Editörler : oto-danisman-expert
12345678910111213»

yarbay26
Aday Memur
02 Nisan 2013 18:22

ben end. elektronik çıkışlıyım sadece bölümümde 41. sıradayım ama 3293 kodu kapsayan bütün bölümleri kattıgımda 70. sırada falan oluyorum anlıcagın bölümümden atanmam zor gibi

sonteknisyen, 11 yıl önce

Branş sıralaman nedir yarbay?

yarbay26
Aday Memur
02 Nisan 2013 18:29

evet dgs kontenjanları eskisine göre baya artmış enson 2011 de girmiştim dgs sınavına ve kılpayıyla kaçırmıştım mühendis olmak enaz hava ikmalde çalışmak kadar isedigim bişey ama yaşım 23 oldu artık insan çalışmak para kazanmak kimseye yük olmamak istiyo bu yaşton sonra o yüzden hizmetli bile olsa biyere atanmak istiyorum artık ama mühendisligin peşinide bırakmıycam bişekilde atandıgım şehirde ikinci ögretimle falan mühendisligi bitirmek istiyorum bakarsın mühendis olarak girerim hava ikmale

Oz genc o, 11 yıl önce

Trkr26 dostum, hava ikmalde çalışıyorum. Eski tadı yok emin olun. Trkr26 arkadaşın dediğine katılıyorum, yarbay26. İmkanın varsa, kesinlikle devam etmelisin okumaya. Dgs nin kontenjanları arttırılmış bayabi. Elektronik mühendisi olmak daha çok şeyler kazandırır insana.

esesözgür
Aday Memur
02 Nisan 2013 21:03

Hangi müdürlüktesin ? İşçimisin ?

Oz genc o, 11 yıl önce

Trkr26 dostum, hava ikmalde çalışıyorum. Eski tadı yok emin olun. Trkr26 arkadaşın dediğine katılıyorum, yarbay26. İmkanın varsa, kesinlikle devam etmelisin okumaya. Dgs nin kontenjanları arttırılmış bayabi. Elektronik mühendisi olmak daha çok şeyler kazandırır insana.

sonteknisyen
Daire Başkanı
02 Nisan 2013 23:40

Hava ikmalin yaptığı son alımda yedeklere kaldın sanırım sende, puanın iyimiş.

yarbay26, 11 yıl önce

ben end. elektronik çıkışlıyım sadece bölümümde 41. sıradayım ama 3293 kodu kapsayan bütün bölümleri kattıgımda 70. sırada falan oluyorum anlıcagın bölümümden atanmam zor gibi

yarbay26
Aday Memur
03 Nisan 2013 15:43

yok kardeşim ben önlisans çıkışlıyım oyuzden son alımlara başvuramadım

sonteknisyen, 11 yıl önce

Hava ikmalin yaptığı son alımda yedeklere kaldın sanırım sende, puanın iyimiş.

elbeta
Aday Memur
03 Nisan 2013 19:56

tskr ederim

Trkr26, 11 yıl önce

başvuru yapabiliyosun fakat işe girdikten belli bir süre sonra mı istediğin zaman mı onu bilmiyorum..

Hund
Aday Memur
06 Nisan 2013 00:28

merhabalar yeni bilgiler yok mu beyler?

snrela
Aday Memur
12 Nisan 2013 12:42

arkadaşlar sizce devlet memurluğumu yoksa devlet işçiliğimi daha iyidir.cevaplarsanız sevinirim.

sonteknisyen
Daire Başkanı
12 Nisan 2013 17:34

Eskiden işçilik çok iyiydi.Şuan memurluk ve işçilik hemen hemen aynı seviyede ve gitgide işçiliğin avantajları düşüyor, memurluğun avantajları artıyor.Puanın iyiyse kesinlikle ve kesinilkle memurluğu tercih et derim ben...

snrela, 11 yıl önce

arkadaşlar sizce devlet memurluğumu yoksa devlet işçiliğimi daha iyidir.cevaplarsanız sevinirim.

Oz genc o
Şef
12 Nisan 2013 22:09

Memurluk daha iyi arkadaşım. İşçi heran atılma, özelleşme korkusuyla yaşıyor. Memurun kaybı yok özelleşmede, başka kuruma nakil olabiliyor. Eskiden işçiler iyi maaş alırdı, şimdi az zam veriliyor. Memurlara ise çok iyi zamlar yapıldı, artık aynı. Emekli olduklarında işçi 2 kat fazla emekli ikramiyesi alırdı, artık eşitlendi. Bu durum şuanda böyle, bu sözümü unutmayın, 10 sene sonra memurlar çok daha iyi konumda olacak. İşçilik ise yerin dibinde olacak. hava ikmal işçiliği eskilerde kaldı, millet patır patır memurluğa geçiyor

snrela
Aday Memur
12 Nisan 2013 22:25

arkadaşım öyle diyorsun ama il özel idaresi,eski adıyla köy hizmetleride özelleşti fakat orada çalışan devlet işçileri hiç bir hak kaybı olmadan DSİ ye aktarıldılar mühendislerde tarım ve köy işleri müdürlüğüne aktarıldılar.benim gördüğüm devlet işçisinide memurunuda açıkta bıraktığını görmedim yanılıyormuyum ?

Oz genc o, 11 yıl önce

Memurluk daha iyi arkadaşım. İşçi heran atılma, özelleşme korkusuyla yaşıyor. Memurun kaybı yok özelleşmede, başka kuruma nakil olabiliyor. Eskiden işçiler iyi maaş alırdı, şimdi az zam veriliyor. Memurlara ise çok iyi zamlar yapıldı, artık aynı. Emekli olduklarında işçi 2 kat fazla emekli ikramiyesi alırdı, artık eşitlendi. Bu durum şuanda böyle, bu sözümü unutmayın, 10 sene sonra memurlar çok daha iyi konumda olacak. İşçilik ise yerin dibinde olacak. hava ikmal işçiliği eskilerde kaldı, millet patır patır memurluğa geçiyor

Oz genc o
Şef
12 Nisan 2013 22:42

Haklı olduğun yerler var. Vasıfla alakalı birazda. Mesela dediğin kara yolları, il özel idare, o dönemde dsi de şoföre çok ihtiyaç vardı. Biliyorsun, yollar duble yollara dönüştü. Başbakanımız, köy hizmetlerindeki ve dsi deki hiçbir makinayı yatırmam dedi ve yol yapımlarında çalıştırdı. O dönemde şoförler ve greyder operatörleri o kurumlara geçti. Fakat tekel işçileri oratalarda süründü, ankarada 1 ay çadırda yattılar ama sonuç alamadılar. Bu işçilerde vasifsızlardı, terkedilmiş, üretim olmayan tekel mahsenlerinde çalışan kişilerdi çoğu. Birde tedaş ve elektrik santralleri özelleşiyor. Eskişehirdekilerin hepsi özelleşti. Alan firmada çalışmak istemeyenler 4c ye geçirildi. Şuanda birçoğu anadolu üniversitesinde bahçıvanlık yapıyor 1000tl ye yada maliye mal saymanlığında getir götür işi yapıyorlar 1000tl ye. Açta açıkta değiller, ama sırf işçi oldukları için maaşları iyiken şuanda sürünüyorlar.

snrela
Aday Memur
12 Nisan 2013 22:50

dediğin doğru olabilir fakat şu anda hava ikmal gibi bir yer vasıfsız bir işçi almıyor. artık herkes meslek sahibi o eskidendi ilkokul mezunlarından başkası çalışmıyordu.artık şatlar değişti ilkokul mezununa ehliyet bile vermiyolar artık.

Oz genc o, 11 yıl önce

Haklı olduğun yerler var. Vasıfla alakalı birazda. Mesela dediğin kara yolları, il özel idare, o dönemde dsi de şoföre çok ihtiyaç vardı. Biliyorsun, yollar duble yollara dönüştü. Başbakanımız, köy hizmetlerindeki ve dsi deki hiçbir makinayı yatırmam dedi ve yol yapımlarında çalıştırdı. O dönemde şoförler ve greyder operatörleri o kurumlara geçti. Fakat tekel işçileri oratalarda süründü, ankarada 1 ay çadırda yattılar ama sonuç alamadılar. Bu işçilerde vasifsızlardı, terkedilmiş, üretim olmayan tekel mahsenlerinde çalışan kişilerdi çoğu. Birde tedaş ve elektrik santralleri özelleşiyor. Eskişehirdekilerin hepsi özelleşti. Alan firmada çalışmak istemeyenler 4c ye geçirildi. Şuanda birçoğu anadolu üniversitesinde bahçıvanlık yapıyor 1000tl ye yada maliye mal saymanlığında getir götür işi yapıyorlar 1000tl ye. Açta açıkta değiller, ama sırf işçi oldukları için maaşları iyiken şuanda sürünüyorlar.

Oz genc o
Şef
13 Nisan 2013 11:21

Evet vasıfsız almıyor haklısın. Ama iş özelleşmeye kalkınca hiçbirşey dinlemiyorlar. Dönemin ve şartların ne getireceği belli olmaz. Ona bakarsan karayolları ve dsi deki o bahsettiğin geçişi yapanlar ilkokul mezunu greyderci ve kamyon tır şoförüydü. Onlar geçiş yapabildi. Ama tedaş ve termik santraldeki elektrik-elektronik mezunu, daha vasıflı elemanlar özelleşmeden dolayı tercihleri alındı. Ya alan özel kuruluşta çalışın, yada 4c ye geçin. 4c ye geçenler 1050tl ye anadolu üniversitesinde bahçıvanlık yapıyor. Bu kişiler özelleştirme maduru olarak hava ikmalede yollandılar sınavlar zamanı. Ama hiçbirisi giremedi, çünkü hiçbirisinin bilgi ve becerisi tam değildi ve hepsi yaşlıydı. Şimdi aynı dert burdada olacak 2016 gibi aynı sorunlar burada başlayacak. Burada yazan arkadaşların dediği gibi aselsan, tai, tei, alp havacılık aynı parçayı daha ucuza üretiyor. oralarda daha ucuz işçi ücretleri var. Ve bu şirketler hava ikmali almaya talip. Eğer alırsa içeride çalışanlara diyecekki; 1200tl ye çalışıyorsan kal, yoksa gülegüle. Gidenler gidecek, gidenlerin yerine işkurdan işçi isteyecek asgari ücretle yada taşeron çalıştırmak için. kpss sınavsız tabiki, çünkü artık kamu değil, özel şirket olacak. Bunu birgün görürsen, yaşarsan aklına gelirim. Bence memurluğunu hiç bozma, daha sağlam bence. Neyse iyi günler arkadaşım.

veriveriç
Yasaklı
16 Nisan 2013 23:24

hadi yine iyisiniz,önümüzdeki günlerde dikimevleri,ankara ve esk.havaikmale toplam 500 küsür alım olacağını müjdelerim,bunun en az 150si hava ikmale olacakmış...

Oz genc o
Şef
17 Nisan 2013 14:19

Hayaller aleminde yaşamaya devam edin...

oguz41
Kapalı
18 Nisan 2013 10:35

veriveriç agzin bal yesin cokiyi olur valla

esesözgür
Aday Memur
18 Nisan 2013 21:17

Evet mayıs ayında veya haziranda alım olacakmış...

Arif Kalender
Aday Memur
24 Nisan 2013 23:06

alamadılar gitti..

Oz genc o
Şef
25 Nisan 2013 02:21

Arkadaşlar alım yok 2013te. Hayaller aleminde yaşamayın. Üzülüyorum aslında sizlere böyle yazmaktan. Duymak istediklerinizi söyleyemiyorum kusuruma bakmayın.

Arkadaşlar; 1nci taktik hava kuvvetinin kuruluş yıldönümü olarak 5 mayısta akrotimimiz TÜRK YILDIZLARI , Hv.Plt.Kur.Yb. Ergin DİNÇ komutanlığında eskişehirde gösteri uçuşu yapacaktır.. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Toplam 681 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi