Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : oto-danisman-expert
10 Şubat 2013 12:03  

plaka değiştirme

aracı aldığımda 35 plakaydı ve ben plakayı değiştirmedim.ikametim manisada.35 plakadan dolayı kasko ücreti yüksek çıkıyor.aracı alalı 9 ay oldu.45 plaka için başvuru yapsam ne kadar ücret öderim?kaskoda bariz indirim olur mu?

10 Şubat 2013 14:01

canbey_ELT
Kapalı

hocam plaka değiştirme işlemleri için hem trafik şubeye ruhsat için para ödüyosunuz hemde şöförler odasına gidip plaka baskı ücreti ödüyosunuz ayrı ayrı.. Toplamda tahminen 150tl yi geçecektir.

Diğer sorunuz için ise, araç sigortaları bağlı bulunduğu ilin plakasına göre değişiklik gösterir. Manisa plakalı bir araç İzmir plakalı bir araçtan daha az sigorta ücreti öder. Bu olay ise tamamen trafik yoğunluğu ve nüfus ile ilgili. Yani sigorta şirketeleri bütün koşulları düşünüyor. Hatta kasko da araç kullanıcısının yaşı bile çok farkediyor. Aynı araca 50 yaşında bir kullanıcının ödediği kasko örneğin 1000 lira ise, yine aynı araca 25 yaşında bir kullanıcı 1500tl ödüyor.

Bilginize..

11 Şubat 2013 15:26

ARABAM MAZOTLU

otomobili aldıktan sonra 1 aylık süren dolduğu için

öncelikle eşin dostun güvendiğin birine noter satışı yapıcaksın sonra tekrar satıl ile aracını alıcaksın ve 1 aylık sürede planı 45 yapıcaksın.

bu bana uymaz dersen nüfusumanisa merkez ise herhangi bir ilçesine nüfusunu aldırcaksın atıyorum salihli

daha sonra salihli trafik tescile giderek plaka değişikliği yapıcagını belirteceksin.eski plakalrını isteyecekler senden sonra 45 plakanı takıcaksın masraflar işlemler vs

ilk seçenekte masrafın 350 tl civarı olur

2 seçeneği secersen masrafın 250 tl civarı..

ikinci sorunda 45 manisadaki acentalara sor plakam 45 de otomobilin bilgilerini ver az cok ortalama bir fiyat belirginlleşir kasko hakkında

umarım yardımcı olabilmişimdir

13 Şubat 2013 15:57

ener özgür
Kapalı

öncelikle kasko değerlerini araştır bence. hiç kaza vs.. yapmamama ragmen bu sene kasko ücretim artti. bende yaptırmadim valla. rütuş falan yaptırıyım dedim anlaşmalı boyacısına bi dunya laf soyledi adam. 20 liralık iş için lagaluga yapıyo sirf rezillik valla...

19 Nisan 2013 12:00

cengaver_s

Doğru herşeyin cılkı çıktı Yawshak bunlar ya, Milleti nasıl soyarız herkesin hesabı bu zaten

Toplam 4 mesaj