Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : **sude**
07 Nisan 2013 15:03  

5000 zabıt katibi ne zaman alınacak

bilgisi olan varmı

07 Nisan 2013 16:16

mürtap80
Kapalı

haziran yada temmuz ama büyük ihtimalle temmuz sanıyorum

07 Nisan 2013 16:20

karub91
Yasaklı

ne haziranı ne temmuzu o 2014 ün alımı milleti kandırmayın burda

07 Nisan 2013 16:23

okan05

KARUB SEN HİÇ NETE BAKIYOMUSUN

07 Nisan 2013 17:00

karub91
Yasaklı

KARUB SEN HİÇ NETE BAKIYOMUSUN

okan05, 2 yıl önce - Alıntıya git

bakıyorum dostum geçen sene de böyle bi haber çıktı icra katibi diye ama noldu fos bu sene zaten 2500-3000 katip aldılar 5 bini hayatta almazlar o seneye kaldı onun için fazla ümitlenmeyin

07 Nisan 2013 17:01

selmaduru

eğer eylülde alım olursa 2012 kpss puanımızı kullanabilicek miyiz,yoksa 203 kpss ye girmemiz p3 puanımızı yenilememiz gerekiyor mu

07 Nisan 2013 17:11

melih55

evet geçerli olur 2 yıl kullanabilirsin de
ne zaman olacak bu alım çok merak ediyorum yeminle

07 Nisan 2013 18:59

MisstanbLue

Katipler.net'te aynı konu açıldı ve her kafadan bir ses çıkıyor.. Kimi vekil danışmanı tanıdığım var, olacak diyor; kimi de her yıl çıkan dedikodulardan başka bir şey değil demekte ısrar ediyor..

Ayrıca Meclis gündemine gelen bir tasarının reddi ya da kabulü gerçekleşmeden, Meclis'in tatile girmesi de olanaksızmış.

Katipler.net'in konuyu dayandırdığı ve şu an meclis gündeminde görünen kanun ile ilgili Memurlar.net editörlerinin fikirlerini merak ediyorum..

Yeni bir alım mı?

Sözleşmeli personelin kadroya geçişinin sağlanması mı?

Yeni bir alımsa sizce ne zaman?

Editörlerden ilgi bekliyoruz..

07 Nisan 2013 19:03

susucuk
Kapalı

bakıyorum dostum geçen sene de böyle bi haber çıktı icra katibi diye ama noldu fos bu sene zaten 2500-3000 katip aldılar 5 bini hayatta almazlar o seneye kaldı onun için fazla ümitlenmeyin

karub91, 2 yıl önce - Alıntıya git

mart ayında yerel seçim var. marttan önce alınır. ama hangi ay belirsiz tabi. ocağı bulabilir belli mi olur? şu an sözleşmelileri kadroya geçirecekler. haziranda zaten merkezi atama var. bir 5000 kişi için daha bütçe çıkarırlar mı kesenin ağzını açarlar mı o kadar bilemeyiz. marttan önce kesin ama.

tamamen benim kişisel tahminim ocak diyorum ben. ki umarım kalmaz o zamana.

naparlarsa yapsınlarda şu sınav sistemini yenilesinler. madem öyle kurayla seçsinler klavyeyi geçenlerden. herkesin gözü önünde yapsınlar kuralamayı da. artık klavye barajını mı yükseltirler naparlarsa yeni bir sistem getirmeleri lazım. bu sistem çökük

07 Nisan 2013 19:56

karub91
Yasaklı

mart ayında yerel seçim var. marttan önce alınır. ama hangi ay belirsiz tabi. ocağı bulabilir belli mi olur? şu an sözleşmelileri kadroya geçirecekler. haziranda zaten merkezi atama var. bir 5000 kişi için daha bütçe çıkarırlar mı kesenin ağzını açarlar mı o kadar bilemeyiz. marttan önce kesin ama.

tamamen benim kişisel tahminim ocak diyorum ben. ki umarım kalmaz o zamana.

naparlarsa yapsınlarda şu sınav sistemini yenilesinler. madem öyle kurayla seçsinler klavyeyi geçenlerden. herkesin gözü önünde yapsınlar kuralamayı da. artık klavye barajını mı yükseltirler naparlarsa yeni bir sistem getirmeleri lazım. bu sistem çökük

susucuk, 2 yıl önce - Alıntıya git

aynen öyle sistem kötü bence yargıtayın sistemi uygulanmalı kpss nin %30 u klavyenin %30 u mülakatın da %40 ı alınsın..

zaten ocak alımı bu 5000 haziranda falan hiç bi zaman alım olmadı bu sene de olmayacak seçim meçim de hikaye adamlar ne yaparlarsa yapsınlar oy alacakları biliyolar katip alımı olsa nolur olmasa nolur normal takvimlerine göre alımları yaparlar o da 2014 ocak ya da nisanına kadar..

07 Nisan 2013 20:03

susucuk
Kapalı

aynen öyle sistem kötü bence yargıtayın sistemi uygulanmalı kpss nin %30 u klavyenin %30 u mülakatın da %40 ı alınsın..

zaten ocak alımı bu 5000 haziranda falan hiç bi zaman alım olmadı bu sene de olmayacak seçim meçim de hikaye adamlar ne yaparlarsa yapsınlar oy alacakları biliyolar katip alımı olsa nolur olmasa nolur normal takvimlerine göre alımları yaparlar o da 2014 ocak ya da nisanına kadar..

mülakatın tamamen kalkması lazım. kpss puanı ve klavye puanını yeterli bulmaları lazım. zaten adam bir şekilde bir puan almış kpssden. e klavye ile mesleki bilgisini de test ediyorsun.

kimsede avukatlık düzeyinde hukuk bilmek durumunda değil girmeden. çalışırken öğreniyorsun.

zaten sordukları sorularda da bir şey ölçmeye çalıştıklarını ben sanmıyorum. insanlara 30 snlik mülakatlar yapılmış. bu mülakatta sen hiçbir şey anlayamazsın o kişiye dair

07 Nisan 2013 20:55

karub91
Yasaklı

mülakatın tamamen kalkması lazım. kpss puanı ve klavye puanını yeterli bulmaları lazım. zaten adam bir şekilde bir puan almış kpssden. e klavye ile mesleki bilgisini de test ediyorsun.

kimsede avukatlık düzeyinde hukuk bilmek durumunda değil girmeden. çalışırken öğreniyorsun.

zaten sordukları sorularda da bir şey ölçmeye çalıştıklarını ben sanmıyorum. insanlara 30 snlik mülakatlar yapılmış. bu mülakatta sen hiçbir şey anlayamazsın o kişiye dair

o da güzel olur ama bu memlekette olmaz o kura bile çekseler daha iyidir mülakattan

07 Nisan 2013 21:06

melih55

karub bugün çok moralimi bozdun kardeşim yinede olumlu konuşmak lazım bana göre ??
http://www.haberturk.com/gundem/haber/833957-mecliste-cozum-sureci-haftasi

07 Nisan 2013 21:24

karub91
Yasaklı

karub bugün çok moralimi bozdun kardeşim yinede olumlu konuşmak lazım bana göre ??
http://www.haberturk.com/gundem/haber/833957-mecliste-cozum-sureci-haftasi

melih55, 2 yıl önce - Alıntıya git

benimde moralim bozuldu almamışlar mülakatta sokarım onların yapacağı sınava inşallah siz girersiniz alım meselesine gelince o olur ama bu sene zor gibi maalesef

07 Nisan 2013 21:33

MisstanbLue

Mülhakata sadece referans gözü ile bakmak yanlış bence. Evet, torpilli olanlara öncelik tanıyorlar bu konuda ilahi adalet illa ki tecelli edecektir. Ancak; biri dakikada robot gibi iki yüz kelime yazabiliyor, genel kültür konularını ezbere biliyor diye de kurum çalışanı olmayı hakediyor denemez. Giyinişi, konuşması, zeka ve kabiliyet düzeyi de önemli meseleler.

07 Nisan 2013 21:55

melih55

Mülhakata sadece referans gözü ile bakmak yanlış bence. Evet, torpilli olanlara öncelik tanıyorlar bu konuda ilahi adalet illa ki tecelli edecektir. Ancak; biri dakikada robot gibi iki yüz kelime yazabiliyor, genel kültür konularını ezbere biliyor diye de kurum çalışanı olmayı hakediyor denemez. Giyinişi, konuşması, zeka ve kabiliyet düzeyi de önemli meseleler.

MisstanbLue, 2 yıl önce - Alıntıya git

tek yanlışım yoktu sözlü mülakatta hepsine cevap verdim siyah takımla gittim ayrıca 109 yazdım tarih milletin metnini neden olması sence ? :)

08 Nisan 2013 09:57

kazak43

eğer eylülde alım olursa 2012 kpss puanımızı kullanabilicek miyiz,yoksa 203 kpss ye girmemiz p3 puanımızı yenilememiz gerekiyor mu

selmaduru, 2 yıl önce - Alıntıya git

arkadaşım sen hangi ülkede yaşıyorsun???

08 Nisan 2013 11:09

E.Ergin

bence bu yıl bir daha alım olmaz ve 5000 alım olacağını da zannetmiyorum zaten son 4 yıldır acayip katip alımı oluyor ve adliyeler katip doldu...

08 Nisan 2013 12:41

Manga K.

bence bu yıl bir daha alım olmaz ve 5000 alım olacağını da zannetmiyorum zaten son 4 yıldır acayip katip alımı oluyor ve adliyeler katip doldu...

E.Ergin, 2 yıl önce - Alıntıya git

Adliyeler katip mi doldu. Bilip bilmeden yazmışsın. Peki neden yeterli gelmiyor, iş yükü o kadar çok ki katibin. Fazla mesai ücretleri de kaldırıldı zaten..

08 Nisan 2013 12:58

karub91
Yasaklı

alım olsa nolcak ..................... anca torpillileri alıyolar

08 Nisan 2013 14:44

melih55

alım olsa nolcak ..................... anca torpillileri alıyolar

alım olsun yeterki kardeşim şu 3,4 ayda
olsun şansımızı deneyelim

Toplam 113 mesaj