Editörler : swat3410

korkusuzpolismusti
Aday Memur
23 Nisan 2013 16:02

adaletci bilmem kaç ben tuncelide görev yapıyorum özel harekatçıyım.evet kardeşim alıyorum güzel maaş.istersen ne aldığımıda yazayım 4300 alıyorum.aldığım paranın da hakkını veriyorum.taltife gelince taltifte aldım gardaş ama git alınan leşlere bak.yapılan görevlere bak orda zırlayıp durma...

Ogün BALCI
Memur
24 Nisan 2013 08:12

Ne olduğun belli olmayan zat istenen hakta verilecek para senin cebinden mi çıkacak yoksa babanın mı? Bir sesini kes önce dinle öğren neyin ne olduğunu. Verilen ücret çok iyiymiş şu andaki çalışma şartlarına göre ben kendi adıma Devletten maaş istemiyorum maaş onun olsun sadece bana ay sonu haftada 48 saatten fazla olan çalışmamızın karşılığı fazla mesaimizi versin (Sivil çalışan birimlerin çoğu 7/24 çalışır Bayram şu bu tatili gözetmeksizin. Resmi olanlar ise 12-12 veya 12-24 sonra ekstra birde ek göreve yazılırlar.istersen gel birlikte yapalım).Gel maaş senin olsun ben verecekleri mesaiye kabulum. Birde emekli olan bir polisin ne kadar aldığını bir bilseydin bizim esas mücadelemiz çalışma şartlarının düzeltilmesi ve de maaşlarımıza yansıtılmayan ödeneklerin maaşa yansıması ki bunun içinde ek gösterge talebimiz var bu da eşit işe eşit ücret kanun maddesinden kaynaklı bunu biz demedik bu kanunu çıkartan kimse git derdini onla paylaş senin yerin burasi değil sen yerini biliyorsun dememme hacet yok.

Adaletci34, 11 yıl önce

Kimsenin maaşında gözümüz yok ancak her yorumdada hakaret etmeye suclamaya hakkınız yok burada herkes istedigi yorumu yapmakta özgür kimseyide baglamaz herkese iyi sohpetler.

Ogün BALCI
Memur
24 Nisan 2013 08:14

Daha düne kadar Devlet bütçesinin 3/2 si Askeriyeye gidiyordu o zaman sesin nerdeydi.

Adaletci34, 11 yıl önce

Ona kalırsa hiç bir kurum da taltif almıyor, polisler taltif alıyorlar vede cok yüksek maaş daha ne istiyorlar anlayamadım,dedimya türkiyede asgari ücretle yaşamaya calışan insanlar var,bunlarıda düşünün şuan Türkiye şartlarında memur olarak en yüksekmaaşı polisler alıyor Artı sayısız taltif alıyorlar,Emniyet bütcesine heryıl aktarılan taltif bütcesi 150 trilyon.

pls27
Şube Müdürü
24 Nisan 2013 09:07

arkadaşlar adaletçi mi ? ne olduuğunu belli olmayan zatın sözlerine cavp vermeyin. bizleri gaza getiriyor küçük insanlar bunlar sözleride küçük oluyor malum biz bizi biliyoruz şuan ne durumda olduğumuzu biliyoruz zaman herşeyin ilacıdır stres sabır törpüsü kıyar geçer parça parça sabır nedir bilmezsen ; feryatların çıkar arşa ...... sabırla bekleyecez

piglett
Kapalı
24 Nisan 2013 10:45

Adaletci demissinya emniyet muduru 3600 ek gostergede onun altindaki memurun 3600 ek gosterge istemesi normal mi hic diye....

Biz memurlar polislerin ek gostergesi yukselsin derken amirlerin gostergesi ayni kalsin demiyoruz ki... Bizimki 3600 olacaksa onlarinda 5200 olmali elbette ve elbette amirle memurun ek gostergesi ayni olmamali... Il jandarma komutani 5200 ek gosterge alirken il emniyet mudurunun 3600 ek gosterge almasini esit ise esit ucret kapsaminda dgerlendiremezsin..JAndarma assubayin 3600 alirken pol.me. Nin 2200 almasi adaletli mi... Biz amirlerin ek gostergesine cikalim onlarla ayni ek gostergede olalim derdin de degiliz.. Ayni okuldaki yada ayni kasabadaki bir matematik ogretmeni ek gosterge 3600 alir da bir turkce ogretmeni 2200 ek gosterge alabilir mi...

piglett
Kapalı
24 Nisan 2013 10:53

Bir ogretmenle bir assubay ayni ek gostergeye yani 3600 e sahipken bir il emniyet mudurunun de ayni ek gostergede olmasi normalmi yani bir polis birak okul mudurunu yada rutbeli subayi bir ogretmen ve assubay kadar is yapmuyormu bu ulkede

26 Nisan 2013 01:14

maaşını yazan boş polis arkadaşlar.ben bır ozel sektorde asgari ücretle çalışan bir vatandaş olsam,uf be maaşa bak derım,bilmem polisin ne kadar zor şartlar altında çalıştığını,bılmem 12-12,12-24 nedır zorluğu nedır. ben karnım doyuyormu once ona bakarım.şöförlük yapan 12-36 gunduz calışan,buroda masabaşı çalışıp bol bol taltıf alana bakarım.okadar asker arkadaşım oldu.maaşını soyleyen gormedım.ben polis olmasam her polis senın maaşını alıyor sanırım.sorun bakalım diğer memurlara ek ödemelerı,donerlerı maaşlarını söylerken dıyorlar mı.16 yıllık memurum kımse bılmez maaşımı.bizim sorunlarımız maaş değil.12-24 denen sıstem ile,ek gorevler.

korkusuzpolismusti, 11 yıl önce

adaletci bilmem kaç ben tuncelide görev yapıyorum özel harekatçıyım.evet kardeşim alıyorum güzel maaş.istersen ne aldığımıda yazayım 4300 alıyorum.aldığım paranın da hakkını veriyorum.taltife gelince taltifte aldım gardaş ama git alınan leşlere bak.yapılan görevlere bak orda zırlayıp durma...

aga23
Aday Memur
27 Nisan 2013 00:08

zaman yok parayı napiim...

ercucem
Aday Memur
27 Nisan 2013 23:38

ARKADAŞLAR

BU TEŞKİLAT MEMUR ÜZERİNEMİ KURULU YA

BİR TANE AMİR SINIFI KOMİSER VEYA MÜDÜRÜMÜZ GİRİPTE NEDEN YORUM YAPMIYOR

fırtına 45
Aday Memur
01 Haziran 2013 02:58

Adaletçi 34 arkadaşım bugün askeriyede astsubay başçavuşun ek göstergesi 3600 dür.aynı işi yapan gece gündüz-bayramda tatil günlerinde devamlı çalışan bizim niye olmasın.astsubay bizden çokmu çalışıyor,şu an emniyet teşkilatının % 95 i üniversite ve yüksekokul mezunudur.İl emniyet müdürüyle astsubayın ek göstergesi aynı.adaletçi 34 söyle bakalım bu adaletmi.taltif meselesine gelince bilip bilmeden klavyeden sallama.ben 2.5 seneden beri hiç taltif almadım.yanımda çalışan arkadaşlarda aynı hiç birisi 2.5 yıldır taltif almadılar.bir yerlerden birşeyler duymuşşunda yalan yanlış duymuşşun.

Adaletci34, 11 yıl önce

polat olurmu arkadaşım biri emniyet müdürü biri polis memuru ozaman Astsubayda memur subayda Astsubayda binbaşının göstergesini istesin polis memuru 1yıllık okul okuyor müdür yıllarını veriyor bu meslege,zateb nedense burda bazı arkadaşlar Taltif konusuna deyinince kızdılar

postman36
Aday Memur
01 Haziran 2013 08:57

Emniyet teşkilatı hükümet için iyi çalışıyor yakında ağzınıza bir parmak bal çalarlar merak etmeyin...

maaaat
Yasaklı
01 Haziran 2013 18:03

FETTOŞUN KÖPEKLERİ....

Ogün BALCI
Memur
01 Haziran 2013 18:24

Taltifi ne sandın sen 1 maaş deyince bir ayda aldığı maaş mı sanıyorsun, arkadaş taltif denilince taban maaşın o da derecene göre değişir kiminde 100- kiminde 200 (Müdürle Polis memurun aldığı arasında dağlar kadar fark var) 2.ciside hiç merak ettinmi bir polisin bodrosuna bakmayı öyle afaki konuşmuşsun bir bak bodrosuna ne kadar alıyor. Birde emekli ikramiyesini soraydın tabi emekli olunca alacağı maaşla birlikte bilip bilmeden atıp durma gerçeklerle uğraş. Ayrıca hiç bir polis müdürünün ek göstergesi olan 3600 istemiyor bu şuanki Müdürle Jandarma astsubayın aldığı ek gösterge aynı. Bunuda dile getir olurmu.

Adaletci34, 11 yıl önce

Emir mehmet yapma arkadaşım ak parti hükümetimiz polise 10 yılda cok zam yaptı sadece taltifleriniz bile bir aile gecindirir hangi kurumda taltif var askeriyede bile yok bence hiç söylenmeyin devletimiz polisimize cok ayrıcalık tanıdı polisimizi hep düşündü.Askerligi bile keldırı daha ne olsun.

lazoğlu34
Şube Müdürü
01 Haziran 2013 20:28

Maaat denen köpek sen kimin itisin ha.

Benim orda olan çok değerli meslektaşlarıma karşı yapılan böyle seviyesizliğe sessiz kalamadım.

ilhanduyar
Aday Memur
19 Temmuz 2013 00:40

Arkadaşlar lütfen bilmediğin konduda yorum yapmayınız. Şu taltif meselesini bir açıklayım isterseniz. Fiilen 25 yılını doldurmuş bir memur olarak toplam 6 maaş taltif aldım ha unutmadan bu maaş denen şey toplam maaşımız değil. Bu taltifleri bırakın 25 yıl son on yıla böldüğümde aylık ortalama 5 lirayı geçmiyor. O aylığımız 5 bin liraya geldiğini söyleyen arkadaşa ithaf olunur.

cengaver34
Şef
20 Temmuz 2013 06:06

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ DİLEKÇE KOMİSYONUNA
İçişleri Bakanlığına bağlı olarak; Jandarma Genel Komutanlığı personelinin maaş ek göstergesi, 926 sayılı TSK Personel Kanununun Ek Gösterge cetvelinde Diğer Subaylar olarak belirtilen Yüksekokul mezunu Astsubaylar için ek gösterge 01.01.1995 tarihinden itibaren 2200?den 3600?e yükseltilmiştir.
Emniyet Teşkilatı Personelinin 657 sayılı Devlet Memurları kanununun ek gösterge cetvelinde Yüksekokul mezunu Polis Memurlarının 01.01.1994 tarihinde ek gösterge rakamları 1900 iken 01.01.1995 tarihinden itibaren 2200?e yükseltilmiştir. Polis Memuru ile Astsubaylar tahsil durumları aynı olmalarına rağmen aralarında 1400 gibi büyük bir fark vardır.
Aynı görevi yapan ve sadece görev alanları farklı olan İçişleri Bakanlığına bağlı kolluk kuvvetlerine mensup iki iç güvenlik kurum personelinden Jandarma Genel Komutanlığına bağlı personelin 926 sayılı yasadaki emekliliğe esas ek göstergesinin 3600, Emniyet Teşkilatına bağlı personelin 657 sayılı Devlet memurları Kanununa tabii olup, emekliliğe esas ek göstergesinin 2200 olması sebebiyle emeklilik aylığında maaş farkı ve dolayısıyla Emniyet Personelinin ücret yönünden mağduriyet yaşaması ek göstergelerdeki bu farklılıktan kaynaklanmaktadır. Ek göstergedeki bu farklılıktan dolayı tahsil durumları aynı ve aynı işi yapan iki kurum personeli arasında emekli olduklarında ikramiye ve maaş yönünden büyük farklar olduğu görülmektedir.
Anayasanın 5. Maddesinde ?Devletin temel amaç ve görevleri; Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.? ve Anayasanın 55. Maddesinde belirtilen ?1-Ücret emeğin karşılığıdır. 2-Devlet, çalışanların yaptıkları işe uygun adaletli bir ücret elde etmeleri ve diğer sosyal yardımlardan yararlanmaları için gerekli tedbirleri alır.? ibareli ücrette adaletin sağlanması başlığı altındaki maddeleri gereğince ?eşit işe eşit ücret ilkesi? göz önüne alınarak, aynı nitelikte iş yapan iki farklı kurum personeli arasında görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin giderilmesi çerçevesinde mağduriyetimizin giderilmesinin yasal düzenleme ile olabileceğinden, 657 sayılı yasanın 236. maddesinden sonra ek maddeye eklenmek üzere Emniyet ve Güvenlik hizmeti sınıfı adı altında, Emniyet ve Jandarma Kolluk Kuvvetlerinin görevde ve emeklilikte özlük haklarının 926 sayılı kanundaki ek göstergeye eşit hüküm konması ile sağlanabilecektir.
Ayrıca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili hükümlerine göre; meslek yüksekokulu ve üniversite mezunu olan diğer memurların kadroları 1?e yükselebilmektedir. Polis memurları ise, gerek meslek yüksekokulu/üniversite mezunu, gerekse de mastır/doktora yapsınlar asla 1. dereceli kadroya yükseltilmemektedirler.
Yüksekokul mezunu Polis Memurları çalışırlarken 1. derecenin 4. kademesine kadar yükselmekte ve bu dereceden maaş almakta, ancak 3. dereceli kadroda kalmaktadır. Emekli olurken de 3. dereceli kadrodan emekli edilmektedirler. Bu nedenle emekli maaşlarında büyük düşüşler meydana gelmektedir.
Askeri personel başta olmak üzere bazı devlet memurları, maaşlarıyla birlikte almış oldukları değişik kalemlerdeki görev tazminatları emeklilik mükteseplerine yansıtılırken; Polis Teşkilatı mensuplarının almış oldukları görev tazminatlarının ise emeklilik mükteseplerine hiçbir müspet etkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu konularda da Emniyet Teşkilatı mensupları aleyhine çok büyük eşitsizlikler söz konusudur.
Yukarıda izah edilen hak kayıplarını ortadan kaldıracak yasal düzenlemelere ihtiyaç olduğu hususunu;
Saygılarımla arz ederim. ?../?../??..
Adres Adı
Soyadı
imza

crazytr
Aday Memur
25 Temmuz 2013 01:14

Hayeldi yalan oldu....

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler