Editörler : oto-danisman-expert
«456789101112131415»

danger_hkn
Kapalı
13 Mart 2013 14:33

Normalde barajlari 70 evet ama yazilinin %70 i alinacagi icin ondan yuksek yapmakta fayda var. Siralamaya girmek icin %70 yazili, %15 spor %15 sözlü mülakat puani hesaplamcak

y.k., 11 yıl önce

merhaba arkadaşlar olacak sınavdan ne kadar puan alırsak yeterli olur. acaba baraj 70. peki 70 alırsakta yeterli olurmu? mesela benim sporla pek aram iyi değil ama hepsinide sınırda geçerim. bu konuda aydınlatırsanız tecrübeli arkadaşlardan vede bilgisi olanlar tşkrler

y.k.
Aday Memur
13 Mart 2013 14:52

geçen senelrde taban ve tavan puanları biliniyormu? varmı?

danger_hkn, 11 yıl önce

Normalde barajlari 70 evet ama yazilinin %70 i alinacagi icin ondan yuksek yapmakta fayda var. Siralamaya girmek icin %70 yazili, %15 spor %15 sözlü mülakat puani hesaplamcak

pyildiz87
Aday Memur
13 Mart 2013 14:56

teşekkür ederiz tekağacı hiç bir yerde bulamıyorum :(

danger_hkn, 11 yıl önce

2010 KKK soruları

2010 yılı soruları ile başlayalım
1)Montreux antlaşmasının tarihi-20 Temmuz 1936
2) Bulgaristanla imzalanan antlaşma-İstanbul Antlaşması
3)Atatürkün samsuna çıktıktan sonraki ilk hareketi-Havza bildirisi
4) Türkiye'de doğup dışarıya dökülen nehir-Kura nehri
5) Montrö hangi antlaşmanın devamı niteliğindedir?-Lozan
6) Antalyanın ikliminin en çok etkilediği sektörler-Turizm-Tarım
7) Hangi şehrin nüfus oranının artışı doğum oranına bağlı değildir-Bursa
8) İngilizlerin Musulu bırakmamk için yaptığı - şeyh sait ayaklanması
9) İlk işgal edilen ilk yer - Musul
10) Cumhurbaşkanı yasama görevi - meclisi toplanmaya çağırma
?????11) Coğrafya buğday/grafik sorusu - yağış verimi etkiler
12) Coğrafya en çok volkanik olulşum olan bölüm - Orta kızılırmak
?????13) Ekonomik rejimi ? Karma Ekonomi
14) Coğrafya tarıma dayalı sanayi - Adana
?????15) 12 ada sorusu - yunanistan-ingiltere
16) Lozana katılan ? Sırp-Hırvat-Sloven Devleti
17) Adalet Divanı merkezi - Hollanda Lahey
18) milli mücadeleyi haklı gösteren ilk belge / amiral biriston
19) Atatürkçülük ile ilgili soru (pakistanlı) - Evrensellik
20) HANGİSİ ATATÜRKÇÜLÜĞÜN EN GENİŞ TANIMI DİYORDU ?türk milletinin ihtiyaçlarından doğan akılcı ve bilimsel? diye bir şık vardı.
21) Hangi inkilap sosyal yaşımı düzenlemek için kurumları laikleştirmekle ilgili değildir diye bir soru vardı ? Ekonomi alanında bir inkilap vardı şıklarda
22) 1. inönü, sakarya savaşı, başkomutan savaşı sonrası sonuçlarından değildir - gümrü antlaşması
23) Lozanda boğazlarladan geçiş ilkesi ?BM ler boğazların güvenlığinden sorumludur denilen şık yanlıştı soru yanlış olanı soruyordu..BM ler 1945 yılında kuruldu lozan 1923 te imzalandı
24) 2004 Natoya giremeyen devlet - Makedonya
25) Sivas kongresine çeşitli illerden seçilen yada direniş birliklerinden olan kişilerin gelmesi- Milli iradeye yatkın halkın güvenini kazanmış kişiler
26) Hangisi kronolojik sıralamada en sonda kalır ? Soyadı Kanunu
27) Türk Devletinin Kurtuluş Svaşından sonra tam bağımsız olmasındaki en büyük etken ? Kapütilasyonların kaldırılması.
28) NATO Antlaşmasının 5. Maddesinin ilgili olduğu BM Antlaşması maddesi ? 51. Madde.
29) BM Antlaşmasının 2. Madde içeriğindeki yanlış belirtilmiş olan cümle ? daimi üyelerin eşit egemenliği.
30) BM nin başvurmadığı yöntem ? Abluka
31) 2. Dünya Savaşına sebep antlaşma ? Versay
32)hangisi taşra teşkilatıdır ? bucak idaresi
33) hangisi oylama ilkelerindendir ? gizli oy ilkesi
34) Türkçe'deki yazım yanlışı sorusunun - GÜLER YÜZLÜ
35) yüklemi olumsuz kendisi olumlu cümle - senin yalan söylemeyeceğini bilmez miyim.
36) hangi fiil istek kipi almıştır ? e-a ....
37) bir soru vardı tam hatırlamıyorum ama cevabı gene önceki bi soruda olduğu gibi kapitülasyonların kaldırılması olacaktı.soru ekonomik kalkınmayla ilgili bi soru olablir
38-hangisinin kurumların laikleşmesiyle ilgisi yoktur diyordu (soyadı kaNUNU)
39-atatürkün yaptığı tanım verilmiş hangi ilke ile bağlantılıdır denilmiş
(cumhuriyetcilik cunku millet egemenliğinden bahsediyor
40-atatürkün ekonomiyle ilgili sözü vurgulanıp hangi inkilapla alakalıdır denilmiş (devletcilik ilkesi) milli ekonomi sıkkını işaretleyen arkadaslar yanlıs yaptı cunku öyle bır ilke yok
41-hangisi bir paragrafın giriş cümlesi olabilir (kalemli bir şık vardı.. hikaye gibi giriş yapmış a grubu için d şikkıydı)
42-monröye katılmayan kimdir (sağlık bakanı )
43- devletçilikle ilgili bir soru vardı tüm araç ve gerçelerin devlette toplanması yanlış olanıydı
????44-atatürk inkilaplarının diğer inkilaplardan daha kapsamlı ve geniş olmasının sebebi nedir dıyordu
(ben türk halkının yüzyıllarca mornarşi yönetiminden dolayı geri kalmasını işaretledim )
45- hangisi parlemento kararı değildir diyordu (meclisin cumhur başkanını seçmesi)
46-hangi inkilap avrupayla ilişkilerimizi geliştirmek için yapılmıştır(ticareti
GELİŞTİRMEK İÇİN )saat ölcü ve tartı da inkilap
47.hangisi TBMM nin içte ve dışta tmmnın desteklenmediğini gösterir(buna benzer birşeydi)
itilaf devletlerinin ve istanbul hükümetinin tbmm ye karşı azınlık ayaklanmalarını desteklemesi (doğru olan cevap buydu) diğer cevaplarsa
londro konferansına tBMM nın davet edilmesi
fransayla ankara anlaşmasının imzalanması
italyanların anadoluyu boşaltması
48-moskova anlaşmasında "tarafların birbirinin geleceğine saygı duyması" ne ifade eder diyordu
49-HANGİ CÜMLE BİR ÖN YARGI BELİRTİR

danger_hkn
Kapalı
13 Mart 2013 15:08

En yüksek 88 alan oldugunu duymustum yazilidan ama yerlesenlerde puan durumlari nedir bilmiyorum.

Tek agaci ben internetten getirttim hepsiburada yada nt den olabilit gecen yil almistim netten bak istersen

y.k.
Aday Memur
13 Mart 2013 15:15

mülakatlar kaç gün sürüyor.. enfazla??

pyildiz87
Aday Memur
13 Mart 2013 15:19

tamam teşekkür ederim buldum orda :)

pyildiz87, 11 yıl önce

teşekkür ederiz tekağacı hiç bir yerde bulamıyorum :(

danger_hkn
Kapalı
13 Mart 2013 15:36

Mülakatlar yazdigi kadardir heralde 16-26 nisan 10 gün yanide bi kisininki kac gün sürer dersen 1 günde sanirim sporu sözlüsü olsa gerek hic duymadim cünkü 2 gün gittim diyen

Bu arada tekagac %100 diye bisi yok :) kazanamayinca laf yemeyelimde sadece bi öneri kaynakti

danger_hkn, 11 yıl önce

En yüksek 88 alan oldugunu duymustum yazilidan ama yerlesenlerde puan durumlari nedir bilmiyorum.

Tek agaci ben internetten getirttim hepsiburada yada nt den olabilit gecen yil almistim netten bak istersen

13 Mart 2013 16:03

Aslına bakarsanız benim askeriye giresim neredeyse kalmadı istifa eden subaylar cezaevine atılan rütbeliler özlük hakları verilmeyen astsubayların açtıkları bi çok gruplar sürekli disiplin altında olmak askerliğini yapanların askeriyeyi bi daha hayatta düşünmem deyip kestirip atmaları falan baya bi soğudum belki son dk vazgeçebilirim

danger_hkn
Kapalı
13 Mart 2013 16:29

aslında her sektörün içinde böyle şeyler var ama askeriye daha göz önünde olduğu için duyuyoruz görüyoruz. hem herkes kendinden sorumludur ondan niyetin varsa bence kulak asmayıp niyetine sarılmaya devam et derim

y.k.
Aday Memur
13 Mart 2013 16:58

bende caymak üzereyim kime sorsam acaip cevaplar alıyorum

sinancino
Aday Memur
13 Mart 2013 17:06

kararınız iyi verin 2011 de kazanıp gitmedm pişmanım çünkü kafamda soru işaretleri vardı buna rağmen şansımı denemek istemiştim,şimdi kısa donem askerlıgımı tamamlayıp , tsk nın işleyişiyle ilgili kendi tasarruflarım oldu ve ülke gerekleri ekonomık sebepler bu işi gercekten isteme vb. sebeplerle bu sene sansımı son kez deneyip bir kere daha pişman olmak istemiyorum, size tavsiyem kafanızda olan soru işaretleri sizi bu işten soğutur , en başından kararınızı verin ...

ceneyli_74
Daire Başkanı
13 Mart 2013 18:57

Ali Yıldız;

ceneyli_74
Daire Başkanı
13 Mart 2013 19:02

Gecen gün ben bazı şeylere isyan ederken sen beni yatıştırıyordun.Şimdide ben seni telkin ederimki vazgecme..Sınava gir zaten aşamaları yaşarken anlayacaksın birtakım sıkıntıları..Bu sınavlar iyidir güzeldir ama bitirdiğiniz lısansınızı da çöpe atmayın arkadaşlar..Bizim bir yakınımız 6 sene sözleşmeli piyade subaylık yaptıktan sonra şuan dersanede öğretmenlık yapmaya çalışıyor.Bakın yapıyor demiyorum..Yapmaya çalışıyor.Amacım asla kurumumuzu kötülemek değil.Ama öyle bir sistem var ki gün geliyor senı subay gibi görüyor;gün geliyor seni bir onbaşının elde ettiği bir hakkı bile vermiyor..Tüm aşamalarda başarılar.

13 Mart 2013 20:28

Evet arkadasım seni hatırladım :) Ancak ben torpil olaylarından dolayı vazgeçmiyorum.Hatta olmayacak gözüylede bakmıyorum kader kısmet işi ama ne bilim istifalar haklar verilmiyo diye çıkan isyanlar sorulduğunda olumsuz tepkiler disiplinler falan soğutuyor beni.

Bi mesleği sadece para bazında düşünemeyiz evet para güzel mesleğinde bi ağırlığı var ama bunu daha geniş daha ayrıntılı düşününce olumsuz şeyler hep ön plana çıkıyo sonuçta bu mesleği bi iki yıl yapmicaz

Kimse benim yorumuma aldanmasın arkadaslar sadece ortaya bi düşüncemi yazayim dedim belki girerim belki girmem ama giripte kazanamasamda o kadar da üzülmiceğimi şimdiden biliyorum o da bahanem olur :)

ceneyli_74, 11 yıl önce

Gecen gün ben bazı şeylere isyan ederken sen beni yatıştırıyordun.Şimdide ben seni telkin ederimki vazgecme..Sınava gir zaten aşamaları yaşarken anlayacaksın birtakım sıkıntıları..Bu sınavlar iyidir güzeldir ama bitirdiğiniz lısansınızı da çöpe atmayın arkadaşlar..Bizim bir yakınımız 6 sene sözleşmeli piyade subaylık yaptıktan sonra şuan dersanede öğretmenlık yapmaya çalışıyor.Bakın yapıyor demiyorum..Yapmaya çalışıyor.Amacım asla kurumumuzu kötülemek değil.Ama öyle bir sistem var ki gün geliyor senı subay gibi görüyor;gün geliyor seni bir onbaşının elde ettiği bir hakkı bile vermiyor..Tüm aşamalarda başarılar.

es16es
Aday Memur
13 Mart 2013 20:39

arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni geldim :) bugün başvuru yaptım yanlız anlamadığım birşey var.

es16es
Aday Memur
13 Mart 2013 20:41

şimdi ben hem astsubaylık hemde subaylığa başvurdum yanlız ikisinin de sınavı aynı gün ikisinden birini tercih mi etmem lazım.

birde bu meslek bilgisi sınavları hangi düzeyde oluyor lys,ygs gibi mi yoksa daha üst düzeyde mi?

13 Mart 2013 21:17

Aynı gün oluyor ama farklı saatlerde.Subaylık 9 yada 10daydı astsubaylık 15:00 de

es16es, 11 yıl önce

şimdi ben hem astsubaylık hemde subaylığa başvurdum yanlız ikisinin de sınavı aynı gün ikisinden birini tercih mi etmem lazım.

birde bu meslek bilgisi sınavları hangi düzeyde oluyor lys,ygs gibi mi yoksa daha üst düzeyde mi?

13 Mart 2013 21:24

Aynı gün oluyor ama farklı saatlerde.Subaylık 9 yada 10daydı astsubaylık 15:00 de

es16es, 11 yıl önce

es16es
Aday Memur
13 Mart 2013 22:36

teşekkür ederim :)

AliYildiz01, 11 yıl önce

ozimos
Aday Memur
14 Mart 2013 00:46

arkadaşlar ben muvazzaf subaylığa başvurdum açıkçası mecburiytten.Çünkü kpss den pek ümidim yok..

Toplam 724 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi