Editörler : E.Kayı Han

Becayiş istiyor
13 Şubat 2013 19:54

kurumlar arası geçiş

şu an cezaevinde kadrolu infaz ve koruma memuruyum.sınıf öğretmenliği mezunuyum.kurumlar arası geçişle aile sosyal politikalar bakanlığına öğretmen olarak geçebilirmiyim ?

mstfgrgn
Şef
13 Şubat 2013 22:29

geçemezsin

ksefli_78
Daire Başkanı
13 Şubat 2013 23:09

önce kendi kurumunuzda öğretmen ünvanına geçmeli ardından diğer talep ettiğiniz kuruma geçişin yollarını aramalısınız.sahip olduğunuz ünvanla geçişiniz mümkün değildir.

donjuan06
Aday Memur
13 Şubat 2013 23:46

Ben elektrik mezunuyum katip olsam sonra ösym atamasıyla elektrik teknisyeni olarak gidemezmiyim herhangi bir kuruma _?

The warder
Aday Memur
14 Şubat 2013 13:52

Yanlış bılgı vermeyelim lütfen arkadasım bakanlık dıyor kı üst unvan sahıbı ol KPSS ile üst kadroya yerleş gecebılırsın dıyor fakat sen kurumda öğretmen olursan eğer bakanlık dıyecek kı zaten ogretmensın daha üst kadro ve meslek olmadığı için izin vermez KPSS ye gır atan dılekcenı ver kurumuna geç böyle yapacan arkadaşımın bırısı bu şeklide MEB gecti

ikm_27
Aday Memur
14 Şubat 2013 19:21

arkadaşlar milli eğitim bakanlığına gün sayısına göre öğretmen olarak kurumlar arası geçiş yapabiliyorduk yanılmıyorsam. Ayrıca kurumumda öğretmen olsam bana bakanlığım hayatta geçiş izni vermez sen zaten öğretmensin der. MEB deki gibi geçiş yapabilirmiyiz.

15 Şubat 2013 01:06

ben adliyede zabıt katibiydim.2005 de kurumlararası ilk atama ile meb okul öncesi öğrt. geçtim

eyup gumus
Aday Memur
16 Şubat 2013 20:09

meb de öğretmenlik yapmak için kurumlar arası geçişe KPSS şartı da eklendi. ayrıca kurumunuzda ekim ayı gibi görevde yükselme sınavı açılacak galiba. özellikle sınıf öğretmenlerinin meb e geçişi iyice zor. yeni eğitim sisteminde ile birlikte lindeki fazlalığı eritmesi zaman alacaktır. en iyisi görevde yükselmeyi takip etmeniz olacaktır.

16 Şubat 2013 20:11

Arkadaşlar asalet tastik olmadan meb'e geçebilirmiyiz ? mesela ağustostaki öğretmen atamasına .

megamemur
Memur
18 Şubat 2013 10:39

Kurumlar arası yapabılmek ıcın öncelıkle kadrolu olmalısınız.Daha sonra 1 yıllık asalet tasdık surecnızı tamamlamalısınız ki asil memur olasınız...

Ceza infaz kurumunda öğretmen olursanız kurumlar arası gecemezsınız.Cunku esdeger basamaktadırlar.

Ama normal bır memursanız üst öğrenım olarak göruldugu ıcın kurumlar arası gecıs ıle MEB e gecebılırsınız.

Fakat buda cok cetrefelli bir iş.Bakanlık musade etmeyebılır.Kİ bir yazı gelmıstı MEB e bırakın dıye.Ama yınede muvafakat cıkmazsa dava acıyorsunuz.Emsal dosyalar var.Kazanıyorsunuz bıraz gec olsa da gecıyorsunzu.

Fakat artık yıl esas alınmıyor kurumlar arası gecıste de kpss sartı aranacak aynı zaman da yuzde 7 olan kontenjan artık yuzde 1 e düşürüldı.Yanı artık cok zorrr....

eulusoy05
Memur
31 Mayıs 2013 10:42

kamuda gih düz memurken, okuduğumuz bölüme göre, başka bi kurumun teknik hizmet kadrosuna geçiş oluyor mu?

gaiptensesler
Kapalı
31 Mayıs 2013 12:53

Arkadaş kpss ile geçişten bahsetmiyor.Şu an kadrolu ikm ve hem kurum hem ünvan değişikliği yapmak istiyor ki bu da mümkün değil.Ancak KPSS ile başka bir kuruma öğretmen olarak atanırsa üst kadro olduğu için eninde sonunda geçer.Yoksa Aİle ve Sosyal Bilmem ne bakanlığına dilekçe verip öğretmen olarak geçiş söz konusu değil.Öyle olmuş olsa ben de düz memurluktan müsteşarlığa geçerim :))) kurumlararası nakil yoluyla.

gaiptensesler
Kapalı
31 Mayıs 2013 12:55

KPSS ile atanırsan bal gibi oluyor.Diğer türlü ikm arkadaşın durumuyla aynı.saygılar.

eulusoy05, 11 yıl önce

kamuda gih düz memurken, okuduğumuz bölüme göre, başka bi kurumun teknik hizmet kadrosuna geçiş oluyor mu?

gaiptensesler
Kapalı
31 Mayıs 2013 12:57

kurumunda öğretmen olsan mebdekinden fazla maaş alırsın.Bir de bebelerle uğraşmazsın.Ya mahkumla uğraşmak daha mı kolay¿Evet öyle.

ikm_27, 11 yıl önce

arkadaşlar milli eğitim bakanlığına gün sayısına göre öğretmen olarak kurumlar arası geçiş yapabiliyorduk yanılmıyorsam. Ayrıca kurumumda öğretmen olsam bana bakanlığım hayatta geçiş izni vermez sen zaten öğretmensin der. MEB deki gibi geçiş yapabilirmiyiz.

fanuba
Kapalı
31 Mayıs 2013 22:37

arkadaşım ben 14 yıllık meb sınıf öğretmenliğinden DS öğretmen kadrosuna geçtim aynen dediğin gibi bebelerle uğraşmaktansa hükümlü ile muhataplık daha

gaiptensesler, 11 yıl önce

kurumunda öğretmen olsan mebdekinden fazla maaş alırsın.Bir de bebelerle uğraşmazsın.Ya mahkumla uğraşmak daha mı kolay¿Evet öyle.

gaiptensesler
Kapalı
01 Haziran 2013 09:22

İşte güzel bir örnek.Herkes ceza suç vb duyunca kaçıyor ama bilinmeyen yerlerde ne cennetler gizli :)

fanuba, 11 yıl önce

arkadaşım ben 14 yıllık meb sınıf öğretmenliğinden DS öğretmen kadrosuna geçtim aynen dediğin gibi bebelerle uğraşmaktansa hükümlü ile muhataplık daha

bizimselim
Genel Müdür
01 Haziran 2013 14:37

meb öğretmenlerinden adalet bakanlığına geçmek isteyen çok var..

fanuba, 11 yıl önce

fanuba
Kapalı
01 Haziran 2013 23:06

ağustos ayını bekleyin öğretmen arkadaşlarım alım o ay tekrar başlayacak 1500 civarı kadro boş

bizimselim, 11 yıl önce

meb öğretmenlerinden adalet bakanlığına geçmek isteyen çok var..

bizimselim
Genel Müdür
01 Haziran 2013 23:44

1500 kadro iyi hoş da batıda boş kadro olduğunu sanmıyorum.. istediğim il ve çevre illerde boş olmadıktan sonra pek bir anlamı yok..yine de takip edelim bakalım hakkımızda hayırlısı..

fanuba, 11 yıl önce

ağustos ayını bekleyin öğretmen arkadaşlarım alım o ay tekrar başlayacak 1500 civarı kadro boş

bilal kuzu
Aday Memur
02 Haziran 2013 12:40

ağustos ayın da inşallah DS alimi olur.yoksa sınıf öğretmenliği ile nereye kaodar gideceğiz bilemiyorum.

ibrahim018
Şef
03 Haziran 2013 02:45

merhaba arkadaşlar ben şu anda infaz koruma memuruyum ve türk dili ve edebiyat öğretmenliğini okumaktayım ikinci öğretim olarak okulum bittiğinde diplomayı ibraz edip adalet bakanlığından meb e geçiş yapamaz myım ?

Toplam 162 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi