Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
06 Şubat 2013 23:53  

gümrük mülakat sorular:(

gümrük mülakat soruları diye bi başlık vardı bulamadım yardımcı olurmusunuz

06 Şubat 2013 23:58

3rd3M

Bolumun neyse ona gore soruyolar mesela isletme isletmeyle ilgili genel kavramlar bide yurutme yargi dan bi soru sormuslardi bana

07 Şubat 2013 00:01

papatyam-25

ya ben de girmiştimde o zman hazırlanmamıştım şimdi biraz bakayım diyorum öyle bi başlık vardı

07 Şubat 2013 00:02

papatyam-25

+++++++

07 Şubat 2013 00:04

3rd3M

+++++++

papatyam-25, 2 yıl önce - Alıntıya git

2-3-4. Sayfalara bak oralarda vardir kesin sen sorulara dogru cvp vermismiydin ?

07 Şubat 2013 00:07

papatyam-25

açıkçası ben çok heycanlı biriym bi türlü beceremiyorum bu mülakat olayını biraz afallamıştım

07 Şubat 2013 00:08

3rd3M

açıkçası ben çok heycanlı biriym bi türlü beceremiyorum bu mülakat olayını biraz afallamıştım

Cevapla Ara Takip et

Gümrük komisyon soruları burada.....BAŞARILAR.

18 Mayıs 2012 09:42

neolducan_01

İptal edilmiş

Gümrük komisyon soruları burada.....BAŞARILAR.

CEVAPLARINI SİZLER YAZINIZ LÜTFEN

ceza zamanaşımı nedir, kaçakçılık

pareto optimumu nedir?.

likitide tuzağı nedir?.

fırsat maliyeti nedir?.

türkiye tarihinde kaç kez mali kriz yaşandı.

olimpiyatlar nerede diye sordular. Uluslar mezunu bir arkadaşa Arap Baharı'nı sordular. İktisat Mezununa fırsat maliyetini, işletme mezununa dernek ve vakıf farkını sordular.

soyadı kanununa oradan etik değerlere oradan bilgi edinme hakkınna ,cumhurbaşkanlarına...atatürk ilkelerine...faiz dışı fazlaya

gümrük işletmeden gümrükle alakalı sorarlar,maliye iktisat işletme bölümlerine enflasyon,cari açık,gsmh,nazım hesap falan sormuşlar tarihde soruyorlar anayasa da ve sorular pat pat geliyor.

1-fatih sultan mehmetin hocası kimdir

2-cumhurbaşkanı seçilme şartlarıı

3-c.başkanı kaç yılda bir seçilir

4-m.vekilleri kaç yılda bir seçilir

5-aya ilk kaç yılında gidildi (osmanlı tarihim iyi değil diyince bunu sordular :))

6-eurovisionda ilk 1. olan sanatçı kim :)

7-bu yıl urovisiona kim katılacak

8-bu yıl eurovision nerde yapılacak :)

bölümüm ne olduğunu sormuşlardı bölümle alakalı şunları sordular

9-enflasyon nedir

10-sıcak para nedir

11-konşimento nedir

başka sinekli bakkalın yazarı kim demişler

düzenli ordunun ilk zaferi hangisi falan demişler

13. soru cumhurbaşkanı tekrar seçilebiliyor mu

serveti fünün hakkında ne biliyorsun aşk ı memnu kimin eseri bir kaç tane daha söyleyebilir misin osmanlı sence neden geriledi falan diye sordular. bir de türkiyenin gsmh sını ve dünyada kaçıncı sırada yer aldığını sordular. hatırladıklarım bunlar

anayasadan meclis araştırmasını soruyorlar,savaşların hangi yılında olduğunu soruyorlar.benim kendi acımdan berbat gecti,çünkü savaşların icerigini biliyorum efendim ama hangi yıllarda olduğunu bilmiyorum dedim,önce meclis araştırmasını sordular cevapladım

Güzelce anlattım sonra sıkıntılı süreç başladı ,tarihden soru gelmeye başladı : birinci balkan ne zaman oldu.salladım,ikinci balkanın tarihini sordu,sonra Çanakkale savası kaç yılında oldu,birinci dünya savası kaç yılında oldu,ikinci dünya savası kaç yılın da oldu,yani bilemedim cogunu,tarih sorunda komisyon baskani israr ettikce heyacan yaptim...nereden bileyim hangi yıllarda olduğunu,icerigini anlatabilirim dedim,en sonunda da ikinci dünya savaşını sordu,1945 dedim salladım,teşekkürler dediler çıktım,bilmiyorum ne olcakk,hayırlısı olsun bakalım.....

avrupa birliği organları,bu organların fonksiyonları,avrupa birliğine girememe nedenlerimiz,mastri kriterleri,kopenhag kriterleri(genelde uluslararası ilişkiler mezunlarına sorulmuş)

normlar hiyerarşisi nedir,aym de şekil ve esas bakımından açılan davalarla ilgili sorular,danıştayın görevleri,yargıtayın görevleri,gümrük birliği nedir..şimdilik hatırladıklarım bunlar

4. Sorulan sorular

Enflasyon nedir

Dunyanın yedi harikası neler

Aspendos hangi ilde

Sirket ici birleşme nedir kaça ayrilir

Çin seddi kimin için yapıldı amacına ulaşımı

Hatırladıklarım bunlar evli ve çocuklu olmamı sorguladılar şartları biliyorsun değil vs dediler

türkşyein yüzolcumunu sordular,serbest kuru sordular,büyük taarruzu sordular.ingilizcen nasıl dediler iyi dedim özel bi eğitim aldın mı dediler lisede hazırlık okudum dedim.

Bu arada mondros un sonuclari geldi bana.. Serbest doviz kurundan bahset dedi bir digeri ab ile ilgili anlmadgm bi soru sordy anlamadigm icin pas dedim;))

bana tarihten sordular nato ne zaman kuruldu ve üyeleri birleşmiş milletler ne zaman kuruldu ve üyeleri varşova paktı ne zaman kuruldu niye kuruldu ve üyeleri

oligopol nedir

mesela gümrük vergileri

mesela vergi tarifeleri

mesela merkez bankasının maliye politikaları..

1- stagflasyon nedir?

2- cari açık nedir

3- üretim faktörleri nelerdir

4- konkardota nedir

5- butlan nedir

6-bir davanın derdest olması ne demektir

7- muayene memuru ne iş yapar

8- ödemeler dengesi ne demektir

9- yüksek mahkemeler nelerdir

10- piyasalar nelerdir (tam rekabet vs....)

11- vergi çeşitleri nelerdir

12- sübvansiyon nedir

13- advolorem nedir

14-ahmet davutoğlunun politikalasını anlatın

15- topal osman kimdir

1- jean jack rousseau kimdir ?

2- musul sorunundan bahseder misin?

3- disiplin cezalarının türleri nelerdir?

4- enderun nedir?

5- ittihat ve terakki hakkında bilgi verir misin?

talebin fiyat esnekliğini anlatınız.

lojistik nedir?.

gümrüğün lojistikteki rolü nedir?.

kıymetli evrak nedir.

üst derece mahkemeleri sıralayınız.

dün 2 de girdim mülakata iktisat mezunları alandaki temel kavramlara çalışsınlar

) kişisel gelişim kitapları okudun mu? türk ve yabancı yazar ismi söyle

3) siyasi partileri kim kapatır

4) ihracatı artırmak için neler yapılmalıdır

5) anayasada ki temel hak ve özgürlükler

6) sana sorsalar yeni anayasa ya ne eklemek istersin

7) milletvekili secilme sartları,

07 Şubat 2013 00:10

3rd3M

Bu sefer daha tecrubeliyiz ayni hatalari yapmamak umuduyla hayirlisi diyelim

Toplam 7 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?