Editörler : Lanet

aydogdugul
Aday Memur
10 Eylül 2013 01:02

maaş aile bak. 2200-2300 civarı

asipsk
Aday Memur
11 Eylül 2013 09:31

Arkadaşlar Merhaba ben 7 yıldır shçekte çalışıyorum. Bir yer düşünün ki şartları her geçen yıl kötüleşsin. Ben tüm kurumlar arasında en az. sorumluluk en fazla. Ben kız ve erkek yetiştirmelerde, huzurevinde, aile danışma merkezinde çalıştım. Her yer aynı. Bu arada farkındaysanız, bir sürü yer saydım, çünkü biz psikologlar bu bakanlıkta tek yerde çalışamayız. 2 gün şurda 3 gün burda, Seminer verilecek sen git, SİR yazılacak, emniyet ifade alacak git (5 kuruş vermez), mahkemede bilirkişi (20-30 lira verir onun içinde bir yıl beklersin, mahkemede saatlerin gider). Tayin ister giderim diye bir şehre gidersin, ama öyle bir atama ve tayin yönetmeliğimiz var ki, yerinden oynayamazsın. Arkadaşlar iyi bir psikolog işsiz kalmaz, ama ben kaldım diyorsanız. bu bakanlığa girin. Ah 8 yıl önce bir kişi de bu cümleleri bana kullansaydı. Dip not, biz de sadece öğretmenlerin itibarı vardır!!!!!!!!!

parlakparlak
Aday Memur
17 Kasım 2013 13:05

arkadaşlar merhaba, her bakanlıkta olduğu gibi bu bakanlıkta çalışanlar da çoğu kez kendi işini yapamıyor olmaktan dert yanıyor sanırım. bu alımlarda aile ve sosyal pol.bakanlığı da kadro açtı. ben bütün tercihlerimi istanbul için yapmak zorundayım. özellikle de bi tayin zorluğu varken. su an halen çalışmakta olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi. koşullarında herhangi bir iyileşme söz konusu mu? önerirmisiniz istanbulda aspb?

Eceser
Kapalı
17 Kasım 2013 21:31

istanbul asp bende dusunuyorum yorumunuz nedir

always.psi
Aday Memur
09 Ocak 2014 23:55

çok çok çok çok ama çok çaresiz kalmadığınız sürece tercih etmeyin. bu bakanlık personelini yıpratıyor. mesleki çalışma yapamıyorsun. mesleki tanımın belli deği her işi yapıyorsun. herhangi bir birimde alakasız bir iş verilmesi mümkündür. iş tatmini çok az, maaş sağlığa göre daha az. velhasıl kelam uzak durun....

bu rock
Aday Memur
21 Ekim 2014 21:07

Kütahya aspb de psikoloğum istanbul, ankara, izmir ya da bursa dan biriyle becayiş yapmak istiyorum düşünen arkadaşlar varsa benle irtibat kurabilir.

20 Kasım 2014 15:11

ben de bundan korkuyordum... açıkçası şu anki durumuma göre maaş tatmin edici ama mesleğimizi icra etmemize izin vermiyor olmaları çok üzücü.

always.psi, 10 yıl önce

çok çok çok çok ama çok çaresiz kalmadığınız sürece tercih etmeyin. bu bakanlık personelini yıpratıyor. mesleki çalışma yapamıyorsun. mesleki tanımın belli deği her işi yapıyorsun. herhangi bir birimde alakasız bir iş verilmesi mümkündür. iş tatmini çok az, maaş sağlığa göre daha az. velhasıl kelam uzak durun....

waspistool
Aday Memur
29 Kasım 2014 22:16

Arkadaşlar, bakanlığın şimdiki çalışma koşulları hakkında güncel bilgi paylaşabilecekler varsa iyi olur.

Ayrıca çalışma saatleri ve günleri nasıl?

Hafta sonuları çalışma olduğunda fazla mesai gibi bir uygulaması var mı?

Güncel maaş durumu nedir?

Kılık kıyafet hakkında nasıl bir uygulaması var?

Psikolog olarak atabildiğimizde, çalışmamız için bir oda tahsisi söz konusu mu?

Buradan okuduğum kadarıyla bakanlıkta "joker" gibi mi çalışacağız?

30 Kasım 2014 12:05

kardeş alakasız olacak ama puan kaç ve son tercihin neresiydi?

waspistool, 9 yıl önce

Arkadaşlar, bakanlığın şimdiki çalışma koşulları hakkında güncel bilgi paylaşabilecekler varsa iyi olur.

waspistool
Aday Memur
01 Aralık 2014 01:58

Son tercihim İstanbul. Puanım 76.

işsizsinsenişsizkal, 9 yıl önce

kardeş alakasız olacak ama puan kaç ve son tercihin neresiydi?

cicegiburnunda
Aday Memur
03 Aralık 2014 22:35

Arkadaşlar, aspb de şartları en iyi olan birim neresi? İl müdürlüğü çok mu yıpratıcı?

Elenasa
Aday Memur
05 Ocak 2015 03:09

Bu sene tebligatı gelen var mı? Atanınca posta ile mi geliyor tebligat?

psiay09
Şube Müdürü
14 Haziran 2015 12:32

aynen arkadaşlar kurumun çalışma şartları ve özlük haklarında bir iyileşme oldu mu? Maaşlar batı illerinde ortalama ne seviyede; bir de kurumun hizmet içi eğitimleri oluyor mu, ne sıklıkta. Bilgisi olanlardan rica ediyorum tercih döneminde pek çok kişinin işine yarayacaktır.

waspistool, 9 yıl önce

isletmen06
Memur
27 Temmuz 2015 09:39

ebeveyn yabancılaştırma sendromu yapan personelleriniz hakkında işlem yapılmakta mıdır ?

psk2006
Aday Memur
04 Ağustos 2015 08:58

çalıştığım ilde mi böyle ama bu bakanlığı sevemedim gitti

eowen
Aday Memur
08 Ekim 2015 16:23

Arkadaşlar Yalova' dan Mersin' e becayiş yapmak istiyorum. Düşünen olursa mesaj atarsanız sevinirim. Yalova da kadrolu Psikolog olarak çalışıyorum.

sezginsez
Aday Memur
16 Ekim 2015 13:42

arkadaslar iyi gunler bitliste aile ve sosyal poliitikalar bak. psikolog olan biri saglık bakanlıgına geçiş için nasıl bır yol izlemeli ne yapmalı ? bu konu hakkında yardımcı olabilirmsiniz.

psk2006
Aday Memur
10 Kasım 2015 09:15

arkadaşlar eylül 2014 de işe başladım. Adaylığımla ilgili belgeler öğrendiğim kadarıyla 2 hafta içinde gönderilecekmiş Ankara'ya..bundan sonraki süreç dilekçe evraklar vs ne zaman sonuç alırım.İstanbula tayin düşünüyorum.ocak şubat gibi gidersin diyorlar ama bilemiyorum eş tayini yapan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum.

AlbertEllis
Memur
16 Kasım 2015 12:50

2015 Ocak ayında atandım. Önce Eğitim- Danışmanlık Biriminde çalıştım ki becce ASPB içinde psikologların kuruluşlar dışında çalışacağı yegane birim olmalıdır- daha sonra 2 gün Eğitim DAnışmanlık ^gün SED gibi bir çalışma şeklinde bağladılar zorla. Ki SİR yazmış insan değildim hayatta. Daha sonra haberim bile olmadan çocuk evi sorumlusu olarak il içi tayin edildim. ASPB'de gördüğüm kadarıyla;

Kimse kendi işini yapmıyor.

Torpille, asıl mesleği öğretmenlik olan müdür ve müdür yardımcılarının eli altında çalıştınızdan ne mesleğin gereklerinden haberleri olmayan insanlardan emir alıyorsunuz. Çoğunlukla. Derdinizi kimse dinlemez.

Her an her yerde olabilirsiniz. olduğunuz yerde duracağınızın garantisi yok.

İşin gereğine değil, sakalın uzayıp uzamadığı, eteğin boyu daha önemlidir.

Vs Vs diye gider bu . 1 yıl olmadan gördüklerim bunlar. Şu an sadece paramı alayım, memuriyetim devam etsin havasındayım. Sınavlara girip yüksek lisans ya da A grubu kadrolarına girmeyi düşünüyorum. Artık ne kadar yapabilirsem.

psiay09
Şube Müdürü
16 Kasım 2015 22:06

Devlette çalışan psikologlar arasında pek aspb'den memnun olanı duymadım. Aspb'de çalışan psikologlar ortalama ne kadar maaş alıyor bir de nöbet tutuyorlar mu, zorunlu mu? Bilginiz var mı acaba.

Toplam 80 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi