Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : hamzakck
11 Şubat 2013 15:12  

2013-2014 Yılı Todaie Yüksek Lisans Programları

Arkadaşlar merhaba. Konuyla ilgili çok bilgim olmadığından görüş ve önerilerinize müracaat etmek istiyorum. Yüksek lisans için Todaie Kamu Yönetimi Gündüz programını düşünmekteyim. Önceki yıl çıkmış soruları cevapladığımda 80 net civarı yapıyorum. Biraz daha çalışarak 45 GY ve 55 Alan netiyle istediğim programı kazanma imkanım var mıdır?

Todaie de yüksek lisans yapan arkadaşların görüşleri nelerdir? Saygılarımla

16 Şubat 2013 23:30

mertelci

Ben de bu sınava gireceğim. Şimdilik araştırma aşamasındayım bi kaç güne kadar materyalleri toplayacağım. Yalnız halen başvuru koşullarında yabancı dil şartı var mı anlayamadım. :(

25 Şubat 2013 12:49

tolga-55

gncl

26 Şubat 2013 12:21

edzodiya

arkadaşım bu sınavda ingilizce şartını nerden öğrenebiliriz ben bir türlü bulamadım

01 Mart 2013 08:57

oymata

arkadaslar bu kurumun bize ne gibi artilari oluyor

07 Mart 2013 09:19

*kimi*

Ben de Başvuracağım Arkadaşlar, Şu An Çıkmış Soruları Falan Ayarladım, Nerden Hazırlanmak Lazım, Piaysada 1-2 Kitap Var Ama Eski Baskı, Sınava da Az Bir Süre Var, Siz Nasıl Hazırlanıyorsunuz?

07 Mart 2013 11:03

meray80

bende sınava girmeyi düşünüyorm. piyasadaki kitaplar oldukça eski.nasıl hazırlancaz kısa zamanda bilmiyorum. alese çalışmaya başladım.ales puanımda yoktu benim.

07 Mart 2013 11:24

*kimi*

Çıkmış Soruları Çözüp Günncel Meseleleri Yakından Takip Etmek Gerekiyor Galiba

07 Mart 2013 13:50

hdmrhn

yüksek lisans için yabancı dil şartı aranmıyor ama doktora için var

07 Mart 2013 14:46

*kimi*

yüksek lisans için yabancı dil şartı aranmıyor ama doktora için var

hdmrhn, 1 yıl önce - Alıntıya git

Yazılı Sınava Nasıl Hazırlandınız Peki?

11 Mart 2013 13:44

hdmrhn

bu sınavda 60 soru genel kültürden çıkıyor 20 türkçe 20 matematik 20 tanede güncel bilgilerden türkçe matematik soruları çok zor değil ales soruları ile birebir aynı diyebilirim güncel bilgilerde oscar ödülünü alan film en iyi oyuncu yada toplatıları sorabiliyolar şu toplantı nerde yapıldı gibi yani biraz medyayı takip etmek işinize yarayabilir. alandada ben geçmiş sorulara baktım, kalkınma planlarına, sanayi kalkınma planlarına ,düşünürlere, okullara,dünyada yaşanan krizlere, türkiyede yaşanan krizlere, cumhuriyet kurulduğundan beri türkiyenin dönem dönem uyguladağı politikalara yerel yönetimlere, türkiyenin yönetim şekline, ab ye bide örgütlere baktım eğer bunlara hakim olursanız yaparsınız. mülakattada hemen hemen aynı sorular çıkıyor.başarılar

12 Mart 2013 08:58

*kimi*

bu sınavda 60 soru genel kültürden çıkıyor 20 türkçe 20 matematik 20 tanede güncel bilgilerden türkçe matematik soruları çok zor değil ales soruları ile birebir aynı diyebilirim güncel bilgilerde oscar ödülünü alan film en iyi oyuncu yada toplatıları sorabiliyolar şu toplantı nerde yapıldı gibi yani biraz medyayı takip etmek işinize yarayabilir. alandada ben geçmiş sorulara baktım, kalkınma planlarına, sanayi kalkınma planlarına ,düşünürlere, okullara,dünyada yaşanan krizlere, türkiyede yaşanan krizlere, cumhuriyet kurulduğundan beri türkiyenin dönem dönem uyguladağı politikalara yerel yönetimlere, türkiyenin yönetim şekline, ab ye bide örgütlere baktım eğer bunlara hakim olursanız yaparsınız. mülakattada hemen hemen aynı sorular çıkıyor.başarılar

hdmrhn, 1 yıl önce - Alıntıya git

Teşekkürler Hocam

20 Mart 2013 12:49

KaraBenNemsi

85 net yapıp alesten de 80 üstü puan alırsanız çok rahat kazanırsınız.

20 Mart 2013 12:52

KaraBenNemsi

todaie hakkında merak ettiklerinizi todaieliyizbiz.com sitesinde de dile getirebilirsiniz.

25 Mart 2013 15:15

*kimi*

Teşekkürler, todaieliyiz.biz e üye olamadım, onay maili gelmedi bir türlü , daha sonra başka mail adresi ile denemedim açıkçası

26 Mart 2013 09:34

erz24

kütahyada idareci olarak çalışıyorum eğitim öğretim alanında yüksek lisan yapmak istiyorum şehir dışında olanlara nasıl bir proğram düzenliyorlar bilginiz varmı

26 Mart 2013 10:21

never give up

arkadaşlar todai de doktora kazanırsak,

27 Mart 2013 03:24

KaraBenNemsi

Eğitim öğretim alanında yüksek lisans yapabilmeniz için Ankara'da görev yapıyor olmanız gerekiyor.

27 Mart 2013 08:49

*kimi*

Eğitim öğretim alanında yüksek lisans yapabilmeniz için Ankara'da görev yapıyor olmanız gerekiyor.

KaraBenNemsi, 1 yıl önce - Alıntıya git

Ben İzin Konusunu Merajk Ediyorum, Öğrenciler İzinlerini Kendileri Kurumlarından Alacak Diyor, Ya Kurum İzin Vermezse? Nasıl İşliyor İzin Sistemi Acaba?

27 Mart 2013 14:43

hdmrhn

kütahyada idareci olarak çalışıyorum eğitim öğretim alanında yüksek lisan yapmak istiyorum şehir dışında olanlara nasıl bir proğram düzenliyorlar bilginiz varmı

erz24, 1 yıl önce - Alıntıya git

izinli yapmak istiyorsanız kamu yönetimi alanında yapabilirsiniz

27 Mart 2013 14:45

hdmrhn

Ben İzin Konusunu Merajk Ediyorum, Öğrenciler İzinlerini Kendileri Kurumlarından Alacak Diyor, Ya Kurum İzin Vermezse? Nasıl İşliyor İzin Sistemi Acaba?

*kimi*, 1 yıl önce - Alıntıya git

siz nerde çalışıyorsunuz bilmiyorum ama genelde kurumlar izin veriyorlar ama hiç riske atmayım derseniz todaiede kurumdan yazıyla izin istiyor yani pek sorun olmaz

Toplam 97 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon