Editörler : Pangaea
«454647484950515253545556»

Volkan İZER
Kapalı
24 Eylül 2013 13:01

İhtiyaç,uzman ve datanın tek kitapları ne zaman çıkacak.Bilgisi olan var mı?

Dissident
Kapalı
24 Eylül 2013 13:23

ekim ayı ortasında hepsi çıkmıs olur.

Volkan İZER, 11 yıl önce

İhtiyaç,uzman ve datanın tek kitapları ne zaman çıkacak.Bilgisi olan var mı?

mehmetyar1
Yasaklı
24 Eylül 2013 13:31

Ücretsiz yazılı görsel KPSS çalışmak isteyenler buraya http://www.kariyerdersleri.com/kpss.aspx

ayanevren
Aday Memur
24 Eylül 2013 13:55

yargıdan 17 eylülde sipariş vermiştim bende aynı durumdaydım her aradığımda yarın elinize ulşaır dediler ve 21 eylülde elimde oldu kitaplar :)

madenci_disi_kartal, 11 yıl önce

yargıdan kitap alan var mı arkadaşlar, ortalama kaç günde geliyor gönderiler ?

cuma günü öğlen sipariş verdim, sitede durumu hala hazırlanıyor görülüyor.

ilk kez kitap siparişi veriyorum da netten...

madenci_disi_kartal
Daire Başkanı
24 Eylül 2013 13:57

anladım hocam, saolun. araya cts-pazar girdiği için böyle oldu sanırım.

Adversary, 11 yıl önce

hocam sorun yaşamazsınız. ben oradan epey bir alışveriş yaptım hiç sorun yaşamadım. sitedeki halen hazırlanıyor ifadesine aldırmayın. hatta siteden hiçbir şekilde takip etmeyin. çünkü sistemleri çalışmıyor. mesela benim 4 ay önce aldığım bazı kitaplar hala hazırlanıyor yazıyor :)) siz sipariş sürenizin üzerine maksimum 3 iş günü koyun. mesela bugün 4'ten önce sipariş verdiyseniz yarın akşama gelir. bazen 2. veya çok nadir 3. işgününe sarkıyor.. kitaplar ellerinde olduğu için bekleme yapmadan hemen kargoya veriyorlar.. ama öyle 3 işgününü geçen bir siparişim olmadı daha..

madenci_disi_kartal
Daire Başkanı
24 Eylül 2013 14:00

4 gün olmuş yani :) kargoyla ilgili bi sıkıntı olabilir. ankaraya karayoluyla 10 saat mesafedeyim neyse bekleyeyim yarına kadar.

ayanevren, 11 yıl önce

yargıdan 17 eylülde sipariş vermiştim bende aynı durumdaydım her aradığımda yarın elinize ulşaır dediler ve 21 eylülde elimde oldu kitaplar :)

ayanevren
Aday Memur
24 Eylül 2013 14:16

kitap temini veya yogunluktan aksıyor olabilir ama bi şekilde geliyor :)

madenci_disi_kartal, 11 yıl önce

4 gün olmuş yani :) kargoyla ilgili bi sıkıntı olabilir. ankaraya karayoluyla 10 saat mesafedeyim neyse bekleyeyim yarına kadar.

aozcn
Aday Memur
24 Eylül 2013 14:17

http://www.yediiklim.com.tr/default.aspx?_Args=_ProductInfo,108,OdesisMc arkadaslar ne düsünüosnz

tak1974
Aday Memur
24 Eylül 2013 14:24

sn editör

ihtiyaç tek kitap vatandaşlık ,

ile data vatandaşlık 'ı karşılaştırabilirmisiniz? (2013 basımları)

ikisi arasında kaldım...

Adversary, 11 yıl önce

arkadaşlar yargı'nın vatandaşlık konu anlatımı geldi. sadece bu kitapla ilgili görüşlerimdir.

tasarım genel olarak idare eder. yani ihtiyacın tasarımına alışanlar için biraz değişik gelebilir alışmakta zorlanacak gibiyim birkaç gün. bazı bilgilerin arasına koca koca soru tarzları girince ve bazılarının çözümü de hemen altında kocaman yer alınca konu içinde kopukluk oluyor.

kapsam olarak yeterli güzel bir kapsamı var. benim dikkatimi çeken birkaç eksik noktaya hemen değineyim. mesela yüksek mahkemelere üye seçenleri yazmışlar ancak bunların nerelerden kaçar üye seçtiği yazmıyor. örneğin anayasa mahkemesinde 17 üye vardır demiş ve bunları cumhurbaşkanı ile meclis seçer demiş. kimin kaçar üyeyi nerelerden seçtiği yazmıyor. bence bu çok büyük bir eksiklik olarak duruyor.ama bu bilgileri konu sonunda anayasa değişiklikleri başlığının altında 2010 yılı değişikliklerinden madde başlıkları altında görebiliyoruz. örneğin madde 146 demiş ve yapılan değişikliği anlatmış.. ayrıca bazı bilgiler halen ne hikmetse ısrarla güncellenmiyor. örneğin başbakana bağlı birimleri sayarken şu an bakanlık olmuş müsteşarlıklar da sayılıyor. Örn: gümrük müsteşarlığı.. konuları örneklendirerek anlatmaya çalışması güzel ve akılda kalıcı olmuş. hukuk dersi gibi somut örnekler veriyor bazı konularda. ayrıca bölüm sonlarındaki asistan tablo dedikleri uygulama güzel olmuş. bölüm özeti bir nevi. yine anayasaları anlatırken ilklere değinmesi güzel olmuş. bazı durumlarda tümevarım bazılarında tümdengelin yöntemiyle anlatım yapmış güzel olmuş. mesela karar yetersayıları veya sürelerle ilgili..

konu testleri olarak bölüm sonunda 20-30 soruluk tek bir cevaplı test var. yani ihtiyacın çözümsüz versiyonu olmuş..

kitap renkli baskı. ancak niyeyse yıllardır yargı kitaplarının üzerine düşen o ciddiyet hiç kaybolmuyor. ihtiyaç yayınlarının sıcak anlatımını bulamıyorum. sanki akademik bir tez okuyormuşum gibi geliyor :) bu nedenle bile yargıya pek sıcak bakmıyorum set olarak. tabi böyle tek kitap alınabilir ders bazında.

genel hatlarıyla ve ilk gözlemlerim bu yönde arkadaşlar. genel olarak beni pişman etmedi. ancak keşke DATA yayınları verdikleri sözü tutup 3 haftadır haftaya piyasaya çıkıyor dedikleri kitaplarını çıkartsalardı da biz de karşılaştırmamızı daha sağlıklı yapabilseydik..

charisma_030
Memur
24 Eylül 2013 14:27

2012 ihtiyacın vatandaşlık kitabı yeterli olur mu ?

Adversary
Müsteşar
24 Eylül 2013 14:29

yediiklim de güzel hocam. sadece matematik çözümleri biraz sığ kalmış onu diyebilirim. diğerleri güzel. kitapsec'te 22 tl kesinlikle alınır..

holijon13, 11 yıl önce

http://www.kitapsec.com/Products/2013-KPSS-Genel-Yetenek-Genel-Kultur-Cozumlu-Moduler-Soru-Bankasi-6666-Soru-Ihtiyac-Yayinlari-24073.html#.UkFWh9IXFM4

http://www.kitapsec.com/Products/2013-KPSS-Genel-Kultur-Genel-Yetenek-Moduler-Soru-Bankasi-Tamami-Cozumlu-Yediiklim-Yayinlari-23664.html#.UkFWktIXFM4

bunlardan alan var mı degerlendirme yapabilir misiniz?

Adversary
Müsteşar
24 Eylül 2013 14:35

hocam ihtiyacın tek kitabı modüler setindeki vat. kitabından daha hacimliydi ve daha güzel hazırlanmıştı. ama 2013 data ile kıyasla dersen! zor bir tercih olur. ancak gene de data'yı tavsiye ederim. yalnız ihtiyaç konuları çok iyi aktarıyor. data biraz daha klasik kalıyor. onu da hesap et derim. ancak 1 tane kitabım olacak diyorsan data bir adım önde..

tak1974, 11 yıl önce

sn editör

ihtiyaç tek kitap vatandaşlık ,

ile data vatandaşlık 'ı karşılaştırabilirmisiniz? (2013 basımları)

ikisi arasında kaldım...

Adversary
Müsteşar
24 Eylül 2013 14:35

kesinlikle hayır..

charisma_030, 11 yıl önce

2012 ihtiyacın vatandaşlık kitabı yeterli olur mu ?

cemrem 1001
Aday Memur
24 Eylül 2013 14:39

arkadaşlar insanın gerçekten kafası karışıyor hangi yayınevinden yararlanacağını bilemiyor o yüzden

Adversary
Müsteşar
24 Eylül 2013 14:42

öyle hocam. ama dikkat edersen genel kanı bazı yayınevlerinin üzerinden gidiyor. dolayısıyla bunlardan birinin setini olarak kpss konu kapsamının %85'ine sahip olursun.. gerisi biraz senin şansın, genel kültür birikimin ve yayınevinin kalitesi(anlatım tarzı, üzerinde durduğu hususlar, kapsam, soru kalitesi vs.)..

cemrem 1001, 11 yıl önce

arkadaşlar insanın gerçekten kafası karışıyor hangi yayınevinden yararlanacağını bilemiyor o yüzden

tak1974
Aday Memur
24 Eylül 2013 14:47

tşk.ler sn editör...

aynı durum ,

Data kral kızı tarih ile ihtiyaç tek kitap (2013 mavi)

arasında var bende.kararsızım.

tek kıtap sevıyorum ...

hangısı?sızce...(lıse/onlısans ıcın)

Adversary, 11 yıl önce

hocam ihtiyacın tek kitabı modüler setindeki vat. kitabından daha hacimliydi ve daha güzel hazırlanmıştı. ama 2013 data ile kıyasla dersen! zor bir tercih olur. ancak gene de data'yı tavsiye ederim. yalnız ihtiyaç konuları çok iyi aktarıyor. data biraz daha klasik kalıyor. onu da hesap et derim. ancak 1 tane kitabım olacak diyorsan data bir adım önde..

charisma_030
Memur
24 Eylül 2013 14:57

ihtiyaç 2013 tarihle 2014 tarih arasında fazla bi fark varmı yeni eklenen çağdaş türk tarihi dışında

24 Eylül 2013 17:01

2014 Kpss soru bankaları ne zaman çıkar arkadaşlar.

holijon13
Şef
24 Eylül 2013 17:13

adversary hocam tekagac sekil yetenek kitabını bir degerlendirebilir misiniz?

Volkan İZER
Kapalı
24 Eylül 2013 17:52

Yargının sitesinde sorun yaşayan oldu mu? Kitap alacağım kredi kartı bilgilerimi giriyorum,tamam ded

Toplam 7316 mesaj
«454647484950515253545556»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi