körüne i̇nanmayin lütfen her fi̇ki̇r beli̇rten somut gerekçeler açiklasin...bi̇lgi̇sayar mühendi̇sli̇ği̇ açiktan oluyor da... ahmet yesevi üniv. okuma i̇le öğreni̇len dersleri̇ açiktan olamayacak öyle mi̇ ? somut hi̇ç bi̇r gerekçesi̇ yok... tamamen poli̇ti̇k kararlar bunlar...

clkkty
Aday Memur
19 Ağustos 2013 23:30

uzaktan ne demek açik deği̇şi̇k versi̇yonu

20 Ağustos 2013 00:50

psikoloji insan sağlığıyla ilgili bi bilim dalı olduğu için açıköğretimde 20 soruluk testle, gerçek konuların özetinin özeti olan kitaplarla okunacak bi bölüm değil

okumak isteyen üniversite sınavını kazanıp okur engel olan yokki. çalışıyorum çocuğum var falan diyosanız artık devamsızlığı sorun etmiyo hocalar merak etmeyin. bu kadar basit

suverek
Şube Müdürü
20 Ağustos 2013 15:27

Demek ki Örgün eğitimde okuyan öğrenciler devamsızlıktan dolayı dersleri bile dinlemeden geçebiliyor ve psikolojiyi çozebiliyorlar. Bu demek oluyor ki Açıköğretime de psikoloji bölümü açılabilir. Her ikisinde de okula gitmeme gibi bir durum var :)

Serdarlı25, 11 yıl önce

psikoloji insan sağlığıyla ilgili bi bilim dalı olduğu için açıköğretimde 20 soruluk testle, gerçek konuların özetinin özeti olan kitaplarla okunacak bi bölüm değil

okumak isteyen üniversite sınavını kazanıp okur engel olan yokki. çalışıyorum çocuğum var falan diyosanız artık devamsızlığı sorun etmiyo hocalar merak etmeyin. bu kadar basit

20 Ağustos 2013 15:44

devamsızlığa önem vermeyen bütün bölümler açılsın dimi düz mantık çok şeker :) tabi sizin haberiniz yok ödevlerden projelerden sunumlardan onbeş sayfalık iki saat süren yazılı sınavlardan tezlerden. cahillik mutluluktur diye boşa dememişler valla. siz dilekçe yazıp bekleyin açarlar bi ara :)

suverek, 11 yıl önce

Demek ki Örgün eğitimde okuyan öğrenciler devamsızlıktan dolayı dersleri bile dinlemeden geçebiliyor ve psikolojiyi çozebiliyorlar. Bu demek oluyor ki Açıköğretime de psikoloji bölümü açılabilir. Her ikisinde de okula gitmeme gibi bir durum var :)

ı-ı-ı
Şef
20 Ağustos 2013 16:11

yav he he deyin geçin cevap bile verilmez bunlara. üniversite sınavında 70 soru çözmeye zekası yetmeyenler açıköğretimde bölüm açtırıp milletin başına psikolog olacakmış bak sen

varra008
Kapalı
22 Ağustos 2013 13:28

geçen yıl ygs lys'de çok yüksek net yapmama rağmen en düşük pdr'ye zar zor giriyorken(ki sayısalcıyım fen öğretmeniyim meb'de) siz gelin bu bölümleri de aöf de isteyin.Yeminle söylüyorum ki böyle bir şey olursa sabahtan akşama kadar bilgisayarda oturup mail telefon bombardımanına tutacam bakanlıkları meclisi ,bunun önüne geçmek için.

A Belles images
Genel Müdür
22 Ağustos 2013 14:15

Açıköğretim olmazda uzaktan eğitim olur..bu bölümün açılmasını ben uzak gelecekte görmüyorum..şuan varolan bölümlerin örgün okuyan öğrencileride birzamanlar sizin endişelerinizi taşıyorlardı..dünya sizin çevrenizde dönmüyor..herkes gerizekalı olduğu içinn açıköğretim okumuyor..belki maddi imkansızlık..belki çalışmak zorunda..hem çalışıp hem okuyacak..ya da bu bölümü okumaya yeni karar vermiş yaşı ileri örgün istemiyor..açıköğretim olsun uzaktan eğitim olsun kalite nasıl yükseltilir onlara bakılsın..hemen olmaz deyip nokta konulmamali..

ı-ı-ı
Şef
22 Ağustos 2013 20:09

pffff hep aynı boş muhabbetler :)

maddi imkanım yok diyosanız harçlar kaldırıldı artık bedava. ikinci öğretim harçları ise açıköğretiminki kadar. bu bahaneyi geçtik

çalıştığım için okuyamıyorum diyosanız ikinci öğretim denen bişey var. 40 yaşındaki memur adamlar bile mühendislik okuyo iş çıkışı okula giderek. bu bahaneyi de geçtik. eee geriye bahane kalmadı :)

üniversite sınavında yeterli puanı alacak zekam yok azmim yok ben sadece açıköğretimde bedavadan diploma alırım diyosanız da avucunuzu yalıcaksınız :)

çok okumak isteyen azmi olan paşalar gibi kazanıp istediği bölümü okur. dünya beleşcilerin etrafında dönmüyor dimi

alkanaga
Aday Memur
01 Mayıs 2014 21:35

Psikoloji okumak danışman olmak için yeterli değil. Aynı zamanda kilinik psikoloji dalında yüksek lisans yapmanız gerekiyor. Benim kanımca psikoloji dalında da Açık öğretim açılabilir. Neden olmasın? Yut dışında örnekleri çok fazla. Türkiye ise Tabular ülkesi maalesef. Terapi dersleri staj ile hal edilebilir. Ya da Yüksek lisansa bırakılabilir. Ne de olsa branşlaşma yüksek lisans ile oluyor....

Psk.sos
Aday Memur
01 Mayıs 2014 23:22

Benim de ilgim psikoji.Ancak su an 33yasinda evli ve 3 cocuk annesiyim .careyi sosyolojiyi aof okuyup yuksek lisansi psikoloji uzerine yapmada buldum bskalim insallah basarili olurum ...ayrica kendimi gelistirmek icin su an st. Clements te psikoloji de okuyorum isteyin her sey olur. Belki size de yol gostermis olurumdiye yazim dedim....

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi