Editörler : crops35
12345678910111213»

madurecli
Aday Memur
21 Ağustos 2013 18:25

belli bölgeler ve belli isimler hep mobing uygulayan yakında sonuçlarına katlanıcaklar

21 Ağustos 2013 18:59

onayda adı oldugu halde alana çıkmazlar teknik sorumlular ,, analizleri kontrolleri onlar yapmazlar ben hafta sonları evde yaparım takıldıgım yer olduğunda babama yada komşuya soruyorum kurumun teknik sorumlularına malesef sorulmuyor onlar kadrolu... tüik teknik sorumluların hepsi kendi imparatorluğunu kurmuş durumunda ,,yıllık izinlerimizi yakmak için plan yapmaktan fırsat olmuyor sanırım..iş yeri değil mezbahane çalışan 4 cli arkadaşların çogu sinir hapı kullanıyor artık patlama noktasındayız ..

Bir gün herşeyin kadro olmadığını güzel bi şekilde mesai dışında geniş kapsamlı anlatacam ..

madurecli
Aday Memur
24 Ağustos 2013 13:26

bir çok bölgeye yeni müdür ataması oldu umarım bu psikolojik baskı meselesine biraz çare olurlar

madurecli
Aday Memur
25 Ağustos 2013 16:53

Disiplin = psikolojik baskı anlayışına HAYIR

madurecli
Aday Memur
25 Ağustos 2013 22:07

işler yürüsün 4. c linin canı çıksın nasıl bir zihnîyet

madurecli
Aday Memur
26 Ağustos 2013 19:12

Biri durdursun artık...

madurecli
Aday Memur
26 Ağustos 2013 20:50

sürekli güncell sorun

madurecli
Aday Memur
28 Ağustos 2013 20:14

aba altondan sopa

madurecli
Aday Memur
11 Eylül 2013 20:17

yeni bölge müdürleri bölgelerde anketörler üstündeki görmez sopaları bi nebzede olsa kaldırdı gibî

madurecli
Aday Memur
18 Eylül 2013 21:00

eminim zalimlerde takipte aceba ifşa edilirmiyiz diye

10 Ekim 2013 20:14

Arkadaşlar hiç kusura bakmayın ama kabahat kimsede değil sizde...Siz daha hukuken hak arama nedir bilmiyorsunuz..Çoğu bölgede sizi afedersiniz koyun gibi güdüyorlar..Birliktelik kurabilecek bile cesaretiniz yok...Arkadaşını ilk satan yine bir 4/c li oluyor..Hiç kimse kusura bakmasın arkadaş forum sitesine girip buradan afedersiniz dedikoducu kadınlar gibi yok şu böyle dedi yok bu böyle dedi..Peki resmi yoldan kim şikayet etti?Kimse..Eee o zaman ne bekliyorsun ki?Kurumda psikopat çok ayıptır söylemesi onun için sen önce buradan değil çıkıp delikanlı gibi yakasına yapışacaksın hooopppp...Kimse kimseyi sözleşmesi yenilenmiyor diye korkutmasın...En yakın bölge idare mahkemesine gidersin dilekçeni verirsin en geç 6 ay içinde işine iade olursun...Geçmiş dönem maaşınıda alırsın..Peki çok üzerinize geliyorlar resmi yoldan kaç kişi şikayette bulundu..?Kaç kişi dava açtı? Kaç kişi mobbing var diye itirazda bulundu...Kimse...Eee o zaman neye itiraz ediyonuz??Bu kafayla giderseniz siz daha çok ezilir bu maaşa bu şartlara çok mahkum kalırsınız...

madurecli
Aday Memur
03 Kasım 2013 12:10

amir mobingi dışında kadrolu personelde hemşericilik, sendikacılık,partizanlık sebebi ile yakınlık kurduğu kişilere farklı diğerlerine farklı davranıyor.Sözde sorumlularda bu aracıların sözleriyle hareket ediyor. Her yerden 4c lide darbe yani

experience01
Aday Memur
09 Kasım 2013 01:55

Ben kamuda çalışan bir İş Güvenliği Uzmanı olarak bana bir gün TÜİK gibi bir kurumda görevlendirme yapılırsa ki yakında sizin kurumlarda İş Güvenliği Uzmanları bulundurulmak zorunda,yapacağım ilk iş Risk değerlendirme çalışmalarına başlamak olucak.Bu çalışmaların en büyük kısmını da İşyerindeki her türlü psikolojik baskı unsurlarının analizi oluşturacak.Tüik te çalışan birkaç tanıdığım var ve bir kamu personeli olarak,bir İG Mühendisi olarak falan değil herşeyden önce bir insan olarak böyle bir çalışma şeklini kesinlikle yadırgıyorum.Hele şu geçici personel denmesi bana öyle komik geliyor ki;hekemi aldatmaya yönelik hareketler gibi mi desem,tüketiciyi aldatmaya çalışan esnaf gibi mi desem bilemedim valla,daimi personele geçici personel süsü vererek kim kandırılmak isteniyor belli ama kim kandırıyor o belli değil.Tüikteki çalışma şekli bana göre İş Kanunundaki muvazalı iş sözleşmelerine en güzel örnektir.Bana göre bu konu üniversitelerde tez konusu olmaya adaydır,İnsan Hakları Mahkemelerinde dava konusu olmaya adaydır,bu çağdışı uygulamalara destek verenlerin birçoğunun ikiyüzlülüğünü ortaya çıkaran somut bir delildir,güpegündüz en kalabalık yerde başına çorap geçirerek balkona tırmanan bir hırsızın yapmaya çalıştığı hırsızlığa benzeyen bir emek hırsızlığı,bir hak gaspıdır.Sevgili Tüikli arkadaşlar davanıza sadece manevi olarak destek verebiliyorum şimdilik,ama inşallah bigün daha fazla destek verecek bir fırsat yakalarım.Haklı mücadeleniz için başarılar diliyorum.Umarım pekçok soruna el atan ve çözen hükümet,bu sorunu da çözer.Kimbilir kaç hükümet gelmiş geçmiş bitanesinin bile bu şekil çalışanlar için bir katkısı olmamış.Geçmiş hükümetleri kınadığım gibi,eğer sizin sorununuzu çözmezse bu hükümet,sırf bunu referans alarak 1 oy hakkımı aleyhte kullanmayı düşünüyorum ki bu güne kadar oyum hep bu hükümetten yana olmuştur.

madurecli
Aday Memur
12 Kasım 2013 18:43

bazen anketöründe insan olduğu unutuluyor gece gündüz yagmur çamur durdurak yok.gece el feneri ile adres aranırmı aranıyor.Bu grup sorumluları müdürler uyuyomu hadi takım sorumluları vicdan yoksunu !!! Dolun bi araca gece gndüz önemsiz yolda kal sogukta bekle neymiş tek araçla kâra geçicekmiş devlet iyide o şartlarda çalışan anketör yarın sana lazım değilmi illede pillerini tüketmekmi lazım.Daha makul çalışma koşullarını sağlayacak yöneticiler para hesabıylya insanları saatlerce yollarda telef ediyor ey vicdan nerdesinnn

madurecli
Aday Memur
12 Kasım 2013 18:45

Bu koşullarla ölen arkadaşlarımız var.Bunlardan bi ders çıkartmak gerek anketörde insandır robot DEĞİL

madurecli
Aday Memur
12 Kasım 2013 18:48

Bu baskı ayrım kayırma kişiselleştirme öç alma bedel ödetme devlet kurumu burası el insaf daha nasıl çalışıcak geçici personel

madurecli
Aday Memur
12 Kasım 2013 18:50

hava koşulları giderek bozulmakta gidilmeyecek yollara kar çamur demeden giden anketörde bir can her nekadar bazılarınca değersiz olsada

madurecli
Aday Memur
12 Kasım 2013 18:52

hasta olursun raporuna inanmaz mazeretin olur onlarca gereksiz bulunur bu işte bi gariplik var

18 Aralık 2013 17:25

TUİK de çalışan uzman ve teknik sorumlulara müjde !!! kurum para sayma makinesi ve bütün işi 4 / cli personele yaptıran teknik sorumlulara pofuduk yastık gönderecekmiş hayırlı olsun ...

madurecli
Aday Memur
24 Şubat 2014 18:50

Tüm bölgelerde bir personel fazla türküsü çalmaya başlamış sonu pek hayır değil galiba

Toplam 295 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi