Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Mart 2013 16:40

arkadaşlar kronik faranjit için ne tavsiye edersiniz.

15 yıllık öğretmenim.son birkaç yıldır sürekli faranjit oluyorum.artık antibiyotiklerde fayda etmiyor.kesin çözümü varmı.

ruzgar_prens_01
Daire Başkanı
20 Mart 2013 16:45

kesin çözüm yok, mesleği bırakman lazım, ya da idareci olup sınıfın gürültü patırtı tozu dumanından kurtulman lazım, ya da öğretmencilik oynaman lazım aksi takdirde herzaman olacaktır...

kmkm_tr
Şube Müdürü
20 Mart 2013 16:48

bagirma hocam,benim daha meslegin 1.senesinde oldu cok yipratma kendini degmez

hazeleye
Yasaklı
20 Mart 2013 19:32

ballı limon - veya zencefil ve bal karışımı anında keser

tarihci51
Aday Memur
20 Mart 2013 19:41

irfan hocam geçmiş olsun ben yasin.o hastalık bende de var pek kesin tedavisi yok.1-çok bağırma 2-toz yutmamağa çalış 3-boğazı kurutma(tenefüslerde çay ve su al) 4-bitki çayları yada bal+zencefil kullan.(ben her sabah bal yiyorum azalttı epey)

muallim51
Şube Müdürü
22 Mart 2013 16:24

tarihçi 51 hocam teşekkür ediyorum.

bizimselim
Genel Müdür
22 Mart 2013 16:32

kesin çözüm demesek bile kesine yakın çözümü şöyle 5 gr adaçayı ile iki tutam ebegümecini bir su bardağı kaynar su da haşla sonra bu karışımı 10 dk.kısık ateşte kaynat zaman dolunca ocaktan al soğumaya bırak faranjitinin şiddetine göre günde en az 3 en fazla 6 defa gargara yap.maksimum bir-bir buçuk ay devam et..bu kürr seni bir-bir buçuk ay hiç faranjit yokmuş gibi idare eder geçmiş olsun..

Vitamin.B12
Memur
22 Mart 2013 20:09

Alternatif tıp köşesine dönmüş burası :) Bulunduğun ortam nemli olmalı. kuru hava, toz ve bağırma faranjit dostudur. Bir de zannımca antibiyotik gereksizdir.

22 Mart 2013 20:55

500 gr çiçek balına birer yemek kaşığı zencefil,zerdaçal,havlıcan ve çörek otu kat günlük sabah 1 er yemek kaşığı ye ama sonra bir yarım saat su içme hocam ben de de aynı problem vardır direk kesti..

asaygin
Müsteşar
22 Mart 2013 21:10

Katılıyorum, zencefil faydalı. Tadı biraz hatta daha fazla acı ama :))

Bende de var bu faranjit illeti, her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı, pekmez - zencefil yiyorum, faydasını gördüm

hazeleye, 11 yıl önce

ballı limon - veya zencefil ve bal karışımı anında keser

ibizammm
Müsteşar Yardımcısı
23 Mart 2013 13:50

AKTARDAN 5 TL LIK KARISIK ot al.

ıhlamurla bırlıkte suda kaynat. kaynama sıcaklıgına gelınce ocagı kıs. buharınnı solu. bıraz keskın de olsa 3-5 dak bunu yap. hem agzınla hem burnunla.

bosa gıtmesın suyunu da iç

ibizammm
Müsteşar Yardımcısı
23 Mart 2013 13:53

arac fanına dıkkat edın bır de. hele fıltresı degısmedıyse her fan acısta mıkroplar bogazları mahvedıyor. anında faranjıt olursan. tecrubeyle sabıttır.

sıgara da cok etkıler. tebesır de. kalemlı tahta onerılır.

yukardfakı 3 unden uzak durmaya calıs.

chemist1984
Daire Başkanı
23 Mart 2013 19:07

balın içine taze zencefili rendeyin. Yaklaşık 2 hafta beklettikten sonra her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı yutun hocam geçmiş olsun.

baritonverdi
Memur
23 Mart 2013 23:02

Arkadaşların fikirlerine ek olarak, sesinizi güçlendirmek ve yormadan kouşma yetinizi artırmak için eğitim alabilirsiniz, diksiyon, artikulasyon, şan vb. geçmiş olsun.

cells
Aday Memur
04 Temmuz 2015 10:26

ben boğazı koter ile yaktırdım.sonuç hüsran.sakın bi doktora rasgelip böyle bi işlem yapmak isterse oradan koşarak kaçın.

mitril
Genel Müdür
04 Temmuz 2015 11:24

Hocam ben daha önce mide rahatsızlığından dolayı bir profa gitmiştim. Sürekli faranjit olduğumu da söyledim. Öyle ki antibiyotik kullandıktan bir iki hafta sonra faranjit tekrarlıyordu. Bana doktorun söylediği şu oldu: faranjitin reflüyle ilgili olabilir. Tek yastıkla uyuyorsan çifte çıkar. Ekşi turşudan vs. uzak dur. Ekşi turşu kısmına uymadım ama yastığı ikiye çıkardım. İlk başta zor olsa da zamanla alıştım. Hiç faranjit olmadığımı söyleyemem ama öncekiyle kıyaslanmayacak kadar gelişme oldu bende.

chemist1984
Daire Başkanı
06 Temmuz 2015 10:20

Geçmiş olsun hocam. 500 gram balın içine yaklaşık 100 gram kadar taze zencefili rendeliyorum. Üzerine bir-iki çay kaşığı tarçın ilave ediyorum. 15 gün bekledikten sonra rendelenmiş zencefilleri baldan ayırıyorum. Her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı alıyorum. Hiç soğuk su içmiyorum. Özellikle kışın ılık, sıcağa yakın su içiyorum. Buna rağmen ses tellerimin üzerinde nodüller oluştuğu için hem ses kısıklığı hem de ağrı ve acı hissediyorum. Sağlıkla kalın.

cells
Aday Memur
15 Temmuz 2015 13:17

istanbuldaysanız iyi doktorlar var.önerebilirim.bir doktor tamamen yok ediyor farenjiti

ahmetamirim
Aday Memur
23 Eylül 2017 09:11

Sevgili arkadaşlar yorumları okudum şunu gördüm bu hastalık öyle bir beterki birine musallat oldumu daha bırakmaz o kişiyi sever 2 ayda bir gelir sonra ayda sonra 15 günde bir mutlaka ziyaret eder gelelim çaresine çaresi yok denilmiş ben 6 sene çektim yaşadıklarımı anlatsam kitap olur şükür 2 senedir boşandık daha bana gelmiyor çaresi apiterapi oldu şiddet ve ısrar la tavsiyem olur

eser_best
Kapalı
23 Eylül 2017 09:18

öğretmenliği severn faranjite katlanır..

ahmetamirim
Aday Memur
23 Eylül 2017 10:39

bu işin doktorluk çaresi yok daha doğrusu tıpta çaresi yok doktora gitsen anitbiotik yazacak sonra

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi