Editörler : F16 Gökçen

akom
Aday Memur
20 Mart 2013 11:43

teşekkürler merzer, erenköyde paylaşırsan takip ederiz

erenköyde
Şube Müdürü
20 Mart 2013 11:55

insan ve toplum

GEORGE SİMMEL:Toplumsal gruplar üzerine ilk çalışma yapan şahıstır.tarih de 1900 lü yılların başı.grupları analiz etmiş, formel sosyolojinin adımını atmıştır.

CHARLES H.COOLEY: G.SİMMEL in fikirlerini geliştiren birinci ve ikinci grupları bulmuştur."ayna benlik" kavramı, bu adama aittir.

erenköyde
Şube Müdürü
20 Mart 2013 11:57

bu ders için uzun uzadıya fikirlerini kavramaya çalıştım ama çok soyut kavramlar olduğu için kafam pek basmadı, hepsini birbirine karıştırdım.İş yerinde çalıştığım için dikkatim çok dağılıyor. Belli başlı, en önemlilerini öğrenmeye, anlamaya çalışıyorum.

ruseym
Şef
21 Mart 2013 17:56

Bizim üniversitede sembolik mantık dersi veren hoca ile görüştüm o bu dersin çok üst perdeden konuları anlattığı ve daha temel konulara değinmeden üst konulara yer verdiğinden bahsetti. Hakikaten ne yapacağız bilmiyorum

YA1934
Aday Memur
21 Mart 2013 18:55

Sembolik mantık tan devam edelim arkadaşlar...

muhsin kara
Aday Memur
21 Mart 2013 23:58

Merhaba arkadaşlar,

Bende sizler gibi kitabı elime aldım ve hiçbirşey anlamadım. İnternette sembolik mantıkla ilgili videoları izledim ama kitapta anlatılan konularla uzaktan yakından hiç alakası yok. Ömründe ilk kez sembolik mantık gören biri için çok daha ileri düzey bir konudan başlanılmış daha 1. üniteden. Bunun üzerine kitap yazarını araştırdım. Yrd. Doç Dr. Tarık Necati Ilgıcıoğlu. Yazar Galatasaray Ünv.'de öğretim görevlisi ve dersinden 80 kişiden ancak 3-4 kişi geçebiliyormuş o da DD notu ile yani ortalama ile geçebiliyor. Bu demek oluyor ki bu sene sembolik mantık dersi gören tüm AÖF öğrencileri de bu dersten kalacak. Anlayan bir kişi bile yok kitaptan. Kredisi de 6 bu dersin. Anadolu Ünv. konuyu iletsek değişiklik olur mu bilemiyorum. Halimiz harap yani arkadaşlar

YA1934
Aday Memur
22 Mart 2013 11:37

bir şeyler yapalım, olacak gibi değil, iki soruda yapılamaz bu kitaptan, açıklayıcı bir anlatım lazım, püf noktaları falan, bu konulara vakıf bir kahramana ihtiyacımız var... heyecanla bekliyoruz :) , ayrıca mail baskını yaşatabiliriz ancak ne kadar etkili olur bilemiyorum... bimere falanmı yazsak :)

muhsin kara
Aday Memur
22 Mart 2013 13:01

Bencede birşey yapmamız lazım seneye kitap kesin değişir ama olan bize olur. Bu sene herkes aynı dertten yakınıyor. Kaç kişi kitabı okuduysa hiçbirşey anlamamış. Üniversite hocalarına bile soranlar var. Bu dersi gören örgün öğretim öğrencileri bile anlamamış. Geçen seneki kitapla bu seneki kitap çok farklı. Yani sorun bizde değil arkadaşlar. Sorular bu kitaptan çıkacağı için birşekilde bunu çözmemiz gerekiyor ama nasıl? Ben konuyu AÖF' ye ileteceğim ama bu sene için birşey yapacaklarını sanmıyorum. Başka fikri olan var mı?

trafalgar
Memur
22 Mart 2013 13:19

bence herkes anladığı kadarını yazsın buraya ilk üniteyi çözünce gerisi gelir diye düşünüyorum.

muhsin kara
Aday Memur
22 Mart 2013 15:17

Anlayan varsa bize de anlatsın ama ben birşey anlamadım. Adam tutturmuş bir Pdili gidiyor. İnternette de konu ile ilgili ne açıklama var ne de video.

eogrenme portalina da girilmiyor. trtokul a da baktım video varmı dersi anlatan o da yok. bu konuyu anlatacak bilen birini de bulamadım. sembolik mantık gören kişiler bile anlamıyor kitabı. varsa anlayan Allah rızası için yardımcı olsun. Kredisi yüksek olmasa bu kadar uğraşmıycam.

eylül'ce
Aday Memur
22 Mart 2013 16:37

İçimi karartınız... Kitaptan hiçbir şey anlamayanlardanım bende ama ne bileyim bu olayı çözmüş ve aslında çok kolay diyen birilerinin olmasını hayal etmiştim. Karaları bağlayıp kaldım şimdi. Ama bu işe bir el atmalı, bir şeyler yapmalı!!!!

?

gonca öney
Aday Memur
23 Mart 2013 09:21

benim 4 tane kitabım eksik :((

ruseym
Şef
25 Mart 2013 10:59

Arkadaşlar, kitabın editörü Kovanlıkaya hanım efendi ile görüştüm. Kitabın eksiklikleri varsa açıköğretim dekanlığını bildirin diyor. fakat kendisine göre kitap çok iyi hazırlanmış... ben de açıköğretim bürosu ile görüştüm. rektörlük dahil bütün birimlere kitap hakkında eksiklikler varsa bildirebilirsiniz dediler. Ben bu kitabın eksikliklerini bildireceğim... Siz de bildirin ve önceki okutulan kitabın konuları ile şimdiki kitabın konularının hiç ama hiç benzeşmediğini dile getirin arkadaşlar... Önceki dönem okutulan kitabı da inceledim şimdiki kitap ile neredeyse hiçbir konusu aynı değil...

eyup573
Aday Memur
25 Mart 2013 12:35

UMUTLARIMIZIN BİTİĞİ YERDE UMUT OLUN BİZLERE

aöf sembolik mantık işin içinden çıkamadık. Bu şifreleri çözezek zekaya sahip olsak tıpı kazanır örgün eğitim alırdık.

Bu ne mantık hiç anlmadık

aöf öğrencilerinin mantığına uymayan mantıksızlık, insafsızlık, eğitimi alınsada zor anlaşılacak dersi aöf öğrencilerine sunuyorlar. Bizlere umutsuzluğumu aşılamaya çalışıyorlar, anlamadık, bizim aklımızla dalgamı geçiliyor,aöf çok umutlar vadetmediği gibi elimizdeki ufacık umududa almaya çalışıyor. Eğitime zorluklar getirerek engel olmaya çalışmayın.Kolaylaştırarak okumak isteyenlerin önünü açın. Zaten bu memlekete eğitim alana iş yok bırakında millet cahil kamasın. Açık öğretimin kapılarını açık bırakın.Örgün eğitimi okuyamayanlara güzel fırsat vermişsiniz ama açık öğretim bu fırsatı böyle eğitimi zor derslerle çıkmaza sokmayın. Eğitim almamızı kolaylaştırmanın yolarına bakın. Mesela ders kitapları ile ders videolarınıda verebilirsiniz ,ders kitaplarını yılın başında ve zamanında verebilirsiniz.Eğitimde geç kalınmışlığın engelini kaldırabilirsiniz.

eyup573
Aday Memur
25 Mart 2013 12:39

aöf sembolik mantık işin içinden çıkamadık. Bu şifreleri çözecek zekaya sahip olsak tıpı kazanır örgün eğitim alırdık.

aöf öğrencilerinin mantığına uymayan mantıksızlık, insafsızlık, eğitimi alınsada zor anlaşılacak dersi aöf öğrencilerine sunuyorlar. Bizlere umutsuzluğumu aşılamaya çalışıyorlar, anlamadık, bizim aklımızla dalgamı geçiliyor,aöf çok umutlar vadetmediği gibi elimizdeki ufacık umududa almaya çalışıyor. Eğitime zorluklar getirerek engel olmaya çalışmayın.Kolaylaştırarak okumak isteyenlerin önünü açın. Zaten bu memlekete eğitim alana iş yok bırakında millet cahil kamasın. Açık öğretimin kapılarını açık bırakın.Örgün eğitimi okuyamayanlara güzel fırsat vermişsiniz ama açık öğretim bu fırsatı böyle eğitimi zor derslerle çıkmaza sokmayın. Eğitim almamızı kolaylaştırmanın yolarına bakın. Mesela ders kitapları ile ders videolarınıda verebilirsiniz ,ders kitaplarını yılın başında ve zamanında verebilirsiniz.Eğitimde geç kalınmışlığın engelini kaldırabilirsiniz.

eyup573, 11 yıl önce

aöf sembolik mantık işin içinden çıkamadık. Bu şifreleri çözezek zekaya sahip olsak tıpı kazanır örgün eğitim alırdık.

erenköyde
Şube Müdürü
25 Mart 2013 14:13

arkadaşlar, bir yolu olmalı...

öö61
Memur
26 Mart 2013 11:54

ya arkadaşlar birlik olup imza toplayalım gerekliyerlere dilekçe yazalımbelki birçözüm olur arkadaşın söylediği gibi bu kitabı çözecek kapasitem olsaydı tıp okurdum....

YA1934
Aday Memur
27 Mart 2013 01:07

ortak bir dilekçe hazırlayıp hepimiz gönderelim.... de kaç kişiyiz, bu çok ciddi bir mesele, benim notlarımın geneli AA AB ancak bu dersten kalacağım, herkes içinde geçerli bu, yapılacak gibi değil, sayısalında ötesinde bir şey bu :) metni yazalım ayrı ayrı gönderelim,,, zor ama belki değerlendirirler.... arkadaşlar çalışmaları görelim...

muhsin kara, 11 yıl önce

Bencede birşey yapmamız lazım seneye kitap kesin değişir ama olan bize olur. Bu sene herkes aynı dertten yakınıyor. Kaç kişi kitabı okuduysa hiçbirşey anlamamış. Üniversite hocalarına bile soranlar var. Bu dersi gören örgün öğretim öğrencileri bile anlamamış. Geçen seneki kitapla bu seneki kitap çok farklı. Yani sorun bizde değil arkadaşlar. Sorular bu kitaptan çıkacağı için birşekilde bunu çözmemiz gerekiyor ama nasıl? Ben konuyu AÖF' ye ileteceğim ama bu sene için birşey yapacaklarını sanmıyorum. Başka fikri olan var mı?

erenköyde
Şube Müdürü
27 Mart 2013 10:45

aklıma sadece tek birşey geliyor.hepsini aynı şık işaretleyip 4 tane doğru yapmış olmak.o da 20 puan eder.çan eğrisinde taban puan 20 olursa kurtarırız.ff gelirse ortalamadan da geçemeyiz ama.6 soru doğru yapmış olmak için bir formülünüz var mı?

erenköyde
Şube Müdürü
27 Mart 2013 10:48

25 in altı direkt FF sayılıyormuş:(

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi