Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
13 Mart 2013 21:17  

üniversite hastanesinden devlet hastanelerine geçiş oluyor mu??

nişanlım üniversite hastanesinde kadrolu hemşire bende askeri personelim görevim nedeniyle ilçelerde çalışacağım ilçedeki devlet hastanelerine geçiş oluyor mu?

13 Mart 2013 21:36

çiçek2005

sağlık bakanlığına direk belgelerinizi gönderebilirsiniz..her hangi bir kurumlararsı geçiş dönemi beklemenize gerek siz asker olduğunuz için...

14 Mart 2013 14:25

atasosyall

malesef üniversite hastaneleri muvaffakat vermiyor verene kadarda çok süründürüyor Allah yardımcınız olsun işiniz zor....

14 Mart 2013 14:35

muzi811

Kurumlar arası geçiş, özellikle üniversite hastanesinden geçiş çok zor. Zorluk nedeni de şundan kaynaklanıyor. Devlet üniversite hastanelerine sınırlı sayıda personel veriyor. Özellikle hemşire sıkıntısı hat safhada. Sen çalıştığın yerdeki sağlık bakanlığına bağlı birime bir dilekçe veriyorsun ve eşinin çalıştığı üniversitede nakil olmasını talep ediyorsun. Daha sonra dilekçe verdiği yerde bir komisyon oluşturuluyor ve talebin değerlendiriyor ( % 99 olumlu olur). Daha sonra eşinin çalıştığı üniversite hastanesine muvafakat için kağıt gönderiliyor. İşte bütün sıkıtı şimdi başlıyor. Çünkü üniversite % 99 muvafakat vermiyor. Eğer çok sağlam bir torpil buursan belki alırsın. Burada iş rektörün eline bakar eğer rektör muvafakatı imzalarsa olay tamam ama imzalamazsa ki imzalamaz bütün yapılanlar boşa gider. Bundan sonra olaya yüce adalet karar verir tabi ister ve dava açarsan. Dava sürecide çok çetrefilli eğer düşünürsen onuda anlatırım.

14 Mart 2013 23:00

ali__karacan

tşkler hepinize peki dava süreci nasıl ilerliyor

15 Mart 2013 09:08

muzi811

Anlatayım. Üniversirte muvafakat kağıdı eline geçtikten sonra 2 ay içinde cevap vermek zorunda. Eğer cevap vermezse otomatik red cevap vermiş sayılır. 2 aydan sonra dava açmak için 2 ayın var. Davayı bölge idare mahkemesine yürütmeyi durdurma için açacaksın. Eğer bölge idare mahkemesi yürütmeyi durdurma verirse rektör muvafakat kağıdını vermek zorunda eğer yürütmeyi durdurma çıkmazsa dava süreci başlar ve nereden baksan en az 1 yıl sürer. Dava tek celsede biter ama malum burası Türkiye ve beklemek zorunluluk. He birde eğer bölge idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verirse üniversitede danıştaya iptal için dava açabilir.

04 Aralık 2013 00:23

sağlık tek

üniversite hastanesinden devlet hastanesine geçmek için hangi yolları izlememiz gerekiyor. geçmek istediğim devlet hastanesine başvuru yapıp üniversite hastanesinden ayrılmanın yollarını mı aramalıyım yoksa sağlık bakanlığına dilekçe verip işe oradan mı başlamalıyım.bir yol gösterin arkadaşlar ve sayın editörler

04 Aralık 2013 11:31

assasin0666

sağlam torpil bulmanız lazım....

05 Aralık 2013 10:57

meltemcevher

Arkadaslar ya ben yeni kadro aldim uni muvafakat veririz fakat 5 yil calisma sartiniz var diyo es durumu yapamiyorum saglam torpil bulursam alabilir miyim muvafakati lutfen yardimci olun bana

06 Aralık 2013 19:19

güldane tarım

Ben universite hastanesinde 2yildir kadrolu olarak calisiyorum esim vefat etti bende ailemin yanina gitmek istiyorum fakat orda devlet hastanesi var hastanem muafakiyeti veririz dedi bende kamu hastaneleri kurumuna dilekceyle durumumu bildirerek basvurdum fakat bana olumsuz döndüler bu bir mazeret degil universite hastanesi personeli oldugunuz icin saglik bakanligina gecisiniz olmaz dediler kurumlar arasi gecis kurasini bekle dediler fakat tarsus veya yakin bolgeler kurada yer acmadi bu konuda bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim nasil gecebilirim

Toplam 9 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?