Editörler : F16 Gökçen

17 Kasım 2006 22:12

Kuveyt Türk Hakkında Herşey

2006 İstanbul -

Genel Nitelikler:

Finans sektörüne yeni bir soluk ve alternatif getirmeyi amaçlayarak 1989 yılında kurulmuş olan Kuveyt Türk, her geçen gün artan performansı ve genişleyen şube ağı ile, katılım bankaları arasında lider ve faizsiz bankacılık alanında kaliteyi ve yenilikleri belirleyen bir kurum konumuna yerleşmiştir.

Kuveyt Türk VİSA?ya doğrudan üyelik kazanan ilk ve tek katılım bankasıdır. Bunun yanı sıra, ISO 9001-2000 revizyonundan Avrupa ve Türkiye?de belgelenen ilk finans kuruluşu olması Kuveyt Türk?ün kalite yolculuğuna uluslararası bir banka olma vizyonu ile devam etmekte olduğunun en önemli göstergesidir.

Mevcut pozisyonunu daha da yukarılara taşıyarak Türkiyenin önde gelen bankaları arasında yer almayı hedefleyen Kuveyt Türk, büyümesini önümüzdeki dönemde de sürdürmeye devam edecektir. Bu kapsamda İç Kontrol Merkezi?nde ?İç Denetçi Yardımcısı? olarak görevlendirilmek üzere dinamik, yeniliklere açık, müşteri odaklı takım arkadaşları aramaktayız. Bu pozisyona ilişkin yalnızca ?ERKEK? adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. İstihdam edilecek adaylarda aranan özellikler ve işe alım sürecine ilişkin bilgiler şu şekildedir:

İŞE ALIM SÜRECİ

1- ÖN DEĞERLENDİRME

İşe Alım Süreci çerçevesinde, 01/12/2006 tarihine kadar yapılacak başvurular arasından ilk olarak, İç Kontrol Merkezi Başkanlığı tarafından bir öndeğerlendirme yapılacak ve gelen başvurular arasından aşağıda belirtilen kriterleri karşılayan adaylar tespit edilecektir.

2-YAZILI SINAV

Ön değerlendirme sonuçlarına göre belirlenen adaylar, Kariyer.Net aracılığı ile yazılı sınava davet edilerek, İstanbul ve gerek görülmei durumunda Ankara?da genel yetenek, İngilizce ve bilim (hukuk, ekonomi, maliye, muhasebe, finans) ve kompozisyon alanlarında yazılı sınava tabi tutulacaktır. Yazılı sınavın bilim bölümü test şeklinde olacaktır. Yazılı sınav başarısını 3 alan (genel yetenek, İngilizce, bilim-kompozisyon) eşit bir şekilde etkileyecektir.

(Adayların yazılı sınav sırasında yanlarında kurşun kalem ve silgi ile kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport veya evlilik cüzdanı) bulundurmaları gerekmektedir.)

3-MÜLAKAT

Yazılı sınavda başarı gösteren adaylar İstanbul?da gerçekleşecek mülakata davet edileceklerdir. Mülakatlar İnsan Kaynakları ve Bölüm Yöneticileri tarafından yürütülecektir.

4-TEKLİF

Yukarıda belirtilen aşamaları başarıyla geçen adaylara teklif yapılacaktır.

GENEL NİTELİKLER:

· Dört yıllık lisans eğitimi veren yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakülteleri ile Mühendislik Fakülteleri?nin İşletme ve Endüstri Mühendisliği Bölümlerinden mezun,

· Askerlik hizmetini tamamlamış veya asgari 2 yıl tecil ettirmiş, (Sınava sadece erkek adaylar katılabilecektir.)

· Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip,

· 27 yaşını aşmamış,

· Müşteri ve Başarı Odaklı,

· Takım çalışmasına yatkın,

· Etkin iletişim becerilerine sahip,

· Planlama ve Organizasyon becerisi yüksek,

· Anatilik düşünme becerisine sahip,

· Yoğun iş temposuna ve strese dayanıklı,

· Yeniliklere açık,

İş Tanımı:

· İç Kontrol Merkezi Yönetmeliği ile İç Kontrol Merkezi Başkanı talimatları çerçevesinde ve ilgili iç/dış mevzuata uygun şekilde görevini yerine getirmek.

Kurumumuzun faaliyetlerine, finansal göstergelerine, yatırım alanlarına ve daha bir çok hususa ilişkin daha detaylı bilgi almak için lütfen www.kuveytturk.com.tr adresini ziyaret ediniz

* * *

"Ö.S. Forumu İlkeleri!" Tıklayınız.

Mülakata Hazırlık Uygulamaları - Güncel Bilgiler - Online Etüd Salonu

Banka Mülakatlarına Hazırlık Arşivi: Döküman Havuzu

the_writer06
Kapalı
17 Kasım 2006 22:13

ERKEKLER BAŞVURUYOR.İLAN KARIYER NETTE

Business
Kapalı
17 Kasım 2006 23:57

sadece ıstanbulda oturanlar basvurabılıyor oylemı?

can_ma
Aday Memur
19 Kasım 2006 12:13

başvurduk buna da bakalım.ücretler ne alemde iç denetçilerin bilgisi olan varsa paylaşabilir mi.ing tazminat vs.

2005k
Memur
20 Kasım 2006 09:38

ankara olanlar başvurabiliyor arkadaşım; ankaradan yeterince talep olursa burda da sınav yapcaklar, ilanı dikkatli oku...

Business
Kapalı
23 Kasım 2006 22:14

2006 İstanbul ? bence sen dıkkatlı okumalısın.tumunu okucak zaman nerde

2005k
Memur
29 Kasım 2006 17:11

arkadaşlar sınav daveti alan var mı...

twilightismyrobe
Genel Müdür
07 Aralık 2006 06:52

başvurdum ama daha hiç bi hareket yok,çağırmıycaklar galiba..müf.yardımcılığına çağırmışlardı,mülakattan sonra hiç bi işe çağırmamaya karar verdiler galiba..hala çok kızgınım,çoooookkkkk

ikarabacak
Kapalı
07 Aralık 2006 14:08

arkadaşlar bunların yanında 2 yıl da tecrübe istemiyor mu? Kuveyt Türk'ün sayfasında yazıyor.

twilightismyrobe
Genel Müdür
11 Aralık 2006 20:05

bana bugün davet geldi,tecrübem yok..ümidi kesmiştim tam da..

Business
Kapalı
11 Aralık 2006 22:23

banadada davet geldı.napıcam bılmıyorum ankarada olursa gırecem

tgunes2002
Kapalı
11 Aralık 2006 23:37

arkadaşlar bana da davet gelmiş şu ankara olayını naapacaz..bastıralımda bi sınav ankarada yapsınlar...

zereaht
Memur
11 Aralık 2006 23:46

bana da davetiye geldi bugun.acıkcası cok da umutlu degilim.calışma fırsatım olmadı.10 gunde ne calısırsam artık.

Business
Kapalı
11 Aralık 2006 23:49

evt ankarada olursa gırecem ben.ayrıca sınavın seklını anlamadım.bılım test olucakmıs dıger kısımlar normal mı yanı.ınglıuzce komposızyon varmı ve ıngce sınvıda mı test olucak anlayan acıklayabılır mı lutfen.gorev yerı ıstanbulmu sadece ne bılım hıc bırsey anlmadım.ankara ıcın bastıralım

Business
Kapalı
11 Aralık 2006 23:56

ankarada girmek istedigimi mail ile yolladım.sıra sızde

tgunes2002
Kapalı
12 Aralık 2006 00:00

BUSİNESS,

böyle özel banklar genelde sınavı türkçe, matematik, zeka testleri, hız vb şekillerde yapıyorlar..ancak faiz hesaplamalarını ve şimdiki yada gelecek değer problemlerini de çalış....tabi en sonda 240 ya da 250 soruluk bir kişilik testi var...ben bastırdım ankara için..

zereaht
Memur
12 Aralık 2006 12:07

merhaba arklar bu bilim sınavında adı gecen dersler hakkından alt baslık yok degil mi?hukuktan medeni,borclar,kıymetli evrak,ticaret,ticari işletme,icra iflas iktisattan makro mikro biraz da para.muhasebe belli zaten maliye ve maliye politikası yeterli olur mu sizce?gerci pek bişey kalmadı ama:)

twilightismyrobe
Genel Müdür
12 Aralık 2006 12:30

arkadaşlar ben müf.yard. sınavına girmiştim..sınav şu şekilde olur yanılmıosam(girdiğim sınavu göz önünde tutarak söylüyorum,başka türlü olursa bana gelmeyin)25 soru iktisat-maliye grubu,10 hukuk(hangi konular olduğunu pek hatırlamıyorum),10 muhasebe,gen.yet. ve ingilizce..kompozisyona gelince güncel ekonomi hakkında kompozisyon yazdırmuşlardı..çok zor diildi açıkcası,öyle bi çalışmaya gerek yok..sakın yanıltmak amacıyla yazdığımı zannetmeyin,iyi niyetli birisiyimdir çok şükür..zor değil diyorum çünkü ben kazanmıştım çalışmadan..

deepimpact
Aday Memur
12 Aralık 2006 13:35

Banada davet gelmiş.Ankarada yapılması için mail attım.Herkese başarılar.

tgunes2002
Kapalı
12 Aralık 2006 13:40

iyi 3 kişi olduk şimdi ben, business,ve derin darbe tamamdır sınavı kesin ankaraya alırlar....oh be rahatladım

2005k
Memur
12 Aralık 2006 13:40

arkadaşlar mail servislerinde meyana gelen bir sorun nedeniyle 12.12.2006 saat 10.30 dan önceki mailler serverimize gelmedi diye bir not var bana gelen mailde. bu saatten önce mail atanlar maillerini tekrarlasınlar diyorlar, bu saatten önce ankarada gircem v.b. diye mail atanlara duyurulur...

Toplam 3923 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi