Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Mart 2013 17:10

6 nisan 2013 yurtdişi öğretmenlik sinavi paylaşim konusu

http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyuruayrinti.asp?ID=10093

6 Nisan 2013 tarihinde Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı'na girecek arkadaşlar paylaşımlarını burada yapabilirler.

can4308
Aday Memur
17 Mart 2013 00:11

meraba arkadaşlar 6 nisandaki sınava sosyal bilgilerden girecek olan var mı?

snfsmyrnaaa
Memur
19 Mart 2013 09:06

Merhabalar...dün bankaya gittim kayıt parasını yatırmak için ancak kılavuzda hesap nosu olmadığı için görevli de bilemedi nasıl nereye yatırcağımızı bugün tekrar deneyeceğim var mı aynı sorunla karşılaşan acaba?

enigma74
Şef
19 Mart 2013 09:10

Hocam kılavuzda bu şekilde yazıyor.

YEĞİTEK Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Beşevler Ankara Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O Ankara Merkez Şubesi veya Türkiye Halk Bankası A.Ş. Küçükesat Şubesinin herhangi birine ?Kurumsal Tahsilât Programı? aracılığıyla yatıracaklardır.

Onların ekranda YEĞİTEK olarak vardır mutlaka.

snfsmyrnaaa
Memur
19 Mart 2013 09:30

evet kılavuzdan girip baktı zaten ama hesap nosu olmadığı için yatırılamadı

enigma74
Şef
19 Mart 2013 15:24

Bugün halk bankasından kolayca işlemi yaptılar, 50tl + 3tl işlem ücreti ödedim. Sanırım sizin gişe memurunuz bu konuda biraz bilgisiz olduğundan sorun yaşamışsınız. Onların ekranda seçenekler var, oradan ilgili sınavı seçip yapmaları lazım. Şahsa gönderilen havale değil ki hesap numarası olsun.

snfsmyrnaaa, 11 yıl önce

evet kılavuzdan girip baktı zaten ama hesap nosu olmadığı için yatırılamadı

aykutsunguroglu
Aday Memur
19 Mart 2013 19:46

İnternet bankacılığı aracılığıyla halk bankasında meb döner sermaye ödemesi başlığı altında var

aykutsunguroglu
Aday Memur
19 Mart 2013 19:47

yetkiliye meb döner sermayesi ödemesi başlığı altında diyebilirsin (halkbank)

enigma74
Şef
19 Mart 2013 19:56

başvuruyu yapıyorum, onay tuşuna basıyorum "server runtime error" hatası veriyor.

başvurusunu yapabilen oldu mu acaba?

aykutsunguroglu
Aday Memur
19 Mart 2013 20:27

nereden yapıyosun?

niptuck
Memur
19 Mart 2013 21:00

bende basvurdum bugun mudurun onayı kaldı

welatparezer24
Aday Memur
20 Mart 2013 12:51

Müdür yardımcıları başvurabiliyor mu? Başvurursa geri dönüşte yöneticilik veriliyor mu?

sukruset
Şef
20 Mart 2013 13:41

urt dışı öğretmenlik sınav yeri bu sınava gireceğimiz yeri seçebiliyormuyuz Ankara vey aistanbul ola

enigma74
Şef
20 Mart 2013 14:31

Evet başvururken seçebiliyorsunuz.

sukruset, 11 yıl önce

urt dışı öğretmenlik sınav yeri bu sınava gireceğimiz yeri seçebiliyormuyuz Ankara vey aistanbul ola

sukruset
Şef
20 Mart 2013 14:59

ç) Adaylarca verilecek güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formlarıyla sabıka kayıt belgelerini ivedilikle il milli eğitim müdürlüğüne zamanında iletmek. sınavdan önce bunun yapılması gereklimi yoksa kılavuzda bir hata mı var. Mülakata hak kazananlardan istenmeli diye biliyorum.

mbilici
Memur
21 Mart 2013 00:40

arkadaşlar ilk aşama kurum onayında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formlarıyla sabıka kaydının da verilmesine gerek varmı yoksa sadece 50 tl yatırıp okula onaylatmak yeterli mi siz ne yaptınız....

cim_cim_e
Aday Memur
21 Mart 2013 18:06

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Kılavuzda a maddesi 18-25 mart arasında online onay diyor

hasan0201
Aday Memur
22 Mart 2013 11:10

din kültürüden giren var mı acaba

hasan0201
Aday Memur
22 Mart 2013 11:11

il mem le görüştüm mülakata kalanlar beş iş günü içinde üst yazıyla bildireceklerdir.arşiv ve güvenl

enigma74
Şef
22 Mart 2013 11:14

hocam, kılavuzda belgeler verilmeyecek, sınav sonrası hazırlanacak gibi anlaşılıyor, ancak dün benim okula gelen bir yazıda, okul müdürlüklerinden başvuruların sona ermesinin hemen ardından güvenlik araştırması formu ve adli sicil kaydı belgelerinin ivedilikle gönderilmesi istenmekte. sanırım vakit darlığı ve beklemeyip hemen işlem yapabilmek adına böyle karar alınmış olabilir. malum, sınav normal şartlarda hep şubat ayında yapılırdı. 2 aylık gecikmeden dolayı ve sınavda kazananları eylül ayına yetiştirmek için böyle acele ediyor olabilirler.

mbilici, 11 yıl önce

arkadaşlar ilk aşama kurum onayında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formlarıyla sabıka kaydının da verilmesine gerek varmı yoksa sadece 50 tl yatırıp okula onaylatmak yeterli mi siz ne yaptınız....

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi