Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ergunMütekabiliyet
06 Şubat 2013 23:39  

22 Aralık 2013 Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavı

Sınava uzun süre var ama bu süre içinde paylaşımlarımızı bu başlık altından yapabiliriz.Herkese kolay gelsin arkadaşlar...

07 Şubat 2013 10:35

y e n i ü y e

http://www.trthaber.com/haber/turkiye/kamu-ihale-kurumuna-personel-alimi-73881.html

08 Şubat 2013 01:49

sungur13
Kapalı

Sınava dediğiniz gibi uzun bir süre var ama ben hafiften genel kültür genel yetenekle işgili çalışmalara başlayacağım. Zira zor bir sınav ve tefferuatlı çalışmak gerekiyor.

Ayrıca çalışılacak kaynaklar da önemli. Forumda birçok kaynaktan söz edilse de bunların çoğu reklam amaçlı maalesef, dolayısıyla benim gibi bu sınava ilk kez girecekler için objektif olarak kaynak yazmanızı rica ediyorum.

Çalışacağım bazı kaynakları kararlaştırdım:

Themis soru bankası

Tarih konu anlatımlı kitabı(data yayınları)

İdare metin günday

Başka hangi kaynakları önerirsiniz?

08 Şubat 2013 07:47

davacı ve davalı

Ben themisin konu anlatımlı kitaplarının hepsini aldım onlardan çalışacağım idarede ahmet nohutçunun kitabındanda çalışacağım çünkü idarede eksiğim var.Medeni hukuk içinde bilge öztanın kitabı bana çok karışık geldi tan tahsin zapata dan çalışacağım.Bunları bana sınavı kazanan bir arkadaşım önermişti.

08 Şubat 2013 12:51

sungur13
Kapalı

Cevabınız için teşekkür ederim. 2010 yılında mezun olmuştum ve okurkenki ders kitaplarım halen bulunmakta. Ancak o tarihten bu yana çok köklü değişiklikler olması dolayısıyla kitaplarımı güncellemeyi düşünüyorum. Gerçi teoride aynıdır ancak yine de eski bilgilerle sınava çalışmak zaman kaybından farksızdır,her ne kadar teorikte olsa. Bu nedenle ben de konu anlatımlı bir set almayı düşünüyorum. Araştırmalarım sonucu iki set buldum,biri themisin(savaş yayınevinin kendi oluşturduğu) seti,diğeri de murat yayınlarının seti. Murat yayınları daha ucuz ama içeriğini bilemiyorum.

http://www.savaskitap.com/ADLi-HAKiMLiK-SINAVINA-HAZIRLIK-SETi-KONU-ANLATIMLI_1528.html#0(themis)

http://www.gelisimyayinevi.com/kitap/22456-Murat-Yayinlari-Adli-Hakimlik-Seti-1-2-kitabi.aspx(murat yayınları)

siz hangisini önerirsiniz? themis setini aldım derken yukarıda vermiş olduğum ilk linkteki seti kastettiniz değil mi?

08 Şubat 2013 18:42

davacı ve davalı

Ben set olarak hukukmarketteki http://www.hukukmarket.com/kategori/234/themis-justice-dizileri.html#!/kitap/139415/?kategori-ids=234&siralama=tarih&sayfa=1

seti aldım.Ek olarak ahmet nohutçununve tan tahsin zapatanın kitaplarını aldım.Bence murat yayınları tek başına yeterli olmaz ama isterseniz sınav tecrübesi olanlardan fikir alın çünkü bende sınava hazırlanıyorum yanlış bilgi vermek istemem.Murat yayınlarınıda tekrar amaçlı alacağım bugun kitabevine gittim yeni baskısı çıkacağını söylediler o yüzden almadım isterseniz sizde yeni baskısını bekleyin.

12 Şubat 2013 13:37

sungur13
Kapalı

Kaynaklarımı tamamladım ve anayasa ile çalışmalara haifiten başladım. Kaynaklarımı arkadaşlara yardımcı olması açısından buraya yazmayı yararlı buluyorum. Amacım reklam değil,zira birçok kitapçı gezdim ve kendime göre bir derleme yaptım.

1.borçlar hukuku,borçlar özel hukuku,Medeni hukuk : Tan Tahsin Zapata

2.İdari yargı:Ahmet Nohutçu

3.İsmail Ercan; Ceza genel,özel,anayasa,medeni usul,icra iflas

4.Taner Bozkurt;Ticari işletme,şirketler,kıymetli evrak

5. .centel/zafer;ceza muhakemesi hukuku

6.ahmet kılıçoğlu;Miras

7.Beyaz kalem yayınları tarih konu anlatımlı kitabı

12 Şubat 2013 14:24

davacı ve davalı

ceza muhakemesi,tarih ve miras hariç bende bu kaynaklardan çalışıyorum

15 Şubat 2013 23:32

ScioMeNihilScire

1 2 kişi haricinde kimse çalışmaya başlamamış anlaşılan sıkı tutan arkadaşları takdir ediorum..

16 Şubat 2013 02:42

canavarcafer44

ben heyecanınıza verıyorum .isteğiniz arzunuz tamam diri kalmalı da yolu bu değildir kaldı ki adli yargı max 3 ay çalışalacak bi sınavdır .3 ay fazlası kendını kandırma oyalanma flndr .

16 Şubat 2013 13:10

işimizyaş

Arkadaşlar bu sene sınava girecek 1978 doğumlular ve diğer yıllarda da şu anda sınava girebileceklerin karşılaşacağı çok önemli ve dikkat edilmeyen bir konu için dikkatinizi çekmek istiyorum yardımızı bekliyorum

Ben bunun için bir başlık açtım BİMER e başvurduk tüm bakan ve vekillere mail attıyoruz ilgilenelerin yardımınızı bekliyoruz

Gönül isterdiki yaş sınırı tamamen kalksın ama bu şimdilik çok gerçekçi görünmüyor.

Yakında DMK tamamen değişecek o zaman belki değişir.

Aşağıdaki mesajı herkesin kopyalayıp vekillere ve bakanlara göndermesini istiyoruz

"Sayın Bakanım/Vekilim

Memuriyette 35 yaş üst sınırının baz alındığı tarihin ?sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibari ile?olarak düzenlenmesi hususunda yardımlarınızı bekliyoruz.

2011 yılında 643 sayılı KHK ile eklenen Ek 40. Madde ile gelen ???sayılan kadrolara atanmak amacıyla kurumlarca yapılacak olan özel yarışma sınavlarına başvurularda üst yaş sınırı; özel mevzuatında yer alan yaş şartına ilişkin hükümlere bağlı kalınmaksızın sınavın yapıldığı tarihte otuzbeş yaşını doldurmamış olmak şeklinde uygulanır.?Şeklindeki düzenleme çok dikkat çekmese de önemli hak kayıplarına yol açmaktadır. Bu düzenleme nedeniyle aynı yılda doğmuş fakat aralarında gün farkı olan olan arkadaşlarımızdan kimisi bu sınavlara katılabilirken kimisi katılamamaktadır.

Bildiğiniz üzere bu sınavlar ekseriyetle yılda bir kez yapılmaktadır. Sınavlar da çoğunlukla yılın sonuna doğru yapılmaktadır. (İdari/AdliYargı Hakimliği (Kasım Aralık), Kaymakamlık(Aralık), Denetçilikler, Müfettişlikler vs.)Yılda bir kez yapılan bu sınavlara yaşı o yıl içinde 35?i aşacakların tamamına yakınının katılamaması hakkaniyete ve eşitliğe aykırı olacağı aşikardır.

Bu mağduriyetin giderilmesi adına biz Memurlar.net forumunda örgütlenerek BİMER?e bireysel olarak başvurduk .

Sanal alanlarda, forumlarda sıklıkla dile getirilen bu hak kaybının bertaraf edilmesi adına 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun?un Ek 40. Maddesinin aşağıda belirttiğimiz doğrultuda değiştirilmesi konusunda yardımınızı bekliyoruz.

---657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek 40. Maddesinin??.Mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alınan ve bu Kanunun 36 nci maddesinin Ortak Hükümler Bölümünün (A) fıkrasının (11) numaralı bendinde sayılan kadrolara atanmak amacıyla kurumlarca yapılacak olan özel yarışma sınavlarına başvurularda üst yaş sınırı; özel mevzuatında yer alan yaş şartına ilişkin hükümlere bağlı kalınmaksızın sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuzbeş yaşını doldurmamış olmak şeklinde uygulanır.? ---

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi günler, iyi çalışmalar.

Bir Grup Mağdur Adına

17 Şubat 2013 18:19

nesssliii

aralıktaki sınav için çalışmaya başlayacağım bende yavaş yavaş. tammuz kpss kasım idari yargı sınavlarına da gireceğim.ama kaynak konusunda ve nasıl çalışmam gerektiği konusunda kararsızım..daha önce hazırlanan ya da kazanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

21 Şubat 2013 12:19

hayatadayı

Murat yayınlarının adli yargı, idari yargı yeni baskıları çıktı mı acaba?

25 Şubat 2013 23:41

kabile reisi

erken başlayınca motivasyon kaybı olduğunu söylediklerinden henüz çalışmaya başlamadım. temmuz gibi mezun olunca, yörünge veya monopol'den biriyle hazırlanmayı düşünüyorum. herkese başarılar.

02 Mart 2013 15:45

dicle65

merhabak-lar arkadaşlar ben de erken çalışmaya başlayanlardanım.. öncelikle kaynak konusunda önerilerimi sunacağım.. bu sayfada adı geçen kaynaklar en iyisi.. fakat miras hukuku için ayrıca bir kaynağa çalışmaya gerek olmamakla birlikte tan tahsin zabata yeterli.. çünkü soru sayısı az.. fakat onu kesinlikle monopol notuyla desteklemelisiniz çünkü sınavda uzun süredir sorulmadığı için kitapta değinilmeyen (ama monopol notunda var) konular mevcut.. bir de birkaç yer yanlış basım sanırım.. örn; gaipliğe sulh hukuk mahkemesi karar verir ya da dernek siyasi partiden yardım alamaz diye yanlış bilgiler var.. ama onun dışında 10 numara bir kitap.. ceza muhakemesi hukukuna gelince cantel çalışılmaz arkadaşlar.. çünkü cantel terörle mücadele kanunu, çocuk kanunu ceza infaz kanunu ya da diğer yan mevzuatları da detaylı bir şekilde anlatıyor ki bunların sınavla alakası yok.. cmk dan kısa bi kitap ki ümit kaymak baba 10 numaradır ve bol bol kanun.. kanun maddesinin aynısı soruluyor.. ekfiillere bile dikkat edecek kadar ezberlemeyi öneririm.. tek sıkıntı şu ki nurettin bilicinin vergi kitabını bitirdim ama içim hiç rahat değil.. bu konuda da siz bana kaynak önerin.. bekliyorum can dostlar :) bi de anayasaya dikkat lütfen nohutçudan çalışın.. bir daha hiç yanlış yapmazsınız emin olabilirsiniz..

02 Mart 2013 15:50

dicle65

bir de arkadaşlar süre uzun bin defa döneceğinize güzelce notlar alın, yazınki hiç unutmayasınız.. yoksa sonra okuduğunuzda unuttuğunuzu görürsünüz heycan, stres ve allah korusun başarısızlık :( olmasın.... emeğimize sağlık :)

02 Mart 2013 15:57

davacı ve davalı

merhabak-lar arkadaşlar ben de erken çalışmaya başlayanlardanım.. öncelikle kaynak konusunda önerilerimi sunacağım.. bu sayfada adı geçen kaynaklar en iyisi.. fakat miras hukuku için ayrıca bir kaynağa çalışmaya gerek olmamakla birlikte tan tahsin zabata yeterli.. çünkü soru sayısı az.. fakat onu kesinlikle monopol notuyla desteklemelisiniz çünkü sınavda uzun süredir sorulmadığı için kitapta değinilmeyen (ama monopol notunda var) konular mevcut.. bir de birkaç yer yanlış basım sanırım.. örn; gaipliğe sulh hukuk mahkemesi karar verir ya da dernek siyasi partiden yardım alamaz diye yanlış bilgiler var.. ama onun dışında 10 numara bir kitap.. ceza muhakemesi hukukuna gelince cantel çalışılmaz arkadaşlar.. çünkü cantel terörle mücadele kanunu, çocuk kanunu ceza infaz kanunu ya da diğer yan mevzuatları da detaylı bir şekilde anlatıyor ki bunların sınavla alakası yok.. cmk dan kısa bi kitap ki ümit kaymak baba 10 numaradır ve bol bol kanun.. kanun maddesinin aynısı soruluyor.. ekfiillere bile dikkat edecek kadar ezberlemeyi öneririm.. tek sıkıntı şu ki nurettin bilicinin vergi kitabını bitirdim ama içim hiç rahat değil.. bu konuda da siz bana kaynak önerin.. bekliyorum can dostlar :) bi de anayasaya dikkat lütfen nohutçudan çalışın.. bir daha hiç yanlış yapmazsınız emin olabilirsiniz..

dicle65, 1 yıl önce - Alıntıya git

Vergi için Mahmut Kalenderoğlunun kitabı öneriliyor.Monopolün notlarından bahsetmişsiniz bu notları nereden bulabiliriz?

02 Mart 2013 17:39

dicle65

mahmut kalenderoğluna da baktım ama o da çok ama çok özet.. hatta vergiyi ilk çalışacak kişi için çok zor.. sonra sorularda tıkanıyor insan morali bozuluyor.. heralde en iyisi yine kanun :( monopolün notunu dersane sadece kendi öğrencisine veriyor.. ben de geçen yıl o dersaneye giden bi arkadaş vasıtasıyla almıştım.. ben göndereyim diyecem ama hep karaladım ama isterseniz yine yardımcı olmaya çalışırım, gönderirim.. hatta size karşılıklı olmak kaydıyla :) kendi özel notlarımıda yollayabilirim :) tabi bu yardımı nisan ayında yapabilirim.. çünkü şuan ders çalışma kampındayım ancak o zaman biter..

02 Mart 2013 17:41

dicle65

bi de arkadaşlar theymis dışında soru bankası önereniniz var mı?

06 Mart 2013 13:22

tegucigalpa

malum AYM 35 yaş düzenlemesini iptal etti...

yeni düzenleme için 9 ay süre verdi...

bakanlık aralık ayındaki sınav için ilana çıkarken yaş sınırı belirleyecek mi belirlemeyecekmi. zira 9 aylık süre içinde ilana çıkılacak ancak aralık sınavında 9 ay doluyor...

diyelim düzenleme yapılmadı...

20 Mart 2013 11:51

hüzzamfaslı

arkadaşlar,çalışmaya başladınız mı?eğer başladıysanız hazırlıklar nasıl gidiyor?

Toplam 2530 mesaj
12345678910111213»
Grup Vizyon